Pomoc s výběrem - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Pomoc s výběrem

19.01.2013 16:18:30 #1 

RendyCZE

Zdravím jsem tu nový , pročetl jsem si to tu ale stejně se zeptám . Na moji výšku 176 cm ( bez lyžáku ) mám lyže 150 cm nějaké Volkl Race , tak by to chtělo nové . A chci se zeptat jaké by jste doporučily chci jezdit tak 70% na svahu občas dělat blbiny a 30% volný terén , ale lyže s zahnutou patkou bych chtěl protože většinou když jsem zkoušel jen pozadu rychleji tak se mi při menším hrbolu na sjezdovce zasekla lyže o patku a už jsem letěl :/ . Zahlédl jsem a přemýšlím že nějaké vemu ( Kung Fujas , Volkl Kink nebo Gotama ). Jak je to s těma model rok 09 apod.. jsou tam nějaké zásadní rozdíly kromě ceny za které se dají sehnat a designu ? A vázání je velký rozdíl ? když vemu Marker Free Ten nebo co dávají na ty lyže Griffon SchizoFrantic ? Lyžáky asi stačí nějaké normální ? A co se týče té délky jaká by byla ideální ? Lyžuji už nějakých 13 roků takže bych řekl že jsem pokročily ( expert asi ne :) )

19.01.2013 22:09:03 #2 

Myval muž

Ty modely lyzi co pises vypadaji dobre (osobni zkusenost s nima bohuzel nemam), ale pokud pises 70% sjezdovka, tak bud pripraven, ze s takhle sirokou lyzi budes mit o trochu vic prace, nez kolik jsi z tech 150 „slalomek“ zvyklej. Obzvlaste pokud bude hodne tvrdy povrch. Taky zalezi kolik vazis, ale pokud tak 70 – 80kg, tak bych mozna uvazoval o necem nepatrne uzssim, kolem 90–95mm. V hlubokem snehu te unesou a na sjezdovce budou obratnejsi.

Delka = doporucuju minimalne stejnou jaka je tvoje vyska. Lyze se zvednutou patkou nebo dokonce jeste s rockerem se chovaji jako by byly automaticky kratsi. (ja mam 175cm/77kg a jezdim na sjezdovce twintipy 177 a 179cm a v terenu 184cm).

Vazani = urcite neco co umozni nastavit DIN minimalne 12. Aspon ja si v terenu s „tabulkovou“ hodnotou 8 moc nezajezdim, hned jsem bez lyze. Na prasankach mam 11.5, vloni mi vypnuly 3× a vzdy to bylo spravne. (mam Marker Jester) Ale nikoho k tomu nenabadam!!!

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

19.01.2013 22:51:31 #3 

RendyCZE

Mno na váhu jsem zapomněl ,,95,, A dík za rady :)

20.01.2013 10:46:35 #4 

Myval muž

Pokud tech 95kg neni jen ciste sadlo (sorry ;-) ) ale i obcas nejaky ten sval, tak klidne muzes jit do nejakych sirsich a delsich lyzi, protoze na sjezdovce i tu 100mm sirokou zvladnes a v terenu se ti ta sirka bude hodit, na 90mm uz by ses hodne boril. A neboj se vetsi delky, tyhle lyze vetsinou nejsou extremne tvrde, takze jdou utocit a vetsi plocha a delka je v terenu vyhoda.

Ty Volkly co pises budou asi ok. A na Kung Fujas ctu vsude samou chvalu, takze to urcite budou povedeny lyze. Z toho co znam osobne bych asi doporucil neco od LINE = treba Prophet 98 (hodne univerzalni a vyvazena), nebo trosku tvrdsi Influence 105, anebo meksi hravejsi a obratnejsi Blend (to uz je napul freestylovka). Vsechno asi v maximalni delce (kolem 185). Podivej se taky po nabidce od firmy Scott, maji celkem vyber v lyzich tohoto druhu a co jsem slysel nebo vyzkousel, tak jezdi dobre.

Vazani – Marker Griffon (DIN 13) je podle me absolutni minimum, ale spis bych to videl na Jestera (DIN 16). Je to sice dost penez, ale zase je velika sance, z ho za par let pouzijes jeste na dalsich lyzich. A nezapomen na siroke brzdicky (110mm).

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

25.01.2013 18:58:41 #5 

RendyCZE

Zahlédl jsem Armada TST tak se rozhoduji mezi Kung Fujas 179cm a Armada TST 183cm . Poradí někdo bude to spíš tak na sjezdovce a pokud to půjde vjedu mimo sjezdovku .

29.01.2013 01:19:23 #6 

Bobeš1

Zdravím všechny milovníky lyžování. Už dlouho přemýšlím o koupi nových lyží, ale nechci se radit s žádným prodejcem, protože se také živím obchodem a vím jaké to je :). Měřím 176 a vážím 64kg, jsem pokročilý lyžař (lyžuji zhruba od 4 let pravidelně). Jezdím převážně na upravených sjezdovkách, ale posl. roky si i rád zajedu do lesíka na freeride a to je ohnisko mého problému. Potřebuji stabilní lyže (vzhledem k rychlému, sjezdovému stylu lyžování), které budou držet na sjezdovce při rychlé jízdě, ale zároveň s nimi budu schopný zajet i nějaký ten freeride (v poměru tak 70:30). Oblouky dělám spíše střední. Jízdy v parcích jsem donedávna moc neprovozoval, ale zvladnu zakladni triky jako je 180, 360 nejaky ten jibbing, ale rozhodne nejsem typ lyzare, ktery knedli cely den v parku, beru to spise jako spestreni. Spise jde o ten freeride, pokud jezdim v prasanu, tak je ten nekomfort ted znat.. Nemam zatim jasno, kolik investovat, ale pocitam, ze bych mohl sehnat slusne lyze i s vazanim do nejakych 12.000. Muzete mi prosim nekdo poradit? (jako znacku, typ, radius, delku, šířku tvrdost, no proste vsechno :D). Snad jsem uvedl dostatek informaci…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...
20.04.2017

SNOW tour: Hannibal v Söldenu – show s vrtulníkem nad hlavou

Po pravidelné dvouleté pauze se Hannibal opět vydá ...
19.04.2017

Tři údolí krok za krokem (8. díl): Zase o pár (k)roků dále - Le Menuires a Val Thorens

Když jsem před třemi lety psal sérii článků o Třech...
18.04.2017

FreerideFest 2017 aneb oslava českého freeridingu

První dubnový víkend se v rakouském Hochfügenu kona...

Diskuze o lyžování

Rozteč Tyrolia Raceplate

včera 23:25:03 od skijan

Klínovec: [Středisko]

včera 22:58:47 od teomax

Strojove vs. rucni voskovani

včera 22:49:00 od HonzA_

Vyplnění skeletu

včera 09:15:23 od t603

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

včera 08:33:09 od johnycek

broušení hran -> vlastnosti