Alpine Ski World Cup 12/13 - strana 20 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Alpine Ski World Cup 12/13 (diskuze strana 20)

Nalezené položky: 818 « První | < Předchozí | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | Další > | Poslední »

28.12.2012 20:23:58 #572 

Harry

Grave.

Asi ano.Ja tomu hovorim,ze jazdec rebound v ukonceni podvlecenim"zhltne" ,pricom tuto energiu vyuzije v prechode do obluku noveho,a takto ju ma viac pod kontrolou.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.12.2012 12:48:31 #573 

HonzA_ muž

Kdo že to tu včera resuscitoval vlákno o Setině sekundy? Dnes v Bormiu je jich hned několik. Úžasný a neuvěřitelný.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

29.12.2012 19:14:45 #574 

ivan

Přátelé z východu, ohromná gratulace!!!

Petra: suverénní, překvapivě vyzrálá jízda, snový vstup do WC. Nejmladší na startu.

Takhle WC nezahájila ani Janica (34.), ani Shiffy (3× DNQ), ani Maze (DNF). Šárka sice byla 5., ale v kratičkých paralelech, v 1. „normálním“ SL 23. Až na Šárku ale byly při debutech mladší.

Veronika? Konečně!!!

Btw, jak špatně jsme prorokovali. Já jsem se „pohoršil“, že se Petra chce „srovnávat“ s Mikaelou. A ejhle, při první konfrontaci ve WC ji porazila…

Orim psal, že Zuzu není vítězný typ. Což si myslím taky, ale chtěl jsem být vstřícný a přející. A vida…

Všimli jste si taky mladší Gisin, 1993, hned za ní? Taky paráda. A Holdener, 1993 „tam“ už taky je.

Nebude to mít Šárka lehké. Dneska to bylo znatelně slabší než ty SL minulé, projevem, postavením i odstupem. Bohužel nejlíp (odstupy, body) zajela Levi, pak už si pohoršovala, dneska na dost krátkém 1. k. SL dostala trojnásobek toho, co v Levi.

29.12.2012 19:24:18 #575 

Harry

K O N E C N E !!!!

Lyziarsky panboh existuje!

Po prvom kole,ked som videl ako si Tina Maze laduje kost pod chranicom,mal som sto chuti napisat,ze dnes to pride.Komu sa podarilo jazdit v branach s narazenou kostou,vie ako to dokaze rozhodit koncentraciu.Kedze som nechcel nic zakriknut,tak som radsej nic nepisal.

Verona,aj s tatkom na „svojom“ kopci ste si urobili velke zadostucineni­e.A velku radost nam,fanusikom.

Velmi ma tesi aj sposob akym sa Verona k velkemu uspechu dopracovala.Uz dlhsie jazdi velmi dobre technicky,uz minule som pisal,ze ked zajazdi dva tri krat do desiny,bude mat cistejsiu hlavu,a bude moct zatlacit „na pilu“.A este aj ta Marlies jej k tomu velmi pomohla svojim zranenim.

Dolezity moment,odklia­tie,spickovych vysledkov bude viac,hlava robi vela .

Takze velka gratulacia.

A dalsie obrovske prekvapenie,Petra VLHOVA!Dodnes som ju nevidel lyzovat,a pravdupovediac ani som neveril ze ju dnes uvidim.Ked som sa dozvedel,ze je v druhom kole,a ako sestnasta,velmi som spozornel.Uzasny vstup do SP.

Ale to som este netusil,co v jej podani na trati uvidim.FANTASTICKA jazda,toto meno si treba zapametat.Bezchybna jazda ,okrem zavahania asi sest bran pred cielom,ked zostala trochu vzadu po vyjazde z brany,absolutne bez zavahania.Perfektne casovanie,velmi kratky a cisty zaber,len valim oci.

Trener Ilanovsky,velmi dobra robota.Klobuk dolu.

A este,ked jej Borsen dala 2 stotiny,este ju to normalne tusim nasral..Takze si aj veri,stahujem svoje vyhlasenie o odvahe otcovho vyhlasenia o konkurovani Sriffin spet,ma velky potencial spickovo jazdit SL.

Ices ,Orim,dobre ste citili v kostiach.Myslel som si svoje o vasom nadseni,teraz uz si nic nemyslim,uz som sa presvedcil.

Dalsia gratulacia.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.12.2012 19:35:02 #576 

oblouk muž

Tohle se nedá alespoň stručně nekomentovat!!!!!

Veronika štěstí se štěstím a zaslouženě po všech stránkách! – moc jí to všichni určitě přejou.

Petra, pro toho, kdo jí nesleduje = zjevení!!! Její jízdní projev má to, co má mladej lyžař mít – technicky jasně v trendu, fyzicky výborná, psychicky odolná. Tou svojí chlapskou nahrbeností mi připoměla svoji dávnou předchůdkyni z Liptovskýho Mikuláše (jestlipak si vzpomenete staříci?). No a co mi přijde snad hlavní – nijak neuspěchanej nástup do WC – v tu pravou chvíli po všech stránkách – včetně mediální strategie. Slováci mají teď ve sjezdovým lyžování u holek i kluků to, o čem se nám nikdy ani nesnilo. MOC GRATULUJU.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

29.12.2012 19:39:12 #577 

ivan

„Petrinou ambíciou je zdolať Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá je jej rovesníčka a veľká konkurentka,“ uviedol začiatkom decembra otec mladej lyžiarky Igor Vlha.

„Zdolať“ ji se jí dneska opravdu podařilo.

„Když bude vaše děvče dál takhle pracovat, bude moct Zuzu brzy konečně jednou vyhrát a kdykoliv pak skončit.“

Nepřičaroval jsem to náhodou tímhle?

„Mám trochu obavy, že Zuzu pri súčasnej forme na to prvé miesto bude ešte dlho čakať (holt niekto sa nenarodí ako víťazný typ).“

Nebo spíš Orim tímto?

29.12.2012 19:43:52 #578 

Harry

>> #576, oblouk, 29. 12. 2012 19:35:02

Prvy prispevok,hned potesi.Pis castejsie.

Fakt tiez neviem,kde sa ti Zampovci a Zuzuvlhovci na tomto nasom zaprdenom Slovensku zobrali.Po tolkych rokoch konecne vidim jazdit Slovakov velmi moderne a progresivne.

caute Harry

29.12.2012 19:49:12 #579 

Harry

>> #577, ivan, 29. 12. 2012 19:39:12

Když bude vaše děvče dál takhle pracovat, bude moct Zuzu brzy konečně jednou vyhrát a kdykoliv pak skončit.“

Radsej nic nepredikuj,my chceme mat na bedni baby v SP SL dve,a to v rovnakom case,tak ako dnes v Bormiu dopadol zjazd.

Ze je Ta nasa slovenska povaha čarovna?Kedy nam bude dost?

caute Harry

29.12.2012 19:51:16 #580 

ivan

>> #576, oblouk, 29. 12. 2012 19:35:02

Je to tak. Ty nohy pod trupem jí místy šly úplně „chlapsky“, žádné pasivní obkružování. Paráda.

Ano, to postupné budování kariéry jsme už taky stihli pochválit. Skvěle připravené, načasované, trefené. Žádné házení novicek lvům v Soeldenu, jak je to oblíbené u nás. Žádný Aspen na druhém konci světa, ba ani profilem lákavé Are daleko na severu. Semmering skoro doma, SL kratší.

SVK 1. a 11. – dneska velmoc. Co by za to „velké“ týmy daly…

Nezbývá než držet pěsti, aby to Vlhovci zvládli psychicky.

Přihrbené Sloveny zmapované nemám, ale zkusím Monu Hojstričovou?

29.12.2012 20:29:32 #581 

fischerbl

Před Vlhovou smekám. Že to se startem ve WC neuspěchali IMO svědčí i na premiéru velmi pěkné startovní číslo.

Velez(ová) se konečně dočkala. Bomba!

No a Bormio? Kröll se ztrátou 2 setiny „až“ 4. Pamatujete něco podobného?

Jinej gang...

29.12.2012 20:30:49 #582 

Ičes

Zuzulová: Konečne! Ako napísal Harry Veľký lyžiarsky Boh, Mág či To existuje. Kým som veteránsky zarputilo prehadzoval nohy v tréningových slalomových bránach spolu s mojimi o niekoľko dekád mladšími spolujazdcami s materského tímu, zatiaľ sa opodiaľ diali veľké veci… Vlhová: Keď som si pred pár dňami rečnícky kládol otázku, či Vlhová Už? (…má nastúpiť do WC kolotoča), alebo razantne Už! (čo znamenalo Čas dozrel, alebo Gantnerovci konečne pochopili, kadiaľ cesta vedie/nevedie), nečakal som až takéto Grandantré…Veľká radosť. A samozrejme NaSvah!!!

Cielene sa prepracovávam k lepšiemu štartovému číslu

29.12.2012 20:51:05 #583 

oblouk muž

>> #578, Harry, 29. 12. 2012 19:43:52

„Po tolkych rokoch konecne vidim jazdit Slovakov velmi moderne a progresivne.“ – divíš se? Holt jste tam v „lyžařskejch orgánech“ neměli po léta tak pevně usazený mistry (např.vítěze kombinace Hannenkam), co jen díky tomu přece „vědí o lyžování všechno“ – a tudíž se můžou každýmu s jiným názorem vysmívat a házet mu klacky pod nohy (vydržel to Záhrob, nevydržel MTS).

>> #580, ivan, 29. 12. 2012 19:51:16

Vstup do WC (to je vtipný, žejo) nestartovali podle kopce a jeho dosažitelnosti, ale podle přesvědčivejch argumentů lyžařskýho vývoje potvrzenejch FIS-bodama. Dále časem (v podstatě pořád začátek sezóny) a sledovaností tohoto závodu (svátky, Rakousko na nohách…). Už dávno mají naplánovaný pokračování ve WC a to i v zatím sice nepřesvědčivým, ale lyžařsky nezbytným OS. Ta holka to teď už zvládne – dostala letos co potřebovala, už jí neutavěj.

Ta, co mi jí PV tou nahrbeností připomíná je z ještě starší doby (64–69?) – to byla jediná ČS holka, co jezdila jako chlap a ani nevím, jestli se dostala do mančaftu (dlouho nevydržela – ani nevím proč).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

29.12.2012 20:55:17 #584 

orim muž

Páni z poza rieky Moravy srdečná vďaka za úprimné gratulácie! Ježiško na Slovensko prišiel dnes! Z Vlhovej mi zvhli oči a Zuzu, v jej veku jej to už musel dopriať aj celý lyžiarsky svet. Dnes doobeda som nepekne padol na lyžiarskom svahu a s ramenom skončil na chirurgii. Teraz to beriem ako znamenie, že aj som musel priniesť obeť pre naše dievčatá.

29.12.2012 21:00:16 #585 

orim muž

>> #544, Ičes, 20. 12. 2012 07:47:38 Som rád, že môj odhad bol spráívny.

29.12.2012 21:01:49 #586 

ivan

>> #581, fischerbl, 29. 12. 2012 20:29:32

Tak je to správné a tak to má být. Přes EC ke 42. FIS bodům, tedy do stavu, kdy už nepojede 60., ale kolem 40 (dneska bib 39), což už je přece jenom poněkud jiné kafe na přiměřené WC-podložce.

Bormio a „závod dvou setin“? Šílené. Prďák skoro slalomových parametrů, 1010 m převýšení, 2 minuty drsné jízdy a rozhodnou centimetry.

Z hlavy mě napadají ty tři vítězky v Soldenu. Dohledat by se jistě dalo víc.

>> #582, Ičes, 29. 12. 2012 20:30:49

Ten váš bůh či mág je ale pěknej mizera, i když teď vám potměšile nahrál. Kdyby byl jen trochu slušnej, nezlikvidoval by tolik kariér blbými zraněními.

Poznámka materiálová.

Dneska to byla „Atomonová“ sobota, hlavně tedy Salomonová. Kluci 1. a 4., k tomu Atomic 6. a 7. Holky 1., At. 2.

Hodně se asi bude slavit v Mittersillu. Nordica vítězství ve sjezdu, k tomu Bliizzard (Baumann) konečně v 10. Čím lepší výsledky, tím víc peněz na lyže a tím větší šance pro Kitana dostat se ke slušnému rychlému páru. Což byla ostatně i jeho kalkulace.

29.12.2012 21:38:23 #587 

m3 muž

:-)Velká GRATULACE za řeku Moravu

29.12.2012 23:14:29 #588 

TNS muž

>> #582, Ičes, 29. 12. 2012 20:30:49

Zajtra na svahu Ti ukážem ako moc sa teším z úspechu dievčat v SL:)Pozeral som až teraz zo záznamu.

>> #583, oblouk, 29. 12. 2012 20:51:05

„Holt jste tam v „lyžařskejch orgánech“ neměli po léta tak pevně usazený mistry (např.vítěze kombinace Hannenkam), co jen díky tomu přece „vědí o lyžování všechno“ – a tudíž se můžou každýmu s jiným názorem vysmívat a házet mu klacky pod nohy…“

..úsmevné.Jednu takú s patentom na rozum máme na najvyššom poste a polená pod nohy vie hádzať perfektne.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

29.12.2012 23:27:44 #589 

ivan

>> #588, TNS, 29. 12. 2012 23:14:29

„Mám pocit, jako by někdo chtěl, aby Veronika buď skončila, nebo aby se jí nedařilo,“ konstatoval Magát. „Mrzí mě, že prezidentka Gantnerová, která byla také velmi úspešnou lyžařkou, za celou sezonu neposlala Veronice po jejích úspěších jedinou esemesku ani e-mail,“ dodal.

A z druhé strany:

http://www.cas.sk/…zavadza.html

Kosodrevina musí mít tuhý kořínek, aby přežila. To vie aj Fraňo, nie?

I my máme jednu (ex)mistryni…

Ale pozadí u vás neznám, tudíž nehodnotím.

29.12.2012 23:33:44 #590 

ivan

>> #549, ivan, 20. 12. 2012 20:09:02

K chvále „Zuzulova“ slalomu v Are jsem se na Veroničiných stránkách dočetl, že to byla autorova rozlučka se stavěním ve WC. Dále už to chce přenechat mládí a Velezovi.

Je tedy možné, že to i proto pojal jako „dárek na rozloučenou“. Pakliže ano, povedlo se mu to.

A týden nato dostal i on dárek v podobě SL na Semmeringu.

Hezká potenciální mikrostory.

30.12.2012 16:00:00 #591 

radek OL muž

Pár fotek pro fanoušky Tiny Maze

http://oglympics.com/…ine-skiiing/

snad se jí podaří překonat hranici 2000 bodů

30.12.2012 17:10:45 #592 

Harry

>> #591, radek OL, 30. 12. 2012 16:00:00

No,vidim ze Tina ma uz problem so spodnym pradlom vyrieseny.

Takze tych 2000 bodov by sa mohlo podarit.

caute Harry

30.12.2012 17:15:27 #593 

Harry

Kto nevidel Petru VLHOVU vo vcerajsom druhom kole,tak moznost zhliadnut tu.

Ices,co Ty na to?Ja este dnes nedycham.

caute Harry

P.S. Neviete niekto nahodou ako je Petra vysoka?

30.12.2012 17:51:30 #594 

HonzA_ muž

>> #593, Harry, 30. 12. 2012 17:15:27

Jak je Petra vysoka, netusim. Videl jsem fotky z treninku na Pitztalu, kde mela SL cca po bradu – takze jestli mely 155cm, tak by mohla mit lehce pod 180. V telce vcera vypadala rozhodne hodne velka.

Ale, na rozdil od Tiny, zatim zjevne problem se spodnim pradlem vyreseny nema – FIS Young Guns.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

30.12.2012 18:53:17 #595 

Vlastik33095 muž

>> #593, Harry, 30. 12. 2012 17:15:27

ahoj, dík za link(viděl jsem jen část prvního kola,druhé vůbec)… musím říct že včera byl super den pro SVK. Zuzu bomba a Petra Vlhová možná větší překvapení než minulé vítězství Shiffrin. Jen tak dál!

better out than in...

30.12.2012 21:18:44 #596 

Duro

Komplet záznam zo Semmeringu na ČT4
1.kolo 

2.kolo

30.12.2012 23:42:24 #597 

ivan

Tady je několik nadšených a hlavně podrobných článků zo slovenskej tlače, které jsem před chvílí dohledal:

http://www.zuzulova.com/new/en/novinky

Legrační je, že včera večer jsem mj. napsal: „Žádný Aspen na druhém konci světa, ba ani profilem lákavé Are daleko na severu.“

A další den čtu: „Nikto ju nehnal na lety do nehostinných oblastí pri severnom polárnom kruhu, ani na jeden slalom za oceán.“

Nevím, kde ty texty vyšly, ale je fajn, že se holkách a o lyžování tak detailně píše.

Napsal jsem (taky k tomu) k tomu blog, snad by se zítra = na Silvestra mohlo objevit.

31.12.2012 00:01:20 #598 

Harry

>> #597, ivan, 30. 12. 2012 23:42:24

Ci to nebude tym,ze po rozumy sa chodi na SNOW?

Inak medialny ohlas dost velky,zajtra som zvedavy na papierove vydania,urcite bude fotka na prvej pol strany.A zasluzena.

Akurat mi trochu vadi,ze ludom nejak nedochadza Vlhova,necitia aky diamant moze nase lyzovanie v jej osobe vlastnit.

caute Harry

31.12.2012 00:31:11 #599 

ivan

>> #598, Harry, 31. 12. 2012 00:01:20

Tak to tě potěší, že v tom blogu mám 2× tolik textu o Petře.

Kdo všechno si tady čte, netuším. Fakt je, že těžko najdeš lyžařský web, kde se WC probírá s takovým nadšením.

Chtěl jsem krátce postnout na epicski, ale tam je celý WC skoro mrtvý (třeba všichni lyžujou a na web nechodí?), tak jsem to (zatím) vzdal.

Slovakia rulez

12 years racing on the WC tour without victory but with some 2nd and 3rd places may sound like a sad story but don´t tell so the Slovak Veronika Velez-Zuzulova who finally won the Semmering, AUT, slalom today.

There was another Slovak lady present. The youngest one, Petra Vlhova. 11th in her WC debut, 7th in the 2nd leg. Amazing.

Tak schválně, kde se TOHLE objeví :-)

31.12.2012 00:36:59 #600 

ivan

I s krásnou fotkou:

"Lubimy, kiedy zawodniczki z krajów „niealpejskich” odnoszą sukcesy w narciarstwie alpejskim. To dowód, że posiadanie gór i zawiadywanie tym przemysłem nie są warunkami sine qua non do święcenia triumfów. Słowacja góry ma w swoim obszarze, ale i tak reprezentantki krajów tatrzańskich traktowane są trochę jak ciekawostki. Pamiętacie mistrzostwo świata Sarki Zahrobskiej? Mało kto mógł w nie uwierzyć!.

Dziś w Semmering w pięknym stylu zwyciężyła Veronika Velez Zuzulova. Utarła nosa m.in. Kathrin Zettel, która straciła do Słowaczki 0,1 sekundy. Kolejną dziesiątą sekundy wolniej zjechała druga dziś Słowianka, tym razem ze Słowenii – Tina Maze. Trudno się z tego nie cieszyć! Szturm Tiny Maze trwa w najlepsze. Nawet jeśli prowadziła po pierwszym przejeździe i nie dowiozła pierwszego miejsca do mety, cieszyła się bardzo. Tina bowiem przekroczyła magiczną granicę tysiąca punktów (dokładnie 1059) i jeśli tak dalej pójdzie, znajduje się na dobrej drodze, by ustanowić rekord wszech czasów. Ale z tym gdybaniem poczekajmy jeszcze.

Jedyna reprezentantka Polski na liście startowej – Agnieszka Gąsienica Daniel – nie ukończyła rywalizacji.

Lubię takie zawody, kiedy widać wielkie emocje u sportowców. Zarówno te ekstatyczne, przy okazji sukcesu, albo wściekłość, kiedy na mecie błyska świadomość błędów, które zaprzepaściły szansę powodzenia. Odczuwają je także kibice. Dziś mi się one udzieliły, kiedy zobaczyłem w drugim przejeździe Petrę Vlhovą. To Słowaczka, która w styczniu zdobyła złoto w slalomie podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Innsbrucku. Byłem na tych zawodach. Dla formalności dodam: rocznik 1995. Jeśli się nie mylę, Petra dziś zadebiutowała w Pucharze Świata. Kiedy kończyła drugi przejazd wyszła na prowadzenie. Atakowała z 16. lokaty po pierwszej próbie. Ostatecznie zsunęła się na jedenastą pozycję. Niedawno wygrała Puchar Europy w Courchevel. Wcześniej w zawodach tej rangi też stawała na podium, albo plasowała się w ścisłym czubie. W dobrym momencie wpisano ją na listę startową PŚ."

http://www.ntn.pl/…k-slowianek/

(PŚ = Puchar Świata = WC)

31.12.2012 13:47:46 #601 

ivan

Ještě v rámci slovenskofilní euforie jsem to trochu osobně v blogu okomentoval a spojil s výhledem na další dění ve WC:

http://snow.cz/…enska-sobota

Nalezené položky: 818 « První | < Předchozí | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:33:57 od Mefko1

Ester Ledecká

včera 18:44:23 od m3

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

včera 00:38:48 od MMartin

vosky Skivo

02.12.2016 20:26:55 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

02.12.2016 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

02.12.2016 16:18:08 od Martin_B