Semiplugs - nedostatkové zboží? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Semiplugs - nedostatkové zboží?

21.01.2008 16:29:21 #1 

administrator

(Vladimír Zejda, vladimir.zejda@volny.cz) Při svém hledání nových lyžáků jsem došel k celkem zásadnímu problému. Když už si člověk (alespoň rámcově) vybere, stejně je dost velký problém dané boty sehnat. Naposled jsem takhle narazil u Headu. Jejich Raptory 130RD/120RS mi přišly opravdu lákavé, navíc když mají v základu implementováno něco jako Booster strap. Po obvolání asi poloviny všech obchodů v Praze, Brně a Olomouci jsem se nakonec obrátil na samotného dovozce. A ejhle, prý je nedovezl v menší velikosti než 28. V zoufalství jsem zkusil i přímo výrobce v Litovli (což byl ale docela zbytečný pokus :) Takže jsem byl v háji.
Podobě jsem dopadl, když jsem sháněl Somy RC4 WC130 od Fihera, nepodařilo se mi to (musím přiznat, že tentokrát jsem se ale tolik nesnažil).
Značka, u které jsem dosáhl alespoň částečných úspěchů byl Salomon. Ostatní tak trochu zanedbám, protože mi buďto nesedly vůbec (Rossignol, Nordica, Dalbello, Technica) nebo v dané době nebyly k mání (Roxa).
No a protože už bych nové lyžáky potřeboval vážně dost akutně, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, kde se dají koupit. Konkrétně mi jde o zmiňované Fishery a Heady v lokacích Olomouc, Brno a Praha. E-shopy bych raději vynechal, protože u nich většinou není možnost vyzkoušení a je to celé trochu „na dlouhé lokte“. A kdyby ani to ne, neznáte někdo nějaký šikovný obchod s lyžáky třeba v sousedním Rakousku? =) Předem díky všem za radu.

21.01.2008 17:39:11 #2 

administrator

(ivan, ) To víš, je to přece jenom výběrový výrobek, jehož se pro náš malý trh neobjednávají kvanta. A právě Head a Fischer nepatří mezi tradiční zavedené značky bot, a tak jsou obchodníci asi ještě opatrnější. Zda je dovezli a kdo je odebral, by samozřejmě měl vědět a říci dovozce. Pokud tu bota není, zcela určitě seženeš jakékoliv Fischerky u Johanna Leitnera v Bichlbachu – www.schuhsport-leitner.at
Heady nevím. Atomic by asi měl být ve firemním krámě v Altenmarktu. Škoda, že nechceš Nordicy, dovozce Heliasport (Kestlové) je tuším z Olomouce.

22.01.2008 07:50:38 #3 

administrator

(jarda, ) Vůbec ti nezávidím a velice dobře podobnou situaci znám – před rokem jsem sháněl slušnou sportovní botu (z kategorie komerční top race) velikost 25.5 –26 a obvolal všechny známější generální dovozce s výsledkem jak píšeš – pod 28 nedovezl nikdo z nich ani jediný kus. Někteří byly ochotni dovézt individuálně, ale samozřejmě platba předem bez možnosti vyzkoušení a vrácení boty nemožné. Nakonec jsem to řešil tak, že jsem nakoupil (převážně přes Bilka na ebay) několik párů a z nich vybral nejvhodnější. Zoufalý způsob, ale vzhledem k cenám na ebay, se někdy podaří koupit botu i za pětinu katalogové ceny, a maximální ceny jsou někde kolem 60% katalogových.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

26.04.2017

Tři údolí krok za krokem (9. díl): Zase o pár (k)roků dále - Meribel a Courchevel

Když jsem před třemi lety psal sérii článků o Třech...
26.04.2017

Zažijte bikový závod s J. Ježkem a další akce ve Velkých Karlovicích

Víte, že Velké Karlovice žijí nejen v zimě? Jestli ...
26.04.2017

SNOW tour 2016/17: Hannibal – největší soudobá show v Alpách

Každý lichý rok v dubnu se na söldenském ledovci Re...
24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 21:03:18 od m3

Rozteč Tyrolia Raceplate

dnes 15:58:18 od opc

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

dnes 12:52:19 od PetrAT

zvedající se pata

dnes 11:07:32 od PetrAT

Vyplnění skeletu

dnes 09:11:45 od PetrAT

Strojove vs. rucni voskovani