Nový web - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Nový web

10.01.2007 21:56:30 #1 

administrator

(Milka, milka@cz-milka.net) Nový web vypadá parádně. Bohužel jen vypadá, protože jeho tvůrce pravděpodobně předpokládá, že už v dnešní době neexistují uživatelé s menším rozlišením prohlížeče (800×600, ale taky třeba pda nebo mobil) a především uživatelé s prohlížečem, který nepochází od firmy Microsoft… Pro zajímavost přikládám možnost podívat se, jak vypadá web v prohlížeči Firefox 2.0.0.1 při rozlišení 800×600: http://www.cz-milka.net/snow.png Detailem už zbývá, že kód stránek je nevalidní, což u webu, který pravděpodobně vznikl od počátku zcela nově, pokládám za hrubou chybu. Tak doufám, že nebyl moc drahý. :))) Nejsem však profesionál, proto mi nenáleží možnost hodnotit. Web je určitě velkým krokem vpřed, po grafické stránce fakt pěkný – jen tak dál! ;)

11.01.2007 16:57:17 #2 

administrator

(Luboš, lubomir.susila@snow.cz) Ahoj, díky za pochvalu, rozlišení je zvolené tak, aby sedělo většině uživatelů, ale mysleli jsme i na ty, kteří mají rozlišení 800×600. Ti by měli přijít jen o pravý reklamní sloupec. Co se týká optimalizace pro prohlížeče, já osobně používám Firefox a nemám problémy. To, co ukazuješ je způsobené načítáním nového obsahu do framů staré prezentace, ze které ti asi něco zůstalo v paměti (po překlopení na novou verzi webu to na mně taky párkrát vybaflo). Měl by zafungovat refresh nebo vymazat historii.

11.01.2007 21:16:49 #3 

administrator

(jaclyn, jaclyn@seznam.cz) Myslím si, že je fajn když se lidi budou vyjadřovat k webu a budou zde psát i kritiku. To je fajn, ale po pravdě nevím kolik lidí si web bude číst přes mobil. Snad autorka příspěvku odpustí, když se zeptám zda není sama programátorka a zda nemá něco společného s touto nevalidní stránkou: http://www.cz-milka.net/fotoblog/ :-)

Teď vážně. Nainstaloval jsem si stejnou verzi Mozilly a je vše v pohodě. Chyby: Něco jiné je psát web v XHTML bez redakčního systému, který zvládne ovládat i laik a něco jiného je udělat stránky právě s takovým programem. Jsou zde nějaké drobné chyby, ale s tím se ještě někdo popere. Na to dohlédnu. Navíc zde není zatím úplná funkčnost webu a věřím, že až zde bude vše co autoři projektu plánují, ocení návštěvníci přínos projektu. Myslím, že i vzhledem k zaměření webu i vzhledem k tomu jaké zastoupení rozlišení prohlížečů je dnes na webu, je to uděláno dobře.

12.01.2007 21:09:06 #4 

administrator

(Jakub Belko, Joel7@seznam.cz) Co se týče rozlišení 800×600, tak na to se dnes už moc nehraje, akorát tak u nějakých prezentací, to je má osobní zkušenost jako tvůrce webů. A prohlížení v telefonu, no zkusil bych si do telefonu prvně nahrát Operu mini 0.3 a pak bych teprve kritizoval, opera dokáže docela divy :) Validita je u větších projektů jako je třeba tento trošku problém, a pokud je něco takového ještě ve vývoji, vůbec bych to neřešil, to chce čas a odlaďovat chybky. Ti kdo to nikdy žádnou takovou věc nedělali, netuší co se za tím skrývá práce. Jinak se mi web velice líbí, grafika je skvělá. Držím palce

12.01.2007 21:27:36 #5 

administrator

(Milka, milka@cz-milka.net) Programátorka rozhodně nejsem. Zmiňovaný web samozřejmě můj je, ale jelikož se rozvíjí od roku 1999, nemělo v té době o nějaké validitě moc lidí potuchy. A v tabulce databáze je přes 1000 řádků, tak po mně nemůže nikdo chtít, abych to celé předělávala, když z toho nic nemám. Na druhou stranu jsem ale autorem dvou plně validních webů. ;) Jen škoda, že se každý zaměří jen na „kritiku“, vždyť já i chválila… Tak ještě jednou novému webu hodně štěstí, ať všem slouží!

13.01.2007 02:43:37 #6 

administrator

(Pavel Krčil, pavel.krcil@mediafactory.cz) Ahoj Milko, poté, co jsem si přečetl Tvůj příspěvek, rozhodl jsem se, že web ještě jednou projdu. Samozřejmě se snažím udržovat pracovní verzi webu ve validní formě. Ovšem u konfigurace tohoto serveru jsou následující problémy. Pokud PHP nemůže zapsat do cookies session id, pak ho zapisuje do každého formuláře hned za tág form, což je ovšem chyba a nejsem schopný s ní cokoli udělat. Dnes jsem procházel web a našel ještě pár nedostatků, které jsem opravil, ovšem s tím, že PHPko zapisuje do kódu session id vůbec nic neudělám.

Čili mohu s klidem konstatovat, že web je z mé strany validní.

19.01.2007 15:37:13 #7 

administrator

(Patis, patis@patis.cz) Nedalo mi to a musel jsem snow.cz prohnat validátorem abych se přesvědčil jak to je stěmi chybami a ono to dopadlo takhle hezky.. This Page Is Valid XHTML 1.0 Strict! :) Sám jako webdesigner nemůžu nic víc chtít. Jenom mi trošku chybí metahlavičky Description a Keywords v headu, ale to není žádná podstatná chybka. Co se týče vypisování sessionID kamsi za tag form, tak mně to nedělá a každopádně je to řešitelné v konfiguraci na straně serveru (PHP). Jinak přeji projektu snow.cz hodně zdaru a ať to tady žije !! :-)

*Pt

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:18:04 od johnycek

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:10:14 od TomáS

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]