Sporten AHV RC / 05-06 SL - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Sporten AHV RC / 05-06 SL

15.11.2012 14:39:56 #1 

ipetrk

Ahoj,

minulej rok jsem se tady dozvěděl, jak si mám koupit správně boty a díky tomu mám poprvé boty, který mi seděj, a myslím, že se konečně hoděj k tomu, na co mám a kam se chci dostat…

Teď bych si vás dovolil požádat o radu ohledně lyží. Vypadá to, že si budu Ježíškem… Mám dlouhodobé fajn zkušenosti s Blizzardama, doteď jsem vozil jakýsi cross model (myslím, že je to tento: http://www.kuplyze.cz/…model-06-07/, případně jsou to tyto lyže http://www.kuplyze.cz/…model-06-07/ (je to to samý, akorát o rok novější a zvýšili číslování, aby to vypadalo, že je ta lyže drsnější :D).

Myslím, že bych se rád posunul dál. Čtu tu o slušných lyžích od Sportenu a Lusti. Asi to budete považovat za malichernost, ale Lušťovky jsou letos fakt ošklivý a i když vím, že barva nejezdí, tak ošklivý lyže nechci. Abych doplnil info. Je mi 28, 72kg, sedavý zaměstnání, takže kondice nic moc (občas fitko, v létě lehce brusle, tenis, kolo… ale nic sportovně), snažím se tu číst poučky a tak nějak se pomalu zlepšovat, ale A. Tomba nejsem. Tzn. přes svou chuť a snahu lyžovat líp se taky občas prachsprostě povozim.

Mohl by mi tu tedy někdo osvětlit rozdíl mezi:

AHV SL 05 – 06? Jsou to opravdu dryáčnický lyže? Tzn. pokud do nich nebudu celej den šlapat, tak to není volba pro mě (rozumějte, pokud si dám v jednu oběd tak pak už toho moc nenasportuju). Jaký je rozdíl mezi SL 05 / 06?

AHV RC je to velkej skok dolů oproti výše zmíněným modelům? Zas abych si nepořizoval něco, co teď de facto mám.

Iridium a Sincro o iridiích je tady vlákno, ale to se trochu zvrhlo a laik jako já tedy vlastně neví co jsou ty lyže zač – (mega super / nebo úplná sračka… to mi tak vyšlo z diskuze). A co ty Sincra?

Plánuju si lyže zkusit na svahu, ale přeci jen si rád před tím poslechnu nějaké usměrnění, abych šel na zkoušku třeba jen dvou modelů, a ne, aby mě čekala celá modelová řada ;-)

Za případné odpovědi DĚKUJI!

15.11.2012 22:02:29 #2 

jirri

>> #1, ipetrk, 15. 11. 2012 14:39:56 >> AHV SL 05 – 06? Jsou to opravdu dryáčnický lyže? Tzn. pokud do nich nebudu celej den šlapat, tak to není volba pro mě

Ne, neni takova. 05 neni nijak ostra..

Nicmene – procti si forum jestli fakt chces slalomky, protoze vozit se na nich jen tak, je tak trochu naprd. A opravdu na nich lyzovat cely den se ti chtit nebude. A k uceni to taky neni, protoze kdyz te lyzi das, co ma mit, tak v te pul vterine na oblouk si fakt neuvedomis, co delas.

Lusti jsou fakt hnusne, ale muzes si myslim navrhnout vlastni design. A maji velkou nabidku ruznych radiusu, tam uz by jsi si vybral. Minimalne k testu a pochopeni, co chces.

16.11.2012 07:12:00 #4 

ivan

No jo, tohle je odvrácená stránka informací z webových diskusí. Každý soudruh, ba i každá soudružka má nárok na svůj názor (jak nás učí s. Eastwood: „Well, opinions are like assholes. Everybody has one.“), to na rozdíl od pravých dob soudružských, kdy se nosil jen ten jeden správný.

Příkladem budiž zdejší předloňská diskuse o Iridiích, to byl přímo destilát téhle ošidnosti.

Když pominu případný „bias“, tedy názor přiohnutý osobní zainteresovaností, může mít každý nastavená svoje měřítka, svůj referenční rámec, jinak. Jak a proč se ale většinou nedozvíš. A tak, bohužel, bývá nezřídka nejcennější radou závěrečná douška „osobně vyzkoušej“.

Btw, nejsem si jistý, že až oslavná rétorika se silnými slovy, např. zde „naprosto parádní slalomka ostrá jako břitva“, je pro jak značku, tak ty lyže tím nejlepším. Lyžaři se potom lyží až bojí („dryáčnický lyže“), nebo si s nimi naopak spojí přehnaná očekávání (viz zmíněná „kauza Iridium“ s kontraproduk­tivním dopadem). A značku mohou začít pociťovat jako neseriozní, byť na vině je třeba konkrétní horlivý soudruh.

Jasně, že se v byznysu a marketingu přehání a manipuluje, ale IMHO je to třeba činit s citem a ponechaným dostatkem věrohodnosti.

Sorry za přednášku. Čím starší, tím míň akce a tím víc keců. Lepší to už nebude, to ví už i s. Nicholson.

16.11.2012 09:58:19 #5 

ipetrk

Díky moc za komenty – i ten ivanův, který je sice kus mimo téma a po ránu jsem se na něj musel trochu soustředit. Nicméně nad příspěvkem ivana tu byl – pro mě dosti přínosný příspěvek, ale autor ho asi smazal.

No vypadá to, že se budu muset vypravit do test centra a ke zkoušení toho bude dost. Zatím bych to viděl na AHV 5 (i když je pravda, že těch R 12,6 je opravdu dost, když teď mám 17,5), AHV RC (stejně točivé) a pak se mi moc líběj Sincra, otázkou je, jaký budou na svahu, zvlášť po tom, co zkusím ty AHV s titanalem…

Ještě jednou díky a pokud k tomu máte někdo něco dalšího, tak si to rád poslechnu. (klidně někdo zaujatej od sportenu, aspoň mi bude jasný, jakej je rozdíl mezi Sincrem a Iridiama a jak moc jsou RC daleko od 05).

16.11.2012 11:06:16 #6 

ivan

>> #5, ipetrk, 16. 11. 2012 09:58:19

>> #4, ivan, 16. 11. 2012 07:12:00

Příspěvek nad mým (nyní) #3 byl v podstatě chvalozpěvem s až marketingovou rétorikou, viz cit. „naprosto parádní slalomka ostrá jako břitva“ a v silném rozporu jak s předchozím „05 neni nijak ostra..“, tak s většinovým míněním v kauze Iridium, IIRC. Nakonec i s tím, jak bych ty lyže hodnotil já, byť se v posledních letech mohly trochu změnit.

Sporteny jsem nejenom tady vždycky hájil a uznávám je za dobré až velmi dobré lyže. Ale zdejší „kauza Iridium“ aneb medvědí služba budiž mementem.

Ano, dovolil jsem si od názoru na konkrétní vyjmenované lyže odbočit do obecné roviny, protože mi to v dané ilustrativní situaci přišlo případné. Pokusil jsem se pro obecné blaho a veřejnou informovanost upozornit na zásadní zádrhel podobných otázek a odpovědí v naději, že to může být (méně zběhlým hledačům informací na netu) užitečné.

Z tohoto důvodu zde příspěvek nechám, i když částečně ztratil logiku svého uveřejnění právě zde.

10.12.2012 13:56:14 #7 

sarfik

>> #1, ipetrk, 15. 11. 2012 14:39:56

To Ipetrk: Asi 24h premyslim, jestli odpovedet nebo ne… Vis tady, kdyz nekdo promluvi o SPORTENU, tak to odnesu ja nebo HOnza. Ten uz diskusi ani necte ani neprispiva do diskuse, takze to zkusim ja. Uvidime jaka reakce se objevi skoro po roce. TAky nevim, kdo jsi… Takze dobry den po roce mlceni…

LUSTI: reseni…lonske ci predlonske modely, ci starsi…urcite sezenes nejete a treba se ti budou libit. :-) Urcite dobra volba. Jen jsi nenapsal o cem premyslis.

AHV 05 – 06: konstrukcne ty lyze jsou stejne, delky i krojeni (viz. stranky vyrobce)

06 ostra lyze pro zkusene lyzare, musí se do nich hodne slapnout, je tuha, pro narocne

05 konstrukcne téměř totozna , lisi se v tloušťce jadra v ruznych mistech, v rozmerech desetin mm, lyze není tak tuha a pevna, řekl bych ze je urcena pro zkusene lyzarky, juniorskou kategorii nebo lehci chlapy. V tvem pripade, bych se jich jako varianty nebal. Ty same rozmery maji RC. Odlisuji se jen tim, ze nemaji titanal.

A aby to bylo jeste veselejsi, delaji se i v provedeni 07. Ostra zavodni lyze, nenajdes v katalogu, daleko nejpevnejsi lyze ze sortimentu. K otazce jak moc daleko je RC od 05…rekl bych RC rekreacni jizdy, 05–06 narocny uzivatel, diky titanalu delší zivotnost. 05 jsou mekkci.

S tim, jestli bys nekoupil to same si nedelej starost. Konstrukce je odlisna….

Iridium x Sincro: (prosim zucastnene o shovivast pri komentari ;-)): Iridium dle mne idealni universalka, jedna lyze na bezne, pohodove lyzovani, rekl bych pro celou rodinu. Sincro, podobna lyze s odlehcenou konstrukci, jine delky, jina krojeni. Ale zatim jsem ji nemel moznost otestovat (novinka letosni sezony), takze nemuzu referovat ani radit. Uz je mam doma, takze snad v sobotu nedeli otestuju.

Vsechny zde popisovane lyze(05,06,07, RC, Iridium, Sincro) mame ve vetsine vyrabenych delkach k dispozici k testovani celou tuto sezonu. Jezdime na Kaunertal, Saalbach-Hinterglemm a doma jsme v Zasade. Pokud budes chtit, prijed si to otestovat a pak se rozhodni.

Ještě me něco napadlo: k modelove rade 06 … Obřačky jsou v současné době ojedinele (samozrejme i Lusti mají R odpovídající FIS) opravdu obřačky na českém trhu – R 21, nebo R24 nebo i R27 – a budou i R35… U vetsiny ostatních firem jsou deklarované obřačky s R hodně pod 20 (15, 16. 17, 18)

...≈≈≈8≈≈≈...

10.12.2012 20:47:55 #8 

HonzA_ muž

>> #7, sarfik, 10. 12. 2012 13:56:14

Ahoj Hanzi!

„AHV 05 – 06: konstrukcne ty lyze jsou stejne, delky i krojeni“

Oni už i do 05 dávají 2 Titanaly? Od začátku tam býval vždycky jen jeden. Nevíš od kdy to změnili?

Ad Iridium a Sincro: když si čtu popisy obou lyží na webu sportenu, nějak nerozumím tomu, v čem je Sincro výrazně lepší než Iridium. Konstrukce obou lyží je velmi podobná (Iridium má plně dřevěné jádro, Sinchro má uvnitř dřeva ještě nějaký plast, obě jsou bez titanalu, dělají se v podobných délkách s podobným krojením – Sincro mají krojení výraznější) jen se cenově liší o 1.500,–

Máš k tomu nějaké info?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

19.12.2012 09:23:00 #9 

sarfik

>> #8, HonzA_, 10. 12. 2012 20:47:55

Zdar HonzO, Odpovidam na 2 titanaly… Oni uz do 05 davaji 2 titanaly od zacatku, kdy je zacali (AHV 05)vyrabet. Jeden titanal se daval pouze v zacatku vyroby a prodeju AHV.

Sincro…jestli vyrazne, to nedokazu rict…jsou jine, pevnejsi, lepe kroji, lehci, je potreba se na nich svest. CO je spatne, je firemni(Salomon) rentalove vazani. Nevim jestli s tim mas zkusenosti, ale posuv spice v –15'C je opruz. (Nikoli chyba lyzi)

...≈≈≈8≈≈≈...

19.12.2012 09:59:43 #10 

ivan

>> #8, HonzA_, 10. 12. 2012 20:47:55

>> #9, sarfik, 19. 12. 2012 09:23:00

Je mi líto, ale moje vzpomínky podporují to, co píše HonzA. Byl jsem u začátku těch lyží osobně (až to bude ještě „promlčenější“, přiznám o té roli možná víc).

První AHV (měl jsem prototyp) byl dřevo + laminát, žádný plech.

První 06 se zázračně povedla hned, to byla od začátku klasika se dvěma plechy.

Následně 05 měla skutečně jen jeden. Fungovala slušně i s ním, zejména když se do toho moc nešlapalo. (Když Milan Trnka dodělával svou desku, měli jsme na testování 2× Lusti, 05 a 06 a točili s časomírou spoustu kratičkých slalomů na porovnání – rozdíly na nenáročné trati pod 20 s minimální.)

Lyže je vrstvený nosník a s ohledem na namáhání vrstev v tahu a tlaku je z hlediska lyže a jejího chování výhodnější mít „symetricky“ plech dolní i horní. Byť to samozřejmě lyži trošku prodraží a je složitější kvůli lepení (titanal se lepí obtížněji). Ale na to si museli ve Sportenu přijít. Na AHV se sendvič začali učit, na 06 SL a pak i 05 v tom (úspěšně) pokračovali.

Myslím, že se nepletu. Všechny ty lyže jsem i vrtal. Staré prospekty by určitě doložily totéž. Píšu o opravdových začátcích těch modelů, dataci bych musel dohledávat. AHV byly dřív, 06 SL poprvé 6/2/2004.

19.12.2012 10:23:15 #11 

MirekP

>> #10, ivan, 19. 12. 2012 09:59:43

Skoro bych se vsadil, ze ten test byl na Medvedine, pri pohledu nahoru vpravo od vleku (tj ten sirsi kopec, ve spodni casti te siroke pri okraji smerem k vleku, na kratke SL tyce nebo neco podobneho…) :-D :-D :-D

19.12.2012 10:39:33 #12 

ivan

>> #11, MirekP, 19. 12. 2012 10:23:15

Já bych se nevsadil, protože máš pravdu. Vyjížděli jsme vlekem, sesedali kousek nad cestou, sjeli ke startu u plotu pod cestou. Přesně jak píšeš. Krátké tyče půjčené od Petra Jireše. Bylo to 27–28/3/2004.

19.12.2012 11:01:37 #13 

ivan

>> #7, sarfik, 10. 12. 2012 13:56:14

„Asi 24h premyslim, jestli odpovedet nebo ne… Vis tady, kdyz nekdo promluvi o SPORTENU, tak to odnesu ja nebo HOnza. Ten uz diskusi ani necte ani neprispiva do diskuse, takze to zkusim ja. Uvidime jaka reakce se objevi skoro po roce.“

Nemyslím, že je namístě dělat z toho drama a z HOnzy potažmo sebe skoromučedníka („odnesu to“). Příliš mnoho lidí tady ví, jak to bylo. Jestli tady vznikla nějaká antipatie, tak ne vůči značce Sporten a jejím lyžím, nýbrž především vůči způsobu, jakým HOnza prezentoval Iridia. To přece nemohlo ve zdejší komunitě „česky skeptických bestií“ bez následků projít. IMHO měl za Sporten kopat taktičtěji a chytřeji. Dá se to. Jak si to vyhodnotil, je jeho věc a bez něj o něm tady dál psát nebudu. Ostatně jsme to tady svého času probrali do mrtě.

Nic ve zlém, ale navozovat pro nově příchozí atmosféru „sportenovského disidentství“ a zdejší obecné zášti vůči značce vnímám jako nepřípadnou demagogii. Např. zrovna velmi nedávno jsem tady Sporteny někomu doporučoval. Ne jedinkrát. Ani si neuvědomuju, že by se tady nějak abnormálně kritizovaly.

Na rozdíl třeba od stále se vracející kritiky Atomicu. (Co si kdysi nadrobili, si teď snad až nezaslouženě dlouho vyžírají, tak to holt taky může chodit. Za chyby se platívá, někdy až neúměrně.)

19.12.2012 18:12:33 #14 

HonzA_ muž

>> #9, sarfik, 19. 12. 2012 09:23:00

Ad 2 titanaly – asi dost záleží na definici toho „pouze v zacatku vyroby a prodeju AHV“. Já mám sice starší model, ale první sezóna to rozhodně není, a ten má jen 1 titanal. Současně jsem přesvědčený, že ještě někdy před 2 lety měl Sporten v katalogu uveden stále 1 titanal.

Bylo by fajn info od jaké sezóny jsou 2 titanaly u 05 SL.

P.S.: Teď jsem si prohlédl pořádně obrázky 05 SL a 06 SL na webu Sportenu a řekl bych, že 05 SL má stále jen 1 titanal. Proč? Na topsheetu 06 SL je „TWO TITANAL LAYERS“ a na 05 SL „TITANAL LAYER“. Je to sice těžko čitelné, ale dal bych za to ruku do ohně.

19.12.2012 18:22:57 #15 

ivan

>> #14, HonzA_, 19. 12. 2012 18:12:33

09/10 má v katalogu v řezu dva.

Starší hledat nebudu.

19.12.2012 18:45:45 #16 

HonzA_ muž

>> #15, ivan, 19. 12. 2012 18:22:57

Nojo, ale těm řezům neodpovídají popisy na lyži. Díval jsem se i na starší modely na e-shopech. 06 mají na topsheetech 2× titanal a 05 mají jen titanal. A řezy jsou všude stejné se 2 titanaly.

Tak nevím.

19.12.2012 18:56:31 #17 

ivan

>> #16, HonzA_, 19. 12. 2012 18:45:45

Ani já. Mohli mít staré topsheety, mohl být omylem zaměněný řez, mohly mít v přechodovou dobu oboje…

19.12.2012 19:57:03 #18 

sarfik

>> #13, ivan, 19. 12. 2012 11:01:37 Nikdo tě,Ivane, nenapadá, že bys snad byl na Sporteny nepříjemnej :) – naopak asi obecně se ví, že jsi s jejich testováním byl svého času dost propojenej – a že jim, jak českýmu produktu nepochybně přeješ..,

HOnza, jak jistě asi také víš, v jakémkoli svém působení okolo lyžování moc taktiky neužívá (koneckonců jako i MilanT…). O těch Iridiích byl tehdy naprosto přesvědčen a nadšení, se kterým je popisoval bylo rozhodně naprosto upřímné – koneckonců to potvrzuje i skutečnost, že na nich v posledních dvou letech odjezdil nejméně 60% svého volného lyžování. Obřačky a slalomky si bere výjimečně, v podstatě jen do Masters závodů. A tady si klidně mohu dovolit mluvit za něj… :-) Také já jsem na Iridiích dost odjezdil a lidi co si je vyzkoušeli s nimi byli také spokojeni. Nevim jak jinak než vyzkoušenim si lyží z názvu vlákna a ještě dalších z textu příspěvku, si udělat představu o chování lyží na svahu nebo v klackách…V této souvislosti si dovolim připomenout, že naše VL-ka a testování lyží nejen Sporten i nadále pokračují – hlavní stan na Zásadě (start 22.12.2012). Každého odsud zveme na čtvrteční tréninky v tyčích v Zásadě – všechny potřebné info a dotazy na známé VL adrese… ;-)

...≈≈≈8≈≈≈...

19.12.2012 20:06:33 #19 

HonzA_ muž

>> #18, sarfik, 19. 12. 2012 19:57:03

„…na známé VL adrese“

Pozornému čtenáři jistě neunikne, že je lehce modifikovaná. Zřejmě v souvislosti se změnou stáje „mediálního partnera“ ;-).

Jestli se někde uvidíme, Iridia rád vyzkouším, abych si udělal názor.

Měj se fajn a kdybys dostal nějaké zasvěcené info k záležitosti 1/2 titanaly u AHV 05/06 SL, budu za něj rád.

19.12.2012 21:14:33 #20 

BoB muž

Zdravím lyžníci, pokud máte někdo chuť vyzkoušet sortiment Sporten /třeba Iridia, Sincra, AHV SL,GS a jiné/ a udělat si na něj vlastní názor a jste v dojezdu Stupavy, tak vám tuto možnost nabízím. Můj pohyb tam sledujte na facebooku.Rád vás uvidím. Robert Šmídek

19.12.2012 21:20:58 #21 

HonzA_ muž

>> #20, BoB, 19. 12. 2012 21:14:33

BoBe, už jsi jezdil Iridia a Sincra? Jaký je mezi nimi podle tebe rozdíl? Nějak jsem ty 2, parametrově velmi podobné, lyže v jedné kategorii moc nepochopil. Díky

19.12.2012 21:45:51 #22 

BoB muž

>> #21, HonzA_, 19. 12. 2012 21:20:58

Zdravím, jezdil a naprosto rozumím.Ono to není jednoduché se k tomu vyjádřit.S velkou pravděpodobností jsou Sincra záležitostí jedné sezóny, takže kdo nad nimi uvažuje, ať tento fakt zváží(ale můžu se mýlit tak jako mnohokrát). Jsou si velmi podobné, pro méně zdatné lyžaře( jako třeba já) je rozdíl k nepoznání, Sincra jsou snad lehčí a snad i vzhlednější /jen to vázání, to ovšem mají v letošní sezóně oboje tyto lyže/ s jinou konstrukcí jádra. Pokud bych se rozhodoval, tak bych zřejmě volil Sincra…Na druhou stranu vývoj Iridií má svou perspektivní budoucnost…

19.12.2012 22:16:27 #23 

ivan

>> #18, sarfik, 19. 12. 2012 19:57:03

Já se taky necítím napadaný a nikde nic takového nepíšu. A vůbec zmínka o mé maličkosti není podstatná. Hlavní bylo, a snad dost zřejmě, že mi přišlo nepřípadně hysterické vzbuzovat zdání, že kdo tady „promluví o Sportenech,“, tak si to „odnese“. Dost ošklivé nařčení z netolerance. Takovou hysterii si lze vysvětlit třeba i v souvislosti s vaším novým mediálním partnerem, snahou rozjet tam diskusi a dalšími věcmi okolo. Netvrdím, žes to tak myslel, ale i tak nepěkně to lze chápat.

Je běžné, že se lyže průběžně dolaďují a vylepšují. Tamten model, o kterém nakonec i váš topexpert Jožka napsal, že se „žvejká“, něco takového podle mě potřeboval, zejména má-li se nabízet jako „premium“. A tím spíš, že Sporten už roky předtím uměl udělat lyže (Phase) pozicované do levného segmentu, jež jezdily „o kategorii lépe“ a dokázaly podle mého hodnocení jízdně zválcovat většinu tehdejší komerční nabídku Atomicu včetně lyží až několikrát dražších.

A jestli Iridiím trochu přidali na tuhosti („beefed up“), může z toho být fajn lyžička, bezpochyby.

Ale tohle všechno už se tady myslím dávno probralo zleva zprava. No flame, peace, ať se Sportenu daří, i kdyby ho vlastnili Marťani.

20.12.2012 14:20:49 #24 

jirri

>> HonzA_, 19. 12. 2012 20:06:33 info k záležitosti 1/2 titanaly u AHV 05/06 SL, budu za něj rád.

ahv 05 verze 2006 http://www.e-lyze.cz/…persport.htm ta ma jeste jen jeden titanal

ahv 05 verze 2008 http://www.sporten.cz/…i/product:80 ma dva titanaly – tu mam doma, jsem si jisty (predpokladam ze od 2008 uz maji vsechny 2× titanal)

ahv 05 verze 2007 o te nic nevim – vypadala takto http://sjezdove-lyze.heureka.cz/…-07/galerie/ byla v testu http://snow.cz/…owtest-06-07

23.12.2012 19:07:05 #25 

Crossmaks muž

Neví tu někdo jaký je rozdíl mezi AHV 06 SL 10–11 a 11–12? Chci si je koupit jako druhé lyže na cca 2 hod. blbnutí a rád bych koupil co nejlevnějí.

23.12.2012 21:40:12 #26 

HonzA_ muž

>> #24, jirri, 20. 12. 2012 14:20:49

Ahoj, díky za info. Můžu se zeptat z jakého zdroje máš info o tom, že 05 je už od 2008 se 2 titanaly?

Pořád mi nejde do hlavy, proč na topsheetu má Sporten i letos u 05 „TITANAL LAYER“ a u 06 „TWO TITANAL LAYERS“.

Předpokládám, že v takové firmě je rozhodně věnovaná větší pozornost schvalování nových topsheetů než kontrole toho, jestli je v katalogu přivazben k lyži správný obrázek s řezem.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

včera 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

včera 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

09.12.2016 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo