Krádeže lyží - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Krádeže lyží

10.11.2007 15:56:41 #1 

administrator

(Jenda, stemberkj@seznam.cz) Ahoj, v zimě se mi stalo, že jsem si odložil lyže před restaurací pod sjezdovkou a než jsem se vrátil byly fuč. Kamarádovi ukradli takhle lyže taky. Nemyslíte, že by před hospodama na sjezdovkách měly být uzamykatelný boxy? Slyžel jsem, že v některejch střediscích na Slovensku je dokonce kvůli tomu zřízená skipolicie…Nebo jak to děláte, když potřebujete odejít od lyží, aby vám je neukradli?

11.11.2007 10:00:15 #2 

administrator

(Kolpo, ) Myslim, že nejlepší je zámek na lyže nebo je prostě nespouštět z očí

11.11.2007 17:58:53 #3 

administrator

(arsi, ) Jednoznačne nespúšťať z očí!Je to smutné,ale napríklad,ja viem aj o vykradnutej chatke(všetky lyže preč),alebo o celom ukradnutom aute,cca 20 párov lyží tesne pred pretekmi.Tak si vyberte.

12.11.2007 20:29:51 #4 

administrator

(Emil, ) Kombinuji zámek a pokud možno být na dohled.

14.11.2007 09:12:09 #5 

administrator

(Luboš/SNOW.CZ, ) Ahoj, ideální je zámek a nespouštět z očí. Vloni se nám dostal do ruky tento zámek: http://snow.cz/…veni/58.html Funguje pěkně, jenom je úzký pro freeridové lyže. Myslím, že může hrát dost velkou roli v rozhodování zloděje jestli zkusit odnést právě tvé lyže. Všemohoucí ovšem není. Taky znám případy, kdy zloději ze střechy auta odštípli celou rakev. Sám používám zámek na snowboard, kde je řešení jednodušší – stačí provléct jakýkoliv zámek s lankem přes vázání. U lyží je to složitější.

18.11.2007 19:46:45 #6 

administrator

(Radim Havlíček, RH.Havlicek@seznam.cz) Když je restaurace velká, stojanů a lyží hodně, pomůže lyže rozdělit a každou dát jinam. Já je mám radši na očích, ale jako nouzovka a na malou chvilku mohlo fungovat. Viděl jsem že to tak dělají v Itálii, Rakousku i jinde.

02.01.2008 11:41:05 #7 

administrator

(bafis, bafis007@seznam.cz) Čemu se divíš ?? Kolo taky necháš před hospodou odemčený ?? Nechápu proč tady bulíš když dáváš zlodějům takovou příležitost. Není takovej problém odnést lyže do auta, nebo se najíst venku u okýnka. Můj názor je : DOBŘE TI TAK !!!!

03.01.2008 11:20:04 #8 

administrator

(jarda, ) Nejlevnější řešení je pozinkovaný řetěz a visací zámek. Používám už 3 roky a lyže zamykám vždy a všude i když si jdu jen odskočit. V cizině si někdy připadám jak idiot, ale radši budu za vola, než přijít o lyže.

24.10.2008 17:15:44 #9 

administrator

(vašek, Vondra_vaclav@seznam.cz) Dobrý den,v rámci zkvalitnění služeb při lyžování, dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou na uzamykatelné stojanypro lyže a snowboardy. V případě zájmu o tento produkt navštivte naše webové stránky: www.zamecnictvi-vondra.cz S pozdravem Vondra Václa

24.10.2008 19:08:19 #10 

administrator

(Tomáš, ) Pokud se lyžuje min. ve dvou lidech, tak existuje docela jednoduchej způsob jak odradit zloděje. Prohodit si s kamarádem po jedné lyži a hlavně je nedávat hned vedle sebe. Nikdo neukradne dvě jiné lyže a nebude ztrácet čas hledáním té druhé do páru. Záruka na to samozřejmě není, ale pravděpodobnost to dost sníží. Praktikujem to běžně a zatím jsme neměli problém. To samé jde udělat s hůlkama.

25.10.2008 10:59:46 #11 

administrator

(Honza, ) Přesně tak, to běžný způsob a je naprosto ideální a jednoduchý.

26.10.2008 12:02:03 #12 

administrator

(michaldu, ) taky používám zámek v kombinaci s „očním kontaktem“. Jelikož nevozím batoh, nebo něco podobného, tak tento zámek http://snow.cz/…veni/58.html mi nepřijde moc praktickej do kapsy, používám toto: http://eshop.skiservis.cz/…8_g2506.html, malé, skladné a v kapse nevadí. skol

06.12.2008 11:31:30 #13 

administrator

(václav vondra, info@zamecnictvi-vondra.cz) Dobrý den,dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou na bezpečnostní uzamykatelé stojany lyží(sjezdové,bě­žecké),tak i snowboardů.
Moderní bezpečnostní stojany na lyže a snowboardy by měly být důležitou součástí městského mobiliáře a také venkovního zařízení provozoven , škol, sportovišť, nebo bytových domů.

Lyžařská sezona se pomalu blíží a my jsme připraveni Vám pomoci ke zkvalitnění služeb a rozvoje cestovního ruchu.

V případě zájmu o tento produkt navštivte naše webové stránky: www.zamecnictvi-vondra.cz

06.12.2008 11:49:19 #14 

administrator

(vašek, info@zamecnictvi-vondra.cz) Čau Jendo,podívej se na naše stránky:www.zamecnictvi-vondra.cz

S pozdravem Vašek

10.12.2008 09:11:15 #15 

administrator

(Michal, centris610@email.cz) i v cechach sem tam nejake ty zamykatelne boxy u hospody jsou … jenze obcas nebyvaji tak velke, napr. mne se stalo ze lyze jsem tam zamknul, ale hulky se uz tam nevesly tak jsem je nechal stranou, no a naka ku*va je ukradla, a to kamosky meli prkno a lyze venku pred hospodou a tech si nikdo nevsimnul, no chapete to? ja ne … :)

03.01.2009 23:02:22 #16 

administrator

(vašek, info@zamecnictvi-vondra.cz) Mezi další lyžařská střediska kde si můžete zamčít lyže ,běžky nebo snowboardy budou skiareál Klíny(Krušné hory )a vleky Hynčice pod Sušinou.S pozdravem V.Vondra

24.01.2009 23:34:57 #17 

administrator

(vašek, info@zamecnictvi-vondra.cz) Dobrý den ,chci reagovat na článek ohledně krádeží lyží a snowboardů.Patřím mezi příznivce zimního lyžování a také mám problémy na horách jak nejbezpečněji odložit lyže či běžky.Vymysleli jsme tedy s kamarádem bezpečnostní uzamykatelný stojan na lyže sjezdové,běžecké a snowboardy.Je také zaregistovaný jako užitný vzor.Tyto stojany máme již v ski areálech Klíny (Jizerské hory)a Berst-vleky Hynčice pod Sušinou.Chtěl bych prostřednictvím vaší redakce oslovit majitele penzionů, hotelů a lyžařských středisek. Je v jejich zájmu, aby se u nich hosté cítili bezpečněji a přispěly k rozvoji cestovního ruchu.Možnost ohledně profinancování by možná vyřešil nějaký projekt dotovaný EU(prevence kriminality,rozvoje cestovního ruchu.
Více informací na našich webových stránkách : www.zamecnictvi-vondra.cz Děkuji a těším se na spolupráci .
S pozdravem Václav Vondra- kontakt 775954599

25.01.2009 22:01:12 #18 

administrator

(H.Hugo, ) Bafisi, myslim ze sis trochu popletl obet s vinikem. Krast se proste nema, a to bez ohledu na to ze k tomu je prilezitost. Asi jsi to tak nemyslel, ale tvuj prispevek vyzniva tak, ze je OK zprivatizovat jakoukoliv volne polozenou lyzi, auto, manzelku…cimz svadi k anarchii. Te zabranime jen tak, ze se vsichni budeme chovat jako gentlemani. Odmenou tohoto pristupu je pak to, ze si muzu vazit sam sebe. V pripade ze by se tento pristup stal prevalentnejsi tak si sve lyze, auto, manzelku… zamykat nebudeme muset.

19.02.2016 17:10:37 #19 

quido

Skol, obracím se na vás s radou k řešení možné situace, která by mohla nastat (možná, že to někdo z vás zažil a řešil) v rámci lyžování na zájezdu organizovaném cestovní kanceláří, která je mým smluvním partnerem. Kdo je odpovědný za odcizení lyžařského vybavení z „lyžárny“ (společné a klíče má kde kdo) – jedna místnost bez možnosti individuálního zabezpečení, kdy nás ubytovatel, smluvní partner cestovky, nutil odkládat lyžařské vybavení do „lyžárny“, samozřejmě pod vysokou pokutou? Kdo plní náhradu škody v případě odcizení lyžařského vybavení? V takovém případě je možnost odcizení bez překonání překážky jednoznačná tzn., že někdo může využít této situace a odcizit např. lyže, které jsou v cenové relaci 20 tis Kč. V případě prokazatelného násilného překonání zabezpečení a na základě policejního protokolu, pojišťovna plnění přijme. Ovšem v případě neprokázaného násilného překonání zabezpečení plnění odmítá. Což ve výše uvedeném příkladě „lyžárny“ je jasné. Děkuji předem za odpověď s vysvětlením a zároveň se omlouvám za otevření tohoto starého vlákna a pokud se to již zde probíralo.

19.02.2016 19:51:50 #20 

Navvy

>> #19, quido, 19. 02. 2016 17:10:37

U nás platí toto:

§ 2945

Škoda na odložené věci

(1) Je-li s provozováním nějaké činnosti zpravidla spojeno odkládání věcí a byla-li věc odložena na místě k tomu určeném nebo na místě, kam se takové věci obvykle ukládají, nahradí provozovatel poškození, ztrátu nebo zničení věci tomu, kdo ji odložil, popřípadě vlastníku věci. Stejně nahradí škodu provozovatel hlídaných garáží nebo zařízení podobného druhu, jedná-li se o dopravní prostředky v nich umístěné a o jejich příslušenství.

(2) Neuplatní-li se právo na náhradu škody u provozovatele bez zbytečného odkladu, soud je nepřizná, pokud provozovatel namítne, že právo nebylo uplatněno včas. Nejpozději lze právo na náhradu škody uplatnit do patnácti dnů po dni, kdy se poškozený o škodě musel dozvědět.

(3) Byla-li škoda způsobena na věci odložené v dopravním prostředku hromadné dopravy, nahradí se jen podle ustanovení o náhradě škody způsobené provozem dopravního prostředku.

Čili, pokud si dáváš věci do lyžárny a zejména pokud je tam nějaký psaný pokyn o povinnosti odkládat lyže do lyžárny, ceduli s pokynem si předem vyfotografuj a pak ztrátu lyží včas oznam provozovali, v kopii i organizátorovi zájezdu (pozor na tu 15 denní lhůtu a hlas to nejlépe hned po zjištění). Oznámení proveď ústně i písemně. Je dobrém mít lyže také vyfotografované a mít od nich schovaný účet. To, že jsi měl lyže sebou bude poznat z fotografie Tebe a těch lyží někde venku právě z toho zájezdu. Někdo by Ti měl přítomnost těch lyží i dosvědčit.

PS: pokud bys chtěl tohoto zneužít, je dost vysoká pravděpodobnost, že Ti to neprojde.

19.02.2016 20:01:18 #21 

HonzA_ muž

>> #20, Navvy, 19. 02. 2016 19:51:50

Řekl bych že jde spíš o zahraniční zájezdy…

I mně by zajímalo, jak to je třeba v Rakousku, Itálii a Francii. A jestli se bude lišit přístup v situaci, kdy jde o zájezd organizovaný subjektem v ČR a nebo v případě, že jsem si zajistil ubytování sám přímo v zahraničí.

Měl jsem to štěstí, že se mi zatím žádné lyže neztratily. Ale když jsem byl ve Francii, lidem co tam byli s námi se poslední noc před odjezdem z lyžárny ztratily lyže. A byl to velký boj, nedokázali ubytovatele přesvědčit aby si od nich cokoliv převzal, museli volat Policii. Ta na místě nic nechtěla řešit a pozvala si je na 30 km vzdálenou stanici, kde jsme je potom busem vyzvedávali po cestě domů. Nechtěl bych to zažít osobně…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

19.02.2016 21:56:54 #22 

quido

Díky za vyčerpávající odpověď Navvymu a mám vlastně podobný dotaz jako HonzA , když by se jednalo o situaci v Rakousku , Itálii anebo ta Francie, kde v našem „turnusu“ ve Francii se stal případ, kdy v den odjezdu ukradli klukovi snowboard z lyžárny. Jelikož jsme byli autem a on jel busem, nevíme jak to dopadlo – taky to prý musel řešit nějak s místní policií a z doslechu vím, že to bylo na dlouhé lokte. Btw já zatím taky nemám osobní negativní zkušenost, ale ……čert nikdy nespí a občas se najdou lidé, kteří si chtějí v komunitě slušných návštěvníků hor dopomoci k penězům i tímto nekalým způsobem.

19.02.2016 22:42:25 #23 

Navvy

>> #22, quido, 19. 02. 2016 21:56:54

Právní úprava odpovědnosti za škodu je v Rakousku, Německu, Svýcarsku,Itálii i Francii podobná jako u nás. Jenže tam jsou i určité odlišnosti. Např. německý občanský zákoník (BGB) to ve svém § 701 až § 704 řeší podobně jako náš občanský zákoník. Myslím, že tam ale nemají těch 15 dní, jako u nás a mají tam omezení odpovednosti do 100 násobku nájmu za jeden den, nejméně 600 €, maximálně však 3.500 €. Pokud by tam byla povinnost uložit si věci v lyžárně, zřejmě by to bylo prakticky bez omezení.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Obertauern: [Středisko]

dnes 16:49:11 od hovadocb

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:59:10 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie