Semiplugs - nedostatkové zboží? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Semiplugs - nedostatkové zboží?

21.01.2008 16:29:21 #1 

administrator

(Vladimír Zejda, vladimir.zejda@volny.cz) Při svém hledání nových lyžáků jsem došel k celkem zásadnímu problému. Když už si člověk (alespoň rámcově) vybere, stejně je dost velký problém dané boty sehnat. Naposled jsem takhle narazil u Headu. Jejich Raptory 130RD/120RS mi přišly opravdu lákavé, navíc když mají v základu implementováno něco jako Booster strap. Po obvolání asi poloviny všech obchodů v Praze, Brně a Olomouci jsem se nakonec obrátil na samotného dovozce. A ejhle, prý je nedovezl v menší velikosti než 28. V zoufalství jsem zkusil i přímo výrobce v Litovli (což byl ale docela zbytečný pokus :) Takže jsem byl v háji.
Podobě jsem dopadl, když jsem sháněl Somy RC4 WC130 od Fihera, nepodařilo se mi to (musím přiznat, že tentokrát jsem se ale tolik nesnažil).
Značka, u které jsem dosáhl alespoň částečných úspěchů byl Salomon. Ostatní tak trochu zanedbám, protože mi buďto nesedly vůbec (Rossignol, Nordica, Dalbello, Technica) nebo v dané době nebyly k mání (Roxa).
No a protože už bych nové lyžáky potřeboval vážně dost akutně, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, kde se dají koupit. Konkrétně mi jde o zmiňované Fishery a Heady v lokacích Olomouc, Brno a Praha. E-shopy bych raději vynechal, protože u nich většinou není možnost vyzkoušení a je to celé trochu „na dlouhé lokte“. A kdyby ani to ne, neznáte někdo nějaký šikovný obchod s lyžáky třeba v sousedním Rakousku? =) Předem díky všem za radu.

21.01.2008 17:39:11 #2 

administrator

(ivan, ) To víš, je to přece jenom výběrový výrobek, jehož se pro náš malý trh neobjednávají kvanta. A právě Head a Fischer nepatří mezi tradiční zavedené značky bot, a tak jsou obchodníci asi ještě opatrnější. Zda je dovezli a kdo je odebral, by samozřejmě měl vědět a říci dovozce. Pokud tu bota není, zcela určitě seženeš jakékoliv Fischerky u Johanna Leitnera v Bichlbachu – www.schuhsport-leitner.at
Heady nevím. Atomic by asi měl být ve firemním krámě v Altenmarktu. Škoda, že nechceš Nordicy, dovozce Heliasport (Kestlové) je tuším z Olomouce.

22.01.2008 07:50:38 #3 

administrator

(jarda, ) Vůbec ti nezávidím a velice dobře podobnou situaci znám – před rokem jsem sháněl slušnou sportovní botu (z kategorie komerční top race) velikost 25.5 –26 a obvolal všechny známější generální dovozce s výsledkem jak píšeš – pod 28 nedovezl nikdo z nich ani jediný kus. Někteří byly ochotni dovézt individuálně, ale samozřejmě platba předem bez možnosti vyzkoušení a vrácení boty nemožné. Nakonec jsem to řešil tak, že jsem nakoupil (převážně přes Bilka na ebay) několik párů a z nich vybral nejvhodnější. Zoufalý způsob, ale vzhledem k cenám na ebay, se někdy podaří koupit botu i za pětinu katalogové ceny, a maximální ceny jsou někde kolem 60% katalogových.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 10:36:45 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

dnes 08:09:55 od Harry

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo