Výběr konkrétního typu - Brno - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Výběr konkrétního typu - Brno

07.01.2013 23:05:19 #1 

Latam

Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde v Brně vybrat lyžáky. Jestli hledat specializované prodejny nebo jít do zaběhlých sportovních „supermarketů“ ala hervis či sportisimo. Uvítal bych tipy na konkrétní modely v konkrétních prodejnách, nejlépe samozřejmě v nějaké zajímavé akční povánoční slevě.

Co se týče mě, jsem středně pokročilý lyžař, ale snažím se zlepšovat. Technicky na to nejsem nejlíp, ale jak píšu, beru to sportovně a snažím se zlepšovat a ne zůstat na stávající úrovni. Nicméně nějaké závodní ambice nemám. Na základě článku jsem vytipoval FI kolem 100. Měřím 180 a vážím 80 kilo. A cenově samozřejmě co nejmíň :), jsem ochotný investovat tak do 4 500,– ale pokud je to nějak extrémně málo, asi bych něco přidal.

Díky za každou radu nebo tip, kde a případně co vybrat. Díky.

Matěj

08.01.2013 00:35:24 #2 

Navvy

>> #1, Latam, 07. 01. 2013 23:05:19

Jak máš širokou nohu?

08.01.2013 14:58:18 #3 

Latam

To bohužel nevím. Myslel jsem, že v obchodech bude nabídka bot různé šířky (i v rámci jednoho modelu). Pokud je to důležité, někam zajdu, vyzkouším alespoň rámcově a dám vědět. Pokud šlo jen o obecnou šířku, tak asi normální (ale když, tak spíš širší než užší) vzhledem k velikosti nohy 43/44.

08.01.2013 19:42:59 #4 

Navvy

>> #3, Latam, 08. 01. 2013 14:58:18

To máš stejné jako s kalhotami. Představ si, že bys přišel do obchodu a oni tam měli jen různou délku kalhot, zatímco šířku by měli jen od 100 cm kolem pasu a víc. Pokud chceš, aby Ti boty dobře sloužily, tak si nohu změř i na šířku a podle toho začni boty vybírat. Když si koupíš moc širokou botu, bude se Ti v ní noha kroutit. Je to nepříjemné, velmi to zhoršuje ovládání lyží a navíc je to i nebezpečné.

09.01.2013 17:23:26 #5 

vladimirkarase@seznam.cz

Zkuste borce v Semilassu. Mají neskutečný přehled. Našel jsem je na doporučení a již lyžařskou výbavu nekupujeme jinde.

09.01.2013 20:11:08 #6 

Honza M muž

>> #1, Latam, 07. 01. 2013 23:05:19 Ahoj, letos jsem boty v Brně kupoval a pomoc s výběrem byla, tam kde jsem byl výborná.Určitě doporučuji speciálky. Nej přístup byl asi v Řečkovicích na konečné šaliny, bezva i u Trtíka a v Helia sportu. Nakonec jsem nakoupil v Helia sp., jelikož mi nejlépe seděly Nordica Dobermann 130 ( tam je v tu chvíli měli ). Nemám zkušenosti s jinými spec.obchody. Když jsem jen pro zajímavost vyzkoušel dva obchody v obchodních centrech, tak jsem během chvilky s úsměvem odcházel. Honza

17.01.2013 19:58:30 #7 

Latam

Čau, tak jsem prolezl některé z obchodů podle Vašich tipů, díky za ně. Nejdřív jsem jel k semilasu. Tam byl obrovský výběr jetých i nových bot. Nicméně prodavač poradil stylem – najdi si svoje číslo a zkoušej, šířka, stavba boty ani flexi index se neřešil. Navíc mě dost tlačili do nějakých použitých testovaných (použitý) nordica fire arow za trojku, kterých měli očividně velkou kupu a potřebovali se jich zbavit. Údajně jeté týden, nicméně mi přišly už hodně vyšlapané. Neb zájem prodavačů nebyl příliš velký, jel jsem na konečnou jedničky do Řečkovic. Konalo se překvápko, protože obchod otvíral až tuším o půl druhé, no což, jejich smůla. Přejel jsem do krpole do sportisima. Okamžitě se mě ujal chlapík, řekl co věděl a zavolal kolegu, který prý ví víc. Dozvěděl jsem se, že k mým kompozitovým lyžím je blbost utrácet velké prachy za boty s FI 100 a tak jsem zkoušeli boty s FI 90 a 80. Chlapík radil ohledně šířky, stavby skeletu, výšky komínku atd. Dost mě nadchl systém od firmy technica, který pomocí vaku dofukuje prostor kolem paty – perfekní! Nicméně technicy mi úplně nesedly a tak jsem nazul tohle http://www.atomic.com/…5006220.aspx Sedli mi perfekně, pata se ani nehla, nikde netlačila či nebodala, ale i s velmi tenkou ponožkou jsem se v nich cítil tak akorát těsně. Ač jsem vždycky myslel, že mám nohu spíš širší, nejvíc mi vyhovovali právě tyhle se 100mm šířkou a vyšším komínkem – prodavač je nazýval sportovnější. Pak jsem dostal povel, abych v nich minimálně 20 minut seděl, abych si náhodou nevzal něco, v čem nevydržím (oproti jiným prodavačům, kteří se vás snaží spíš co nejdřív vyhnat výborná zkušenost). A neb mě po 15 minutách nic nevadilo, bylo rozhodnuto. S takhle skvělým přístupem prodavače jsem se dlouho nesetkal, takže mě už ani nenapadlo jít jinam. Na hervis a helia sport bohužel nevyšel čas. Takže jsem za 4,5 vzal právě atomic h plus. Díky za rady, snad si to na lyžích ještě o kus víc, než v předchozích sezonách :)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]