Twin tip lyže - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Twin tip lyže

18.02.2008 16:19:03 #1 

administrator

(Milanios, bike01@seznam.cz) Ahoj, hledám twin tip lyže, se kterými se dá jezdit backcountry freestyle, ale taky v pohodě carvovat na sjezdovce (představoval jsem si tak do 90mm šírky ve středu). Máte nějaké tipy? Mně se docela líbily Salomon The Foil http://www.salomonski.com/…-788950.html Nemáte s nimi někdo zkušenost?

18.02.2008 18:21:35 #2 

administrator

(arsi, ) Počúvaj skoro všetky lyže na backcountry freestyle so šírkou okolo 90 mm sú vhodné.Takže je ich pekná hromada!Ešte predtým než dám konkrétny tip:ak vieš jazdiť po hranách na zjazdovke a nerobí ti to problém ani na lyžiach s rádiusom 16m až 24m asi ťa žiadne lyže vyslovene nesklamú.Rádius nie je všetko,ide aj o tuhosť lyže.A kedže twintipy sú mäkšie nemusíš mať strach.Ja mám len jediný osvečený tip a to K2 Seth,tie majú pod viazkom ale šírku až 98 mm.Ešte som nepočul aby na ne niekto nadával.Osobne som testoval a chválim tiež.Ale ako som spomínal v tejto kategórií je taká kopa lyží…a navyše v tejto „kope“ nie som odborník.Môj tip na K2 ber len ako môj osobný tip,nič viac.

18.02.2008 18:56:54 #3 

administrator

(kd, ) K2 public enemy

18.02.2008 19:13:45 #4 

administrator

(Milanios, ) A jak dlouhé bych měl bc freestyle lyže mít (měřím 180cm)?

19.02.2008 11:07:08 #5 

administrator

(Luboš/SNOW, ) Ahoj, dát radu které lyže by sis měl pořídit si netroufám, jediný způsob jak si vybrat lyže přesně podle tvých představ je vyzkoušet víc modelů, než najdeš ty pravé. Teď si trochu přihřeju polívčičku: jedna z možností je SNOWfest (www.trainsnowfest.cz), kde budou mimo jiné i bc fs lyže mnoha značek k vyzkoušení. Jinak můžeš využít testovacích center nebo akcí jednotlivých značek na českých horách. Z osobní zkušenosti vím, že lyže do terénu obecně jsou hodně různé, stejně jako terén a kvalita sněhu ve kterém se můžeš pohybovat. Proto bych se na rady od jiných lidí moc nespoléhal. Na sjezdovce jsou požadavky celkem úzce vymezené a snáz definovatelné než v terénu, proto se většinou jednotlivé sjezdovkové modely dané kategorie neliší tolik jako freeski. Navíc na testovacích lyžích máš díky nastavitelnému vázání někdy i možnost vyzkoušet si tobě vyhovující polohu vázání. Jinak přehled dostupných modelů na českém trhu najdeš v sekci SNOWmarket (http://snow.cz/…ezdove-lyze/). Takže moje rada zní – zkoušej! :-)

20.02.2008 17:09:44 #6 

administrator

(Milanios, ) Bohužel na SNOWfest se nedostanu, ale je mi jasné, že nejlepší je si lyže vyzkoušet. Nevíte někdo o nějakém konkrétním testcentru, kde se mají i freeski?

21.02.2008 10:31:28 #7 

administrator

(Luboš/SNOW, ) Z hlavy nevím, kde kdo má testcentrum, ale když napíšeš nebo zavoláš dovozcům/výrobcům, řeknou ti kde si jejich lyže můžeš vyzkoušet a které modely jsou k dispozici nebo se s nimi domluvíš.

21.02.2008 10:56:48 #8 

administrator

(Petr, ) Ahoj, Foily mám pár roků, jezdí se na ních celkem fajn (délka 182). Namontoval jsem si na ně ale vázko hodně dozadu (cca 8,5 cm za montažní bod, který je u těchto lyží celkem vepředu), jakože do prašanu a tím pádem na sjezdovce to nebylo nic moc. Teď jsem minulý týden přemontoval vázko o cca 5 cm dopředu, takze blíž k montážnímu bodu, a to hlavně kváli tomu, aby to bylo lepší na hraně na sjezdovce. Jsem zvědavý, jaké to bude :-) Mimochodem teď už bych si nekoupil Foil, ale Guny, ktré jsou o cenťák širší, ale jinak víceméně shodně krojené. Navíc jsem viděl, že v shopu Salomon na Chodově mají teď slevy 40% a možná údajně ještě o pár desítek procent přitvrdí, aby vyčístili sklady, takže ty lyže budou za super prachy. Jinak jsem jezdil jeden den na kamarádových Scottech Mission a ty byly na sjezdovce famózní, fakt super. Takže ty můžu s klidným svědomím doporučit. Mějte se a v Davodu na snowfestu zdar :-). Petr

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek