Pomoc při výběru nových lyží - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Pomoc při výběru nových lyží

25.02.2013 15:51:32 #1 

qqq32

Dobrý den, předem se omlouvám za nové vlákno, ale tak jako většina žadatelů i já prosím o radu. Je mi 40 let, měřím 195 cm a vážím 110 kg. Lyžuji od dětství, ale nikdy ne závodně. Před 18 ti lety jsem se zamiloval :-)a od té doby žiji s bývalou lyžařkou (závodnicí) – jezdíme 2–3× ročně na týden do Alp. Můj styl – nerozmýšlím se, zda pojedu černou či červenou, na mírnějších kopcích jsem schopen lyži postavit na hranu a vykouzlit slušný krátký/dlouhý oblouk, ale pokud vjedu na strmější svah, oblouky už nedokážu zavírat a lyži POTŘEBUJI smýkat. Ve finále si tedy černou sjezdovku v relativně slušném tempu krátkými oblouky seskáču po spodní lyži, jak jsem se to učil před 30-ti roky. Myslím, že to již lepší nebude a navíc se začínám rychlosti trochu bát. Sedm let vlastním lyže Volkl superspeed 175 cm, cca R18. Nesnažím se je moc trápit zbytečným servisem a ubírat jim „maso“. Servismanem je tchán – ruční broušení pilníčkem, úhlování hran, pravidelné voskování … Bohužel se mi poslední dobou podél všech hran na skluznici začaly objevovat výrazné hrbolky, jakoby měly snahu z lyže vylézat patky hran. Velký servis to zamaskoval, ale myslím, že se to objeví znovu… Omlouvám se za úvodní odstavce, ale tak nějak jsem se snažil nastínit moji situaci a navíc se blíží 40tiny :-)- tedy mám si vybrat nové lyže. Asi by to měla být opět značka Volkl, nedokážu si představit koupit do jejich lyžařské rodiny něco jiného. Byl bych za troubu. Žena mě nutí do slalomek, nejlépe Speedwall SL World Cup ( nejdelší jsou 165 cm ), popř. " lidové " Speedwall SL 170 cm. Je pravda, že se menšímu poloměru nebráním,asi bych to i uvítal, jen nevím, zda se mi chce sedm dní v Alpach od rána do večera jezdit na krátkých slalomkách. Měl jsem několikrát půjčené kratší lyže, na chvilku to je fajn, ale vadí mi menší stabilita a neklid pod nohou, mám pocit, že si na takové lyži nedokážu odpočinout. Měl jsem dva dny na Kaurnertalu Volk Tigershark 12 ft PS. Lyže stabilní, ale výrazně mi vadila šířka pod botou 79 mm – velice špatně se mi přehraňovalo a lyže nešly tak ochotně do oblouku. Proto se bráním středu více jak cca 70 – 73 mm. Existuje, resp. máte prosím někdo opravdu delší zkušenost s lyžemi cca 175 cm , R 14–16, které by se daly doporučit váze 110 kg. Docela se mi zamlouvají Volkl Tigershark 10, při 175 cm. Bohužel při krátkém testování lyže za určitých sněhových podmínek nejsem schopen zjistit, zda mi bude dlouhodobě vyhovovat a tahat na kopec více jak jeden pár se mi opravdu nechce.

Moc děkuji za odpovědi, T.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

včera 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

včera 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

09.12.2016 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo