Offset, Soma apod. - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Offset, Soma apod. (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 92 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

22.03.2008 11:14:40 #61 

administrator

(arsi, ) Ďuro dík za link.Idem si ich hneď hodiť do hrnca.Uvidíme či ten nízky nárt na bote povolí.Ak nie frézujem.
Pozerám,že toto vlákno má už najviac príspevkov na fóre:-)

Pre všetkých,ktorý si obľúbili toto vlákno a ešte nevideli tieto super fotky:rezy Lange plugov.Aj nových RL12(so žraločím nosom)

http://forums.epicski.com/showthread.php?…

22.03.2008 14:51:02 #62 

administrator

(Honza, ) Dík za link na ty řezy a dej vědět jak jsi dopadl s tím nártem!

22.03.2008 19:49:53 #63 

administrator

(arsi, ) Dnes som komplet nahrial skelet a nechal na nohe vychladnúť.Zatiaľ nárt nepovolil,hajzlík:-)Plugy majú hrubý plast,aj keď na nárte nie.Čakal som o troška lepšie výsledky.Skelet sa trochu vyformoval v oblasti nad nártom.Skúsim opakovať aj s nahriatím botičky.Nechám botu ešte trošku dlhšie prehriať.Ako prvé skúšam tieto nedeštruktívne a vratné metódy ak nepomôže,začnem opatrne frézovať.Objavil som že mám staré boty na ktorých môžem veselo brúsiť a kaziť čo chcem.Aby som si trochu potrénoval ruku. Referovať samozrejme budem.Po úplnom ukončení diela sem zavesím detaily,všetkého čo som robil a ako sa mi darilo s tou ktorou metódou.

23.03.2008 02:51:14 #64 

administrator

(marťas, ) Čus arsi.Těší mě že ses tedy na to vrhnul.Jinak mě taky překvapilo, že ses najednou upnul na tepelné tvarování skeletu, když jsi tu moje doporučení tady tak dva týdny zpátky ,,setřel". Roztahování skeletu metodou ohřátí a zapnutí s botičkou na noze bude myslím neúčinné.Ta teplota která je zapotřebí k tomu aby plast povolil, musí být totiž dost vysoká a asi by potom při tomto postupu ohrozila i materiál vnitřní botičky.Všeobecně se dá říct že právě ten nárt je vždycky u plugáčů největším problémem.V Praze mě s tím všichni ti rádoby odborní vytahovači skeletu vyhodili, že prý s tímto se nedá dělat vůbec nic. Pokud má být vytahování skeletu účinné, je potřeba mít přípravek na roztažení (takové rozpěrky se závitem a šrouby) jejichž vyšroubováním celý proces natahování probíhá. Ohřívání se provádí asi nejsnáze horkovzdušnou pistolí a teplota je závislá na tvrdosti plastu. Jo, do stran se nechá skelet roztáhnout více méně snadno, ovšem nahoru je to myslím poměrně značný problém. Každý přípravek tam sklouzne a není to v podstatě za co chytit. Asi nejlepším řešením by bylo nějaké přesně udělané kovové kopyto ve tvaru v noze zákazníka nazuté botičky. To by ovšem asi musel být na každé číslo jiný přípravek. Co se týče stranového vytažení skeletu, pár lidí to snad umí zvládnout dobře i v Česku, chce to hlavně mít nářadí a zkušenosti.Výšku nártu ovšem nikdo z nich vyřešit roztažením neumí.Já osobně bych, co se stranového roztažení týče si někoho takového vyhledal. Výroba účinného přípravku zase stojí čas i prachy, což se nevyplatí na jeden pár bot vymýšlet. Jak vyladit výšku nártu, jsem už ve svém příspěvku naznačil. Řešením zde je sbrousit na rovné desce (nikoliv frézovat zde skelet) bootboard (či zeppu) z jejích spodních kontaktních ploch se skeletem v oblasti špičky a paty chodidla. Střední zeslabená část se musí následně doladit s můstkem skeletu.Frézovat skelet a sbrousit trošku střed bootboardu.?? Zde záleží na konkrétní tloušťce skeletu můstku a boottb.(dořešit po zralé úvaze).Pochopitelně je zde potřeba doladit frézováním také oba vnitřní rantlíky skeletu. Také se nechá doladit i úhel (ramp) postavení paty v botě, ( já osobně jsem o 1 mm výšku paty snížil) ale tady bych byl hodně opatrný. Hlavně bych nesahal na vršek bootb. Kontaktní plocha pod botičkou by měla zůstat tak jak je. Mám takový ošklivý pocit že právě toto výškové doladění nártu si všichni ti tzv. ,,bootfitteri" nechávají pod pokličkou. Mě osobně to stálo dva měsíce přemýšlení a zkoušení, takže se zas až tak moc nedivím.. Jinak díky za ten odkaz na ty stránky www.epicski.com. Ta fota plugáčů lange v řezu,jsou velmi zajímavé. Tloušťka plug skeletů ostatních značek by měla být snad až na pár výjimek, aspoň myslím, dost podobná. No, tak hlavně ať se Ti to podaří nějak vyřešit..

23.03.2008 06:56:26 #65 

administrator

(Honza, ) Na plug botě jsem to nezkoušel – má „oběť“ byly komerční Lange Comp 120 a nahřával jsem je fénem (dost dlouho). Ten tenčí past se určitě prohřeje snáz.
Jinak úpravy zeppy mají také svoje rizika – já jsem do ní také sáhnul, a výsledek je ten že mi popraskala protože nebyla přesně sbroušená podle profilu spodku lyžáku a v některých místech byla prostě namáhaná více. Zjistil jsem to včera a teď přemýšlím, kde bych mohl sehnat původní zeppy na Lange Comp 120, starší model (Pininfarina design). Takže jestli máte nějaké tipy, dejte vědět.

23.03.2008 11:04:49 #66 

administrator

(marťas, ) Komerční Lange Comp mají zeppu úplně jinou než plugáče, ta komerční má úplně jiný tvar a je daleko tenčí. Brousit tam skutečně téměř není co.Ten spodek je navíc až neskutečně vyprofilovaný podle spodku skeletu, takže dobře ji slícovat bude ještě mnohem větší problém.Ty compy jsou ale proti plugům dost hluboké, takže tam by problém měl mít jen někdo v kombinaci malé boty s abnormální nohou.Jinak ta zeppa se asi normálně samostatně sehnat nedá, snad nechat vyrobit na zkázku,ale sehnat u výrobce to bude asi problém..

27.03.2008 19:41:29 #67 

administrator

(david, david@hottubs.cz) arsi, ještě jsou ty boty k mání? pokud ano, dej mi prosím vědět, tady nebo přes email, díky! to admin: sorry, arsi tu nenechal email:-)

31.03.2008 15:54:40 #68 

administrator

(arsi, ) Mal som trochu času,tak som sa pohral s tým problémovým nártom a úspešne som si ho doladil na nohu.Kombináciou frézovania jazyka botičky a brúsenia zeppy.Popri tom ako sa hrám s tými plugmi pripravujem pre vás komplexnejší náhlad všetkého čo (a ako) som robil+fotky.

31.03.2008 21:18:53 #69 

administrator

(PetrAT, ) co to je ?

31.03.2008 21:55:02 #70 

administrator

(marťas, ) Frézování jazyka botičky nepovažuji za právě řemeslné a šťastné řešení.Ty plug Somy jsem taky měl možnost vidět a ta zeppa tam byla hodně tlustá, skoro stejně jako měly ty moje at. racetech.Naproti tomu plastová výztuha jazyka, tam bych hádal tu tloušťku tak na 2,5 mm.Něco by se tam asi sundat taky dalo, já bych tam ale do toho radši moc nezasahoval.Do toho jazyka jsou totiž v nákleku od holenní kosti dost velké rázy a když praskne napříč výztuhy, časem se může rozpadnout. Kdybych už měl pocit že není co brát na spodku zeppy, ofrézoval bych opatrně vrchní nártovou stěnu skeletu. Mimochodem při vrtání dírek pro futra se závitem na druhý šroubek přezky (chyběly tam) byla tloušťka plastu v těch místech tak 4 mm. Pro frézování by tam tedy prostor byl. Jinak fota a zkušenosti, pokud máš možnost to sem hodit bych samozřejmě uvítal.

31.03.2008 22:28:09 #71 

administrator

(arsi, ) to PetrAT:zeppa alebo aj bootboard je plastová vložka na dne skeletu na ktorej v botičke stojíš.

to marťas:prekvapivo podľa Amerických bootfitterov je plast na jazyku ako prvá volba,čo má ísť preč:-)Samozrejme sa bavíme len o časti jazyka nad navicular bone,teda nad nártovou kosťou.Na holeň som ani nešahal.Načo aj?Soma má holennú časť jazyka a nártovú časť jazyka spojenú pružným dielom,takže nejakých rázov prenášaných z komína boty sa v tomto konkrétnom prípade neobávam.Vidím,že fotky budú vhodné.Len neviem či to stihnem do konca tejto sezóny.Neskôr tu už bude na fóre málo ľudí.Kto by to čítal,keď sa blíži leto:-)Ale určite sa na to nevykašlem,veď som to sľúbil.Všetkým ďakujem,za záujem a podporu cennými radami.

08.04.2008 13:11:49 #72 

administrator

(Milan, ) Zmizelo vlákno kde arsi popisoval postup úpravy svých plugů, proč? Snad to webmaster vysvětlí. Arsi pěkné jen mě možná unikla informace jaký je výsledek a zda si už boty vyzkoušel a můžeš říct, že se to povedlo.

08.04.2008 14:33:08 #73 

administrator

(arsi, ) Vlákno bolo zatiaľ stiahnuté.S člá­nočkom sú iné určité dobré zámery.Ale určite to bude chcieť ešte viac úprav.Neboj dočkáme sa.Ono ani nebolo moc rozumné to sem zavesiť úplne na konci sezóny.Na tvoju otázku či som už testoval čo som vytvoril,tak áno.Ale len krátko.Bol som celkom spokojný,ale treba podotknúť,že v jarných podmienkach to veľmi skresľuje.Viem s určitosťou,že v chladných začiatkoch bud.zimy budem dorábať.To som si istý.Ako mne osobne(nemám prirodzené vyosenie chodidiel) sadne vyosenie na Some som tiež nezistil.To by chcelo viac jazdiť+aj v tyčiach.A navyše som si v časovom strese ani len nestihol nastaviť canting(cuff alignment) a po druhom oblúku som vedel,že je to zle a už viac v tomto smere nezistím:-)Neskôr som sa prezul a ponáhľal sa na freeride.To jediné malo v tých podmienkach zmysel.

08.04.2008 16:00:12 #74 

administrator

(Luboš/SNOW, ) Ahoj, arsiho článek o úpravě bot jsme skryli, protože jsme se shodli na tom, že to je příliš dobrá práce na to, aby to bylo jen v diskuzi. Myslím, že ten materiál (a hlavně arsi) si zaslouží, aby byl vytištěný na papíře a odměněný. Stáhl jsem jej tedy ze dvou důvodů. 1) abychom jej doladili a otiskli v některém z prvních SNOW příští sezóny 2) Aby se nestal „levným“ zdrojem informací pro jiné články. Víme všichni jak to někdy chodí a když bude článek v časopise, nechtěli bychom, aby se přes léto nebo na podzim objevily všude možně mutace článku z vykradených arsiho znalostí. Omlouvám se tedy těm, kteří měli v plánu podle návodu hned kutit boty, článek bude a doufám, že se nám ho podaří doplnit a doladit téměř k dokonalosti. I když si myslím, že k ní nemá daleko už teď:-) Díky za pochopení.

08.04.2008 18:12:54 #75 

administrator

(marťas, ) To arsi.Tak hlavně jestli se to povedlo.Jinak by mě teda zajímalo jestli ty boty sedí. Mám tomu rozumět tak, že při nemínusové teplotě sedí tedy noha v botě bez problémů? Myslím si osobně že takovou normou úspěšného usazení by mohly být ty dvě až čtyři hoďky lyžování v kuse s botama na nohách.Minulé pondělí při teplotním rozhraní plus dvou až osmi stupních, jsem ty svoje at. racetech pojezdil v jarním firnu bez nejmenšího problému cca 5 hod. ani jsem moc často nerozepínal přezky.Týden předtím o velikonocích jsem z nich ovšem při nějakých mínus třech po půl hodině přezouval do starých.Takže teď řeším dilema jestli ten skelet ještě trochu přejet, nebo je pojezdit teď na jaře v odměku, případně přes léto na travních lyžích. Zítra ráno je opět pojezdím, jestli bude mrazík. Jinak přeji ať se to povede úspěšně doladit. Na ten článek o úpravě Tvých bot ve snow jsem samozřejmě zvědavý.

08.04.2008 18:57:52 #76 

administrator

(arsi, ) Jasné marťas.Súhlasím s tebou,testovať treba viac hodín.Ja sa už na lyže asi nechystám.Vždy rozopínam pracky po jazde na každých svojich botách.Už som zvyknutý.Mám dosť široké lýtko.Inak by som nevydržal.Ak máš dilemu,či to dofrézovať teraz na jar,tak v tvojom prípade by som to rozhodne odložil na ďalšiu zimu.Bota ti je dobrá a ak jazdíš aj v lete…Doladil by som to až na zač. zimy.Sám si vravel,že Atomic Race Tech rád mení objem podľa teploty.Keby si mal stály prísun nových Race Techov môhol by si mať nový pár na leto,potom na zimu doladiť,po zime vyhodiť a na leto opäť nový:-)

08.04.2008 20:08:21 #77 

administrator

(ivan, ) Luboš to popsal přesně. Příliš dobré na to, aby se to dalo v plen do diskuse na webu. Po skoro 13 letech intenzivního psaní o lyžích a lyžování si to troufám právě takto ohodnotit. A jak jsem psal už ve „ztraceném“ vlákně, kloubouk dolů, arsi :-)))

08.04.2008 20:47:42 #78 

administrator

(jarda, ) Arsi gratulace. Začal jsem to ráno číst, ale po 3.fotce jsem to vzdal, že si tu lahůdku nechám až po večeři. Zákusek mezitím zmizel, ale důvody plně chápu a beru.
Tip pro časopis – kdyby pak v dalších dílech mohlo vyjít něco o nastavení bot – vyosení komína, canting, ramp,… předozadní pozice vázání, …to by byla paráda. Aspoň nějaká základní doporučení pro domácí kontrolu/nastavení, protože to vypadá, že v naší republice ani u bratrů bohužel žádný dostupný bootfitter není. Předpokládám, že většina čtenářů Snow jsou lidé aktivně se o lyžování zajímající a tyhle informace se strašně těžko shánějí.

08.04.2008 22:02:55 #79 

administrator

(arsi, ) Ďakujem všetkým za pochvaly.Pre všetkých,ktorý to nestihli prečítať:To čo som dal dokopy osobne nepovažujem za nejaké literárne veldielo.Aby to tu nedostalo zbytočný hype.Je podľa mňa obyčajný manuál od amatéra,výnimočný snáď len tým,že je to asi premiéra.Aspoň som na nič podobné na webe nenarazil.Práve preto som to robil,aby sa premiéra odohrala medzi ľuďmi ktorý sú tiež nadšenci pre vec a aj mne výdatne pomáhali.Nezabudol som menovite poďakovať všetkým.Keďže to tu už nie je urobím to ešte raz.

Ďakujem Ivanovi,Jardo­vi,Radimovi,Mar­ťasovi,Durovi,Hon­zovi a ostatným bez ktorých by som to dokopy nedal.A bootfit­terom z Epicu,ktorý by sa určite nepotešili,keby som to zavesil k ním na Epic:-)

09.04.2008 01:10:27 #80 

administrator

(Honza, ) Ahoj Arsi, tak vidím žes toho udělal na botách poměrně dost a držím palce ať ti dobře sedí v další sezóně a jsi s nimi spokojený.
Musím přiznat že mě mrzí to rychlé stažení fotek z webu (pro zvědavé – text tam stále je, jen fotky z Flickeru zmizely, možná je vyštrachá strýček Google jestli je stačil zaindexovat) – narozdíl od Ivana a Luboše si totiž myslím, že v tomto příspěvku zas tak úžasné a supercenné know-how není. Špíš jde o návod ve stylu DIY a je cenný v to, že říká „nebojte se, není nic těžkého“. Tím naprosto v žádném případě nechci schazovat to co jsi udělal, je to paráda a hlavně ta dokumentace je výborná a jedinečná. A je vidět že v mechanických pracech jsi perfekcionalista. A jsem moc rád že se tady (a možná časem i v tištěném Snow) něco takového objevilo.
Následující řádky prosím neber v žádném případě jako kritiku, je to mé zamyšlení nad reakcí Snow na tvůj příspěvek a významem diskuse – a je adresované redakci:
A proč si to myslím – prošel jsem přesně stejnými fázemi před časem: koupě bot, zjištění že se nevyšlápnou tak aby sedly, prvotní frustrace, analýza a sběr nápadů, broušení zeppy, vytahování skletu, frézování, dotvarování skeletu na noze a doladění stélky. Vše (kromě vytažení skeletu) také v domácích podmínkách a tak vím jak je to pracné a kolik otázek člověk má než do boty „sáhne“. Narozdíl od Arsiho jsem se dostal i o krok dále – naprosté nadšení z perfektně padnoucí upravené boty a odlyžovaných 15+ dní. Arsiho příspěvek, který je teď skrytý, je v podstatě popis toho jak to udělat. Skutečné know-how je ale v tom co udělat. A ty informace se na webu najít dají a jsou i tady v diskusi (viz thread s návrhy na to jak řešit arsiho problém s nártem). A mně nevadí že je tam veřejně napsáno co by, podle mne a i ostatních, mohlo pomoci vyřešit problém s nártem – já jsem se o své znalosti rozhodl veřejně a zadarmo podělit s ostatními a nehodlám to brát zpět. A teď přicházím k tomu, co mne opravdu mrzí – Arsi se také rozhodl veřejně a zdarma podělit o zkušenost, což je právě to co je skvělé na Internetových diskusích. (A teď následuje má spekulace) Ale redakce ucítila námět na článek do tištěného Snow a ejhle, prvotní záměr se mění a informace jsou pryč a všichni na ně budou minimálně půl roku čekat až vyjdou v časopise. To se mi nelíbí – já se o své zkušenosti a informace dělit mohu, ale výsledek jejich aplikace je už jen pro někoho a ještě po čase? Redakce by měla zvážit jak chce s diskusí pracovat – chcete vytvořit otevřenou a zapálenou komunitu ochotnou si radit a nezištně pomáhat a nebo jsou vaše cíle jiné? Zatím jsem věřil tomu prvnímu a podle toho jsem se i choval. Tak jak je to tedy?

Jak už jsem napsal, není to myšleno nijak osobně a je to jen mé vlastní zamyšlení nad tím, co se odehrálo kolem Arsiho příspěvku. Jinak jednoznačně považuji Arsiho za jednoho z těch, kdo nezištně pomáhají a radí a jsou tady hodně aktivní a tahle událost na tom nic nezmění.

09.04.2008 04:12:25 #81 

administrator

(ivan, ) Honzo, protože tento týden s největší pravděpodobností ve SNOW není nikdo, kdo by mohl reagovat, zkusím to těsně před svým odjezdem já. Ne jako oficiální stanovisko redakce, ale jako ten, kdo se na tom stažení arsiho příspěvku podepsal.
Pro začátek: je to arsiho autorské dílo a jestliže se on – ať už sám od sebe nebo na návrh provozovatele webu – rozhodne, že s ním udělá to (uveřejní) či ono (neuveřejní, stáhne apod.), je to jeho právo. Kdyby s tím arsi nesouhlasil, nikdy by k tomu nedošlo. Ze strany redakce tedy šlo jen o návrh arsimu, který on jako autor dobrovolně přijal.
Tolik tedy faktická a formální stránka věci. Diskutovat můžeme samozřejmě o tom, zda je či není postup redakce hezký. Klidně si mysli, že není. Hezké ale není ani prostředí a okolnosti, v nichž časopis funguje. Nechci tady ventilovat události ze zákulisí dané starou historií vzniku moderních lyžařských časopisů u nás v minulé dekádě. Tvůj pohled je typickým nezištným pohledem lyžařského nadšence, hobbisty, který má své živobytí mimo lyžování. My naopak se lyžováním živíme. Musí nás živit právě časopis (a případně další více či méně související lyžařské aktivity), který na sebe musí vydělat. Místo dlouhých keců vždycky upozorňuju: nelíbí se ti inzerce? komerčnost? bez toho by ale časopis nebyl vůbec. Kdyby člověk nemyslel na ty zatracené prachy, žádný Snow ani Skimagazín by nebyly, ani tento web. Je pěkné, že časopis nemá 16 černobílých stran jako bývalé Lyžařství, nýbrž už až 200 v barvě a nesrovnatelné kvalitě obsahové i formální. Jenže tohle je i proto, že se musí tvrdě ohánět, aby se tolik stránek zaplatilo: z inzerce, jak jinak. Kolik inzerce, tolik stránek, matematika je jednoduchá. A tak se nediv, že když vidím/cítím „téma“, myslím na to, jak jej co nejefektivněji podat a udat. Včetně toho, jestli se na to dá nabalit inzerce. Sad but true.
A totéž platí pro autorská díla. Když pracně tvoříš, vkládáš do toho sumu zkušeností, znalostí, informací, přemýšlení, schopností, a výsledek ti pak slouží k obživě, tak ti není jedno, jestli tě někdo neomaleně zadarmo vykrádá a používá tvoje výstupy pro svůj prospěch a zisk. Věř, že s tím za těch 13 let mám bohaté zkušenosti. Pak se na nezištnost poskytovaných informací začneš dívat trochu jinak.
Nikdo soudný a orientovaný ale třeba MNĚ nemůže předhodit, že bych NEZIŠTNĚ informací a radou nepomáhal. Počínaje mým bývalým skisports, přes více než 4 roky na Carvu a Carveru, stejně jako v cizině, a teď i tady na snow.cz.
Samozřejmě že časopis a redakce stojí o zapálenou komunitu, proč taky sem valím tolik příspěvků? Ale cílem je i uživit se na trhu a zkvalitňovat „produkty“. A to je sakra práce, stojí to čas, není to zadarmo a musí se přitom bojovat. A k tomu patří i jistá publikační taktika. Jistě bys nečekal, že jestli udělám exkluzivní povídání s Bode Millerem, hned ho jen tak hodím na web, aby si ona zapálená komunita početla. Sorry, to snad chápeš. Takto naivně postupující vydavatel by asi brzy skončil. Taková je prostě realita. Podívej se třeba na web Lidovek, kolik článků je tam jen načatých s odkazem na úplné znění v tištěné verzi.
JInak řečeno, vydávání časopisu a provozování webu není charita, není kryté mecenášem, sponzory ani granty, a musí si na sebe vydělat. Vím, že kážu polopatičnosti, že to vlastně všichni víte, ale možná si některé momenty dost silně neuvědomujete. Tak proto i tahle moje sonda do vydávání a do uvažování člověka, který se těmi lyžařskými kecy (nijak zvlášť úspěšně) živí.

09.04.2008 10:49:50 #82 

administrator

(arsi, ) Ahoj Honza.Správne si poznamenal,že všetky rady ktoré sme tu spolu dávali boli vždy ponúkané nezištne.Samozrejme si stojím za tým,že som len zozbieral informácie od vás aj iné ktoré sú na webe a zlepil som to dokopy.Netvrdil som a nikdy nebudem,že to bola práca jedného človeka.Ak sa to dostane do papierového SNOW,tak to berme ako prácu nás všetkých.To že niekto niekto urobí jeden pár lyžiarok pre seba,ešte z neho bootfittera nerobí.Chce to prax a okrem práce na skelete,by podľa mňa dobrý bootfitter mal byť aj znalec ortopédie a ľudskú nohu by mal mať dokonale naštudovanú aspoň nad koleno.Keby som sa chcel vybrať touto cestou,venoval by som sa tomu trochu inak.Dúfam,že článok bude mať v časopise trochu inú podobu a pribudnú do neho nové veci.

09.04.2008 11:38:38 #83 

administrator

(Honza, ) Ivane, vezmu to krátce:

- to co píšeš chápu, ale týká se to ekonomiky časopisu a autorů

- to co jsem napsal já se týká diskuzního fóra s příspěvky čtenářů/komunity okolo webu/časopisu

- autor samozřejmě rozhoduje o tom, jak se s jeho dílem naloží. Přesto je trochu zvláštní postup kdy něco zveřejním a pak zase stáhnu. Pokud dílo chci uplatnit v časopise, nedávám to na web. Ale je jednoznačně pravda že autor na to má plné právo. Naštěstí (pro časopis) jste to stihli vyhodit dříve, než to Google zaindexoval ;-)

- nijak nehodnotím jestli je postup redakce hezký a nebo ne
- chci jen vědět jak redakce (jako provozovatel) chce pracovat diskusním fórem. Zda ho chce nechat opravdu otevřené (a například oslovovat některé diskutující a pracovat s nimi na konkrétních tématech) a nebo z něj takovýmto způsobem „vyzobávat hotové třešničky“ do tištěné verze. To by pak samozřejmě mohlo mít vliv na motivaci diskutujících poskytnout nezištnou radu

Jsem rád že diskuse na Snow.cz tu je a za poměrně krátkou dobu se kolem ní udělalo celkem zajímavé jádro lidí, ochotných se dělit o své zkušenosti a pomoci radou. Občas požádám o radu, občas poradím (doufám že dobře) a považuji to za rozumně vyvážené. A jak už jsem asi napsal, arsiho přínosu si cením a neberu to nijak osobně – prostě je to zamyšlení nad tím, co mi po tom neobvyklém kroku napadlo. Stejně tak si cením tvého přínosu – to čím se diskuse na Snow stala, je také hodně díky tobě.

Jinak mne v podstatě autorská díla živí také (i když ne publicistika) a naprosto rozumím tvému pohledu. Umím si zcela jasně představit kolik času zabere příprava určitého tématu a napsání článku, který za něco stojí. A mám s tím i své zkušenosti. A je mi naprosto jasné, že autor za to něco očekává – ať jsou to peníze, prestiž, uznání skupiny lidí s podobnými zálibami, „výměna“ informací a nebo jen prosté sebeuspokojení. Tvůj příklad s Lidovkami je ukázka jedné možnosti business modelu, který prováže očekávání obsahu zdarma na internetu a placeného obsahu. Ale to nebyl ten směr, kterým jsem mířil – to je spíš o vytváření a udržování příjemného „virtuálního“ místa, kde se mi všichni sněhem postižení můžeme „setkávat“ a vyměňovat zkušeonosti, názory a nebo jen tak pokecat. A třeba se pak i někde sejít na kopci a přidat k tomu i něco reálného.

09.04.2008 11:41:26 #84 

administrator

(Pavlos, ) Jak už jsem psal ve „zmizelém“ vláknu – arsiho příspěvek by si zasloužil díky komplexnosti a podrobnosti vytisknout ve SNOW. Jsem rád , že mě redakce „poslechla“. A načasování do prvního čísla SNOW se mi zdá jako nejlepší řešení. Sám jsem na podzin na první SNOW a opravdové lyžování nadržený jak pouštní hydrant a jelikož mi stále doma leží výborné botičky, které mě tlačí v nártu a mají užší chodidlo ( NORDICA HotRod ) rád se do úpravy na podzim sám pustím. Jinak bych zkusil použít místo klasické trouby troubu horkovzdušnou. V ní klidně můžu postavit botu přímo na dno trouby a nebát se o ní.

09.04.2008 11:53:29 #85 

administrator

(Honza, ) Arsi, nechápej mně špatně – nebyla to v žádném případě kritika tebe ani redakce. Prostě je to celkem neobvyklý krok a zajímá mne jak to redakce (provozovatel) myslí do budoucna. Rozhodně to neber jako domáhání se „spoluautorství“ nebo něco takového. Na článek se samozřejmě těším a stejně tak se těším i na další témata v diskusi.
Jinak s tím co píšeš o jednom páru lyžáků naprosto souhlasím – teprve po tom jednom páru jsem pořádně zjistil, co všechno vlastně ještě nevím ;-). A rozhodně by se mi zatím nechtělo do úprav cizích bot.

09.04.2008 14:17:16 #86 

administrator

(Milan, ) No jestli mohu přispět k této diskusi. Všechny názory mají své opodstatnění, ale možná je to tak trochu bouře ve sklenici vody. Nemyslím si, že by arsiho velmi kvalitní příspěvek byl nějaký trhák pro jakékoliv médium včetně snow. Je totiž určen velmi malé skupince nadšenců, kteří mají trochu zázemí a vášeň se do takové práci pustit, v případě kompletní úpravy nekomerčních plugů téměř nulové. Kdo jezdí plugy tak mu většinou bootfitera zajistí tým . V případě doladění komerčních bot je to přínos větší, ale zase kdo se do toho pustí, když naprostá většina lyřařských konzumentů není schopna (ochotna) po lyžování ani otřít hrany a sluznici hadrem, přičemž nějaké voskování nebo další práce na materiálu je pro ně sci-fi. Co se týká načasování, myslím že nemohlo přijít lépe. Kdo si z nás amatérů nadšenců pořídí nějaké plugy tak to bude nejspíš příležitostná akční koupě mimo sezonu, což dává dost času na práci do začátku další. Tak že snow zaplácne pár stran do podzimního vydání s minimálním efektem pro většinu čtenářů a sebere zajímavé informace Těm z tohoto fóra, kteří by to rádi využili. Myslím, že všichni zde diskutujeme pro sebe a ne pro komerční účely. Honzovo přirovnání o výběru třešniček sedí.

14.04.2008 21:34:18 #87 

administrator

(Radek Holub – SNOW, radek.holub@snow.cz) Stažení části vlákna je a bude na zdejším fóru naprosto výjimečné. Pokud však příspěvek přesáhne úroveň diskuze, nelze se ubránit pokušení dát mu „lepší formu“ – to je myslím po všech stránkách OK. Je pak jen otázkou, jestli je nebo není kontraproduktivní nechávat jej i volně k nalezení na webu. A na to nemusí být stejný názor ani v samotné redakci. A právě proto se není nutné množství takových zásahů bát.

15.04.2008 07:45:28 #88 

administrator

(ivan, ) Zareaguju na vše možné od různých přispěvatelů.
1. nelze přece oddělovat časopis od webu. Obojí patří jednomu provozovateli a ten platí za to, že web existuje a že se na něm něco objevuje. Diskusi sice naplňují převážně nečasopisoví diskutéři zdarma, ale to, že mají své názory kam zavěsit, taky přece není zadarmo.
2. „vyzobávat hotové třešničky“ z diskuse do tištěné verze: to je IMHO přehnaná dramatizace zatím naprosto ojedinělé situace. Upřímně řečeno, podívejte se na běžný, průměrný příspěvek v diskusi a zauvažujte, jestli má kalibr a hodnotu „třešničky“ potenciálně zdobící časopis SNOW. Při vší úctě ke všem autorům kvalitních příspěvků a k jejich práci je přece jenom tvorba slušného materiálu do časopisu něco dost jiného než takový diskusní příspěvek.
3. Ovšem vyzobnout si něco z časopisu nebo webu je oblíbenou činností nejednoho „lyžařského podnikatele“. A to nemyslím využití informací, nýbrž celých textů s minimálními změnami.
4. „A je mi naprosto jasné, že autor za to něco očekává – ať jsou to peníze, prestiž, uznání skupiny lidí s podobnými zálibami, „výměna“ informací a nebo jen prosté sebeuspokojení.“ (Pochopil jsem to jako autor profesionál.)
Honzo, nezlob se, ale autor, který se psaním skutečně ŽIVÍ, očekává především ty peníze, protože se vše možné platí právě jimi. Ano, prestiž, uznání apod. jsou třeba a krásné, ale „prostým sebeuspokojením“ nic nezaplatím. A tak musíme – já i redakce – neustále kalkulovat.
5. interní „vyzobávání“ témat stejně funguje už dávno. Člověk průběžně zvažuje, co napsat na web (ať už je to diskuse, nebo stránky jako takové) a co raději uschovat do zatím pořád „hodnotnější“ verze tištěné, jestli to udat v menším textu, nebo jestli si to neschovat jako část budoucího textu obšírnějšího. Je to prostě tak a já nebudu blázen, abych všechno, co vím, nezištně roztroubil do světa, když za to můžu dostat (lépe) zaplaceno. Nakonec přece nikdo z vás neudává své schopnosti (dovednosti, znalosti, produkty) zadarmo jen pro „prosté sebeuspokojení“, že někomu hezky posloužily a někoho potěšily. (Sorry za tyhle polopatičnosti, ale nad těmi formulacemi mi to nedalo.)
A Záhrobský taky nepořádá semináře pro kolegy trenéry (pro dobro českého lyžování a s pocitem sebeuspokojení), kde by jim hezky zatepla a zadarmo poradil, jak to dělá, že je holka tak dobrá. A na závěr ještě jinak: zapomeňte na to, že lékař, učitel a pisálek naplňují jakési poslání (léčit, zachraňovat, vzdělávat, informovat, bavit), k němuž se mrzké téma peněz jaksi nehodí.
Všechno přece stojí prachy, i ten web SNOW. Asi není moc taktické to pořád zdůrazňovat, ale my méně schopní (myslím teď sebe, ne SNOW), kteří to mají ekonomicky dost napjaté, to tak holt nutně vidí. C´est la vie.

15.04.2008 10:42:01 #89 

administrator

(Honza, ) Díky Radku, to je přesně to co jsem chtěl vědět.

15.04.2008 10:46:19 #90 

administrator

(Honza, ) Ahoj Ivane,
sice píšeš že reaguješ na různé příspěvky, ale je to převážně na mně. To co píšeš chápu, ale netýká se to toho, o co šlo mně. Radek už naprosto jednoduše a jasně odpověděl za redakci. Každopádně díky.

Nalezené položky: 92 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek