Půjčování permanentek - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Půjčování permanentek

Nalezené položky: 35 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

05.02.2008 20:19:40 #1 

administrator

(Adamm, ) Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo neví, zda vlekaři v buňkách vždy u turniketů kde sedí před monotrem a sledují, jak lidé procházejí turnikety vidí na monitoru nějaké údaje o těch permanentkách? Jde mi o to, když mám půjčenou celozeónní permici od někoho jiného – jiný ročník/věk/pohlaví, tak jestli to vlekaři vidí, když někdo projde turniketem?? Díky za případnou odpověď.

05.02.2008 20:42:26 #2 

administrator

(Honza, ) V jakém areálu?

05.02.2008 21:10:26 #3 

administrator

(Adamm, ) Rokytnice nad Jizerou Horní domky, a pak ve Špindlu na Velkém Hanku?

06.02.2008 01:48:44 #4 

administrator

(ivan, ) Skidata (tuším Rokytnice) i Axess (Špindl) umějí ukázat na monitoru obličej + jméno. Ve Špindlu to dříve bývalý systém neuměl, ukazoval jen druh skipasu. Samozřejmě se toho při větším provozu nedá moc uhlídat, např. když se dole ve Sv. Petru na čtyřsedačce prochází všemi vstupy. Spíš se hlídá, aby dospělý nechodil na dětskou jízdenku. A u té sezonky se asi podívá, jestli aspoň souhlasí pohlaví, případně věk – pokud to v helmě a brýlích lze letmo vůbec poznat.
Za takových podmínek si IMHO půjčovatel sezonky dost zahrává, o morální stránce věci nemluvě: adresná sezonka na jméno je nezpochybnitelně nepřenosná.

06.02.2008 08:32:30 #5 

administrator

(adammm, ) Děkuji za odpověď. Ovšem tu poznámku s morální stránkou opravdu nechápu. Pokud si něco koupím (vím, že mají v pravidlech, že se nesmí půjčovat) je to výsostně mým majetkem a mohu si s tím nakládat snad jak chci? Klidně to půjčit k používání někomu jinému. Nejsem právník, toto je jen můj subjektivní výklad. To samé dělám v Praze např. s tenisovou permanentkou, či permanentkou vstupu do posilovnu. Když nemohu jít, půjčím ji někomu v rodině, či známému, a ten tu mou předplacenou službu čerpá. Legálně a bez problémů. Připadá mi to jako drzost od vlekařů toto chtít zakázat. Zakazovat prodeje celodenních permamentek. Když lyžuji dopoledne, odpoledne jedu pryč, tak ji nemohu prodat. Kde berou vlekaři na takové zákazy pouvoir?

06.02.2008 09:58:12 #6 

administrator

(jarda, ) Představ si, že si jeden vykuk nakoupí 100 (300, 500???) sezónních permošek a pak je bude u vleku „půjčovat“ přicházejícím zájemcům, takže provozovatel už neprodá žádnou (nebo jen velmi málo) těch krátkodobých. Jenomže cena té sezónní je konstruována tak, že ji využívá pouze jeden majitel !!! Rozpor je myslím jasný.

06.02.2008 11:55:03 #7 

administrator

(adamm, ) Jenže oni jednomu člověku neprodají více jak 1 sezónní permici! Při prodeji chtěji vidět občanku a registrují si ji do databáze! Takže tento příkald je naprosto nereálný!! To vůbec není na kšeft, to je např. na normální zapůjčení mezi rodinnými příslušníky apod. A to mi připadá velmi nefair.

06.02.2008 12:19:11 #8 

administrator

(jarda, ) Přesto, že se mi dnešní cenová politika mnoha středisek nelíbí, tak tady mám jasno. Pokud prodávají sezónní pro jednu osobu, tak to určitě není míněno jako rodinná + pro známé a přátele a neférové se mi to nezdá. Ale respektuju, že každý můžeme mít svůj názor.

06.02.2008 12:29:29 #9 

administrator

(arsi, ) Tak na úvod: jedno vlákno toho typu tu už je,tak načo ďalšie?Len dodám,že keby si vlastnil lyžiarské stredisko ty určite by sa ti požičiavanie celosezóniek nepáčilo.
K pravidlám:Keby bolo požičiavanie v rámci pravidiel,čo myslíš koľko celosezónnych lístkov by predali?Ak by si ich kúpilo 100 ľudí a lyžovalo by na ne 300 ľudí,aká by bola strata?Takto ti hrozí,že ak prichytia niekoho s tvojím lístkom(nepre­nosným),odobe­rú ti ho bez náhrady.Aspoň u nás to tak je.A morálna stránka?Ak si začneme prispôsobovať pravidlá,ktoré nám nevyhovujú,neskôr si môžeme prispôsobovať aj zákony.A to by sa ti môhlo vypomstiť.Ak by si sa niekomu nepozdával ty,alebo tvoj majetok,možno by si ťa „prispôsobil“ a to by tiež nebolo fair.

06.02.2008 12:40:22 #10 

administrator

(adamm, ) Tady je snad každý odpovídající zainteresován na vlekovém businessu, že to tak vehementně obhajují? Už se o tom nebudu dále dohadovat, protože respektuji, že může mít každý jiný názor. Nicméně ještě dodám, že ty příklady jak na jednu permici lyžuje 3× více lidí jsou nesmyslné, na jednu permici může v jeden čas lyžovat jen jeden člověk! A když někdo prodává celosezónní permici, tak musí počítat s tím, že kupující může lyžovat každý den v sezóně. Ještě mi bě zajímalo, jak mohou vlekaři odebrat lístek? Nemají zákonnou páku ani na legitimování, natož pak na odebrání věci, na to nemá kontrola u vleku žádné právo! Max. může zavolat Policii ČR a ta to těžko bude řešit, když člověk nespáchal ani trestný čin, ani přestupek.

06.02.2008 13:18:20 #11 

administrator

(Duro, ) co to nechapes ??? … tu ide hlavne o moralny princip … klamt sa nema, kradnut sa nema !!! … to zvyknu ucit doma rodicia, aspon ja si to tak pamatam z dectva … Tym ze si si kupil celozezonnu permanentku si uzavrel kupno predajnu zmluvu platnu za urcitych podmienok a jedna z nich je neprenosnost … howg … niekde existuju aj prenosne, ale samozrejme za inu cenu P.S. Nemam nic zo ziadnym lyziarskym strediskom, naopak skoro kazdy rok prerobim na celosezonnej permanentke :-(((

06.02.2008 13:41:25 #12 

administrator

(arsi, ) Ak si myslíš,že sme zainteresovaný na vlekovom biznise prečítaj si príspevky v téme „Lze skipasy dále prodávat?“ kam mal pôvodne patriť aj tvoj príspevok:-)Právo na názor ti nikto neupiera.Mám toho spústu proti strediskám a ako píše Duro aj na tom skoro každú sezónu prerobím.Je to moje riziko a idem do neho dobrovolne,aj strediská majú svoje riziká,práva a majetok.Právo na legitimovanie,atď samozrejme nemajú.Ak si ale kúpou skipassu pristúpil na ich podmienky a neskôr si ich porušil,ak je to tam jasne uvedené zrušia s tebou jednostranne zmluvu a skipass ti ani nemusia odoberať.Ten je tvojím majetkom.Len ti ho na terminále zablokujú a môžeš ho používať ako záložku v knihe,napr.

06.02.2008 13:43:14 #13 

administrator

(Honza, ) Nejsem nijak zainteresovaný na vlekovém businessu, jak píšeš. Nicméně vidím naprosto jasný rozdíl mezi časovou permanentkou (běžný skipass), kde se dá brát kalkulace na využité „člověkohodiny“ lyžování a na roční permice na konkrétní osobu. U ročních permic je výhodná cena daná právě tou skutečností, že 99% procent jejich držitelů nelyžuje každý den od rána do večera. Ber to prostě jako výhodnou cenu pouze pro DRŽITELE permice, za podmínky že jí využívá jen on sám. Rozhodně tady neplatí ta úvaha, že je to předplacení místa na vleku pro 1 osobu na celou sezónu. I z toho důvodu je na takové permici jméno, věk a fotka a je nepřenosná. Dokážu si i představit že by někdo nabízel sezóní přenosné permice – vlastně je i nabízí hotelům pro jejich hosty – ale je to na nich vždy uvedeno.
Pro srovnání můžeš jít třeba do MHD – pokud máš permici, můžeš jezdit kdy chceš a jak chceš. Ale jen ty a nemůžeš jí nikomu půjčit/přenechat a nebo prodat. Prostě nemáš trvale rezervované místo 24hodin denně a 7 dní v týdnu.

06.02.2008 13:47:52 #14 

administrator

(Honza, ) DRŽITEL je špatně – měl to být ten na koho je permice vystavená (majitel?).

06.02.2008 16:27:06 #15 

administrator

(adamm, ) Nazývat kradením věc, že chci čerpat předplacenou službu je lživé. Vycházím z toho, že když si koupím nějakou věc (službu, hmotný statek) je to mé výsostné vlastnictví a mohu si s ní dělat co chci!!!! Není to krádež když jí někomu půjčím ani de iure, ani morálně! Co se týká uzavření smlouvy, tak já žádnou smlouvu nepodepsal, je sice pravda, že samotnou koupí a tacitní formou něco akceptuji, ovšem ne podmínky které se dle mého příčí nejen zdravému rozumu, ale i platným českým zákonům! Nikdo nemůže přece omezovat soukromé vlastnictví. Jak jsem psal výše, jsem zvyklý v Praze chodit na tenis, squash a posilovnu a své předplacené hodiny může kdykoli čerpat (s mým souhlasem – je to mé vlastnictví) kdokoli jiný. A často toho využívám, kolega z práce i rodinní příslušníci. To samé s MHD mám přenosnou bez jména a nejsem sám, kdo na ní jezdí, když jedu autem, používá ji někdo jiný! A dopravní podnik na tom netratí, protože v jednu chvíli, v jeden den může na jednu lítačku jezdit jeden člověk, ne více!!!

Na svobodnou manipulaci se svým vlastnisvtvím jsem zvyklý několik let a nehodlám to kvůli úchylným vlekařům měnit v žádném případě. Co mi bylo dlouho trnem v oku byly taky ty kupóny na MHD v Praze, naštestí už cca 2 roky je to ok, a existují přenosné. Ať tedy vlekaři začnou taky vydávat přenosné. Rozhodně nemají právo represemi a perzekucemi někoho omezovat!!!! Takže říkám vlekařům FUCK OFF. Jen upozorňuji, že jsem nikdy nebyl komoušem, jsem z antikomunistické a anti STBácké rodiny. Takže o kradnutí bych pomlčel!!!!

06.02.2008 16:35:26 #16 

administrator

(adamm, ) Ta kalkulace, že počítají s tím, že 99 procent lyžařů nebude lyžovat, tak, aby vyjezdili svou permici je CHYBNÁ! Oni to prodávají jako celosezónní s celosezónním právem užívání, tak MUSÍ počítat s tím, že člověk na tu permici může jezdit každý den v sezóně. Pokud ne, tak je to PODVOD z jejich strany. Vůbec nechápu takovéto zcestné případy. MYslíte, že je možné aby např. dopravní podnik v Prazer tvrdil: " prodáváme celoroční kupóny, ale počítame s tím, že klienti nebudu jezdit celý rok, že nebudou zkrátka tuto službu čerpat tak, jak mohou?" To by snad bylo absurdní, ne???!!!! Podobné by to bylo, jako kdyny například výrobce běžeckých bot adidas v podmínkách si jednostranně stanovil, že zakoupené boty nemůže majitel nikomu půjčovat. Protože bychom s tím přicházeli o zisk. Kdo si chce zaběhat a půjčí si ty boty, namísto toho, aby si je u nás koupil – to je naše ztráta zisku. Absurdní, ne? To samé, jako kdyby v restauraci stanovili, že zakoupené jídlo nesmíme nechat dojít někým jiným. Pokud někdo má hlad a nají se např. od svého příbuzného, tak je to naše ztráta zisku, protože jinak by si koupil jídlo a my inkasovali tržbu. Všechny tyto ekvivalentní případy jsou stejně absurdní. Existuje jediný rozdíl a to – že adidas, ani provozovatelé restaurací zatím takto absurdní podmínky nestanovili, kdežto vlekaři ano. Takže říkám jednoznačně FUCK OFF vlekařům.

06.02.2008 16:45:56 #17 

administrator

(adamm, ) Za duplicitní thread se omlouvám. Zdejší fórum nemá vyhledávání, proto jsem založil nové vlákno. S prodáváním je to obdobné, pokud si člověk něco koupí, může to klidně dál prodat. Stejně jako zapůjčit. A podmínky jednostranně zkonstruované na tom nic nemění! Dle mého jsou v rozporu se zákonem. Zatím to ještě nemůžeme posoudit, protože co vím, tak se s vlekaři zatím ještě nikdo nesoudil, až bude existovat první precedent, tak se uvidí. Zatím je to dle mého minimálně v rozporu se zdravým rozumem. Jestli by mi skipass chtěli zablokovat, tak se budu soudit. Navíc těmito buzeracemi jsou vlekaři sami proti sobě. Odradí tím dost lidí. Národní poptávka po českých horách není už tak velká, veřejné mínění rozličné, nejsou tak silní v kramflecích, aby si mohli dovolit takhle buzerovat lidi. JEdiné nástroje, kterými mohou regulovat poptávku je kvalita jimi nabízených služeb a cenová politika. rozhodně ne na hlavu postavené podmínky, které 90% lyžařů nerespektuje. Však víme kolik lidí prodává permice po půl dni. Taky víme, že si lidé půjčují denní permice. MAtka je nejdříve s malým děckem na šlapačku na kopci, zatímco otec lyžuje s větším na vleku, pak si to prohodí, že otec se věnuje malému dole, a matka si jde zalyžovat s většín na vlek a vezme si přitom otcovu permici. Toto je běžná praxe a já na ní nic nefairového nevidím. 90% lyžařů asi taky ne, když se tak chovají!!!!! Takže opakuji FUCK OFF vlekařům!!! Jen na okraj dodávám – že já jsem nikdy v životě permici kterou jsme nevyjel – jednou úraz -loket, projel jsem jen dvě jízdy a měl jsem celodenní- neprodával. Několikrát v životě jsem permici koupil od někoho, když jsem přišel na odpoledne lyžovat. A jediný „prohřešek“, který dělám je, že si v rodině půjčuji celosezónní permici.

06.02.2008 16:48:19 #18 

administrator

(adammm, ) Jen jako dodatek – v Praze používám sporadicky přenosnou celoroční MHD na kterou jezd každý den někdo a je samozřejmě rezervovaná 24/7/365. S tím ji taky provozovatel prodává.

06.02.2008 18:01:07 #19 

administrator

(Honza, ) Tvůj názor ti brát nebudu, máš na něj samozřejmě právo. Nikdo z vlekařů nikdy netvrdil, že by majitel celoroční permice nemohl jezdit každou hodinu po celou sezónu a že když jezdit bude, tak mu jí seberou. Jediné, co říkají, je že je určena pouze pro jednu konkrétní osobu a jiná osoba ji nemůže použít – tak je to v podmínkách. Přesto je jasné, že ceny celoročních nepřenosných permic kalkulují na výrazně menší než 100% využití. Příklady, které uvádíš, nejsou až tak úplně srovnatelné. Já bych se držel příkladu s MHD, kde je běžně akceptovaná NEPŘENOSNÁ časová jízdenka.
Pokud ti podmínka nepřenosnosti nevyhovuje, tak si celosezóní nekupuj a nebo si ji kup, půjčuj jí jiným lidem a nediv se až ti jí lyžařský areál zablokuje kvůli porušení podmínek.

06.02.2008 18:50:13 #20 

administrator

(crocodil, ) … a do hotelu se snídaní formou švédského stolu bys pozval své kamarády a příbuzné? Vždyť se přece počítá s tím, že každý sní, kolik bude chtít! Nakonec je ale fakt jedno, co si o „právu“ na půjčování skipasů kdo myslí. Záleží jen na tom, zda může provozovatel legálně omezit užívání na jedinou konkrétní osobu, a to – zdá se – má (alespoň u skipasů s fotkou a na jméno).

06.02.2008 18:57:52 #21 

administrator

(Honza, ) Předpokládám že myslíš toto – Přenosná jízdenka – je jízdní doklad s 30, 90 nebo 365denní platností, kdy cestující neudává žádné osobní údaje a může být v různém čase použita různými uživateli.. Taky je výrazně dražší než ta nepřenosná: 6.750,– oproti 4.750,– u nepřenosné.

06.02.2008 19:48:33 #22 

administrator

(adamm, ) Já nevím, proč každé srovnání, kdo kde předvedl je absolutně zcestné?! S tím švédským stolem si děláš legraci, že? Protože 3 lidi sní cca 3× více než jeden. Kdežto na jednu permici může jezdit jen jeden člověk! Nikoli tři současně. Navíc fixní náklady vlekařů jsou stejné elektřina na běžící lanovku + vlekaři. To jsou fixní náklady. Stále stejné. Možná by šlo udělat žebříček TOP extra debilních srovnání. Já jsem uvedl dva přesné, čerpám v PRaze předplacenou posilovnu, squash a tenis. (Tři růyné podniky) A nakládám s nimi, jak chci. A zdejší bystří přispěvovatelé ze mě udělají zloděje, nebo žrouta, co vlekařům sežeře spolu s kamarády 3× více jako u snídaně. Hmm.

06.02.2008 19:53:00 #23 

administrator

(adamm, ) Ano, to je ona.

06.02.2008 20:05:07 #24 

administrator

(Honza, ) Tenis, squash a posilovna – píšeš že tvé PŘEDPLACENÉ hodiny může čerpat někdo jiný. Ale to je přeci v pohodě, to jsou předplacené konkrétní hodiny a ne permice na celou sezónu pro jednu konkrétní osobu. Když si v lyžařském areálu předplatíš jeden den a nebo třeba 5 dní, můžeš permici také předat někomu jinému jak se objevilo v té druhé diskusi.

Píšeš také o omezování TVÉHO soukromého vlastnictví, a co omezování soukromého vlastnictví provozovatele lyžařského areálu? Vždyť i on má přeci právo nastavit ceny a podmínky podle svého uvážení. Když je nastaví dobře, bude mít dostatek příjmů a odpovídající zisk, pokud je nastaví nevýhodně pro lyžaře, tak ať tam přestanou jezdit, projeví se mu to na zisku a lyžaři tím jasně dají najevo že je něco špatně. Nebo snad čekáš že stát nařídí provozovateli že tě musí vozit za 100 Kč na celou sezónu? A nebo že musí nabízet celoroční přenosnou permici? Vždyť by to bylo výrazné omezování svobody v podnikání.

06.02.2008 20:40:48 #25 

administrator

(Honza, ) Ale ta je prostě kalkulovaná jako přenosná, takže ji nemůžeš srovnávat s nepřenosnou celosezóní permicí na vleky. Napiš do lyžařského areálu a přesvědč je, že má význam nabízet i přenosnou celosezónku. Dokud neprojevíš aspoň trochu konstruktivní snahy k tomu abys dosáhl svého, tak tu budeš jen tlachat a druzí tě budou (oprávněně) tvrdit minimálně že nedodržuješ pravidla se kterými jsi souhlasil (ty a nebo majitel sezónky) až po to, že okrádáš vlekaře. A to bez ohledu na to jakou berličku (přirovnání k botám, jídlu, posilovně) si vybereš k ospravedlnění.

06.02.2008 21:39:54 #26 

administrator

(danone, macintosh@volny.cz) Přesně tak. Nechápu, jak může být iniciátor této diskuze tak tupý, že nechápe princip a pojmy „přenosnost“ a „nepřenosnost“ a to, že prodávající určité služby si prostě stanoví podmínky, za kterých mi tuto službu prodává a já jejím nákupem tedy s těmito podmínkami souhlasím (i bez nějakého stupidního podepisování nějaké smlouvy – stejně jako v MHD apod.). Stále se jen člověk přesvědčuje o vychcanosti různých českých chytráčků, kteří by se chtěli ještě domáhat nějaké právní podpory v případě, že jim za jejich neseriózní jednání dá někdo (vlekař) v lepším případě „do držky“. Pisateli, který tady tu celodenní pitomou a zbytečnou diskusi vede, by to ale možná pomohlo k tomu, že by mu začal trochu fungovat mozek…

06.02.2008 23:24:57 #27 

administrator

(adamm, ) Na invektivy reagovat nebudu. Na takovou ubohost, že by vlekař v lepším případě mně dával „do držky“ (co by to asi bylo v tom horším případě?) už vůbec ne. Jen doplním, že zde v diskusi je to scóre cca 0:14. V jiné diskusi, kde jsem vznesl obdobný dotaz, to bylo přesně naopak. (Pravděpodobně tam nejsou natolik provázaní s vlekařským businessem, aby museli ty chudáky vlekaře, které všichni okrádají, jak to jde, vehementně bránit.) Co se týká vychcanosti čecháčků, tak spíše než na mě, to platí na vlekaře. Dtto neserióznost.

07.02.2008 08:25:26 #28 

administrator

(Duro, ) Mozes sem dat prosim ta link na tu druhu diskusiu ???

07.02.2008 09:41:18 #29 

administrator

(Honza, ) Mé provázání s vlekařským businessem je asi takové, že jim platím za permice, nadávám za nepoměr ceny k dostupnému zalyžování, nadávám na mizerné služby a nerudné až sprosté zaměstnance a snažím se ušetřit jak se dá (v rámci pravidel). Prostě klasická pozice nespokojeného zákazníka. Sem tam prodám v poledne celodení permici a nebo ji od někoho koupím.
Dám příklad toho co mně štve – jeden malý areál, ideální na ježdění se začátečníky a dětmi (placka s dojezdem do roviny). Permice je buď bodovka a nebo celodenní, stejná cena pro dospělého i pro dítě. Takže i tříleté dítě platí plnou palbu. Snažil jsem se přesvědčit provozovatele aby zavedl dětské slevy, bez úspěchu. Tak tam prostě nejezdím.
Na druhou stranu ale vlekaře chápu, účelem každého podnikání je tvorba zisku. Poptávka je ohromná (jen se podívej na ty mraky lidí o víkendech, svátcích a o prázdninách), nabídka jen tak neporoste (zelené mozky), tak proč něco měnit. Další věc je ta, že v posledních letech byly ohromné investice do zasněžování a i nových lanovek a to se všechno musí nějak zaplatit při podmínkách, které v ČR máme (kratší sezóna, menší jistota sněhu, nížší kopce).

07.02.2008 10:13:33 #30 

administrator

(Truhlík, ) Pokud bude v ČR cena pernamentky úměrná ceně služeb, tak nikdo permice prodávát na svahu nebude. Ale pokud má areál kapacitu 2000 osob, vlek s kapacitou 1500 osob./hod. a pustí tam o víkendu 4000 osob, tak se není co divit, že mnoho lidí po 2 jízdách se snaží permici prodat a jet domu. Další varianta je vrátit poměrnou částku při vrácení permice do pokladny. Je zajímavé, že na některých lokálních sjezdovkách tuším na Vysočině, kde vlastní vleky místní TJ je většinou bodový systém, zvlášť pro dospělé, děti, mládež. A kartu můžeš mít celou sezónu a je jedno kdo na ní jezdí, až vyčerpáš body, znova si nabiješ . Zde totiž není skoro žádná konkurence a tak v některých věcech areály nic nenutí v tomto smyslu podnikat .

Nalezené položky: 35 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:49:07 od MMartin

Co v lyžárně přebývá

dnes 12:00:48 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo