SNB boty - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

SNB boty

28.02.2007 19:59:17 #1 

administrator

(Marketa, houno999@seznam.cz) Mohl byste mi někdo poradit? Na boardu jezdím už pár let a letos se mi podařilo zrušit boty, tak koukám po nových. Ale moc se v tom nevyznám. Ráda bych nějaké tvrdší a taky se mi líbí nápad zavazování bez tkaniček ( TLS, Speed Zone Lacing,..).Jenomže v tom je problém. Zajímalo by mě, jestli je to lepší, než ty tkaničky, které se mi stále povolují a botu nikdy neutáhnu tak, jak bych ráda. U těchto systémů se bojím, že se mi tak něco po… tak budu muset shánět nové boty. Naproti tomu tkaničky se dají vyměnit celkem jednoduše a levně:o). Všude píšou, jak vybrat boty, ale nikde jsem nenašla info, které by tyhle systémy hodnotilo. No, mám pár vybraných kousků, tak bych byla moc ráda, kdyby mi třeba mohl někdo z vás udělat stručné srovnání anebo klidně doporučit jiné: NITRO BARRAGE LTS Women’s nebo NITRO VALKYRIE Lady (bohužel jsem ani u jedněch nenašla info o tom, zda jde o freestylové nebo freeridové), BURTON EMERALD Lady , FLOW Vion Lady a nakonec ATOMIC GLAMOUR. Jezdím na freeridovém prkně a vlastně nevím, jestli je velký rozdíl mezi botama na freeride a freestyle, ale vím, že bych chtěla tvrdší boty, než jsem měla a ty byly stoprocentně freestylové.

01.03.2007 09:06:32 #2 

administrator

(Luboš, lubomir.susila@snow.cz) Ahoj, taky jsme měli článek na téma jak vybírat boty :-), ale máš pravdu, že nákup pak vyžaduje dost samostatnosti a zkoušení, pokud chceš koupit opravdu to, co ti nejlíp sedí. Co se týká „speed lacing“ systémů, pak bych se asi nebál koupit boty od dobrých výrobců (Burton, Nitro, DeeLuxe a podobně). Pokazit se ale může cokoliv a pak je obyčejná tkanička k nezaplacení, Já osobně používám tkaničky a strašně se při zavazování nadřu:-) Každopádně je test rychlozavazovacích systémů dobrý námět a pokusím se jej zrealizovat. Pokud možno ještě letos, abysme jej mohli začátkem příští sezóny publikovat. Ohledně určení bot – většinu se neuvádí, jestli jsou boty na FS nebo FR – uvádí se jejich tuhost. Někomu i na freeride mohou sedět měkčí „freestylové“ boty. Navíc trend v ježdění nejlepších profíků se ubírá směrem ke kombinaci obou druhů ježdění a freestylové triky se jezdí ve volném terénu ve velkých horách. Pokud máš spadeno na jedny z těch tří, opravdu je nejlepší rada jít a zkusit si je. Po chvíli poskakování v obchodě zjistíš, které ti nejlíp sedí a stoprocentně poznáš, jestli jsou tužší než tvé předcházející. Tady trochu pozor, boty po čase používáním změknou. Snowboarding je dost trendové odvětví a velkou roli při nákupu hrají emoce (oblíbenost značky). Proto najdeš tolik snb značek (lyžařských tolik není) a v tomto množství asi není ve Tvých možnostech vybrat ty jedny nejlepší boty. Já mám oblíbené značky a z těch vybírám nejdřív podle katalogu a pak si 3–4 věci osahám a jednu z nich koupím. K těm modelům, co uvádíš ti já moc neporadím. Chtělo by to nějakou holku, která v těch botech jezdí. Doufám, že ti má odpověď bude aspoň trochu platná :-) Přeju ať se výběr podaří.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

26.04.2017

Tři údolí krok za krokem (9. díl): Zase o pár (k)roků dále - Meribel a Courchevel

Když jsem před třemi lety psal sérii článků o Třech...
26.04.2017

Zažijte bikový závod s J. Ježkem a další akce ve Velkých Karlovicích

Víte, že Velké Karlovice žijí nejen v zimě? Jestli ...
26.04.2017

SNOW tour 2016/17: Hannibal – největší soudobá show v Alpách

Každý lichý rok v dubnu se na söldenském ledovci Re...
24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 21:03:18 od m3

Rozteč Tyrolia Raceplate

včera 15:58:18 od opc

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

včera 12:52:19 od PetrAT

zvedající se pata

včera 11:07:32 od PetrAT

Vyplnění skeletu

včera 09:11:45 od PetrAT

Strojove vs. rucni voskovani