Zajímavé před sezonou - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Zajímavé před sezonou

30.11.2012 17:03:48 #1 

ivan

Zajímavé dění v Krkonoších (vedle Špindlu a jeho ceníku)

Rokytnice:

http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

Pec:

http://bydleni.idnes.cz/…tektura.aspx?…

01.12.2012 16:17:19 #2 

maryys muž

• Už se těším, jak budu chodit z Rokytnice na Dvoračky.
  • Byl jsem na prezentaci všech atelierů a mohu říci,že tam byly takové návrhy, že horizont by už dominantou Pece zdaleka nebyl. Nebudu tady šířit svoje vlastní názory na případnou vítěznou stavbu, (2014 realiza­ce?nevěřím) ať si každý udělá vlastní obrázek sám. Horší situace je hned vedle na rohu v místě, které je pro Pec jedno z nejdůležitějších (možná nejvíce?- rekonstrukce objektu hned vedle potravin Kubík- mám pocit,že nebyla vyhlášena žádná architektonická soutež).Z toho mám husí kůži..Bohužel se mi zatím nepodařilo najít ilustrativní obrázek či odkaz.Pokračuji v hledání..

01.12.2012 16:23:13 #3 

maryys muž

plus přidávám další zajímavost

http://www.atsunami.cz/…pod-snezkou/

01.12.2012 17:35:56 #4 

ivan

>> #2, maryys, 01. 12. 2012 16:17:19

Protože zjevně máš k této problematice nadstandardní vztah, tvoje názory by mě naopak zajímaly. Proč se nepoučit od znalejšího?

Zažil jsem za dlouhé roky na horách dost hrůz na to, aby byl člověk opatrný a přiměřeně skeptický. A byl jsem přímo u toho, když i tak oslavovaný architekt jako Masák, svého času zatažený do lyžování díky závodící dcerce, dokázal vyprojektovat takové hrůzy jako oba veliké baráky dole ve Sv. Petru pod sjezdovkami (OTZ neboli Objekt technického zázemí a Hotel Lenka). Ploché střechy, pod jejich okraji velká venkovní schodiště – a to uprostřed hor… Moc hezky tak doplnil (ne jeho) prasárnu jménem Horal.

Ještě k té Rokytnici. Pročetl jsem to jen zběžně, ale získal dojem, že čtenář získá dojem, že ho v Rokytnici čeká nějaká buzerace s nezaparkováním. Což je před sezonou pro obec i areál medvědí služba.

Ne že by to tam s parkováním bylo doteď nějak úžasné, podle mě naopak. Což je samozřejmě těžké, když se (nejenom) tam stavělo, nikdo nepočítal s takovou automobilizací.

07.12.2012 11:18:04 #5 

07.01.2014 01:32:22 #6 

maryys muž

Vzpomněl jsem si na tutu diskuzi a zárove jsem před rokem zapomněl odpovědět. Toto je čistě můj názor.

Modernistická architektura za totality byla poplatná době a záleželo na každém architektovi,jak se k navrhované stavbě postavil,samozřejmě regule byly daleko striktnější než nyní ( o kvalitě architektury to ale nemusí vypovídat,jak smůžem dnes vidět). Velké měřítko staveb, použité materiály a celkový brutalismus bylo z jedním z aspektů proč řada lidí danou architekturou pohrdala a pohrdá dodnes. Přesto řada z nich i přes své olbřímí rozměry vykazují kvalitu architektury. Klasické chaloupky ustoupily obřím objemům hotelů.A do klasické scenérie nezapadaly. Jenže po tolika letech je možné,že rysy našich hor tyto stavby už doplňují,jsou jejich součástí a člověk se na ně kouká již z odstupem.

26.10.2014 12:02:53 #7 

orim muž

http://spravy.pravda.sk/…-skiarealov/

Sága o tom, ako sa lyžiarské strediská kupujú a predávajú. Rattaj už v ČR bude „smrdieť“ menej. Zaujímavá myšlienka Vokatého, len či výkonnostné lyžovanie ho uživí?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek