Offset, Soma apod. - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Offset, Soma apod.

Nalezené položky: 92 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

02.02.2008 16:28:52 #1 

administrator

(PetrAT, ) Chci se zeptat redakce Snow: nechystáte nějaký článek o tomto tématu? Kromě Fischeru se tím nikdo nějak nechlubí, ale měl by to snad mít už nějak pořešené Atomic, Nordica, Rexxam … Případně by mě zajímal nazor čitatelů-uživatelů: můžete srovnat tyto boty s „klasikou“ ?

02.02.2008 17:12:58 #2 

administrator

(ivan, ) Já se k tomu prosím hlásím. Původně jsem myslel, že v říjnu přesedlám do Fischerek a v souvislosti s tím pojednám včetně vlastních zkušeností. Změšna značky se ale nekonala, a tak zatím mlčím. Nicméně registruju, kolik závodníků do Fischerek přelezlo a že se jim daří.
Jinak Atomic malý offset v RT dělá a Nordica u Dobermannů Aggressor taky. Že se tím moc nechlubí, se nedivím, protože napřed všichni koukali na Somy spatra, ale pak se ukázalo, že na to zřejmě něco bude. Svůj offset ale dělají jen „jednostranně“, tedy pata v ose a špička ven, kdežto u Somy jde i pata mírně „dovnitř“. Podle dosavadních ohlasů je vhodnost řešení Fischeru závislejší na konkrétním lyžaři. Ne každému musí sedět, snad hlavně pro menšinu, která nemá přirozené „duck stance“ se špičkami vytočenými ven, by mohlo být problamatické. A naopak. Kdežto méně rezolutní offset ostatních bude asi pasovat univerzálněji. Také se uvádí, že některým připadá rychleji hranící Fischerka méně vhodná pro jízdu s menším podílem zatáčení a naopak výborná do slalomu.
Prostě to vedu v patrnosti a něco o tom psát plánuju. Názory uživatelů mě samozřejmě zajímají taky, o to víc, že sám se jím tuto sezonu už asi nestanu a přestup budu zřejmě nucený přesunout do podzimu.

02.02.2008 17:20:14 #3 

administrator

(ivan, ) Ještě k tomu srovnání. Nevím, jestli je ten rozdíl tak markantní. Snad u té Fischerky. Kdysi před lety jsem experimentoval s asymetrickou montáží vázání, tedy vlastně přesně tak, jak to mají Somy. Nebylo to o moc, běžná deska je tak úzká, že žádné velké odchýlení nedovolí. A celkem jsem žádný velký efekt nepozoroval. Bylo by asi zajímavé namontovat si tak nějaké širší lyže trochu radikálněji. I když vázání našikmo a noha konstrukčně uložená v botě našikmo není úplně totéž.

02.02.2008 19:31:13 #4 

administrator

(lukáš, ) Od příštího roku budou mít offset třeba hodně rozšířené Nordica Speedmachine a tak se to pravděpodobně časem bude objevovat víc a víc…

02.02.2008 22:51:34 #5 

administrator

(PetrAT, ) Máš pravdu, není to úplně totéž, ale z hlediska všech těch sil a změň těžišť během jízdy se to může blížit. V každém případě dřívě bylo vidět jakoby Fischer nutil ke svým lyžím i boty a nyní je vidět že jezdci si berou botu Fischer i ke konkurenční lyži. Dnes jsem si toho všiml u Meissnitzer, která dříve jezdila v Tecnicách

02.02.2008 22:55:05 #6 

administrator

(PetrAT, ) Nevšiml jsem si, že by se offsetem obecně chlubili. Asi jak psal Ivan, tiše ho zavádějí a věřím, že za pár let, pokud se to osvědčí to bude běžná věc. Alespoň budou mít obchodníci důvod prodat novou botu :-))))

03.02.2008 00:22:05 #7 

administrator

(Lukáš, ) Docela se tím u Nordicy chlubí. Jenom tomu říkají NFS (Natural Foot Stance), takže to může vypadat, že jde o něco jiného než u Fischeru, ale v podstatě jde o podobné řešení…

03.02.2008 09:17:44 #8 

administrator

(jarda, ) Pokud vše vyjde, tak bych mohl v březnu mít doma RTéčka i Somy, sám jsem zvědavý, zda pocítím nějaký rozdíl, nebo si noha po pár obloucích zvykne a zbude jen rozdíl v psychice.

03.02.2008 09:26:08 #9 

administrator

(PetrAT, ) Tak potom dej reference. Budeš mít stále možnost je porovnat s „klasickou“ botou ?

03.02.2008 11:50:53 #10 

administrator

(jarda, ) Jo, jo, mám i klasické Langáče a určitě poreferuju, pokud teda bude o čem. Ale speciálně zde, bych byl velmi opatrný s přebíráním názorů někoho jiného. Každý máme tu haksnu jinak stavěnou a šmatleme jiným způsobem, takže to co se může pro jednoho jevit jako super vychytávka, bude pro jiného nic moc a pro dalšího to může být dokonce zhoršení. Navíc ty RT i Somy budou (RT už jsou, Somy mi snad veme na úpravu taky) „made in Leitner“ˇ+ vložka Superfeet, což je myslím změní daleko víc než vlastní offset.

10.02.2008 00:39:56 #11 

administrator

(PetrAT, ) Dostal se mi do rukou prospektík od Nordiků. U Agressorů mají uvedeno, že mají „unikátní pozici nohy“. Nic konkrétního

27.02.2008 23:00:28 #12 

administrator

(arsi, ) Tak priatelia po rokoch strávených v Tecnicách som sa rozhodol presedlať na Somy by Fischer.Upravovať si ich budem asi sám.Patrím medzi tých trpezlivejších,tak­že to bude „dvakrát meraj,dvakrát testuj,potom frézuj,testuj,at­ď.“Mám na to čas,pri takejto teplej zime ma to baví viac než lyžovať.Osobne optimálne fungujem až pri cca –12°C.Inak sa dosť prehrievam:-)Moc frézovania mať nebudem,len malé miesta.Nad vložkou ešte pouvažujem.V tej Some je celkom slušná vložka.Rozumne vytvarovaná.Teda oproti tej „kobercovej“ z Tecnicy.Po testovaní zvážim a ak bude treba vymením za zimnú Superfeet.S bo­tičkou som spokojný sedí dobre a do skeletu sa dá dostať len keď je zašnurovaná a na nohe.Jazyk na botičke je na velkro,takže nastavitelný.Chvá­lim.S pôvodným nastavením v neutrálnej polohe som sa do skeletu takmer nedostal.Canting je zábavne vyriešený s výmennými rôznofarebnými dielikmi.Každá farba je inak prevŕtaná a to dá výsledné vyosenie.Bota je ešte surová,aj keď odmyslím miesta na frézovanie v bote vydržím tak do 5 min a musím von.Neprekrvuje sa mi noha a chodidlo je v jednom ohni.Mám širšie lýtko,takže spoiler z komína pôjde na začiatok tiež preč.A jediná vec ktorá ma sklamala je dľžka podrážky(vonkajší rozmer do viazania )oproti Tecnicám je dlhšia aj v menšej velkosti boty.Sú to len milimetre,ale dúfal som,že to budú milimetre do mínusu a nie do plusu.Toto ale nepočítam ako problém,len ako prekvapenie:-)A ešte jedna vec,keď už budem v Somách aj jazdiť budete mať v mojej osobe referencie od človeka ktorý nemá prirodzený V postoj.Tak uvidíme…:-)

28.02.2008 08:59:12 #13 

administrator

(Milan, ) Jo také jdu do RC4 WC 130, ale do komerční verze. Letošní už neměly moji velikost, ale do modelu 2008/2009. Už jsem měl na noze vzorek, který neměl sice moji velikost, ale ty boty jsou ještě lepší než ty letošní, tak že Ivane nelituj že to nevyšlo. Jinak porovnával jsem race 120 s wc 130 a překvapilo mě jak obrovský rozdíl je v tuhosti komínu. Race se nazuje v pohodě, do wc se musí nasoukat a drží opravdu fest.

29.02.2008 12:56:02 #14 

administrator

(arsi, ) Takto mi to prišlo v cenníku na bud.sezónu:" SOMA RC4 WC PRO 98 130 – NOVINKA!!!„

a "SOMA RC4 WC PRO 98 110 – NOVINKA!!!“
Takže sa domnievam,že sú to modely ktoré si skúšal.Ak je údaj „98“ vnútorná šírka skeletu,tak sú o trocha širšie ako plugy,kde je údaj „95“.Závodné plugy majú rovnaké údaje ako túto sezónu,takže budú asi aj budúcu sezónu bez výraznej zmeny.iba chýba flex 110.Či bude v ponuke aj táto tvrdosť neviem.Oddielu ponúknutá nebola.to Milan:Tuším,že Ivan bude chcieť prestúpiť z plugov do plugov.Takže moc ľutovať nebude,ono plugy sa moc často nemenia.Kým koncepcia funguje menia sa len maličkosti a robia sa kozmetické a grafické úpravy.

02.03.2008 12:30:45 #15 

administrator

(ivan, ) Vidím, arsi, že mě máš dokonale přečteného :-). Přesně tak, já už „lyžařský čas“ na experimentování a kompromisy s botami nemám. Jeho zbytek hodlám strávit jen v dokonale udělaných botách (zejména poté, co jsem si nyní na něco takového zvykl).
Shodou okolností se tento týden ukázalo, že prý můžu dostat (fakt snad dostat a neplatit) nové RT CS 140. Což je taky šířka 98 a taky takový semiplug, nejvyšší katalogový model Atomicu. První oficiální CS jsem někdy před dvěma lety na ISPO zkoušel a přišly mi moc široké, a tak si myslím, že i tyhle by byly kompromis. Tudíž jsem upozornil, že pokud ta bota nebude opravdu dokonale sedět (a že asi podle mých měřítek nebude, tím spíš, že se musela nahonem sdělit velikost bez možnosti vyzkoušet), nebudu ji chtít a raději budu o chlebu a vodě a pak si krvavě zaplatím plug, který se udělá opravdu 100%. Vyřešilo se to tak, že je kdyžtak vezme někdo jiný.
Takže asi tak. Je to maximalistické, ale mně už tak moc radostí nezbývá, a tak si chci užít aspoň tuhle plugovou. Jinej si pořídí mladou manželku, já dobrý plugy :-))). A proti gustu…

02.03.2008 21:14:59 #16 

administrator

(arsi, ) Ivan,že ťa mám „trochu prečítaného“ je samozrejme dané tým,že po stránke publikovania si dosť aktívny:-)Určite nie som sám.Je veľmi pravdepodobné,keďže je svet malý,že sa niektorý z tohoto fóra aj fyzicky na svahu stretneme a pokecáme.

Čo sa týka plugu od Fischera je trochu divný.Vymyká sa mojej predstave o plug bote,ktorá je ako aj názov napovie neformovaná podľa univerzálnej formy ktorá sa snaží kopírovať ideál ľudskej nohy,ale vo vnútri je úzka s potrebou vyfrézovať na konkrétnu nohu.Celkovo taká beztvará a surová.Takú som mal predstavu po prečítaní článkov ktoré pojednávali o tejto problematike.Fis­cherka ale vo vnútri tvarovaná je,dodržiava aspoň základný anatomický tvar nohy.Upravovať bude treba,ale omnoho menej než som si pôvodne myslel.Hrúbka skeleletu(na kopyte) je tiež tenšia než som očakával.Na tento prípad asi bude platiť rada jedného boot fittera,ktorý tvrdí,že najprv treba skúsiť tepelne vytlačiť problémové miesto až potom frézovať.Na takmer každý plug údajne používa obe metódy,ale v takomto postupe.Neviem,ako to majú iné značky s tvarom vnútrajšku kopyta.Ty máš tuším Lange.A jarda má/mal snáď už všetky:-)

03.03.2008 22:39:41 #17 

administrator

(R. Havlíček, RH.Havlicek@seznam.cz) Zdravím, rád bych se zeptal na to frézování. Mám vystouplé vnitřní kotníky a úpravu skeletu v tom místě jsem zvládnul celkem bez problémů. Potřeboval bych ještě trochu ubrat na délku pro palec pravé nohy, jinak boty sedí dobře. Jenže i když sundám komín a skelet roztáhnu vůbec tam nevidím a netroufnu si to dělat jen tak naslepo. Na kotníky jsem použil dentální frézu která má celkem malé sklíčidlo a to je připojené k motoru tenkým bovdenem. Nedovedu si ale představit že bych to dělal nějakým Proxonem nebo Dremelem, ty bych tam vůbec nedostal. Tak jak na to? Máte nějaký typ jak na to? Dík za rady. Škoda že nejde do diskuze vkládat obrázky jako jinde, to je to je pak těžké se na některých technických věcech domlouvat.

04.03.2008 08:31:13 #18 

administrator

(ivan, ) Gratuluju k tomu, že jsi jedním z českých průkopníků samofrézování. Myslím, že když botu dobře nahřeješ a spodek skeletu pak pořádně roztáhneš, dostaneš se i do špičky. Je ale otázkou, jaká je tam tloušťka materiálu a jestli to ta špička unese. Docela běžné je, že se špička do délky vytahuje, ale jestli je to jen kousíček pro palec, možná by malé frézování stačilo. (Btw, skutečně je to v délce skeletu, není pro palec nedostatečná jen botička?) Jak se to technicky s tím vybavením , co máš, v hůře přístupném místě ale dělá, nevím. Moje hlavní obava by byla z tloušťky materiálu (nevím, jakou botu upravuješ, o tloušťku bych se nebál v pravém plugu, v jiné botě už ano), ale možná zbytečná. Borci typu Leitnera tohle přesně znají a vědí, kolik si mohou dovolit ubrat. Kdybys mohl identickou botu rozříznout a zjistit to, hned by se pracovalo líp. Já si chci časem Dremela koupit a začít se tím trochu bavit, zatím ale praktickou zkušenost nemám.

04.03.2008 10:54:02 #19 

administrator

(R. Havlíček, RH.Havlicek@seznam.cz) Boty jsou Atomicy RT CS, vzal jsem o číslo menší 26,5 místo mé standardní velikosti 27.5 TI jsou už na mně moc úzké a já chci botu na celodenní ježdění. Tyhle mi sednou na šířku úplně super, naměřil jsem si šířku stojící bosé nohy tak 98–99mm. Když zkusím botičku bez skeletu tak materiál ve špičce lehce povolí, je to skeletem. Levá mi sedne od kotníků dolů úplně přesně, jen ten palec na pravé . Jak jste radil zkoušel jsem i skeletovou metodu a mám vůli tak 8–10 mm. Na změření skeletu jsem použil takový ten měřák co vypadá jako velké zahnuté kružítko a vyšlo mi tak 5–6 mm přesněji to nejde. Potřebuji ubrat tak maximálně dva milimetry. Budu vám referovat jak to dopadlo, 15. jedu do Francie a chci vzít už ty nové.

04.03.2008 12:41:02 #20 

administrator

(ivan, ) 2 mm by měly jít v pohodě, toho bych se nebál. Soudě podle toho, že ses vybavil a pustil do úpravy sám, máš na to manuálně, a tak si myslím, že při ohřátí skeletu a dobrém roztažení se to podaří. Btw, snad mi nevykáš – mezi lyžaři a na webu?

04.03.2008 15:06:55 #21 

administrator

(arsi, ) Tiež gratulujem že si sa frézovania nezľakol a pustil si sa do toho.To isté čaká aj mňa.Len sa musím dovibaviť po technickej stránke.Dremel má v sade,alebo ako príslušenstvo ohybný hriadeľ s ktorým sa podla mňa nebude problém dostať do skeletu.Základ je ako píše Ivan dobre nahriať a roztiahnuť skelet.Na zafixovanie skeletu v otvorenom stave slúži BOOT SHELL SPREADER.Náhlad:http://www.tognar.com/…owboard.htmlJasné že ak nebudem často používať kupovať ho nehodlám.Skôr sa poobzerám po nejakej napr.stolárskej zvierke,ktorá má aj opačnú funkciu.Ako rozperka.

Hrúbka skeletu zaujímala aj mňa na mojom plugu od Fischera,flex index 130.Použil som podobný spôsob merania ako ty a vyšla mi v prednej prstovej časti cca 9mm hrúbka steny a v oblasti päty cca 7,5mm hrúbka steny.Obe merania sú z najnižšiej časti skeletu:kružidlo položené na vložke skeletu.Smerom nahor skelet už rapídne stráca na hrúbke.Meranie samozrejme nebude superpresné:-)Aj keď som to premeral viac krát,stále sa mi nechce veriť,že je tam „dole“ tak hrubý skelet.Kopyto boty vyzerá veľmi subtílne.Plug s flexindexom 150 bude ešte hrubší.To sa potom nedivím,že chalani čo jazdia majú plugy frézované vo vnútri a navrch,ako ochranu pred boot outom im štedro odbrúsia aj vonkajšok.

04.03.2008 15:49:38 #22 

administrator

(ivan, ) Boot Shell Spreader považuju za zbytečnost a odhadem „dvěstě babek“, jak by se řeklo v dabingu amerického seriálu, bych za to nikdy nedal. Když jsem jednou potřeboval roztáhnout skelet a měl na to čas a klid, rozestavil jsem dva servisní svěráčky a k nim přitáhnul strany skeletu kusem provázku. Bohatě stačilo. A pak jsem viděl, jak to profesionálně dělá Leitner: skoro stejně. Je přece třeba botu roztáhnout a mít v ní prostor pro ruku a nástroj, ne nacpanou nějakou rozpěrku. Na principu roztahování zevnitř ale funguje tvarování zatepla, resp. už kdysi dávno fungovalo roztahování kožených bot – snad dodneška někde mám dřevěné roztahovací kopyto se šroubem do pánských polobotek…
Tloušťka skeletu mě nepřekvapuje, U Leitnera jsem viděl rozřezané spodky bot Fischer (krásně tak vidí a zákazníkovi i může ukázat, jak mu noha ke skeletu pasuje) a místy byl plast odhadem i centimetr tlustý.
Taky si myslím, že s ohebnou hřídelí Dremelu by to neměl být problém. (Teď nějaký kutilský hobbymarket nabízí kompletní set za cca 1500,–.)

04.03.2008 20:52:38 #23 

administrator

(arsi, ) Mňa tá hrúbka skeletu prekvapila,len preto,že ako vravím nerozrezané kopyto vyzerá na pohľad veľmi krehko.Ďakujem Ivo.Rozťahovanie skeletu lankom sa mi pozdáva.Teraz v mojich začiatkoch ocením každú radu.Profesionálny bootfitteri sa o know how pochopiteľne nepodelia s hocikým.Na webe je toho od „amatérov“ popísaného veľa,len treba vybrať to relevantné.Tento koniec sezóny už dojazdím aj na starých.Na tie max dva preteky to stačí bohate:-)Ako budem na tých Somách robiť,samozrejme to sem zavesím aj pre ostatných.Poprípade sa opýtam aj trénerov.Každý junior predsa hneď nebeží s botami k Leitnerovi:-)Ešte raz dík.

04.03.2008 22:02:47 #24 

administrator

(ivan, ) Držím palce. Já snad taky doklepu sezonu na Lange a pak se uvidí. Časem si snad začnu dělat sbírku bot, které bych zčásti rozřezal a začal se na nich učit frézovat. Pokud jde o vytahování zatepla, svého času to svépomocně dělali Honza Schauer s Milanem Trnkou na Honzových Nordicách, a Honza vyprávěl, že to prý bylo jednodušší, než čekal. Detaily nevím, ani neznám nářadí, které přitom používali. Ale opakuju, že jde o dva neobyčejně zručné lidi, Honza svou zkušeností modeláře i stavitele surfů, Milan dokonce dávným vyučením a dlouho praxí. Jeho přeplátování mých lyžáků drží už druhou sezonu a bylo pochváleno samotným Leitnerem. Nicméně to dokazuje, že šikovné ruce zvládnou leccos a že všechno to, o čem tady diskutujeme, „ain´t no rocket science“, jak zní mé oblíbené rčení :-)))

06.03.2008 09:13:32 #25 

administrator

(jarda, ) Takže jsem si v pátek vyzvedl dvoje boty od Leitnera (Atomic RT CS 130 a Fischer X-Fire 130). Papírově obě stejné (červenobílou jsem si nevybíral záměrně, byly to jediné 2 kusy, které jsem za rozumnou cenu ve velikosti 25 (noha 265mm) dokázal sehnat), ale pakticky dost rozdíl. Ještě u něj v dílně, mi oboje nahřál a nechal dopnuté na noze vychladnout + nastavil canting. Po domluvě jsem si ještě nechal namontovat Booster Strap na RT. Hned po obutí bylo jasné, že Fischery jsou o dost měkčí a taky pohodlnější (větší?), což mě překvapilo, ale Andreas tvrdil, že RT potřebují tak 5 dní ježdění, než se botička usadí. Takže jsem první den nasadil Fischery a postupně se za 5 dní bezbolestně dopracoval od nejtenší ponožky k té nejtlusčí (lyžařská Moira). Botička povolila celkem dost, ale teď už je snad vytačená a více povolovat nebude. Offset jsem nijak nepocítil, ale to nemusí nic říkat, protože jsem byl poprvé na lyžích po 4 měsíčním nuceném půstu, takže nohy na dřívější postavení určitě zapomněly. Chtěl jsem samozřejmě vyzkoušet i RT, ale už minutu po nazutí jsem téměř brečel a nadával si, že jsem vůbec sedal na sedačku a budu muset vydržet nahoru a ještě sjet dolů. Noha v nich vězela skutečně festovně a já neměl sílu je dále pokoušet a přezul zpět Fischery. RT vymačkám v klidu doma podle metody z epicski – nazout a odstát v nich postupně 20–30hod při mírném napodobování lyžařských pohybů, nejlépe před bednou s videem ze svěťáku :-)

06.03.2008 10:10:18 #26 

administrator

(ivan, ) Zajímavé. Podle porovnání těch Japončíků by vlastně Fischery 130 měly být tvrdší než Atomic 130 (nebo se to týkalo jen plugů?). Ale holt je to další důkaz toho, jak se čistě nominální hodnotou flexindexu nejde řídit.
Jsou botičky obou hodně rozdílné co do tloušťky a tuhosti? Proč je takový rozdíl mezi oběma snad (alespoň katalogově) celkem srovnatelnými botami, oběma udělanými stejným botařem na stejnou nohu? Nebo jsi už měl nohy otlačené a naběhlé z Fischerů (po té pauze o to víc) a ještě nevyšláplé A. už na ně byly moc?
Piš dál, pls, tvoje zkušenosti jsou jak zajímavé, tak cenné.

06.03.2008 14:24:13 #27 

administrator

(jarda, ) U těch Fischerů totiž dokonale matou tělem. Vyrábějí boty prakticky se stejným označením, ale jedny jsou skutečné plug, kdežto druhé jsou komerční. Na první pohled jsou rozpoznatelné např. podle toho, že plug mají celý spodek boty z jednoho kusu plastu a komerční mají pod patou i špicí černé vyměnitelné díly + černý plast zezadu na patě. Ty moje X-Fire by měly být (až na barvu) prakticky totožné s loňskými RC4 Race 130 – komerčními. RTčka jsem nasazoval jako první hned ráno (cca10:00 ha,ha,ha) a nebyly ani nijak ztuhlé mrazem, dokonce díky pobytu v autě a pekoucímu sluníčku měly možná vyšší než běžnou pokojovou teplotu. Rozdíl v tuhosti mezi oběma mi vyhovuje, chtěl jsem jedny festovnější na razantnější poježdění po ránu a jedny měkčí na odpolední flákání. Malý rozdíl ve „fitu“ by taky nevadil, odpoledne bude nožka trošku napuchlejší a zatím stále věřím, že RT opravdu něco povolí a usadí se. Na botičky mrknu večer a poreferuju.

06.03.2008 15:20:22 #28 

administrator

(Radim Havlíček, RH.Havlicek@seznam.cz) Zdravím všechny, tak mám hotovo. Trochu byl problém s tím frézováním ve špičce, protože kulatá i vejčitá frézka kterou používám je vhodná na frézování materiálu po stranách (v místě největší rotace), ale ne na své špičce. (Tady by se hodilo spíš sklíčidlo úhlové, ne přímé.) Nakonec jsem si ze starého pilníku asi 1 cm širokého vyrobil něco jako půlkulaté dlátko, nebo jako soustružnický nůž na dřevo a s ním ve špičce boty místo pro palec ručně vyškrábal. Šlo to hodně pomalu a dlátko musí být fakt hodně ostré, aby zabralo do hmoty boty, ale povrch po úběru je hladší, než při frézování které dělá hrbatější povrch. V tenkých ponožkách je to teď těsně, ale v pohodě na délku i na šířku, tak uvidím jestli si po osmi dnech celodenního lyžování sedne i tahle tenčí botička na silnější lyžařské ponožky. Ten odkaz na stánky Tognar je super a ten prevít na to roztahování skeletu by šel určitě lehce udělat z pistole na tuby silikonu, jen na ní přidělat ty dva háčky. Ale celkem v pohodě jsem se bez toho obešel podle rady Ivana. Frézařům a ladičům zdar.

06.03.2008 15:29:35 #29 

administrator

(ivan, ) Jasně, to já vím o těch „klamajících“ Worldcupech, u loňských bych dokonce mohl vyhledat příslušné Article No., odlišné pro oba modely. A dokonce i letošní řada Heatfire, i když je jinak skoro totéž jako komerční RC4, se liší o 1 mm šířky skeletu. A stejně tak není RT CS totéž jako RT TI, je to prostě obojí klasický plug versus komerční bota, bez ohledu na worldcupové a podobné nálepky v názvu. Ale pamatoval jsem si to srovnání japončíků (kandaharshop), z něhož jsem čerpal i v jednom článku o botách. A tam, pokud se pamatuju, vycházely (snad) srovnatelné boty s totožným nominálním flexindexem s až překvapivými rozdíly, přičemž právě plug Fischer byl označený v jejich hodnotící škále 1–10 za nejtvrdší. A právě proto mě maličko překvapuje, že u dvojice RT CS – RC4 WC 130 tohle podle tvé zkušenosti vůbec neplatí.

06.03.2008 18:20:10 #30 

administrator

(arsi, ) to Radim:Super,že máš hotovo.Ak ti niečo pri testovaní vyskočí ako problém,ľahko si to doupravíš.Tiež to v mojom prípade vidím na postupné testovanie+do­laďovanie.

to ivan:Rozdiel v tuhosti plugov Fischer 130flex a semiplugov Tecnica.
1.Fischer plug-130flex vs Tecnica Diablo Race Pro 130:Fischerka znateľne tvrdšia,aj keď to nie je nejaký brutálny odskok.

2.Fischer plug-130flex vs Tecnica TNT Icon Race XT17:Rozdiel v tvrdosti je ešte menší,aj keď aj tu je Fischerka rozpoznateľne tvrdšia.Komín na Fischer plugu má fakt hrubý plast oproti XT17-ke.S Diablami sa nedá porovnávať hrúbka plastu,lebo Diablá majú miesto hrúbky plastu na komíne pridané vystužujúce rebrovanie.Takže úplne iný systém.Čiže s tými údajmi s kandaharshopu by som súhlasil za predpokladu,že upravia hodnoty tvrdosti na Fischerkách smerom dole o jeden stupeň:-)Ale je možné,že na japonskom trhu sú malé rozdiely oproti nám v Európe.

Nalezené položky: 92 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...
29.11.2016

Czech Skipass 16/17: lyžování ve 23 střediscích!

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
29.11.2016

Kam za lyžováním, wellness i skvělým jídlem? Do Velkých Karlovic

Konečně zima na obzoru! Každý milovník zimních rado...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 17:28:21 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 17:27:08 od TomáS

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

vosky Skivo

dnes 15:52:26 od Boryš

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:58:52 od silversurfer

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 08:32:29 od Mefko1

Testování Sporten Stupava