GS rychleji, ale jak? - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

GS rychleji, ale jak? (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 37 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

14.02.2008 17:58:02 #31 

administrator

(arsi, ) Zdravím priatelia.Prosím vás mal by som otázku.Ako mám naučiť priateľku aby mala rovnako dobrý oblúk na obidva smery?Tento problém patrí určite medzi časté.Nespomínam si či ma za to tréner v detstve tiež péroval,alebo nie.Nechcem jej vysvetľovať hlúposti,tak sa radšej poradím.Jazdí vyspelou SL technikou a v oblúku doľava,teda na pravej vonkajšej nohe má úžasný rozsah a istotu ale v oblúku doprava je to trochu horšie.Laik by to možno nepostrehol,ale ja tam vidím ako to fláka:-) Nerobí to schválne,kým som ju neupozornil ani to nevedela(asi).Je praváčka,svah nie je odklonený,lyže sú v poriadku,aj boty má správne nastavené.Ak má niekto na to tip budem rád.

Nechcel som kvôli tomu zakladať novú tému,hádam to v tejto sekcii objavíte,keď je to SL a nie GS(ale naprieč všetkými disciplínami rovnaký problém)

15.02.2008 08:00:49 #32 

administrator

(jarda, ) A v čem konkrétně má ten pravý oblouk horší? Obecně bych snad jen doporučil vzít ji na mírnou placku (případně ji postavit na kraťasy) a začít pěkně od začátku pomaličku točit na obě strany. Pokud v malých rychlostech zvládá obě strany stejně dobře, tak pomalu přidávat a pilovat. Ještě možná zkus fyziologickou kontrolu – sežeň 2 pokud možno stejné a stejně vážící váhy, dej je vedle sebe a ať se na každou postaví v přirozeném postoji jednou nohou, dívat se musí před sebe (ne kolik to ukazuje). Zatěžuje obě nohy stejně? ±2kg jsou v pohodě.

15.02.2008 08:32:46 #33 

administrator

(Milan, ) Mám také trochu tento problém, jsem pravák a do leva mi to jde o něco lépe. Nicmémě aspoň u mne to jde roztrénovat ve volné jízdě, jedeš normálně na rozsah a kontrolou je v každé zatáčce bouchnout sevřenou rukou s hůlkou o zem. Pokud jdeš do větších náklonů tak ruku stále víc předpažuji a to mě pomáhá oddálit kontakt se sněhem. Na sklonu svahu nezáleží, důležité je aby to bylo na každou stranu vždy stejně. Přímo ve slalomu to jde hůř protože nebudou symetrické oblouky. Jinak tím důvodem většinou bývá nedostatečné pokrčení vnitřní nohy a málo snahy o vklonění se do oblouku.

15.02.2008 14:26:52 #34 

administrator

(arsi, ) to jarda,Milan:Dobre chalani,vaše rady vyskúšame,uvi­díme.Problém vidím len v tom,že sa jednoducho necíti isto na tej ľavej nohe a snaží sa z nej „ujsť“ rýchlo na druhú nohu na ktorej jej to ide.Na prvý pohľad jej jazda vyzerá ako keby bol svah odklonený,ale nie je:-)

09.03.2008 21:45:10 #35 

administrator

(arsi, ) Jaj konečne som sa túto sezónu vytrepal na preteky,ale toto ma prekvapilo.Jasné,že na pretekoch Masters štartujú ako prvý tý najstarší.A oni vyjazdia stopu v bránach „po starom“.Kým som sa dostal na trať boli tam také slušné vangle,až strach:-)A zistil som,že som zabudol lyžovať.Samý technický sneh,tvrdá trať,dobre upravená,oblúk len po hranách,atď.To hej,ale jazdiť vo vangloch len na jednu nohu v roztopenom kryštálovom cukre…Trápil som sa snáď len ja a pár juniorov,ale aj tak som mal radosť:-)A nebudem vás klamať tú stratu čo spomína Milan v prvom príspevku tohoto vlákna by som chcel a ešte by som sa aj tešil.Jedinou útechou mi buď,že som došiel obe kolá obráku.Aj keď som v druhom kole zvažoval,že hodiť tygra,len aby ten hanba čas nebol na výsledkovke by bolo asi lepšie:-)No čo už,budem musieť natrénovať znovu na takéto jarné podmienky.Car­ving,necarvin­g,tak ten mi je užitočný asi tak na prvé tri a posledné tri brány.

10.03.2008 10:13:32 #36 

administrator

(Milan, ) Arsi kdyby jsi napsal trochu podrobněji pocity s tím co Ti nešlo, mohly bychom to prodiskutovat. S rozbitými tratěmi mám opravu bohaté zkušennosti, ale samozřejmě nevím na jaké úrovni jezdíš. Jinak z toho co si napsal, jízda na jednu nohu v obtížných podmínkách se nedá, alespoň já to neumím. Jednoznačně paraelní vedení a hodně se pokládat do branek tj efektivní nasazení hran a částečná eliminace nerovné podložky. Udržovat vyšší nájezd do branky, koryto se posouvá dolů, někdy je možné se téměř vyhnout.

10.03.2008 19:45:35 #37 

administrator

(arsi, ) Milan vďaka za ochotu poradiť.V podstate viem čo mi nejde a čo mám robiť.Ono je to hlavne tým,že netrénujem v takýchto podmienkach.Nie že by som nemôhol,len sa mi strašne nechce:-)Inak podmienky na jarných pretekoch Masters sú veľmi špecifické ak je fakt mäkko.Ono starší borci-aj cez 70/80 rokov jazdia v bránach klasicky.Inak musím uznať,že páni sú fakt BORCI.Bodaj by som v ich veku mal toľko síl a lyžiarského umenia.Mnohý jazdia veľmi úzku stopu,často 100% váha len na vonkajšej lyži.Takže veľa vanglov je úzkych len na jednu nohu.A mimo toto úzke koryto sú pochopiteľne nahrnuté kopy mokrého snehu.Proste jedno veľké oranisko.Ja sa s tým zrovnám,len nesmiem byť lenivý a trocha sa venovať tréningu.Lyžovanie z dôb predkarvingových má pre mňa stále svoje čaro,iba som to zanedbával.Rady od teba sú ale slušné,vidím,že si kráľom rozbitých tratí:-)

Nalezené položky: 37 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

dnes 19:29:11 od Boryš

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:06 od TomáS

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:58:52 od silversurfer

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 08:32:29 od Mefko1

Testování Sporten Stupava

včera 20:43:35 od BoB

Slalomky