Therm-ic vlozky - zdroj napajeni na 12V a 230V? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Therm-ic vlozky - zdroj napajeni na 12V a 230V?

23.02.2012 15:35:14 #1 

t603 muž

Ahojte,

manzelka si koupila lyzarske boty Atomic Hawx 100 W. Ty maji v zakladu nejakou verzi vyhrivane vlozky (asi) dle podobneho nazvu a pohledu od Therm-ic. Problem ale je, co pouzit za zdroj energie.

Original Therm-ic jsou napajene z prenosnych akumulatoru, a to bud na vestavene nebo vymenitelne 4 x AAA akumulatory (baterie). Ovsem jen ta dve pouzdra na 2×4 x AAA baterie stoji 1199 CZK (plus cena 8 AAA baterii o slusne kapacite, co za chvili odejdou pro mikroprocesorem rizenou nabijecku). Myslim, ze ty vestavene akumulatory na tom nebudou o moc lip (preci jen vytapeni je poradny proudovy odber, li se nemulim).

Tak me napadlo, jestli neexistuje nejake trafo (ala nabijecka), ktera by se ale primo pripojila do lyzaku a byla na 230 V nebo 12 V. Napeti by urcite nemel byt problem, proud mozna jo (aby se nepretvarovala boticka), akorat Them-ic vlozky maji nestandardni koncovku, ktera mi pripomina koncovky internich komponent v pocitacich (HDD, DVD).

Ze by pak prisla do hospody, strcila nekde do zasuvky nabijecky (varianta 230V idealne s vystupem na dva kabely), vyhrala boty chvili na maximalnich povolenych 70 C a pak zas sla lyzovat. Akorat by na to nesmela zapomenout, pac jinak by pri odchodu hodila tlamu a urvala kabely z bot ;-)

Nema s tim nekdo nejake zkusenosti? Dik. Stepan

23.02.2012 15:53:32 #2 

t603 muž

Tu variantu 12 V – teda ted premyslim ze spis 6 V (4×1.5 V) jsem nerozvadel – myslel jsem to treba tak, ze by nekde dole na sjezdovce byla motobaterie (akumulator do motorky) a chvili to nabit – vopicarna, ale zima na nohy je s@ine. Ale i tak by tam musela byt nejaka regulace maximalniho odebraneho proudu, aby to netopilo moc – „A pak se ji pomalu zacalo kourit z bot… A tak vznikl F Vacuum fit.“ S.

23.02.2012 16:22:18 #3 

PetrN muž

>> #1, t603, 23. 02. 2012 15:35:14 >> #2, t603, 23. 02. 2012 15:53:32

žena má také boty koupené s uváděnou vložkou a je s ní spokojená. Dokupoval jsem tebou uváděné pouzdro na AA akumulátory.

Tvoje řešení mi přijde trochu zcestné. Funkci vyhřívaných vložek chápu (i na základě zkušeností) jako dlouhodobé „přihřívání“ od poměrně slabého zdroje tepla tak, aby noha nemrzla.

Myslím, že v hospodě pod kopcem se bota více prohřeje okolním prostředím než vyhřívanou vložkou. Ale pokud by to fungovalo jak popisuješ – v hospodě prohřeješ boty (a zpotíš nohy). Na vleku a z kopce pak necháš zase promrznout. Mokrá (zpocená) noha zvládá mráz daleko hůř než suchá (to nemám ze svojí hlavy).

Nejlépe pokud vyzkoušíš a následně potvrdíš nebo vyvrátíš :-).

24.02.2012 14:17:01 #4 

t603 muž

Jo, s tim prihrivanim mas pravdu – ten pack na sjezdovku (na 4 AA akumulatory na jednu botu) spolu s prodluzovacim kabelem, aby pack byl nekde u pasu. Jezdi, prihriva si boty. OK

Ale mam za to, ze cely den to prihrivat nevydrzi (kapacita akumulatoru). Tak jsem myslel to v restauraci vyhrat o trochu vic, naprosto s Tebou souhlasim, ze se noha nesmi spotit. Ale po zkusenosti z minulych mrazivych tydnu, kde ani behem obeda se nohy nevzpamatovaly do tepelne pohody, tak by to mohlo pomoct. Protoze tohle vyhrivani nepotrebuje za normalnich teplot, ale v mrazech pod –10 C.

Kdyz jsem narazil na nekoho, kdo to pouziva – pouziva Tvoje zena prodluzovaci kabely a akumulatory ma nekde u pasu pod bundou, nebo je ma nacvaknute na botach? Protoze nacvaknute u bot si myslim, ze to muze mit nevyhody: 1) nachylne na rozbiti (fronta, pad, ukopnuti o zidli, 2) jsou na mrazu a snizuje se relativni kapacita, 3) blbe to vypada.

24.02.2012 14:35:30 #5 

Myval muž

>> #4, t603, 24. 02. 2012 14:17:01

K akupacku nacvaknutem na botach – pred par lety to dostala k jezisku dcera jednech znamejch. Treti den lyzovani jedny baterky ztratila na svahu a bylo vymalovano. :-(

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Služba Identbox

dnes 12:57:33 od Daniel73

Testování Sporten Stupava

dnes 12:21:49 od BoB

Ester Ledecká

dnes 08:57:50 od fischerbl

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža