Komplet do 20 tisíc - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Komplet do 20 tisíc

31.12.2012 14:11:26 #1 

Andreewee

Ahoj, chci si pořídit nový snowboard, komplet i s vázáním a botama. Rozpočet tak do 20 tis. Doteď jsem si ho půjčoval, ale chci už něco svého, i kvůli tomu, že se začínám věnovat kitingu. Mám 185cm, cca 80kg, jsem pokročilej jezdec, jezdím hlavně na sjezdovkách, freeride minimálně a snowpark téměř vůbec. Nejspíš budu kupovat u Zezuli. Co jsem tak všude možně pročítal, tak si myslím, že bych měl koukat po nějaký střední tuhosti, asi nějaký universal, nejspíš vše od stejné značky. Budu rád za každou radu, protože co se materiálů týče atd, tak tomu houbelec rozumím. Zatím je můj výběr toto: BOTY http://www.snowboard-zezula.cz/…ack/pn-45125 VÁZÁNÍ http://www.snowboard-zezula.cz/…ack/pn-43139 PRKNO http://www.snowboard-zezula.cz/…ter/pn-43106 Na značce nelpím, jediné co teda chci, je nějaký rychloutahovací systém bot (ne teda tkaničky). Pokud by se mě někdo ujal a poradil mi, tak budu rád. Díky moc

05.01.2013 16:12:22 #3 

Andreewee

Koukám, že jsem se zde úplně zbytečně registroval, protože je to tu úplně mrtvý

05.01.2013 16:25:15 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #3, Andreewee, 05. 01. 2013 16:12:22
Sorry, ale na SNB tady moc lidí nejezdí, tedy těch, kteří píšou. To kdybys potřeboval poradit s lyžemi, to by byla jiná.

Jak jsem předznamenal, na SNB nejezdím a asi nikdy nebudu, takže všechno ber s velkou rezervou. Boty vypadají dobře (jen aby seděly), vázání nedovedu posoudit, prkno má ve specifikci:

„Jádro
ReFlex – nejlehčí a nejcitlivější jádro od Flow, poskytuje vám nejlehčí dřevěnou konstrukci se zachováním pevnosti. Poskytuje reakce v místech, kde to potřebujete pro jednodušší jízdu.“

To by mě zajímalo, nejlehčí dřevěná konstrukce je určitě dobrá na běžky a pro křehké dámy, 80 kg pokročilý jezdec může potřebovat víc. Vycházím z toho, že prakticky všechny dobré lyže na sjezdovku mají titanalové (plechové) nosné pláty, stejně tak alpine snowboardy (třeba tady), veškerá odlehčovaná jádra končí ve středním segmentu, pak (s jednou výjimkou) už jen poctivé pevné a pružné dřevo.

Alespoň na lyžích to tak je, ale třeba je to u SNB jinak.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

05.01.2013 21:50:39 #5 

Bartty muž

>> #1, Andreewee, 31. 12. 2012 14:11:26

Boty- stejně jako u lyžáků je nutný vyzkoušet, jak sedí na tvojí noze, pokud dobře, chybu určitě neuděláš. Vázání- Nevím jak tyhle novější modely, ale kamarádka má tak 4 roky starý s tímhle „flow“ systémem zapínání a občas jí na svahu znenadání povoluje. Jinak vázání a boty bych určitě bral od stejný firmy u prkna už bych tuhle nutnost neviděl. K prknu si netroufnu nic napsat, dokud nevim, jak moc se chceš věnovat kitingu.

06.01.2013 00:20:19 #6 

Walk

Ahoj, za mně můžu boty a vázání od Flow jednoznačně doporučit. Boty mám nějaký cca 3 roky starý Flow Focusy a k nim i Flow vázání, přesný typy teď z hlavy nevím, ale zítra můžu mrknout. Každopádně body jsou klasicky vázací na vnitřní a vnější tkaničky, na tuhle klasiku nedám dopustit, protože si utáhneš jak potřebuješ, ať už pevněji na sjezdovku nebo volněji do snowparku. Ten rychlo-utahovací system Boa jsem nezkoušel, asi to nebude tak akurátní na utažení každého křížku, ale určitě to funguje, když to mají teď už na všech botech. Co se týká mechanismu vázání, tak to nemá chybu. Sice před první jízdou klipsnama o něco dýl nastavuješ, ale pak při každým dalším vyzouváním a nasazováním prkna je to tak strašně rychlý a jednoduchý, že vždycky musím ostatní boarďáky politovat, jak si musí pokaždý sednout do sněhu, a zuřivě pumpovat klipsnama :D Kdežto ty při troše šikovnosti i ve stoje nasuneš nohu, zaklapneš a jedeš. Rychlý jako step-iny, akorát s výhodou klasickýho softovýho vázání a bot ;) Jinak prkno mám Elan, typ taky zjistím zítra. Prkno určitě nemusí být stejné značky jako boty a vázání, naopak tady bych vsadil na prověřený značky: Elan, Nitro, Burton, Gravity. Jak dobrý dělají prkna u Flow nevím.

06.01.2013 02:38:27 #7 

Andreewee

Ahoj, díky za odpovědi :-)

Kiting je zatím úplně vedlejší, bude to prkno určené hlavně na sjezdovky.

Zatím ještě také nevím, pro jaký tvar snowboardu se mám rozhodnout. Jestli camber, rocker nebo nějaky hybrid http://www.snowboard-zezula.cz/…i-snowboardu. Problém je asi taky trochu s mojí výškou, protože pod bradu mám cca 162cm, takže bych měl vybírat od této délky výš. Tím je výběr docela ztížený.

Zajímalo by mě, jak velký vliv na jízdu má tuhost snowboardu? Většinou jsem u prkna viděl rozmezí od 1 do 10. Přičemž 1 je asi na blbnutí v parcích a 10 na freeride. Já tedy koukám po nějakém středu, stejně tedy i co se týká bot a vázání. Chápu, že bych asi neměl kombinovat středně tuhé vázání a boty s tuhým prknem.

Docela se mi zalíbilo tohle prkno, cena už se mi tolik nelíbí :-) http://www.snowboard-zezula.cz/…ker/pn-43377 Je to tvarem nějaký hybrid, trožku tužší, ale k vázáním a botám, co jsem nahazoval výše, by to asi pasovalo.

06.01.2013 11:02:24 #8 

Bartty muž

Myslím, že je to určitě lepší volba, než to první.. Ale dlouho jsem neodpovídal hlavně proto, že jsem čekal, jestli se neozve někdo fundovanější, já mám prkno hlavně na blbnutí do parku..

08.01.2013 20:47:46 #9 

Andreewee

Problém je ještě jeden a to ten, že nemůžu v Praze najít obchod, kde prodávají značku Flow. Takže si asi udělám výlet do Brna. Ale kdyby měl někdo typ, kde by se to dalo v Praze sehnat, budu mu vděčnej :-) Nebo to risknu a objednam vše přes net, a kdyby boty neseděli, tak je můžu do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Tak nevim teď, jestzli to risknout. Bohužel Snowboardel tuhle značku nevede :-(

09.01.2013 20:02:20 #10 

Andreewee

jádro Pop Rods 2.0 – Pop Rods tyčky od Ride přidávají už tak hravým a zábavným prknům živost. Uložením na strategických místech na špičce a patce tato technologie přidá pružnost bez toho, aby prkno ztuhlo. Jsou vyrobené z karbonu, který obklopuje uretanový střed. Pop Rods má karbon pro masívní odraz a uretan na dokonale jemné dopady.

Nevíte někdo, co to je ten uretan? Není to nějaká pěna? Přišlo by mi divný, že prkno od Ride za 11 tisíc by mělo jádro z pěny jako nějaké low cost prkna. Děkuju :-)

09.01.2013 21:21:28 #11 

˘Ö˘Krab muž

>> #10, Andreewee, 09. 01. 2013 20:02:20

Je divné, že třeba Flow má k jádrům daleko více informací, na Ride o nich skoro mlčí. Buď je to jejich supertajná zbraň, nebo se nemají moc čím chlubit.
Marketing mi docela připomíná slavné Atomic Beta a jejich neslavné PowerRods.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

09.01.2013 21:47:39 #12 

Andreewee

No to je právě ono, ten Flow vypadá, že bude komplet ze dřeva, zatímco Ride je z uretanu (nikde jsem nenašel, co to vlastně je) + karbonové tyčky. Uretan je zmíněný i u toho vázání Flow, co jsem nahazoval výše a to, že je z něj vyrobený Highback. Zkusim zavolat do Zezuli, co si pod tím mám představit.

Např. u Nitra je jasně napsáno, že jádro Powerlite – ultra lehké jádro z vybraného topolového dřeva snižuje hmotnost prkna, zároveň zůstává dotatečně silné a pružné.

09.01.2013 22:03:43 #13 

˘Ö˘Krab muž

>> #12, Andreewee, 09. 01. 2013 21:47:39

… ale tentokrát je to jen marketingová neobratnost, SNB je v podstatě celý dřevěný – viz video, PopRods jsou použity pouze jako lokální vyztužení dřevěného jádra.

09.01.2013 22:33:24 #14 

mathej muž

ja ked ti mozem doporucit zober dosku od LIBtech.magne traction hrana ma velke vyhody na zamrznutom snehu.viazko by som bral s fastec systemom asi od GNU.

09.01.2013 22:43:00 #15 

mathej muž

tuto mas dosku od gnu co je v podstate LIbtech.patria pod koncern Mervin.mas tam strednu tvrdost jak popisujes ,magne traction hrany (to su tie vlnky na tom boarde) je to rucne robena doska v amerike http://www.blue-tomato.com/…/product.bto?…

viazko povedzme tento psych od gnu (robi sa aj v inych farbach) http://www.moreboards.com/de/psych-1.html

09.01.2013 23:43:01 #16 

Andreewee

Díky, kouknu na to. Tuhle značku jsem do výběru vůbec nezařadil. Koukal jsem na klasiku, co je tak všude vidět. Ale tohle vypadá zajímavě, hlavně ta hrana Na mojí výšku je ale 156cm asi málo, koukám tak od 160cm výš, což by vyhovovalo toto http://buyersguide.freeride.cz/…s--3274.html?… , které má 162cm. Ale kde ho seženu v normální šířce a ne wide, to nevim :-( Zatím jsem nikde nenašel.

U Libtechu začínají ceny od této délky někde na 15 tisících a to už je moc

10.01.2013 12:42:08 #17 

Andreewee

Co rikas na tohle? http://buyersguide.freeride.cz/…w--3269.html?… Ten v Cechach sezenu v delce 162.

Ten Carbon nakonec pujde koupit na Amazon. Ale kdybys vedel, kde ho na Slovensku sehnat v delce 162cm v normal siroke verzi, tak mi hod, prosim, odkaz. Tady sezenu jen 162 ve wide. Dekuju

Jinak vazani bude na to prkna pasovat i jine, nez Gnu, predpokladam?

10.01.2013 13:56:53 #18 

mathej muž

viazanie ti bude pasovat aj ine.tam su sroby rovnake.tuto som nasiel este tento board teraz je tam aj zlava ako tak pozeram a dlzka je 161.5 a neni wide http://www.snowboard-online.cz/…-multicolor/

10.01.2013 17:01:19 #19 

Andreewee

Hmmm, tak i přesto, že ten Carbon Credit Btx mají na amazonu za asi 7800,– Kč, tak bych musel zaplatit clo a DPH a dostal bych se někam přes 10 tisíc. V něměcku stojí okolo 400Eur a to už je potom taky jedno.

Ty máš prkno s tou hranou od Libtech? Zajímalo by mě, jestli je to oprqavdu taková výhoda, kvůli které to koupit

14.01.2013 00:29:33 #20 

mathej muž

ja jazdim na lyziach.na snowboard sa chystam.ale celkom sa v tom orientujem.vela znamych ma boardy s tou magne traction hranou a hovoria ze to velmi citit.ale clovek nevie pokym neodskusa.aj rossignol robi boardy s tou hranou a mavaju testovacie dni v CR tak tam sa to da vyskusat.Gnu a LIBtech asi testovanie nerobi

14.01.2013 12:49:09 #21 

Andreewee

Tak nakonec jsem sehnal ve Skateshop Andel na Pankraci GNU Carbon Credit lonsky model Ve sleve za necelych 6 tisic. Mel tam celkem vyber Libtech a GNU, ale hodne modelu treba jen v jedne delce. Jeste se mi libil GNU Pickle, ale to bylo spis freestylove. Kazdopadne prodavac tomu rozumel a spoustu toho vedel, sam ma ten Pickle. Pobocku, co maji na Smichove, nema ani cenu navstevovat, ty kluci o tom nemaji ani paru. K tomu vezmu to vazani od GNU, cos nahazoval nahore. Koukal jsem na nej v prodejne a vypada dobre, konstrukce je asi i lepsi nez Flow, hlavne zapinani horni prezky. Boty jeste nemam vybrane

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo