Happysport - zkušenosti - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Happysport - zkušenosti

11.12.2012 08:06:40 #1 

mikki muž

Zdravím,

na webovkách Happysportu jsem koukal na jejich nabídku použitých lyží, kde nabízejí velice zajímavé lyže za pěkný peníze. Nemá někdo zkušenosti s jejich bazarem, stavem lyží atd…

Děkuji Michal

11.12.2012 09:29:57 #2 

VlastaR

ahoj mikki, z osobní zkušenosti vím, že je lepší se zajet podívat přímo na jejich prodejnu a potom vybírat. Protože fotky na netu jsou ilustrativní, oni mají např. od jednoho typu lyží troje v různém stavu, různě opotřebené. Ale výběr měli, tedy před 2 roky, kdy jsem tam byl. Záleží na tvých požadavcích.

11.12.2012 09:53:34 #3 

goldone

Maji obrovsky vyber,ale vem sebou nekoho kdo lyzim opravdu rozumi-vetsina lyzi v stojanech je opravdu radne ojeta.

11.12.2012 09:54:20 #4 

Myval muž

Nakoupil jsem tam za poslednich 10 let vic nez 10 paru lyzi a nekolikery boty (nejen pro sebe, ale i pro rodinu), chce to dobre vybirat, ale daji se tam najit obcas slusne koupe. Vetsinou jsou vsechny lyze slusne oservisovane, jen je treba si dobre prohlidnout stav hran, nekdy jsou uz hodne zbrousene (coz taky svedci o tom, ze lyze byla asi hodne jezdena, od takovych ruce pryc).

Jednou jsem taky narazil na nefunkcni patku vazani, ale to mi na miste vymenili v servisu za funkcni. Vazani na tom jsou vetsinou rentalova – s posuvnou spickou i patou, bohuzel jsou o neco tezsi a mene mechanicky pevna nez klasicke neposuvne vazani.

Bohuzel v posledni dobe mam pocit ze je bazarovy sortiment na ustupu a snazi se tam tlacit hlavne nove levne modely (aspon na Kulataku, mozna Letnany nebo Modrany na tom budou trochu lip).

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

11.12.2012 11:47:11 #5 

mikki muž

Děkuji za reakce, zajedu se podívat do Butovic, to mám nejblíž. Bohužel nikoho z branže s sebou mít nebudu, kdo by mi lyže zkouknul, takže to jen omrknu, ale tak nějak sem si myslel, že 80% bude na konci životnosti. Jinak scháním nějakou komerční obřačku cca 175cm a cca R18. Asi vezmu nový.

Michal

11.12.2012 12:01:59 #6 

Kačka

K tomuto tématu mám možná co říct, protože sama použité lyže dovážíme a prodáváme už 20 let. Fotky na webu jsou opravdu spíše orientační, sama bych si takto lyže nekoupila.

Je potřeba si přijít vybrat a nemusí u toho být hned kamarád odborník. Je třeba trochu věřit svému úsudku.

Málokdo ale ví, že i na použité věci se vztahuje dvouletá záruční doba na skryté vady. Tzn. když se lyže rozlepí, je nějak zamaskovaná, rozpadne se vázání, pod vázáním jsou skryté díry od minulého vázání a nebyli jste o tom informováni.

Solidní obchod Vám lyži vypůjčí na odzkoušení, za běžný poplatek, který se pak odečte z ceny lyží. Podobně fungují testcentra s novými lyžemi.

Pokud řešíme reklamaci u použitých lyží, většinou se dá vyřešit na místě výměnou nebo opravou.

Samozřejmě pokud i zákazník jedná férově, nedá se po roce reklamovat stupeň obroušení hrany a skluznice. Ale třeba bych se bránila, kdyby po ojetí vosku vykoukly hluboké rýhy apod.

Nejlépe se stupeň ojetí lyže může poznat, pokud si vedle ojeté lyže postavíte její novou kolegyni. Šířka nové hrany totiž není u všech modelů stejná. Když si lyže spojíte k sobě, i laik pozná jestli je prošláplá nebo do vrtule. My lyže prohlížíme, ale stát se to může, nejsme neomylní.

Určitě bych v bazaru nekupovala závodní (vypráskané) lyže s tenoučkou hranou. Jednak nejsou určené pro běžné lyžaře (nezvládnete je) a hlavně zažily velký nápor při jízdě v bránách. Tohle téma tu bylo probíráno už několikrát.

Pro nenáročné lyžaře však může být lehce jetá lyže správnou volbou, pokud má někdo omezený rozpočet, je lepší si pořídit aspoň trochu vyztuženou lyži z bazaru, než pěnovku ze supermarketu.

Největší výhoda ale je u dětských lyží, kde je třeba každý rok prodlužovat. Než koupit nové a jezdit na nich tři sezony, určitě raději starší, ale adekvátní délky.

Rum a sport (v různém pořadí)

11.12.2012 12:03:10 #7 

Myval muž

Obavam se, ze Butovicich je pouze pujcovna, ne bazar.

Urcite tam jsou lyze na konci zivotnosti, ale daji se tam vybrat i „skorofunglovky“, je pravda, ze ja vestinou vybiram „ne uplne stredni proud“, ale treba ZAG Freeride 75 mi vydrzely asi 4 sezony (20dni v Alpach a par vikendu v tuzemsku za rok) a Scott Crusade co mam ted 2.rok jsou taky v super stavu. (I kdyby vydrzely jen rok, tak za cenu nizsi nez kolik by zaplatil za pujcovnu se to vyplatilo). A o detskych lyzich ani nemluvim…

Ale chce to vybirat a mit trochu stesti.

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo