vlozky do lyziarok - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

vlozky do lyziarok

19.02.2008 12:12:57 #1 

administrator

(Ludo, dureje@gmail.com) Dobry den, potreboval by som zistit kde v Brne alebo v okoli predavaju vlozky Superfeet alebo Sidas (pripadne nieco podobne) aj s natvarovanim na nohu, nic sa mi nepodarilo vyguglit. vdaka

19.02.2008 14:50:48 #2 

administrator

(peter, ) Aj mňa táto téma zaujíma, kto s nimi máte skusenosti? Naozaj citeľne zlepšia lyžovanie? Kto máte skusenosti s Superfeet? Slovenský predajca má v ponuke skoro všetky, bohužial zelené wintergreen nemá, udajne su tvarovateľné a pre malý slovenský trh sa mu neoplatí investovať do stroja ktorým by ich upravoval. Tak som si vybral oranžové. Keď sa pozerám na svoje originály v Nordica Speedmachine 12 tak vložka je upravená aby podopierala klenbu. Preto dufam že to nebudu vyhodené peniaze.

19.02.2008 15:09:23 #3 

administrator

(jarda, ) Leitner používá „korkáče“ a ten stroj který je upravuje vypadal jako stará elektrická trouba po babičce, kde se pouze nahřály, aby změkly. Následně se vakuovou metodou do nich otiskla noha a v rukou vyhladil a upravil některá místa. Další „alchymie“ už probíhá u něj v kuchyni, jde hlavně? (to pouze dedukuju) o to správně usadit natvarovanou vložku do boty. Sebelepší vložka špatně posazená ve špičkové botě znehodnotí obojí.

19.02.2008 15:24:07 #4 

administrator

(Johny, 1.jan@zoznam.sk) Peter, osobne si myslím, že v Tvojom prípade, ak máš originál vložku už s klenbou a nemáš akútny problém, tŕpnutie, otlak ....... veľký rozdiel v tom pravdepodobne nebude, Speedmachine je celkovo comfortný model sám o sebe. Ja mám momentálne Salomon Falcon 9, namiesto vložky je tam naozaj iba koberec a od vložky s klenbou si dosť sľubujem, nakoľko momentálne je to môj veľký problém. Wintergreen u nás naozaj nezoženieš, možno v Rakúsku. V predchádzajúcich lyžiarkach Rossignol som mal v balení priamo vložky i pod klenbu nohy a nebol problém. Počul som i názor, čím lepšia lyžiarka, tým horšia originál vložka v balení, nakoľko sa počíta s tým, že si zákazník dokúpi vložku špeciaálne na vlastnú nohu. Logiku to má. Importér Salomonu mi túto teóriu potvrdil v tel. rozhovore. V konečnom dôsledku si myslím, vyskúšať treba, určite nič nepokazíš. Za 1000 to možno stojí.

19.02.2008 18:09:56 #5 

administrator

(Luboš/SNOW, ) Mám tvarovatelnou zelenou vložku Superfeet a je to lepší než cokoliv, co jsem měl předtím. Myslím, že jsou pravdivá Johnyho slova o tom, že výrobci počítají s tím, že si u lepších boty necháš upravit. Bohužel v Čechách a předpokládám, že i na Slovensku to prodejci často snad ani neví. Kdysi jsem měl boty s tepelně tvarovatelnou botičkou (Raichle), v prodejně mi je vypekli, ale pořád mě v nich bolely nohy, tak jsem se jednoho dne ve Francii naštval a šel k boot fitterovi, který mi jemně naznačil, že mi při nákupu pravděpodobně zapoměli dát vložku. Vypekl mi tedy boty znova se zmíněnou Superfeet a já si chrochtal. Pokud si dobře pamatuju, stálo mě to něco přes 30 Euro včetně přednášky a demonstrace co mám za nohu, proč mě noha do té doby bolela, proč dostávám zrovna tuto vložku a taky 2 piv na účet podniku, v průběhu čekání:-) Podobně jako před lety proběhl letos i nákup dalších bot (Scarpa), ale to už jsem si poučený nesl na nákup ony Superfeety. Tento můj spíš povzdech není odpovědí na původní dotaz, spíš možná zamyšlení nad tím, jestli není lepší (pokud je to samozřejmě možné) nechat si boty vypéct někde v Rakousku nebo Švýcarsku u příležitosti cesty na hory. Myslím, že to nevyjde o moc dráž než u nás (teď nemyslím botaře typu Leitner) s tím, že v tom mají praxi a jsou schopní poradit, případně provést i náročnější úpravu.

21.02.2008 20:51:59 #6 

administrator

(Johny, 1.jan@zoznam.sk) Luboš, prosím Ťa, vybral si si zelenú zámerne alebo len náhodou, neviem sa rozhodnúť medzi zelenou a oranžovou? Hm?

22.02.2008 09:27:09 #7 

administrator

(Luboš/SOW, ) Zelenou mi vybral ten boot fitter podle typu mé nohy, já jsem tehdy prd věděl, jestli jsou různé barvy na různé typy nohou nebo jestli se víc barev dělá, aby se hodily k barvě bot :-D. Celkem jsem tehdy čuměl, jaká je to „věda“, pak jsem se zajímal, jestli „napasování“ lyžařských bot na nohu někdo dělá u nás a tehdy jsem nenašel nic jiného, než že ti vytáhnou skelet a to jen podle toho kde a jak si řekneš. Odborná služba žádná. A nejsem si jistý, jestli se na to dnes už někdo specializuje. Je tady Sidas, Superfeet, ale mám dojem, že někdo, kdo ti udělá odborně komplet botu tady pořád není, proto jsem psal, že je možná lepší nechat si to udělat v zahraničí. Ale jestli se pletu a někdo tady boot fitting dělá, pak sem dejte vědět, příště se k němu rád vypravím.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox