dovolená Itálie???? - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

dovolená Itálie???? (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 44 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

05.11.2013 22:43:39 #31 

HonzA_ muž

>> #23, MPS, 05. 11. 2013 20:54:00

>> #28, Tesna, 05. 11. 2013 22:03:15

To musite brat trochu s nadsazkou. I kdyz, clovek nikdy nevi…

>> #30, PetrAT, 05. 11. 2013 22:34:28

V tom pripade se podivej napr. na Val di Fiemme, jak uz tady padlo.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

05.11.2013 23:28:24 #32 

bohous357

Spousta naprosto kvalifikovaných rad, se kterými s výjimkou vzdálené Cervinie souhlasím. V top sezóně s velkoplošným skipasem Ti rozpočet stačí na ubytování v apartmánu bez stravy a to ještě v okolí Sella Rondy (ale i v Eisacktalu) se bude odehrávat invaze Němců a většina kvalitního ubytování poblíž sjezdovek bude dávno vybukováno. Takže to skutečně vychází na Val di Fiemme s nutností popojíždět nebo by ses do toho mohl vejít i s ubytkem na sjezdovce na Passo Tonale/Ponte di Legno.

Nebo se budeš muset zaměřit na menší střediska, už tu byla uvedena skoro všechna.

06.11.2013 08:54:23 #33 

garfield muž

>> #32, bohous357, 05. 11. 2013 23:28:24

přidám konkretnější,přes­tože již zde zmíněný… a omlouvám se za mnohdy „fonetický“ přepis místních názvů= chyby vč pravopisných… Na Levné apartmánové ubytování v oblasti Bormia, mě navedla jedna má bývalá kolegyně z lyžařské školy ,jako trenérka tam kdysi bydlela se svěřenci na závodech…dnes to mají cestovky běžně- Apartmány Isollacia Val di Dentro Alta Valtellina Isollacia -ValdiDentro , je malé středisko 15km od Livigna směrem na Bormio, ubytování levné ,apartmány vybavené vč microwelle ,minimarket sámoška 50m směr Via Livigno ,mají vše potřebné včetně Grappy :-D ,oliv,gorgonzoly a pečiva a na „bonžorno“odpo­vídaj:" dobrý ráno čeko"… pod náměstím s kostelem 400m níž po silnici kasa u sedačky,kde si necháte s fotkou udělat permici na celou oblast, Livigno ověřte u cestovky já měl permice služební, permice je určitě na Issolacia,San Colombano,St Caterina Val Furva,a,a Bormio …Začněte v Isoláču- je sedačka a na konci nad tím pár vleků s hezkým přehledným červeným terenem i trochou černa …,hlídajícím carabinierem s berretou v podpažním pouzdru ,a zdravícím…mimocho­dem taky je tam vinikající kuchyně s Valtelinesse těstovinami na 4způsoby /v půl jedné vyprodáno/není to drahé , a je to lepší než v Bormiu na kootě… nahoře možno přejet na pisty střediska San Colombano, sjezd zpět dolů do Issolacia je pár km modročervený WA waldabfahrt ,plně pod zasněžováním i ten se dá jezdit… Santa Katarina v Val Furva je vždy o 5stupňů chladnější -takže přiobléct je to v Bormiu doleva…,svahy v kateřině jso červené náročnější, až nahoru pistu Deborah Compagnoni nedoporučuju, úzko ,šutry ,ale jednou se to dá,nejlepší je projet otočkou až na vrátné … Bormio je z Isollacia 10km ?dolu je fajn ,u dolní větší kabinky se dá zaparkovat, o pár desítek metrů po ulici výšš je montana servisa prodejnu lyží tam provozuje starší pán cresseri, bývalý instruktor ,mluví německy angl., má dobré ceny -jak na servis za 10,–Eu,tak na lyže, boty , a pokud mu tam odpol dáte lyže ,tak za směšný peníz je máte ráno opravené,nabroušené v objednaných úhlech a samo navoskované,dobré ceny má na dětské a dámské lyžařské sety,co jsem se jich navozill… Kopec v Bormiu je perfekt upravený , treningová Fis pista nad kotou 2000 je super,pista del rododendroni totéž a nej je samo závodní pista Stelvio , všechny obtížné úseky se dají objet modře ,všude jsou značky takže zabloudit nejde …Nejezděte s lyžema až do3100 nahoru,šutry a bývá to sfoukané,nebo pak následuje dražší servis:-) 15,–Au Livigno máte z Isolaccia nejdříve nahoru pass a pak dolů italové kontrolují z obou stran- hlavně It auta , je to italsko-švýcarská bezcelní
tax free zona, nákupy hlavně pro baby… na začátku směr k přehradě je pumpa se slušnou cenou benzinu , Takže summasumárum.. lyžování 1den Isolacia+San Colombano,1den Santa Katarina, minimálně 2dny Bormio /nechat u Padre Cresseri nabrousit = děd není v jádru zlý :-) /2 dni Livigno +nákup,jedna a druhá stranaLivigna,dle počasí a sněhu… a pro náročné třeba na den nakouknout do Sv.Mořice je to z Livigna v pohodě,jen je potřeba pas ,swiss není Schengen… P.S. V Issolacia jste trochu výšše ,takže vejce natvrdo se vařej fakt dýl… Wichtiger Tip – Po cestě z Bormia do Issolacia je vedle silnice vpravo za mostem nenápadné šotolinové parkoviště se stojícími převážně místními It auty i unavení čekoinstři občas,, po cestě běžte k potoku,kousek proti proudu,taková průrva pod skalou… svlíknout do plavek + ideal jsou boty do vody , teplou a studenou si regulujete ,jak moc jste v proudu… teplý pramen přepad z lázní nad vámi se míchá se studenější vodou z přehrady nad…a mám to zadarmo…plavat se tam nedá ,ale po celodenní,no… mám tam svůj šutr vysezenej,bývá obsazeno… :-)

06.11.2013 09:08:00 #34 

PetrAT muž

garfielde, díky, kouknu na to
s těma šutrama na svahu jsi mě nepotěšil :-|

06.11.2013 09:25:02 #35 

VojtěchV muž

>> #33, garfield, 06. 11. 2013 08:54:23

Super obsáhlý příspěvek, jen malý korekce – detaily. Z Issolacia už vede nahoru kabina, rychlá, ale mám pocit, že je na stojáka, nejsem si jist. A druhý detail, do Švýcarska pas potřeba není. Je v schengenu. Jediná výjimka je hranice Švýcarska s Lichtenštejnskem, tam je nutný se pasem prokazovat.

06.11.2013 09:51:25 #36 

Radek Holub - SNOW muž

>> #34, PetrAT, 06. 11. 2013 09:08:00

Ty šutry jsou samozřejmě otázka aktuální povětrnosti – ano, vršek Bormia je větrný a zvláště u výstupní stanice bývají místa s vytrhanými drobnými a volně rozházenými kamínky. Každopádně žádné velké drama, pokud není extra suchá a větrná zima – na vršku se obvykle lyžuje už v listopadu (zasněžují tam + napadne).

Na učení dětí ta oblast Alta Valtellina jako celek podle mě úplně ideál není (s výjimkou Livigna, tam to nemá chybu), ale pro vyždímání už dobře lyžujících dětí asi ano :-)

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

06.11.2013 09:55:36 #37 

garfield muž

>> #35, VojtěchV, 06. 11. 2013 09:25:02

Ok,už jsem nějakej pátek zpět, novinky a dobré , vítány :-) … bývala tam za mě v Isollacia taková pomalá stařičká dvojsedačka… tak to je dobře,že s tím něco udělali…Jinak ten terén nad je fajn, pravda na začátku sezony San Colombano jezdilo vzácně, i v únoru měli málo sněhu ,a hlavně málo klientů…

šutry jsou na pistě / D.Compagnoni v S.Catarině/ hold protože je to úplně nahoře zasekaný traverz do skály a ta skála je těžce zvětralá,a vítr ty šutry oddroluje a honí po svahu a proto nahoru jen když napadne víc čerstvýho, Bormio vrchol je ještě horší,té na kameňačky, ale když spustí a napadne, je to jiná.. U Bormia ,příp.Santa Catariny/holky/ pozor na termíny svěťáku, 10dnů -týden před upravujou a pisty bývají zavřené,ale zároveň je míň lidí, a stalo se,že už připravenou pistu Stelvio otevřeli na 3dni veřejnosti ,aby si sedla…

A jednu korekci udělám sám, Sv.Mořic je freeride ráj,takže jet tam na den nakouknout je drahý a téměř k ničemu :-( ,ale ta možnost je…

06.11.2013 10:06:08 #38 

petrkey

Ahoj, pokud bys chtel, mohu Ti zaridit ubytko v aprice. Ubytko bez snidane vyjde na 13 eur a skipas od nedele do soboty vysel na 65 eur na osobu. Ubytko je u zastavky skibusu, nebo primo u kabinky, jidlo si muzes koupit, vsude kramky, nebo si doplatit snidane aspon. My si varili sami obcas zasli na pivko a dlabanec, obedy primo na sjezdovce, cely tyden nas kazdeho vysel na sedm a pul tisice ale o naftu jsme se delili ctyri. Kdyz jedes pres rakousko a svycary mimo dalnice, vyjde to na nejakych 650km a jeli jsme to jedenact hodin klidnyho tempa se zastavkama na jidlo a cigaro…

06.11.2013 11:23:25 #39 

PetrAT muž

>> #38, petrkey, 06. 11. 2013 10:06:08

Cena je hezká
Ale středisko uvádí jen 50 km sjezdovek. Mám obavu aby to na týden nebylo málo
Pro mě to je 1050 km z domu .

06.11.2013 13:22:32 #40 

bohous357

>> #33, garfield, 06. 11. 2013 08:54:23

Jasně, Livigno a spol. taky.

Jenom připomínám, že požadavek bylo ubytování s polopenzí u sjezdovky ve středisku km100+ v top sezóně do 12tis./os. Víš co, když už bych měl vydat tyhle peníze, tak mne bude zajímat i prostředí a ta drtivá převaha Poláků v Livignu by mi nedávala pocit Itálie. Na Tonale alespoň budou v převaze Češi.

Ještě jedna věc : Střediska jako Livigno, Bormio, Sta Catarina jsou dost vystavená rozmarům počasí (Tonale samozřejmě taky), jsou ještě poměrně hluboko v Alpách a ono se to klimaticky nedá úplně považovat za slunnou Italskou stranu Alp.

A jedna technická :

Mezi Rakouskem a Liechtensteinem je hranice pouze formální, mezi Liechtensteinem a Švýcarskem není hranice žádná, zato docela fest kontrolovaná je hranice mezi Rakouskem a Švýcarskem, ovšem hlavní pozornost celníků je zaměřena na to, jestli máš švýcarskou dálniční známku, tato péče při průjezdu Liechtensteinem odpadá.

V případě zpáteční cesty z Livigna za tunelem vjíždíš do Švýcarska a měl bys dodržovat švýcarské limity na dovoz zboží. To je celníky opravdu namátkově kontrolováno.

06.11.2013 13:33:35 #41 

mirjur muž

>> #40, bohous357, 06. 11. 2013 13:22:32

S tou kontrolou dálniční známky to bude spíš pověra. Přes různé švýcarské hranice (AT, IT, FR) jsem jel dovnitř už x-krát (víc než 10), nikdy jsem známku neměl a nikdy ji po mně nikdo nechtěl. Buď nebyla kontrola žádná nebo jsem jen přibrzdil a projel. 2× mě výjimečně zastavil celník, ale ani nechtěl doklady, jen koukl přes okna dovnitř auta a jelo se dál. DZ rozhodně nekontroloval… ona nakonec ani není zapotřebí, pokud člověk nejede napříč celým Švýcarskem. Kontroly vývozu z Livigna a Samnaunu jsem sice taky nezažil, ale věřím, že namátkově opravdu jsou.

Co tě nezabije, to tě posílí!

06.11.2013 13:54:17 #42 

bohous357

>> #41, mirjur, 06. 11. 2013 13:33:35

Máš kliku, já už jsem zažil prohlídku auta pod samopaly, prošacovaný futrál na šaty, zabavený salám, když se drogy nenašly :-)a vysvětlování celníka, že tu známku budu stejně potřebovat, až pak pojedu přes San Bernardino. Sorry, je to OT.

06.11.2013 15:07:36 #43 

brumla

>> #41, mirjur, 06. 11. 2013 13:33:35

Skol, tak to si piš, že jsou kontroly! To máš jen obrovské štěstí, že tě zatím nevybrali. Pravidelné kontroly jsou hlavně na dálničních hraničních přechodech do Švajcu a to ve dne i v noci. Téměř při každé cestě jsem alespoň jednu zaznamenal, buď Basel nebo Ženeva. Lichtenštejnsko: kontroly jsou sporadické, myslím tím celnici na silnici č.28, kterou využijí Ti, kteří míří např. do Davosu bez nutnosti použití CH dálniční známky. Na dálnici do/z Lichtenštej­nska nejsou kontroly žádné, ani není celnice.

K tématu: nemyslím si, že by měl být problém do limitu něco najít. Já osobně bych v Itálii nevolil polopenzi, spíše něco se snídaní a na večeři docházel do restaurace, kterou volil podle momentální chutě. Italská gastronomie není něj zvlášť drahá.

06.11.2013 15:42:58 #44 

mirjur muž

>> #43, brumla, 06. 11. 2013 15:07:36

Jasnačka, nebude to štěstím, ale tím, že do Švajcu nepřijíždím po dálnici… ono taky v této diskuzi je řeč o lyžování blízko ČR (Livigno, St. Moritz apod.), přejezd Rakousko-Švýcarsko (jak píše Bohouš357 „docela fest kontrolovaná je hranice mezi Rakouskem a Švýcarskem, ovšem hlavní pozornost celníků je zaměřena na to, jestli máš švýcarskou dálniční známku“) a kde žádné dálnice a s nimi spojené kontroly nejsou. Předpokládám, že sem nikdo po dálnici přes Ženevu nejezdí… Pochopitelně dálniční přechody jsou o něčem jiném. Ale původně jsem reagoval spíš na to, že se opravdu píše a existuje v obecném povědomí to, že na KAŽDÉM šv. přechodu stojí celník a lepí na auta dálniční známky… není tomu tak, netřeba se bát a vyhazovat 800k za zbytečnou známku.

Co tě nezabije, to tě posílí!
Nalezené položky: 44 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 15:42:25 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

06.12.2016 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

06.12.2016 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

06.12.2016 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá