Informační hodnota fora Snow.cz - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Informační hodnota fora Snow.cz

03.03.2012 16:17:53 #1 

Lamark

Tento příspěvek píšu po té co jsem se zde dočetl že místní fórum je to nej co se týče informací o lyžování.

Jakožto běžný lyžař mám několik poznatků z místního fóra které zkusím sepsat pro zamyšlení. Předpokládám že se strhne vlna nevole s mým názorem ale když nic jiného tak to bude snad porvé co se místní božstvo na nějaké věci shodne.

Pokud otevřu diskuzi tak na mě svítí témata: Instruktor lyzovani, Slalomky? Kam to speje? Jak jsem byl osvicen Totální zmatení

O čem to je? Co se dozvím z těchto nejdiskutovanějších témat? Že slalomky jsou out, že zdejší učitelé jsou neschopní, lyžovat v Čechách nikdo pořádně neumí… děkuji za znechucení tak jdeme dál…

Když už se vetšina osazenstva shodne že „správný“ lyžař má GS s rádiusem přes 20m tak se v zápětí dozvím že to není pravda a že teď je moderní freeride/style (zde pozor na rozdíl mederní a módní).

Pokud zde někdo z lidu poddaného položí dotaz tak dostane pár odpovědí nebo se dozví že lyže za 20tisíc jsou na pár sjezdů a pod. Božstvem je dotaz většinou ignorován nebo doplněn tak že tazatel vychází jako imbecil.

Nejvíce příspěvků je při pitvání techniky jízdy, kde lítají odborné termíny jak na medině u zkoušky. A každý má pravdu a nic jinak… Pozoruhodné je že nejvíce sporů je u věcí které nejde změřit a žádný ze sporů se nevyhrotí do férového porovnání třeba na svahu.

Další krása tohoto fóra je v neustálém napadání mezi sebou. Většinou se zde vyvrací nesprávný názor a to formou více méně útočnou (zda například téma VL, lyže Sporten, ČŠL, promiňte mi to sprosté slovo funcárving a teď už vlastně i ten cárving). Naštěstí zde nedošlo na urážky a vulgarity, přeci jenom zde diskutují (snad) slušní lidé.

Čest vyjímkám (zde musím složit hold hlavně Ivanovi který aspoň tak se mi jeví, nevyhledává spory a je přístupný jiným názorům). Omlouvám se ostatním které jsem nejmenoval. Taky můj příspěvek se netýká odborných příspěvků ohledně středisek, techniky údržby lyží, vybavení a pod.

Naberte to jako útok ale jen na osobní dojem z fóra. Taky nevidím pozadí sporů, neznám nikoho osobně apod. pouze hledám informace.

Pokud je toto fórum určené pro top ten, profi lyžaře a závodníky pak to zde napište ať neznechutíte další „taky“ lyžaře protože (a to jsem v žádném příspěvku neviděl) vetšina lidí lyžuje PRO RADOST, pro ADRENALIN, jako fyzickou přípravu na jiný sport ale hlavně ta RADOST a POŽITEK je nejdůležitější a co na tom že nelyžuju podle nejmodernější metodiky pana XY z toho „velkého světa“, né?

Lyžování zdar!

03.03.2012 17:31:01 #2 

tomas27

Welcome to Jamaica and happy holiday :).

Ber to s nadhledem, na prani vsemozneho pradla, staatlichu a uberstaatlichu a premerovani delky, ehm, vykrojeni slalomek se vybodni. Porad je tu dost lidi, co ti ochotne, zadarmo a hlavne dobre poradi. A kvalitnich informaci je tu fakt dost, jen se tim prokousat.

Vitej a preju hodne zdaru.

03.03.2012 17:51:55 #3 

valerius

>> #1, Lamark, 03. 03. 2012 16:17:53

No, ono technickeho se tu napsalo rovnez hodne a pokud clovek hleda technickou informaci a pouzije funkci hledat, tak se dostane k hodne kvalitnim informacim.

A forum zde funguje bez jakekoliv cenzury a jsou tu ruzni lide, ruzne povahy, s ruznou kvalitou informaci a znalosti a obcas to trochu dre. Predstav si, ze se venujes dlouho lyzovni, ze se nad tim rad zamyslis a pak nekdo nakraci a suverene tvrdi neco, co si myslis, ze je proste blbost. Zahodis to a pujdes jinam? Nebo budes oponovat? A co kdyz se sejdou dva takovi proti sobe. A co myslis, ze se deje zde? Bylo by fajn, kdyby ti slusni a znali odesli a nehadali se? I kdyz, nyni jsem nastinil situaci slusni VS. neslusni. Svet, pochopitelne, neni cernobilej. A je to take o emocich. Zde jsou lidi, ktere lyzovani zajima a nenecha je tema chladnym, i kdyz se treba snazi :)

A rovnez si myslim, ze jsi ve svem prispevku vytrhal hodne veci z kontextu. S par bych nesouhlasil. Spis to vypada, jakoze jsi vytrhnul podstatu nadpisu, ale ne naslednou diskuzi(Ale nevim. Priznam se, ze to tu podrobne nactene nemam).

A holt tu jsou lide, kteri to IMHO hroti az zbytecne moc. To neni duvod to zde zahazovat. To je jen duvod se snazit nenechat se zatahnout do prilis emotivni a vyhrocene nalady, ale snazit se pouzivat fakticke argumenty a zamyslet se nad argumenty oponenta a ostatnich.

03.03.2012 19:14:01 #4 

Boryš

„…protože (a to jsem v žádném příspěvku neviděl) vetšina lidí lyžuje PRO RADOST…“

Ale ano, i to se tu píše.

03.03.2012 21:28:10 #5 

Tom007 muž

Já jsem přesvědčený, že informační hodnota fora je velice vysoká. Jen se prostě musí hledat. V podstatě mě teď nenapadá, na jakou otázku bych zde odpověď nenašel. Jo, možná jak se dostat častěji na hory a vše ověřovat v praxy. A to, že se tady někdo dohaduje. .. to je nejspíš i potřeba. Moderovaná fora, kde se musí jen chválit a plácat po rameni, protože jinak hrozí vymazání s podezřením na flame-war a trolling … děkuji, nechci. :-D Tom

03.03.2012 22:53:31 #6 

mski muž

mas dobre pozorovaci schopnosti..

uznavam,. dost se to tady posledni dobou zvrhlo.

alespon za sebe je mi to a vas beznych lyzaru pro radost lito.

encyklopedie spravneho lyzovani, pekne srovnana, brambory v radku a podle abecedy a navic se zarukou to tady rozhodne neni..

orientovat se v chaosu, bordelu, naplavu osobnich i skupinovych potycek opravdu neni jednoduche..

pro nektere je zde zajiste i tak schovano dosti diamantu aby jim to stalo za to sem chodit..

ale povinne to rozhodne neni!

S pozdravem, M.

jen mrtva ryba plave s proudem...

04.03.2012 10:48:38 #7 

rADEk

>> #6, mski, 03. 03. 2012 22:53:31

nechtel jste jiz nahodou z tohoto fora odejit???

Demokracie je pěkná věc, ale jeden osvícený monarcha by byl pro tuto zemi požehnáním.

04.03.2012 16:04:31 #8 

HonzA_ muž

„Pokud zde někdo z lidu poddaného položí dotaz tak dostane pár odpovědí nebo se dozví že lyže za 20tisíc jsou na pár sjezdů a pod. Božstvem je dotaz většinou ignorován nebo doplněn tak že tazatel vychází jako imbecil.“

Lamarku, víš co je zajímavé? Zkoušeli jsme tazatele na výběr lyží odkázat na to, aby si pročetli průvodce výběrem lyží na Snow a pohledali ve starších tématech diskuze a potom přišli zpět, upřesnili svůj dotaz a zeptali se už méně obecně.

Výsledek? Pokud jsem si dobře všiml NIKDO se nevrátil zpět do svého vlákna a dotaz neupřesnil.

Může to být tím, že odpovědi, kterých se mu dostalo v průvodci a ve starších vláknech, byly naprosto vyčerpávající a uspokojily ho. A nebo také něčím jiným.

Já osobně rád poradím, ale pokud dotaz zní např. „kterou z těchto 3 lyží, které jsou momentálně v akci toho a toho obchodního řetězce, si mám koupit? Odpovídejte rychle, zítra ráno je musím mít.“ Tak to opravdu nedám. Jedním z důvodů je to, že řetězcové lyže jsou velmi často mimokatalogové modely a je poměrně těžké rozklíčovat o co jde. A navíc jde v naprosté většině případů o lyže, se kterými pravděpodobně „božstvo“ nemá vůbec žádné zkušenosti a ani by je nezdilo. A tak je logické, že buď nikdo neodpoví a nebo prostě Tomአnapíše něco ve smyslu „je to šmejd a nic to nevydrží, kup si Visty“.

Mám poměrně velké zkušenosti z různých fór z více oborů, a vždy platí několik zásad:

• nikdo ti nezaručí že na tvůj dotaz bude odpovězeno
  • když už bude odpovězeno, nikdo ti nezaručí že té odpovědi se dá věřit
  • šanci na odpověď rapidně zvýšíš když poskytneš relevantní informace, prohledáš historii fóra a ukážeš že se snažíš sám dobrat nějakému výsledku. Ale i tak ti nikdo nezaručí že dostaneš relevantní odpověď.

Zatím to všude takhle fungovalo, a, podle mně, pokud kdokoliv bude očekávat cokoliv více, bude, dříve či později, zákonitě zklamán.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

04.03.2012 18:48:38 #9 

TomáS muž

Ja sem tem lyzim za 20k meril lyzohodiny a udelal zaver. Neni to zadna haluz. A rekneme si to uprime panove…kdo z vas by to delal. Ja uz taky ne:) testovano na lidech Lamarku:)

04.03.2012 21:16:17 #10 

Navvy

Jakožto lyžař pro radost a nezávodní sportování se chci zdejšího fóra hodně zastat.

Přišel jsem sem kvůli koupi nových bot. Dověděl jsem se tu fundované odpovědi na otázky, které mi nikde jinde nikdo nedokázal zodpovědět – dokonce ani jeden závodník ne :-) S využitím původních diskusí i článků a odpovědí na mé dotazy jsem si vybral boty, které bych si normálně nekoupil a jsou to boty, které po cca 50 odlyžovaných hodinách v těchto botech považuji za tak dobré pro mé lyžování, že bych tomu předtím ani neuvěřil, to to je možné.

Kromě toho jsem se tu dověděl spoustu jiných pro mě užitečných informací.

Ano jsou tu vlákna, která mi jako lyžaři na určité úrovni a určitého zaměření nic nedají – stejně tak jako jiným nic nedají rady, které jsem tu načerpal já.

A občasné zdejší žabomyší vojny nemusí číst kdo nechce.

takže všem kdo mě tu obohatili znovu děkuji.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 08:30:47 od ˘Ö˘Krab

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]