Snowboard - bunda, přilba a brýle - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Snowboard - bunda, přilba a brýle

13.02.2013 03:48:07 #1 

Ctitel muž

Zdravím,

minulý rok jste mi zde tak dobře poradili s kalhotama a rukavicema na snowboard, že jsem se rozhodl sem znovu přijít pro radu. :-D

V první řadě bych potřeboval poradit s bundou, bunda bude primárně sloužit na horách, ale také v ní hodlám chodit i v zimě, takže aby taky nějak vypadala. Barva by měla být černá/zelená či nejlíp v kombinaci těchto dvou barev. Co se týče kvality – byl bych rád aby něco vydržela – nynější bunda (pořizovací cena 1 190,–) vydržela 4 roky a stále slouží, jen už není až tak nepromokavá a začínají se kazit zipy, takže pokud vydrží aspoň to co její předchůdkyně, budu spokojen. Ohledně materiálu – netuším jaký je nejlepší či nejhorší, jen by měla být nepromokavá – jestli zateplená či nikoliv, to si nechám rád poradit, zda je lepší více vrstev s tenčí bundou nebo naopak. Dále asi nejdůležitejší aspekt a to je cena, byl bych rád, kdyby jsem se s cenou vešel do 4 000,– (pokud bude levnější, klidně za 1 000,– a bude stát za to, nebudu nic namítat).

Další na řadě je přilba s brýlema, avšak je tady jeden zádrhel, celkově mám v rozpočtu jen 6 000,– Takže hlavně tu bundu, ostatní dokoupit až podle ní (logicky by se ukusovalo z rozpočtu na bundu). Taky jsem četl, že přilba a brýle by se měli vybírat zároveň, aby pasovaly… V tomhle jsem se chtěl zeptat, je až taková blbost koupit jeden rok přilbu/brýle a další rok dokoupit na co nevyšlo ? Pokud ano, zůstanu pouze u bundy a přilbu s brýlema si opět vypůjčím. Protože raději bych něco opravdu kvalitního, co vydrží.

Přilba – podobně jako bunda, preferuju černou/zelenou barvu, případně kombinace černozelené/ze­lenočerné, konstrukčně jsem spíše pro half-shell (měkké kryty uší), co je dál u přileb důležité netuším (krom toho aby dobře seděla)

nakonec – brýle – barevně stejně jako u bundy a helmy, dále aby měli slušné odvětrání a ohledně zorníků bych si nejraději nechal poradit, zatím jezdím do alp jen jednou za rok (v budoucnu plánuju častěji) a u nás opravdu minimálně, na nočním lyžování jsem zatím taky v životě nebyl, takže něco univerzálnějšího – aby se s něma dalo jezdit za slunečného dne, ale abych také něco viděl za špatného, zataženého počasí.

Věci bych nejraději nakupoval přímo v kamenném obchodě – v lokalitách Opavy, Ostravy a okolí. Ale nákupu z e-shopu se nebráním.

To by tak asi bylo vše, pokud bych nějaké důležité informace zapomněl, s radostí dopíšu. Věřím, že mi dokážete poradit i při tak omezeném rozpočtu – při aktuálních výprodejích…

Předem moc děkuji za rady !

PS: co jsem se zatím tak díval: Bundy od Mill – minulý rok jsem si od nich kupoval kalhoty na snowboard a byl jsem nadmíru spokojen, ale jak kvalitní mají bundy to netuším, z těch co by zapadly do mých kritérií, to jsou tydle: Mill Hardline 2011 | Mill Backer 2011 | Mill Mountain 2011 | Mill Mountain 2012 | Mill Expedition 2012 | Mill Technical 2012 | Mill Avalanche 2012

Jestli jsou mezi nimi nějaké zásadní rozdíly, to netuším, zatím jsem to jen tak proletěl, takže pokud někdo ví o bundách Mill něco víc a podělí se o informace, budu jen rád. ;-)

13.02.2013 09:00:15 #2 

Myval muž

Jezdim v hadrech Mill uz 11 let. Prvni bunda a kalhoty mi vydrzely 10 let, ikdyz posledni 2 roky uz sly vlastnosti materialu do haje. Vloni jsem si koupil zase veci do Millu, sice jsem poctive hledal na netu i v prodejnach jinou variantu, ale nenasel jsem nic s takovymhle pomerem cena/vykon (kupoval jsem to po sezone, takze za nejakych 65–70% plne ceny). Pokud zase vydrzi 8 let, budu nadsenej.

Ted mam cervenou Expedition 2011 a jsem absolutne spokojen. Jedina drobnost na kterou jsem si musel chvili zvykat je ta kapsa na vysilacku – je delana na levou ruku (u tyhle bundy, treba u Technical je na druhy strane), ale uz jsem si na to zvyknul. Navic tyhle novejsi bundy uz maji slusnej strih, vypada to na cloveku jako pekna bunda, ta 10 let stara (myslim ze to byla Mountain) byl spis takovej pytel :-)

Ohledne materialu – tuhle sezonu dostal hned zezacatku dobrej test, protoze jsem celkem 5 dni lyzoval v desti nebo desti se snehem. Odpoledne se sice daly kalhoty i bunda zdimat jako hadr na podlahu, ale zevnitr (a taky vrstvy pod nima) byly uplne suchy. A bunda i kalhoty uschnuly po par hodinach na chate na vesaku.

Z tech modelu co uvadis bych se vykaslal na Hardline, ta je z te nejnizsi kategorie, ostatni budou vpohode a vyber si z nich treba podle barvy, ceny, jestli chces zateplenou nebo ne (ted mam nezateplenou a je to lepsi, kdyz je mi zima tak si vezmu vic vrstev pod bundu), nebo jak se ti libej ruzny vychytavky (kapsy a tak).

Jo a jeste upozorneni – jsou to sice SNB hadry ale kupodivu se v tom da jezdit i na lyzich :-)

Nejlepší je TLUSTÁ :-)
Fotky

13.02.2013 18:28:05 #3 

Ctitel muž

>> #2, Myval, 13. 02. 2013 09:00:15

A můžu se zeptat kde si bundu kupoval ? Jestli osobně v prodejně ? Rád bych si jí totiž před koupí vyzkoušel, ale netuším kde, nejblíž snad v Brně a to je pěkně daleko :-|

13.02.2013 21:03:31 #4 

HonzA_ muž

>> #2, Myval, 13. 02. 2013 09:00:15

Malý dotaz – ta bunda se dodává i s těma vousama a ušima ;-)

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

14.02.2013 00:34:03 #5 

Myval muž

>> #3, Ctitel, 13. 02. 2013 18:28:05

Vloni jsem nakupoval na eshopu, bez zkouseni, ale mel jsem vyhodu, ze uz jsem od nich mel tu starou vybavu, takze jsem jen prekontroloval velikost s udavanymi zakladnimi rozmery a vedel jsem co koupit. U eshopu je navic moznost vratit nepouzite zbozi do 14 dnu, to jsem si nechal jako pojistku, ale nebylo to potreba. Pred 10ti lety jsem to kupoval v kamenne prodejne, myslim v Happysportu (Praha}, s vyzkousenim samozrejme. Ale tam uz Mill nevedou. Nekdo mi rikal, ze jedna prodejnicka je v Praze primo v podchodu na stanici metra Dejvicka, ale tam jsem nebyl. Prohledej jejich web, treba tam najdes seznam prodejcu.

>> #4, HonzA_, 13. 02. 2013 21:03:31

Nene, vousy nutno vypestovat a o usi napsat Jeziskovi. (nebo naopak? 8-) )

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek