Výběr lyží převážně na sjezdovky. - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Výběr lyží převážně na sjezdovky.

20.02.2008 17:45:51 #1 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Dobrý den, jsem poměrně zdatný lyžař, 180cm, 80kg a sháním se po tvrdších sportovnějších lyžích spíše pro střední oblouk a vyšší rychlost, které podrží na ledu a tvrdém manžestru, ale neztratí se ani na měkčím podkladu a lehce rozbité sjezdovce. Nevím jestli se porozhlédnout v segmentu allroundů, cross mountain, popřípadě nějakou univerzálnější obřačku či slalomku. Jsem zároveň limitován cenově do 10 000Kč. Upřednostnil bych letošní model, ale neopovrhnul bych ani loňským top modelem za super cenu. Jelikož jsem včera nalomil lyži, tak to řeším takto na rychlo a bez testování, které jsem měl v plánu příští sezónu s následným nákupem lyží po ní, ale stalo se no… :-(( Díky za všechny tipy.

20.02.2008 20:00:32 #2 

administrator

(Honza, ) Jestli jsi omezený cenou, mohl by pro tebe být zajímavý výprodej Blizzardů – Blizzard výprodeje. Ale konkrétní typ ti bohužel neporadím.

21.02.2008 08:17:15 #3 

administrator

(jarda, ) Pro tvé parametry bych doporučil třeba Fischer RC4 WC RC (bez obav loňský model). Pri rychlejší jízdě i na ledu by to měla být vzorná zástupkyně „racecarverů“ Na rozbitějším svahu to bude trošku horší, má úzký střed. Trošičku širší ale pořád dost „race“ je třeba Atomic SX12 (nebo B5). Někde níže v diskusi se probíraly i další ještě širší.

21.02.2008 18:54:57 #4 

administrator

(ivan, ) Atomic SX 12, tuším 176 cm, letošní testovací model (jezdil až od půlky prosince) je k mání v Atomic Test Centru ve Špindlu (www.efa.cz). Akorát by bylo třeba maličko přitlačit, cena je 12 000 (původní přes 23 000), možná by se dalo ukecat na 11. Není problém přijet a vyzkoušet, od tohoto týdne se vyprodává letošní kolekce, většina lyží je dosud k mání (ale skoro každý den se něco prodá), ceny 7 000 až 12 000 podle modelu (GS 12, LT 12, SL 12, snad i ST 12, GS 10, SL 10, SX B5i, 12, 10 a 9, Metrony, Nomady Crimson a Blackeye). Obecně by bylo dobré zaměřit se na šířku okolo 70 mm, aby na vylíčený požadavek rozbité pisty nebyly moc úzké.

21.02.2008 22:02:46 #5 

administrator

(Martin Lucký, masin.lucky@seznam.cz) Díky vám za tipy. Vyloženě závodní nářadí nehledám, jak jsem se již zmínil, spíše hledám sportovní lyži. Zmíněné Fischerky jsou pořád dosti drahé, to samé platí pro Atomic SX12, opravdu víc jak 10k dát nemůžu. Jelikož se až tak moc v lyžích nevyznám, neměl jsem možnost vyzkoušet na vlastní kůži, tak vás ještě prosím o radu ohledně toho na jaký segment bych se měl vzhledem k mým požadavkům zaměřit. Je mi jasné, že čistá slalomka nebo obřačka pro mne nejspíš nebude, ale nejsem zcela přesvědčen o crossových lyžích co se týče upravené tvrdé sjezdovky až ledu. Opravdu jsou na tom tyto lyže už tak dobře, že zkušenější jezdec (ne závodník ani expert) je využije i na tvrdém povrchu a jsou pro něj snadněji ovladatelné než obřačky a jen o něco málo méně točivé než slalomky? Možná říkám hlouposti, kdyžtak mne opravte, jak říkám nejsem odborník. Jinak co se týká výprodeje Blizzardů, už jsem na ně také koukal, ale příjdou mi až moc podezřele zlevněné na to že to jsou letošní modely a jedná se o nové lyže. Máte někdo zkušenosti s touto značkou, konkrétně např. s pro mne zajímavými CMX Pro IQ, CMX 11 IQ, popřípadě s nějakou univerzálnější slalomkou či obřačkou od této značky? A poslední věc, ze zmíněných Atomiců do 10 000 by podle vás mým požadavkům odpovídaly nejlépe které? Děkuji všem za odpovědi.

22.02.2008 00:13:24 #6 

administrator

(ivan, ) Když jsi tak striktně omezený 10 000 a podle toho, jak definuješ svoje požadavky, musíš jít po konkrétních modelech, ne po „segmentu“. Požadavky jsou celkem jasné: v podstatě sjezdovková lyže s krojením v oblasti 15 až 19 metrů, mírně zvýšená šířka je výhodou. Jako „segment“, byť nejednotný a dnes dost rozplizlý, se nabízí to, co se v uplynulých letech zavedlo jako „cross“, případně to, čemu já tvrdošíjně říkám „racecarver“ a firemní materiály zavádějícně „obřačka“ (rozuměj komerční, katalogová, s radiusem pod 19 metrů). Taková lyže dobře projede i tu mírně zhuntovanou či měkčí sjezdovku. Crossové lyže jsou dnes vyprázdněnou nálepkou silně nehomogenní skupiny principiálně sjezdovkových lyží. Jejich kdysi „zvýšená šířka“ už dneska nic neznamená a vlastně tak o to víc platí jejich původní definice: „pro nás je to moderní racecarver,“ řekl autenticky maník z Atomicu na interním jednání před Supertestem v době, kdy se tato „kategorie“ etablovala a měla být poprvé respektována v testu. Pokud jde o ty Atomicy, pod těch 10 takovou vhodnou lyži nenabídnu, těch 11 je dolní hranice. Pod tím už je snad SX 10, ale to už je aktuálně příliš měkké. Kdybys ale přijel do Špindlu, najdeš tady několik testcenter a pečlivě vytipované lyže si vyzkoušíš. Věřím, že když pak koupíš, půjčovné ti počítat nebudou. Taky Levnelyze v Harrachově by mohly mít leccos. A nelze nezmínit Lusti SCT (www.lusti.cz), kde se do té ceny dostaneš určitě, byť vlastně neříkáš, jestli je tvým stropem 10 000 holá lyže nebo set. Zkrátka a dobře, vynechat vyzkoušení mi nepřijde rozumné. Těžko taky radit, když nevím, jak si definuješ „led“ (jsou lidé, kteří tak říkají každé tvrdší podložce) nebo „měkčí sníh“. S komerčními modely Blizzardu zkušenosti nemám, na předváděčku modelů 08/09 jsem minulý týden rezignoval. Samotnými nízkými cenami bych se neznepokojoval, Tomáš Sgalitzer (dovozce, firma Snowhow) vždycky dokázal jít cenově níž než většina ostatních. Naopak Atomic jsou i v nákupu drahé bestie – holt za image vítězné Maierovky a za to, co všechna ta vítězství stála, se platí…

22.02.2008 11:28:23 #7 

administrator

(PetrAT, ) http://www.ski-sport.cz/?… Tady mívají docela zajímavé ceny

22.02.2008 12:26:18 #8 

administrator

(Martin Lucký, masin.lucky@seznam.cz) Dobrá tedy, upustil bych od zavádějících segmentů a orientoval bych se spíše na zmíněnou šířku středu a radius. Vyzkoušení lyží nakonec asi opravdu nevynechám, byť nebude tak dlouhé a důkladné jak jsem si původně představoval. Tak pro upřesnění, ledem mám na mysli sjezdovku plnou ploten, popřípadě tvrdou zmrzlou pistu, kde je technický sníh odfoukán do lesa popřípadě na kraj a zbývá opravdu jen led. Tvrdou sjezdovkou myslím ranní až dopolední manšestr a měkčím sněhem myslím sluncem povolující upravenou pistu do které se krásně zaříznu v oblouku a drží (ne rozbředlý mokrý sníh). Ještě pro upřesnění stylu jízdy. Nejraději jezdím delší krátký až střední oblouk a pokud podmínky dovolí spíše střední oblouk vyšší rychlostí. Toť co se týče mé terminologie a určení lyže. :) Vzhledem k již několikrát zmíněné ceně upustím od Atomiců a rovnou sem napíši pár svých tipů, byť je zatím nemám vyzkoušené, a tak je můj výběr ovlivněn nejvíce oficiálními údaji výrobců. Pokud můžete a máte nějaké zkušenosti s jakoukoli z nich uvítal bych vaše pozitivní i negativní postřehy, abych mohl zúžit výběr a vyrazit testovat.

Tady jsou (je to opravdu vesměs mix všeho možného co mě něčím zaujalo): Elan Speedwave 12 (popř. 10) Fusion, Blizzard CMX Pro (popř. 11) IQ, Rossignol Zenith Z3 Tpi Oversize, Rossignol Radical 8X (popř Oversize , Salomon Crossmax V10, Blizzard GSC IQ, Blizzard IQon 7900 Magnum, K2 Moto Cross, Lusti SCT, Head iSupershape Magnum SW, Fischer RC4 Race RC, Fischer RX8 Fire FTi, Fischer RX Cool Heat RF SP

Vím, je toho víc než dost, ale prosím pokud máte někdo vyloženě pozitivní nebo negativní zkušenost s některými z nich, podlěte se o ni. Rád bych to zredukoval tak na 5 kusů, které bych potom rád otestoval.

22.02.2008 13:09:13 #9 

administrator

(Pavlos, pavlos_2004@centrum.cz) Mám CMX Pro IQ model 06/07 v délce 166 cm. Hodí se jak pro krátký tak i střední oblouk. Na ledu je celkem v pohodě, jen vyžaduje trošku síly. Manžestr jede hrásně a klidně po hraně a ani rozježděná sjezdovka není problém. Jen je trošku hůře ovladatelná v menší rychlosti. V rychlosti se neklepe a nevibruje.
Nicméně už to není můj šálek kávy, jelikož mám radši neupravenou pistu popř. čerstvý sníh na sjezdovce. Zamiloval jsem se totiž do allmountain lyží. Takže mírně jeté jsou za 6800,– na prodej – viz. rubrika BAZAR.

22.02.2008 15:54:17 #10 

administrator

(jarda, ) Ona je i ta osobní zkušenost někoho jiného strašně ošemetná. Pro „rekreační“ jízdu středním obloukem jsem zvolil Salomon V12 a celkem si lebedím, jak je to pohová, příjemná, snadno ovladatelná lyže, vhodná na ranní přimrzlou sjezdovku i odpolední rozježděnou. Chtěl jsem nějakou „pohodovku“ a je to pro mě přesně ta hrana, pod kterou už bych nešel. Já přitom nejsem žádný extrémně agresívní a vynikající lyžník, navíc celkem lehkotonážní stařec (70kg/45). Na druhou stranu to byl loňský komerční top model a ze dvou, podle jejich vlastního vyjádření „sportovních“ lyžařů, ji jeden po vyzkoušení odmítl, jako příliš náročnou bestii a druhý neměl odvahu přiznat, že je zřejmě taky nad jeho současné možnosti. Tak teď babo raď.

23.02.2008 22:40:10 #11 

administrator

(Martin Lucký, masin.lucky@seznam.cz) Něco na tom určitě bude. Každý jsme jiný, o tom žádná. Přece jen, jelikož jsem neměl možnost zmíněné lyže jet, bych rád alespoň něco málo věděl třeba jen o některé z nich. Oficiální vyjádření značek jsou sice pěkná, ale raději se něco dozvím od člověka nezaujatého. Je pravda, že jsou různé velké testy lyží, kde si postřehy můžu v klidu přečíst. Jenomže se většinou testují samé top modely, na které stejně drtivá většina nezávodních lyžařů nemá, ať finančně, nebo fyzicky. A proto se dotazuji tady, kde se dle mého pohybuje dost zkušených lyžařů, kteří určitě mají nějaké zkušenosti, o které se mohou podělit. Abych to trochu zúžil, rád bych se něco víc dozvěděl aspoň o těchto typech: Elan Speedwave 12, Rossignol Radical R 8X Oversize, K2 Moto Cross, Lusti SCT, Head iSupershape Magnum SW a Fischer RX8 Fire. Díky

23.02.2008 23:54:53 #12 

administrator

(arsi, ) to Martin:jarda má pravdu.Veľa ľudí sa na tú istú lyžu pozerá úplne inak.Podľa svojich návykov,schop­ností,telesnej hmotnosti,atď…Preto nie je smerodatné,čo ti tu napíšem o ľubovolnej lyži.Napr.z tvojho zoznamu som „testoval“ len Rossignol Radical 9X Ti Oversize,čo je tvrdšia sestra tebou udávanej –8X.Vzal som najdlhšiu 181cm a…?Teraz by som mal haniť,ak by som veril oficiálnym vyjadreniam značiek:-)Akože určená pre „závodných a agresívnych lyžiarov,atď…“Ale takýmto tvrdeniam som neveril nikdy.Tak som aj pristupoval k tejto lyži,ale aj tak ma prekvapilo,že je až moc mäkká a celkovo taká hračkárska.Vrátil som ju a čakal som ako budú na nej jazdiť iný ľudkovia,ale prekvapilo ma,že skôr lyža jazdila ich.Pokrútil som hlavou,že už ničomu nerozumiem a nechal som to tak:-)Ak sa túto sezónu náhodou dostanem k modelu zima 08/09 skúsim či sa niečo nezmenilo:-) UUMartin viem,že som ti nepomôhol,ale chcel si aby sme sa podelili o skúsenosti.

24.02.2008 18:23:11 #13 

administrator

(Martin Lucký, masin.lucky@seznam.cz) Nevadí, za každý poznatek jsem rád. Dneska jsem aspoň částečně pokročil a nějak jsem se čistě náhodou nachomýtnul na Svaťáku k testování lyží K2 a měl jsem možnost skoro celej den jezdit 2 různé lyže od K2, shodou okolností již zmíněné K2 Moto Cross a top model K2 Moto Competition. Moto Cross mě příjemně překvapily svou tvrdostí, která mi takřka ideálně vyhovovala i stabilitou ve vyšší rychlosti. Delší oblouk paráda a kratší taky nedělal problém, i když delší byl o dost lepší. Jezdil sem 174ky, 16 radius a super. Na zmrzlým držela dobře a i v měkčím byla poslušná. Potom jsem ozkoušel i Competition a to je opravdu super lyže, ale tvrdá jako blázen, musí se na ni fest makat. Na mě až moc bestie, není to na dlouhý ježdění. Po této menší zkušenosti bych rád věděl má-li někdo z vás vyzkoušený K2 Moto Cross, co na ně říká a jestli měl možnost jet něco podobnýho s čím by je srovnal?

25.02.2008 02:15:10 #14 

administrator

(ivan, ) V okamžiku, kdy před pár lety začal Rossignol s konceptem „Oversize“ a odlišil tak zásadně racestock-modely od těchto komerčních, začalo i jejich „zcivilnění“ = změkčení, zvětšení vykrojení a přizpůsobení širšímu segmentu uživatelů. Ty letošní prý jsou hodně měkké, já jsem tu zkušenost udělal asi před 2–3 lety, kdy jsem náhodou na ledovci narazil na předváděčku a mohl si vše v klidu otestovat.
Problém bych neviděl v této filozofii, nýbrž v zavádějících „worldcupových“ kecech, kterými firmy tyto lyže charakterizují. Snad to funguje na prosťáčka (jinak by to snad proboha nedělali), ale u člověka trochu v obraze je to jenom na škodu. Připadal bych si jako idiot, kdybych někomu tyhle topmodely charakterizoval papouškováním oficiálních popisků.
Což vůbec neznamená, že by to byly špatné lyže. Snad právě naopak: libují si na nich i takoví, kteří by na racestocku jezdit nechtěli či nemohli.
Nedávno jsem tuším někde jinde psal, že vyloženě nabušených modelů ubývá. Nejenom že závodní lyže se dneska staly tak specializovanými, že už se, snad částečně s výjimkou slalomky, oddělily vyčlenily z kolekcí, ale i sportovní lyže jsou svou měkkostí a menšími radiusy „civilnější“ a méně náročné, „makáčské“. A doba vysoce výkonných allroundů je už asi taky pryč.
Jejich roli ale možná částečně přebírají allmountainy. Některé jsou opravdu výkonné.

25.02.2008 02:21:11 #15 

administrator

(ivan, ) Starší recenze K2 jsou na http://www.volny.cz/…ce/K2dop.htm
Ale pozor, bylo to v rámci akce pro pedagogy, takže uváděné formulace bych bral opatrně jako možný (částečný) píár. A hlavně je to už staršího data, takže pro současné modely možná irrelevantní.

25.02.2008 10:08:54 #16 

administrator

(Milan, ) Měl jsem možnost vyzkoušet proti své vůli na závodech K2 moto SL racing, což by měla být tvrdší lyže než ten moto cross. Jak píšou Ivan a Arsi vše je relativní, mě rozhodně tvrdá nepřišla spíš měkčí oproti mé Fischer RC4 WC, na tvrdé podložce, která tenkrát nebyla by to bylo zajímavější srovnání. Jinak profil dobrý, jízdní vlastnosti také. Co by mě trochu jako majitele K2 vadilo, absence protektorů špiček. Stačí líznout několikrát o branku, nebo hodit pořádnou držku jako jsem tam udělal ve volné jízdě a špičky jsou hned odrbané.

25.02.2008 12:18:18 #17 

administrator

(ivan, ) Když někdy před 4 lety K2 zrušila své minizávodní oddělení ve Vashon Island, bylo jasné, že jakékoliv fungování v této oblasti končí. Už tehdy ostatně složení kolekcí, postupně stále silnějších v segmentu freeski a omezenějších u modelů sjezdovkových, tenhle proces anoncovalo zcela neodvratně. Vlastně lze říct, že od doby, kdy od K2 odešel mladý Bode Miller k Fischeru (počínaje sezonou 2000/2001), už K2 neměla tu správnou motivaci do závodních lyží investovat. Přesto mě překvapilo, jak někdy před dvěma či třemi lety měli komerční lyži, tehdy už tuším udělanou v Číně, výbornou. Jak je to aktuálně, nevím. Ba ani nevím, jestli pro ně těch pár zbývajících sjezdovkových modelů nedělá někdo jiný.

17.03.2008 22:56:43 #18 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Tak jsem již téměř dospěl k pro mne ideální lyži. Po vyzkoušení 9 různých modelů pěti značek to vypadá na duel mezi Völkl Crosstiger Carbon a Head iSupershape Magnum. Obě tyto lyže mě velmi nadchnuly, takže finální volba nebude nejlehčí. Měl jsem v plánu ještě zkusit Fischer RC4 Progressor, ale bohužel jsem na ně nikde nenarazil. Jak se zde několik lidí zmínilo, lyže na všechno opravdu neexistuje. Zkusil jsem různé lyže, některé byly parádní na tvrdém, jiné zase na tvrdém nepoužitelné. Dvě zmíněné jsem vybral jako jistý kompromis mezi tvrdou upravenou sjezdovkou a měkčím povrchem, jelikož jezdím převážně u nás a nedělám si iluze o tuzemském celodenním manšestru… Ještě bych rád zkusil Dynastar Contact 9 nebo 10, ale na druhou stranu se bojím, že by pak mohlo být mé rozhodování ještě obtížnější. :-) Tak už jsem se vypovídal, třeba moje postřehy pomůžou někomu hledajícímu ve stejných vodách jako já, pokud ano, budu jen rád.

18.03.2008 00:53:43 #19 

administrator

(ivan, ) Naprosto vzorný přístup. Ale je to dřina, žejo. Ne nadarmo se německy říká Qual der Wahl, tedy že volba bolí. Jestli to nemá snadnější ten, kdo nakluše do krámu a nechá to na prodavači…

18.03.2008 09:36:40 #20 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Rychlejší to určitě je, ale potom co jsem prošel nespočet obchodů a mluvil s různými prodavači, kteří téměř každý vychválili úplně jiné lyže a realita byla trochu jiná, potom už opravdu prodavačům nevěřím a radši pročtu různé větší testy, podle kterých s trochou snahy a objektivního posouzení svého umu a preferencí lze vytipovat několik favoritů k finálnímu vyzkoušení. Dát na prvnho prodavače, tak jsem naštvaný, že jsem šlápnul úplně mimo. Vyhozený peníze a zážitek z poježdění minimální. Kupodivu nejdražší lyže, které jsem mohl vyzkoušet, byly pro mě suveréně nejhorší. Byl jsem docela překvapený. Z vlastní zkoušenosti bych doporučil naklusat do krámu a nechat do na prodavači maximálně úplnému začátečníkovi, který ještě nemá žádný svůj styl a není si schopen podle testů udělat obrázek o tom co by pro něj bylo vhodné.

19.03.2008 15:50:32 #21 

administrator

(Zbyněk, kupcikz@quick.cz) Pokud jde o lyži Fischer RC4 Progressor pak je to vynikající, skvěle ovladatelná lyže na které se nenadřeš, ale osobně bych si ji koupil až jako důchodce. Ta lyže je příliš příjemná a chybí ji aspoň trochu agresivity. Pokud uvažuješ o Voelkl crosstiger carbon, pak mohu pouze vřele doporučit. Potíž je pouze v ceně, je to nový model a cena je trochu víš než jsi uvedl že chceš investovat. Dalo by se to řešit loňským modelem Voelkl All Star titanium, ale počítej že je proti Crosstigeru trochu měkčí. Případně limitovanou edicí All star titanium (je celá černá), která by měla být tvrdostí srovnatelná (ale nejezdil jsem na ní). Docela zajímavý ceny těchto lyží má Hope sport.

19.03.2008 18:09:19 #22 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Díky za reakci, Fischer RC4 Progressor jsem měl v plánu vyzkoušet, ale jak říkám, nějak nebylo kde. Pokud jsi jel obě tyto lyže a můžeš porovnat, je to pro mě velmi cenná informace a jelikož říkáš že na Progressorech se nenadřeš a je to spíše odpouštějící kamarádka, tak je rovnou zamítám, protože Crosstiger Carbon bylo takové minimum co se týče projevu lyže (tvrdost, agresivita, nebo jak to laicky říci). Na tvrdém byly třeba Völkl Racetiger RC Titanium lepší, ale z hlediska alespoň nějaké té „univerzálnosti“ použití mi přišly Crosstigery jako lepší. Mít však na dvoje lyže, chci i Racetiger RC. :-) Co se týče ceny, u nás je opravdu nekřesťanská, proto mám taky nejspíš v plánu porozhlédnout se mimo ČR, kde to vypadá o poznání lépe. Pořád ale ještě trochu váhám nad Head iSupershape Magnum, protože mě také velmi zaujaly, zejména ve středním oblouku a to jak na tvrdém tak lehce rozbitém. Asi je ještě někde zkusím, ale potom už udělám finální rozhodnutí.

20.03.2008 10:20:52 #23 

administrator

(zbyněk, kupcikz@quick.cz) jo, ty lyže jsem jel obě, navíc ve stejný den a na tom hodnocení jsme se shodli s kamošem co je zkoušel taky. Pokud jde o Head to si budeš muset rozhodnout sám. Já sám jsem výběru věnoval docela hodně času (žádné jiné věci kterou mám jsem při výběru nevěnoval takovou pozornost) a nakonec se rozhodl pro Voelkl Supersport allstar titanium. Mám je 3 měsíce a jsem s touto volbou naprosto spokojen, zřejmě i z toho důvodu že nejsem žádná těžká váha. Znovu ale opakuju že v případě této lyže je mezi letošním a loňským modelem co se týče tvrdosti rozdíl v tvůj neprospěch.

25.03.2008 17:01:06 #24 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) No konečně se rozhoduju s čistým srdcem mezi dvěma tygry. Nakonec to vypadá na Crosstiger Carbon vs. Racetiger RC Titanium, neodolal jsem totiž a ještě jednou jsem si projel Head iSupershape Magnum a zjistil jsem, že obě Völkly mi vyhovovaly více. Sice to vypadá na jednoduchý výběr, ale prostě pořád váhám, kterou z nich koupit. Zkoušet už nechci, 11 lyží stačilo, uf. Racetigery RC fakt paráda na tvrdým, 173cm tak akorát pro mě, ale pořád nevim jestli se s nimi nebudu trápit mimo manšestr. Crosstigery zase takový děvečky pro všechno s ambicemi kamarádských racecarverů. Překvapily mě docela i stabilitou v rychlostech přes testovanou délku 168cm, proti tomu Heady kmitaly až moc a to byly o 2cm delší. Opravdu tvrdej oříšek…

26.03.2008 08:19:51 #25 

administrator

(jarda, ) Když jsem před začátkem uvažoval o obnově vozového parku, tak jsem měl ve finále taky Carbon + RC4 WC RC – čili v podstatě stejné lyže. Nakonec ale vše dopadlo jinak, odchod do důchodu :-) jsem odložil, koupil race slalomku i obřačku a jako univerzálku si nechal Salomon V12 (170–117/68/100), což je rozměrově mezi Carbon (168–116/70/101) a RC (173–114/67/98) Máš toho za sebou celkem dost, takže pro rozhodování bych jenom zvážil, kde budeš převážně jezdit. Pokud jsi „šílenec“, který je ráno první na sjezdovkách, čeká, kdy už to konečně spustí, pořádně do toho šlápneš a s dobrým pocitem, že jsi si to opravdu užil, klidně za hoďku/dvě odejdeš + párkrát za sezónu vyjedeš ven, kde je přece jenom volněji, tak RC užiješ. Jestli převážně brázdíš svahy, o kterých víš, že je tam pořád narváno, sjezdovky jsou po půl hodině jako oraniště a chceš se sportovně povozit, taky jasné.

26.03.2008 15:55:16 #26 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Přesně jsi mě vystihnul, to je přesně moje dilema. Charakterizoval bych se jako téměř šílenec jezdící v tuzemsku ráno na 3 hodinky, vyjímečně například za nynějších podmínek protáhnu těsně za poledne. K tomu jednou, když to výjde dvakrát ročně na 5 dní do Alp, kde tomu dávám o poznání delší dobu (myslím že důvod je všem jasný). Proto je mé rozhodování mezi těmito lyžemi o to těžší, jelikož nejsem úplný „šílenec“ (nebydlím na horách, takže dojíždět 60km kvůli hodince není nejekonomičtější), ale zase ty 3 hodky to toho fakt rád šlapu pokud dovolí terén a provoz. Prostě babo raď no… Jinak jsem zkoušel mimo jiné i Salomon W12, což by mělo být lehce nad V12, pokud se nemýlím, ale ty mě třeba moc nepřesvědčily. Přemýšlím ještě, že bych zítra nebo pozítří naposledy zkusil Racetigery RC v prašanu a konečně to rozseknul, ale nenapadá mě moc míst, kde k nim přijít. Ve Špindlu bohužel nejsou co jsem tak zjišťoval. Pokud máte někdo tip, kde by se daly ty letošní zkusit, prosím nenechávejte si ho pro sebe a podělte se (vím jen o Praze a to je bohužel z ruky). Díky

29.03.2008 11:39:48 #27 

administrator

(zbyněk, kupcikz@quick.cz) jenom malé info k tomu že jsi jezdil na Carbonech o délce 168 a přišly ti hodně pohodové. Pokud bys šel do délky 175 tak počítej s tím že je to úplně jiná lyže. Výrazně míň hravá, daleko méně se jí chce do krátkých oblouků, atd. Tak dobře vyber!

02.04.2008 08:44:07 #28 

administrator

(Viktor, viktor.jahna@gmail.com) Muzu jen potvrdit. Byl jsem ted ve francii lyzovat a mel jsem pujcene carbony 175cm. Prvni den byl prasan a nejak nezvladli utahnoput sjezdovky, takze se nadelaly muldy. Byl jsem hodne rozladen. Ta lyze se neda jakkoliv donutit, aby zkratila oblouk a do prasanu naprosto nehrozi. Nicmene dalsi dny poctive rolbovali a to jsem si teda chrochtal. Stabilni, rychla, proste parada. Kdybych si je mel koupit, asi bych se do kratsich.

25.12.2008 21:35:48 #29 

administrator

(fanjana, fanjana@email.cz) „cena je 12 000 (původní přes 23 000), možná by se dalo ukecat na 11000“ ??????!!!!!!! Na to se nedá koukat, jetý lyže se tu nabízejí tak výhodně? To se může stát jenom v Čechách a ten kdo je koupí ať se na mě nezlobí, musí bejt s prominutím úplně padlej na hlavu. SX12 dostaneš v Rrakousku nový letošní za 600 Euro. Loňskej model bude o stovku levnější.Jede­náctky, nebo předloňský dvanáctky může být to co hledáš, budou do 10 tis. v Kč. Vím o čem mluvím, před Vánoci jsem koupil loňské Atomic Metron 11B5 za 380 Euro a Metron B5i za 420 Euro.To byly v řadě Metron dvoje nejvyšší. Nejvyšší model slalomek SL 12pb jsem pořídil loňský za 480Euro. Nebyla to žádná výjimka, takhle nakupuji už dost let. Ostatně mrkni se na rakouskej katalog Intersportu: http://www.intersport.at/…download.pdf na krámu dostaneš ještě dalších cca 20 % dolů, navíc se tam určitě najde něco z loňský nebo dokonce z předloňský kolekce.

08.01.2009 22:50:05 #30 

administrator

(Magda Glemmi, glemmi@seznam.cz) na technickem snehu budou casem orvane nejen spicky, ale i bok lyzi… ty k2 jsou vyborne, ale k2 smeruje v duchu Ameriky k freeride a lyze na sjezdovku jsou pro nej jen uz okrajovymi modely. Skoda.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

včera 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

včera 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

09.12.2016 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo