Parkování aneb demence některých z nás - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Parkování aneb demence některých z nás

19.02.2013 14:54:29 #1 

Bbrody žena

Znáte ten pocit…ráno vyrazíte brzo, aby jste byli na svahu jako první. Užijete si upravenou sjezdovku. Lyžujete 3–4 hoďky a jak se nahrnou davy dalších lidí, už balíte lyže a vracíte se zpět k autu…Jaké překvapení nás čekalo v pátek v Čenkovicích (konkrétně horní parkoviště) Stojíte normálně v řadě, jelikož jste přijeli brzo a někdo si stoupne zezadu a někdo jiný zepředu. Ještě je celkem pochopitelné auto z jedné strany, které stojí také na parkovišti. Ale auto z druhé strany, které je defakto na příjezdové cestě? Co má člověk udělat…permice vrácená a nemůžete ani tam ani zpět. Jediné co nám zbylo bylo napsat SPZ a zajít za vlekaři, kteří vyhlásí jestli nemůžou autem odjet.

Dopadlo to tak, že asi po půl hodině přišel pán. Ten co stál za námi na parkovišti a odjel. Navíc jsme se dověděli, že když dorazil, zaparkoval a chystal se na svah. V tom přijeli ti dva umělci, kteří si stoupli před auto. Když je upozornil, že asi těžko vyjedeme, prý mu pán řekl, jestli je slepý, že jsme určitě ubytovaní a nikam nepojedeme.

Nemohla jsem si pomoct a musela jsem to napsat sem na snow. Třeba si někteří další uvědomí, jak můžou ostatním pokazit celý den. Navíc naprostou bezohledností. Jaká je logika v tom, že člověk jede sportovat. Lyžuje celý den, ale není schopný dojít 200 metrů ke svah a radši otravuje život jiným?

Ještě pro úplnost…Červená Škoda Octavia – kombik 6TO 6472, a další, klasická Octavia 7B0 6324 aneb demence na horách. Díky za pěkné ukončení dne.

19.02.2013 17:38:13 #2 

Navvy

>> #1, Bbrody, 19. 02. 2013 14:54:29

Teď už se aspoň v televizi poměrně často objevují krátká vysvětlení jaké jednání je na silnici nebezpečné. U nás byl dlouho problém v tom, že lidé prostě neuměli jezdit, ale mysleli si, že umí jezdit skvěle. V mnoha případech, i při parkování, nejde ani tak o bezohlednost jako malou zkušenost, hloupost a nedomyšlenost vlastního jednání. Přitom by stačilo třeba jen dát za sklo lísteček na jaké číslo zavolat, pokud byste potřebovala vyjet.

20.02.2013 19:12:48 #3 

ivan

Těžko říct, jestli je to prostý nedostatek inteligence (= blbec), nebo spíš bezohlednost. Jako přemýšlející člověk bych se snažil potenciálně nenaštvat řidiče auta, jemuž bych zablokoval výjezd. Vedle toho, že se to nedělá, nikdy nevím, jestli to není cvok, který v nasrání auto objede korunou, urve zrcátko nebo stěrač, vypustí nebo propíchne gumu/y, narve hluboko do výfuku hadr.

V takových reáliích je podle mých zkušeností vždycky lépe počítat s tou horší variantou neboli srážkou s blbcem. Logika, abych navázal na řečnickou otázku Bbrody, v tom není. Snad jen ta „ošklivě elitářská“ o rozložení inteligence v populaci. Srážku s blbcem je vždy nejlépe eliminovat, resp. minimalizovat její pravděpodobnost. Je na to třeba myslet i při parkování auta na horách. Podobně jako se podívám nahoru a nenechám při oblevě auto pod střechou s metrovými rampouchy.

21.02.2013 09:42:37 #4 

korsičan muž

Vím o ještě horším případě. V Herlíkovicích, přesně řečeno pod Bubákovem je u řeky několik domů. V tom druhém od mostu poskytuje majitel ubytování. Jenže to vůbec nemá lehké. Kdo u něj bydlí, si dává auto do dvora – to je bez problému. Ale venku se moc parkovat nedá, je tam pouze jeden ostrůvek před tuším 4 domem od mostu. Když je situace příznivá, tak se tam vejdou 3 auta za sebe, záleží na množství sněhu a velikosti bariér. To první ovšem musí najet čumákem až na okraj a pokud chce následně vyjet, tak to jde pouze na zpátečku. Tento ostrůvek je na veřejné silnici a patří městu. Bohužel v tom domě u ostrůvku bydlí naprosto arogantní důchodce, který to nemá v hlavě v pořádku a tento prostor považuje za svůj. Zřejmě se jedná o nějakého kovaného komunistu, který se ještě neprobudil. Jedinou jeho životní radostí je, prudit všechny kolem. On si počká, až tam někdo zaparkuje a pak za něj strčí tu svoji Felicii, či co to má za vrak. A pak se lidem směje, že je zvědav, jak se odsud dostanou. Městská Policie z Vrchlabí by mohla dlouze vyprávět. Před cca 3–4 lety jsem tam byl svědkem toho, jak jeden mladík nasedl do svého Sharana, pomalu se opřel nárazníkem o tu Feldu a pak přidal plyn. Milou Felicii odsunul až na sněhovou bariéru, až si sedla na podlahu. Pak s úsměvem odjel. A ten důchodce se málem pos..l vzteky.

Někteří lidé nemají jinou radost ze života, než škodit a otravovat život druhým a na rozdíl od případu, který zahájil toto vlákno, tento důchodce to dělá úmyslně a s jediným cílem, šikanovat druhé.

Pokud by blbost nadnášela, tak by tento pán mohl bez problémů zásobovat vším potřebným materiálem stanici ISS.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

21.02.2013 20:58:04 #5 

m3 muž

S blbcem tohoto ražení jsem se bohužel potkal taky.Před výjezdem z garáže resp. za zahrady na protější straně ulice mi docela pravidelně parkovala KIA ceed.Ulice je úzká ,takže auto sice projede,ale já se z vrat do ulice nevytočím.Ten blb jezdí na návštěvu k sousedům. Mockrát jsem ho prosil,aby auto nechával stát o kousek dál.Marně.Nebral vážně ani moje varování,že mu nechám auto odtáhnout.Vše marné.Vadilo mi sice,že při příjezdu nemůžu zajet dovnitř a auto uklidit,ale to jsem přešel a auto uklidil až odjel.Horší bylo,když jsem potřeboval brzy ráno vyjet a to auto tam stálo.Počkal jsem si až napadne sníh a auto tam bude stát.Kiu jsem zapřáhnul a odtáhnul o ulici dál.Od tý doby blb parkuje o kus dál.

21.02.2013 21:31:42 #6 

TNS muž

>> #5, m3, 21. 02. 2013 20:58:04

Elegantné riešenie. ;-)

„Počkal jsem si až napadne sníh…“ Mňa pred rokmi pobavilo,keď cez noc pred chatou podobnému „umelcovi“ chalani navŕšili na auto snehovú mohylu,ktorá by sa veľkosťou nemusela hanbiť ani pred sarkofágom v Černobyle.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:33:57 od Mefko1

Ester Ledecká

včera 18:44:23 od m3

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

včera 00:38:48 od MMartin

vosky Skivo

02.12.2016 20:26:55 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

02.12.2016 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

02.12.2016 16:18:08 od Martin_B