Rada ohledně vhodných lyží pro sportovního lyžaře (75 kg) - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Rada ohledně vhodných lyží pro sportovního lyžaře (75 kg)

27.12.2012 17:59:00 #1 

Rostiro

Ahoj mám takový menší dilema. Lyžuji od pěti let v podstatě každý rok cca 7–10 dni. Považuji se za sportovnějšího univerzálního lyžaře. Oblouky i rychlosti střídám dle nálady a únavy. Problém je, že už od mala jezdím vždy na poděděných lyžích, což sice v mládí nebyl problém, ale poslední dobou už to není ono. Potřeboval bych už něco na míru mé osobě.trochu jsem to tu pročítal, ale mec mně to ve výběru nepomohlo proto zakládám nové téma snad to nevadí. Takže mám 28let 174/75. Do předmin. roku jsem jezdil asi tři roky na Volkl Emotion 155cm a musím říct, že lyže mně vyhovovaly sice při vyšších rychlostech byly už trochu neklidné, ale nebylo to nic hrozného. Od min. roku mám Fisher ACM 73 175cm a trochu s nimi pořád zápasím, hlavně se při jízdě celkem nadřu (přikládám to výšce lyží). Tak jsem se rozhodl koupit lyže nové, problém je, že čím více se výběrem lyží zabývám tím zmatenější jsem. Zatím co jsem se díval a nějak mě padly do oka tyto výběhové lyží. http://www.lyzelyze.cz/…0-powerrail/ 165cm , nebo http://www.happysport.cz/…11-2012.html tady váhám jestli 160 nebo 167 proto bych chtěl poradit jakou výšku vlastně volit případně i lyže se kterými máte zkušenosti. Draží lyže si jako student momentálně dovolit nemůžu (musím koupit i lyžáky jelikož do starých začalo zatékat), tak to chci vzít z gruntu :D Díky moc za jakékoliv postrčení.

27.12.2012 19:11:25 #2 

kapycnik muž

Zdravím, asi tě moc nepotěším, ale za tuto cenu asi moc dobré lyže neseženeš. Pokud jsi sportovnější lyžař jak píšeš, byla by pro tebe vhodná lyže poněkuď vyžšší kategorie – pořádná sendvičová konstrukce, aby jsi se mohl někam posouvat. Pokud lyžuješ jen 7–10 dní v roce, bylo by pro tebe možná vhodnější si vždy lyže půjčit, vyšlo v by tě to levněji, mohl by jsi jezdit na pořádných lyžích vždy perfektně připravených a nemusel by jsi se o nic starat (broušení, voskování, skladování…) a ještě by jsi mohl vyzkoušet více lyží a zjistit jaké tě vyhovuji nejvíce…

27.12.2012 19:14:15 #3 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Rostiro, 27. 12. 2012 17:59:00
Začni výměnou bot, abys nehledal rady dlouho, podívej se třeba v sousedním vláknu Jaké lyžáky?
Při dobrém výběru bot se nejspíše vnímání stávajících lyží docela dost změní. Pokud to nepomůže, zkus, třeba i s pomocí tohoto fóra, vychytat rezervy v technice jízdy, nadřít se určitě není účelem.

Výměnu lyží bych si nechal až jako poslední možnost.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.12.2012 03:48:25 #4 

Rostiro

Děkuji za odpovědi Co se týče bot, tak vlákno bohužel nefunguje rád bych si ho přečetl, ale vypíše to „Požadovaná stránka neexistuje!“. což mně celkem zajímá, jak jsem psal začalo do nich zatékat, ale problémy s nimi mám už od doby co sem je podědil ( hrozně mně tlačily do holení což vedlo k vyjmutí jakýchsi plastových bazmeků z jazyků boty. bohužel nevím jaký FI mají, Počítám, že bych měl vybírat boty s FI kolem 100. Nevím jestli na celodenní ježdění brát větší. To k lyžím mně moc nepotěšilo, ale vzhledem k tomu, že ty lyže jsou ve stejné kategorii jako ty Fishery co mám teď, jsem si myslel, že si alespoň trochu polepším. Ještě bych pouvažoval o http://www.blizzard.cz/…ezdove-lyze/ případně http://www.blizzard.cz/…ezdove-lyze/ což, jsou lyže o třídu výše dle Blizzardu (ale je otáka jak moc tomu lze věřit), ještě dodám, že tak 10–20% (když jsou podmínky tak více) trávím na neupravených sjezdovkách, jsem konzervativní a nejraději bych měl lyže své než vypůjčené. Ale jak píše ˘Ö˘Krab asi bych začal s lyžáky ty mně trápí docela akutně, čvachtat vodu v botech i když je celkem teplo je docela na prd :D

28.12.2012 09:14:16 #5 

˘Ö˘Krab muž

>> #4, Rostiro, 28. 12. 2012 03:48:25
Co vím. Teď máš teď nějaké takovéto lyže. Před tím jsi jezdil na pravděpodobně dámských Völklech (eMotion je spíš označení uchycení vázání), které mohly mít R tak kolem 11 m, stávající Fischery mají >15 m, samy o sobě tedy tak snadno nezatočí. Že se nadřeš indikuje možná opravdu jen to, že budou nějaké rezervy v technice ovládání lyží.

To, že byly Völkly v rychlosti neklidné je nasnadě, ani v neupraveném to nemohla být žádná hitparáda, zato stávající Fischery by měly být v obou těchto ohledech daleko lepší. Pokud tedy nejsou prošlápnuté, vyměklé, s otrhanou skluznicí nebo ubroušenými hranami, měly by Ti – při odpovídajícím jezdeckém umu a údržbě – naprosto vyhovovat.
Přesně lyže takovéhoto ražení a délky bych Ti asi na deklarovaný způsob využití doporučoval, kdybys je už neměl. (Mlčky předpokládám určitý podíl jízdy po neupraveném povrchu, jak už to tak bývá.)

Ty si ale chceš koupit nové lyže stůj co stůj, z toho, co nabízíš k posouzení, je celkem jedno, co si koupíš.
Jen veď v patrnosti, že lyže pod 165 cm budou pravděpodobně vždycky stavěny na nižší hmotnost jezdce a „sportovní“ ježdění nevydrží moc dlouho, ale pokud jezdíš 10 dní v roce, tak to není pro Tebe limitující.

Pro nasměrování ke správným lyžím by video s Tvou jízdou hodně pomohlo.

˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.12.2012 12:18:42 #6 

Svetra

mám dotaz potřebovala jsem poradit které lyže si koupit mám dva favority ale již dříve jsem měla blizzardy blizzard viva sport IQ white x Atomic cloud D2 75 jsme dobrý lyžař ale nedokážu se rozdhodnout s atomiky nemám zkušenost díky Svetra

28.12.2012 14:24:48 #7 

Rostiro

>> #5, ˘Ö˘Krab, 28. 12. 2012 09:14:16 Děkuji za odpověď, lyže jsem vytáhl a omrkl jsou to konkrétně tyto délka 176cm. Video bohužel nemám. Ale jak to čtu a pokud ta délka by neměla být problém, tak jim dám tento rok ještě šanci (nechám je z údržbovat a snad to bude dobré). Možná sem jen zpohodlněl na těch Volklech (bohužel model vůbec nevím kromě eMotion a Volkl na nich není napsané vůbec nic). Jinak ještě upřesním u Fisherů nemám problém s ovládáním, ale byl zvyklí sjet celou sjezdovku (necele 4km) na jeden zátah třeba 10× za sebou a skoro jsem necítil únavu. Ale min rok jsem sem po dojezdu cítil stehna a po 5–6 jízdách už jsem si musel v půlce sjezdovky chvíli oddechnout. I když možná stárnu. A ono možná i ty boty dělají své. Jsou to ženské boty myslím konkrétně trochu vykuchané Lange Max 6.

29.12.2012 00:10:05 #8 

goldone

>> #7, Rostiro, 28. 12. 2012 14:24:48

Ty musis byt asi robot :-D Myslim si o sobe,ze jsem na tom fyzicky hodne dobre,makam na sobe ve fitku,v lete jezdim na kole,kazdy den vybehnu do 5 patra alespon 8–10×(stary dum se 4m stropy,zadny panelacek)A kdyz prijedu na Pitztal pekne odpocatej,tak panoramu sjedu v plnem nasazeni bez zastaveni maximalne 2–3×.Dalsi jizdy uz radeji uprostred na par vterin zastavim.A panorama rozhodne 4km nema.

29.12.2012 01:32:03 #9 

Rostiro

Tak robot nejsem, ale od mala mně vytrvalostní sporty celkem jdou. Třeba na škole jsem měl nejraději 12 minutovku a 30min :D. Jinak těch 10 jízd se to nezdá, ale ono v Mariboru ta sjezdovka má sice skoro 4km, ale více jak půlka je modrá a spojovačky ke kondole, kde se člověk moc neunaví, spíše tam musí dávat bacha na sáňkaře a školky.

20.09.2013 14:18:38 #10 

Rostiro

Ahoj, tak po roce jsem opět začal řešit lyže, výměna za mrtvé Fishery. Jelikož za chvíli bude v Brně výprodej lyží od Hope sportu, tak jsem se začal dívat na jaké by stálo zato se podívat pokud je dovezou. Případně při nějaké dobré nabídce bych si opět udělal výlet. Info z prvního topicu v podstatě stále platí. Takže, jestli by někdo měl někdo nějaké tipy, byl bych rád, zatím co mně tak nějak padly do oka http://www.hope-sport.cz/…-13/d-74805/ –167cm

http://www.hope-sport.cz/…-13/d-72870/ –168cm

http://www.hope-sport.cz/…-13/d-74795/ –168cm

http://www.hope-sport.cz/…-13/d-73945/ –165cm-170cm

Děkuji za případné tipy

27.09.2013 12:42:48 #11 

Rostiro

Tak jsem zužil výběr dle různých testů v podstatě jen na Fischer RC4 Superior Racetrack nebo Blizzard G Force Supersonic, více se mně zamlouvají blizzardy které se hodně chválí např. http://www.youtube.com/watch?… , tak se chci zeptat nemáte někdo s jednou z těchto lyží nějaké zkušenosti? Díky R

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:18:04 od johnycek

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:10:14 od TomáS

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]