Poprvé ... lyže nebo snowboard ??? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Poprvé ... lyže nebo snowboard ???

18.11.2007 20:37:38 #1 

administrator

(Maruška, majkam@centrum.cz) Ahoj. Letos bych se chtěla naučit lyžovat. Slyšela jsem, že pro začátečníky je lehčí snowboarding? Poradíte mi? Co je jednodušší? Na lyžích jsem stála jen jednou … chvíli :0) ...... teď mám po operaci kolena :0) Přesto to se to chci naučit. Dále nemám ani ponětí, jaké zvolit lyže, lyžáky, případně snowboard? Měřím 170 cm, 54 kg, noha 37–38. Předem děkuji za rady a tipy.

19.11.2007 10:08:19 #2 

administrator

(Luboš/SNOW, ) Ahoj, já se vyjádřím k otázce jestli lyže nebo prkno. Prkno je podle mně „těžší“ na úplném začátku, kdy si člověk zvyká na obě nohy „svázané“ a nezvyklý pohyb bokem. Na úplném začátku prkno tedy víc bolí (nejen zadek od padání, ale i svaly rukou a zad od častého zvedání se) celkově si myslím, že je snowboarding jednodušší a naučit se dobře jezdit na prkně je snazší než dobře jezdit na lyžích. Nejvíc ale záleží na tom, aby tě to bavilo. Proto klidně zkus obojí. Pokud můžeš, vyjeď na 2 prodloužené víkendy a vždy si na 3 dny pujč výbavu a zaplať kurz s instruktorem (případně pokud máš kamarády, kteří učí, zkus je přemluvit, aby se ti věnovali). Vyplatí se to. Pak teprve bych řešil, jaké lyže, boty a podobně.

21.11.2007 22:34:35 #3 

administrator

(Maruška, ) Ahojky Luboši, díky za rychlou reakci. Tak teď už si jen počkat na sníh a odhodlat se. Instruktorku jsem již přemluvila, tak snad mi to půjde lépe, než poprvé :0) Zkusím nejdříve lyže, dle tvé rady, a pokud se nepolámu, možná vlezu i na ten snowboard :0) Jsem sportovně založená, takže myslím, že to zvládnu. Jen se bojí o mé koleno. Zkusím nějaký „baby plac“, tam se mi snad nemůže nic stát :0) Takže ještě jednou díky, dám vědět, jak jsem dopadla.

22.11.2007 12:34:29 #4 

administrator

(Luboš/SNOW.CZ, ) Ahoj, tak to se budeme těšit na zprávy, klidně nám můžeš napsat pár postřehů z pohledu začátečníka, jaké to je učit se na lyžích a na snowboardu a jaký je v tom rozdíl. Mysláím, že by to zajímalo i čtenáře SNOW.CZ, takže takovou věc rádi zveřejníme a když by k tomu bylo i pár fotek, pak není co řešit ;-) Měj se ať se daří.

22.11.2007 21:46:13 #5 

administrator

(Michal Rychtařík, rychtam@volny.cz) Ahoj, podle mého názoru je jednoznačně jednodušší naučit se na prkně. První den sice padáš stále na zadek, ale druhý den už sjedeš ledajaký kopec. Naučit se na lyžích chce více tréninku a zabere to více času. Člověk se nejdřív naučí plužit a pak pluží a pluží, .. :-)

Jinak lyže se dnes doporučují velikostí někam k nosu. Lyžáky hlavně pohodlné!

Jinak hodně zdaru. Ježdění a obojím je náramda sranda a zábava.

28.11.2007 13:04:47 #6 

administrator

(krab, krabatour@o2activeš.cz) Neučit se plužit, půjčit si lyže krátké nebo ještě kratší a boty přesné. Neplužit a neplužit a neplužit. Začít na dětském plácku, zatáčet jenom mírným náklonem a hlavně šetřit kolena. Nechat lyže točit samotné, nikam je nenutit. Máš čas, je krásně, kochej se.

14.10.2008 15:39:21 #7 

administrator

(Merits, merits@seznam.cz) jedině snowboard. Snowbording je pro start lehčí ;-) teda říkám za sebe ;-) Ale na kolena je snowboardig pěkně náročný

15.01.2009 11:17:01 #8 

administrator

(Klára, ) Marušce už asi v rozhodování nepomůžu, ale i tak napíšu svůj názor. Na lyžích jezdím od dětství, takže už ani ani nepamatuju, jak jsem se učila jezdit, na snb jsem začínala před 2 lety, sama, bez instruktora. Pravda je, že po prvním dnu má člověk chuť s tím prknem zatopit a vykašlat se na to, zadek bolí, ego pláče. Ale druhý den už člověk jak štakš sjel modrou a v podstatě na konci druhého už jsem dokázala sjet modrou v rozumném tempu někdy dokonce i bez pádu. Na třetí den jsme už jeli na Ještěd a snažila jsem se porvat s červenou, ale blbé bylo, že jsem tam byla s průměrným lyžařem, takže jsem se pořád snažila se za nim hnát a má ústa pak často fungovala jako radlice na sníh ;-)

4.den v Rejdicích …

No a 5–7 den snowboardění už jsem se proháněla po Alpách, zvládala červené sjezdovky a učila se hopsat alespoň pidi skůčky.

Zato když jsem týden v Alpách pozorovala holčinu, co byla prvně na lyžích… tak i po týdnu jezdila pluhem po modré.

A co se týče kolen považuju za rozhodně šetrnější snowboard – nohy jsou dost fixované, nehrozí, že se ti rozjedou jako na lyžích a kolena půjdou do rotace. Na druhou stranu ale zase je fakt, že když si člověk zakopne o přední stranu a letí po tlamě, snadno spadne právě na kolena, tak záleží, jaký pohyb je pro tebe rizikový.

15.01.2009 13:56:48 #9 

administrator

(Pavel21, pa.vel.21@seznam.cz) Dobře na prkně se naučíš rychleji než dobře na lyžích. Je jen na tobě co se ti líbí víc. Jaký typ pohybu preferuješ:-)

03.02.2009 16:57:15 #10 

administrator

(Pavel72, ) To rád čtu.jako dítě hor lyžuju od mala a i přes dřívější několikaletou pausu snad i celkem slušně. letos, asi pod vlivem zatím celkem vydařené zimy, jsem neodolal vnitřnímu nutkání a pořídil si na starý kolena jetej snowboard+zlevněný boty z hervisu. Ještě jsem se k tomu nedostal, ale doufám, že už brzo a že vydržím typrvní 2–3 kritický dny…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek