Kam nám to SNOW kračí - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kam nám to SNOW kračí

04.02.2008 10:50:41 #1 

administrator

(Robert, ) Co to je,co to má znamenat nechcete se přejmenovat na FREERIDE nebo jenom FREEEEEE ?Protože v tom připadě by jsme věděli co od takového názvu čekat a mněli možnost volby.Když už musíte podléhat tlaku firem lyžařského prumyslu ,tak se PROSÍM neodvracejte od nás OUTRIDERU , s naší hranou a sjezdovkou. Ten prostor pro nás se neustále zmenšuje " samozřejmě mám na mysli časopis ne sjezdovku" Nic proti FRE… ty fotky jsou super,ale DOBRÉHO STAČÍ MÁLO.Škoda že nemužete publikovat i tu odvrácenou stránku FRE… myslim ty zlomeniny,bolest ,krev…,to by pak byla čtivost.Nikomu nepřeji nic zlého vždýt přece to malé,bílé,studené ,krásné a kluzké nás všechny spojeje,ale kde je to staré super SNOW.........­....V PRYČ Naschledanou na svahu.

04.02.2008 18:35:56 #2 

administrator

(PetrAT, ) Popravdě, můj první pocit byl podobný. Chápu že freeride je pro nás něco nového, mohl by to být dobrý business pro obchodníky, ale bohužel u nás na to nejsou vhodné podmínky. Přesto se Ivan snažil zachránit situaci alespoň několika články. Osobně bych rozhodně nemusel KOMIX a rubriku NAVOSTRO. Myslím, že řada časopisů už komix zkoušela a dopadlo to bídně, tak od toho rozumně upustili. Mě, co by sjezdovkovému amatérovi schází více článků odborných – rady, tipy jak s technikou lyžování, tak s „hardware“ tj., údržba lyží, botů …

04.02.2008 20:04:02 #3 

administrator

(TOm, ) to co napsal PetrAT je naprosto přesné.Ještě že mame pár článku od Ivana.Jinak chápu ze z marketingového hlediska bylo zařazení free ride hodně zajímavé.

05.02.2008 14:08:49 #4 

administrator

(Radek Holub – SNOW, radek.holub@snow.cz) Je to asi palčivé téma, protože se po pár týdnech objevuje znovu – viz dřívější příspěvek „SNOW nástrojem firem ke zvýšení prodeje freeridových lyží?“. Nemyslím, že se prostor pro klasické sjezdovkové sjíždění zmenšuje absolutně, ale relativně asi ano – protože časopis nabobtnává nejvíc právě o snb a free. (Koneckonců Luboš to ve zmíněném příspěvku tuším přepočítával na počet tiskových stran.) Podle předloňské ankety se (také) freeridu věnuje 41 % čtenářů, dalších 18 % jezdí i v parku. (94 % jezdí i na sjezdovce.) Freeride je momentálně zřejmě nejprogresivnější fenomén, navíc je atraktivnější než sjezdovkové lyžování mj. kvůli efektnějším fotkám. Námět na příští sezónu to ale v každém případě je a nějaká řešení již zrají…

05.02.2008 17:44:36 #5 

administrator

(Robert, ) Pěkně výstižně napsáno.

05.02.2008 17:49:45 #6 

administrator

(Robert, ) Nějak jsem se do toho zamotal.To „ano“ bylo pro-PetrAT

06.02.2008 03:39:45 #7 

administrator

(ivan, ) No, s obavami jsem se konečně dneska podíval do posledního Snow. Jak víte z toho, co mi tam vyšlo, věnuju obhajobě prostoru pro „sjezdovkové lyžování“ značné úsilí, důvody a argumenty viz v článku. Ale tentokrát mi nové číslo nepřišlo tak vyhrocené, celkem mi zapadá do podoby celého letošního ročníku. Nový thread bych ale kvůli tomu snad nezakládal, nakousli jsme to nedávno. Možná by stálo za to spočítat (Luboši!), kolik měl Snow stránek „carvingu“ dříve a jakou část časopisu to představovalo. Pokud je „carvingu“ pořád stejně a roste freeskiing, nic by se nedělo: časopis se rozrůstá, prosperuje (snad :-)), zvyšuje rozsah, nové stránky věnuje freeski, ale prostor pro carving neredukuje. Samozřejmě lze vždycky zalitovat, že neroste ani objem „sjezdovky“, ale to už je filozofie vydavatelů, jak jsme komentovali v tom druhém vláknu.
Věřím taky tomu, že se v souvislosti s mediálními trendy rozšíří a prohloubí web a bude se s tištěným časopisem stále víc doplňovat. Takže třeba budou určité podrobnější články na webu. Zatím sice pořád je papír papír, ale online publikování je nezadržitelně na vzestupu. Až to dostatečně akceptují i inzerenti, bude možno počítat i s tímto prostorem. Já jako autor budu muset přijmout mně zatím nelibý fakt, že co dám na web, stává se majetkem všech a kdokoliv si to může nekontrolověně přisvojovat (což díky oskenování může i vytištěný text, takže co), ale to je holt doba a vývoj.
V každém případě je ale dobře, že se ozýváte a že vlastně podporujete to, co cítím a opatrně formuluju i já. Čím víc ohlasů, tím větší šance, že se k názorům čtenářů přihlédne.

06.02.2008 19:08:02 #8 

administrator

(Robert, ) 1.-Vážím si práce jiných konané s dobrým úmyslem,mezi něž samozřejmě řadím Ivane tebe s tvými články. 2.-Těšimě,že se mou připomínkou zabývá i někdo kompetentní z redakce mého nejob.-časopisu, což by v době předintrnetové bylo na dlouhé lokty( jestli vůbec). Má nespokojenos pramení s pocitu diktátu vyvíjeného na nás čtenáře.Ten tlak na pilu je přisilný a podle reakcí které čtu to tak nevnímám jen já.Je jasné , že každý děla to své,ale nerad bych se dostal do doby kdy bych si kupoval SNOW jen kvůli permanentkám. Jinak ta pripomínka zmíněná výše ohledně rozšíření článků s HARDWAREM neni vůbec marná, mám zato,že to jsou první přečtené články. No a taktéž se obávám brzkého zdražení ,pramenícího z požadavku zaplacení větších nákladů.Víc článků atˇchtěných či nikoliv=? Atˇ vám drží hrana. P.S. Ivane jen tak dál.

06.02.2008 19:36:52 #9 

administrator

(ivan, ) Nejsem autorizovaný je prozradit, to ať udělá podle úvahy někdo z redakce, ale řešení problému freeskiing versus „normalskiing“ už je vymyšlené a je maximálně vstřícné. Šéfíci v pravý čas jistě prozradí víc.

06.02.2008 20:31:51 #10 

administrator

(Honza, ) To jsem rád, protože mě tenhle thread donutil abych si udělal malou statistiku posledního čísla (38). Výsledek potvrdil můj dojem:
„Sjezdovkové lyžování :“10,2%
„Freeskiing :“31,6%
„Ostatní :“58,2%

Statistika zahrnuje texty, fotky, reklamy, prostě každou stranu v časopise. Podobu časopisu bych si představoval více ve směru sjezdovkového lyžování, Freeskiing je také zajímavý ale není to jen o něm. Takže jakoukoliv pozitivní změnu v tomto směru uvítám.

08.02.2008 14:17:42 #11 

administrator

(Radek Holub – SNOW, radek.holub@snow.cz) Nechci zpochybňovat výpočet, sám jsem si na něj ještě neudělal pořádně čas, ale hrubým pohledem mi na „sjezdovkové lyžování“ vyšlo výrazně víc než 10 % – a to nepočítám reklamní plochu, kterou bych do toho nezahrnoval z principu vůbec. Nicméně o dojmu čtenáře-carvera to samozřejmě vypovídá i tak. Jak již bylo výše uvedeno, řešení do (nejspíš) již příští sezóny existuje – a tato diskuze potvrzuje, že asi bude vítané.

08.02.2008 14:26:32 #12 

administrator

(Radek Holub – SNOW, radek.holub@snow.cz) Zajímavá je i anketa zde na stránkách v sekci „články“ – http://snow.cz/clanky/. Sjezdovkáři mají podle ní nad freeridery početně navrch cca o třetinu. Koneckonců vzpomínám si na nářky některých čtenářů-snowboardistů, -telemarkerů atd., kteří také volali po větším množství „svého“ obsahu. Hold je dnes lyžování/zimní sjíždění hodně košatý strom…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:33:04 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo