Head iSupershape Speed vs. Magnum - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Head iSupershape Speed vs. Magnum

11.03.2008 21:44:31 #1 

administrator

(Másin, masinlucky@gmail.com) Zdravím, měl jsem možnost vyzkoušet tyto 2 lyže v modelech 2008/09, tedy pro příští rok. Speed dobrá v rychlostech ( jak už název napovídá :-) ) a delším oblouku, Magnum zase zábavnější a príma na střední oblouk. Obě lyže mi však přišly přes příslušnost k jiným kategoriím dosti podobné a těžko mezi nima vybrat, obě zaujaly. Teď o co mi jde, přísahal bych, že Speed měly střed 68mm, avšak firemní materiály (pro rok 2007/08) uvádějí 66mm. Ne že by v tom byl bůh ví jaký rozdíl, ale před vyzkoušením jsem Speed tipoval na rozený race carver a on byl vcelku univerzální. Týpek od Headů mi tvrdil, že modely 2008/09 jsou na 99% stejné jako 2007/08, co se týče rozměrů, krojení a použitých materiálů. Avšak podle toho co jsem si všimnul ( nejsem přeci slepý ) se střed lišil o ty 2mm, které by teoreticky nahrávaly univerzálnějšímu charakteru lyže. Může mi někdo znalý věci říci s jistotou zdali jsou opravdu rozměry letošní Speed shodné s těmi novými? Mám totiž v plánu koupit letošní/levnější model a nerad bych byl pak nemile překvapen ryzí „race carverovostí“ rozuměj jiným projevem této lyže. Potom bych se raději porozhlédnul po těch Magnumech, ale asi delší kousek. Jinak obě jsem zkoušel 170cm a měřím 180cm, delší bohužel nebyly… Díky za info

13.03.2008 04:56:02 #2 

administrator

(ivan, ) Upřímně řečeno nechápu, proč sis tu lyži, když jsi ji měl v ruce, nepoměřil? I když ti někdo zacituje z katalogu, není nad vlastnoruční ověření. A to jsi přece mohl udělat.
Jinak bych se nad rozdílem 68 vs. 66 mm nijak nevzrušoval (vždyť sám píšeš „Ne že by v tom byl bůh ví jaký rozdíl“). Dneska je to oboje v zásadě úzká sjezdovková lyže: 66 mm už začíná být doménou spíš slalomek, kdežto u „kombi“ sportovních sjezdovkových univerzálek se klidně pohybujeme mezi asi tak 68 a 72 mm. Nemyslím, že by samotný rozdíl těch 2 mm byl nějak cítit. Hlavně bych sledoval, jaká je ta lyže celkově. O tom přece nerozhodují jen nějaké 2 mm v pedálu, nýbrž jde o sumu vlastností a jejich sladění.
V této souvislosti je otázka, co vlastně „racecarverovost“, resp. (ryzí) racecarver dneska je. Tahle sorta lyží, tradičně spojovaná s dlouhým či delším obloukem, začínala jako civilní varianta obřačky, prapůvodně vlastně se (skoro) stejným radiusem. Poté, co se lety vývoje zkrátila a vykrojila tak, že v kratších délkách tyhle lyže mohou mít i nějakých 14 metrů, už s opravdu dlouhým obloukem moc společného nemají. Takže vlastně ani nepřekvapuje, že dvě lyže oficiálně, škatulkově jinak zařazené, mohou být podobnější, než by člověk čekal.
A jak sám správně cítíš, je třeba sledovat i tu délku. Jí daný rozdíl v rozměrech, krojení, tvrdosti i vlastnostech může být i v rámci téhož modelu dost značný.
Testcentrum Head ve Špindlu je v provozu a má být ještě nějaká předváděčka. Takže to ev. ještě vyzkoušej. Nedávno jsem dával odkaz, poinformuj se, jaké délky mají k dispozici atd.

13.03.2008 17:33:43 #3 

administrator

(Másin, masinlucky@gmail.com) Jo souhlasím, mohl jsem to udělat, ale v tu chvíli jsem byl spíš natěšený na projev lyže než aby mne napadlo studovat technické parametry… Spoléhal jsem na řeči jejich člověka, což nebylo nejrozumnější no. Nejdříve jsem ty parametry až tak přesně nesledoval, až později, po vyzkoušení, jsem to trochu více študoval a narazil jsem na tuto pro mne (pokud nejsem slepý) nesrovnalost. Jak říkáš na délce opravdu docela záleží, což jsem si sám potvrdil i u jiných lyží, kde 170 pro mě byla rozklepaná a taková „nijaká“ a 177 mě nadchla.

15.03.2008 21:40:43 #4 

administrator

(Másin, masinlucky@gmail.com) Takže jsem dnes na Pláních zjistil, že ty lyže, které jsem minulý týden testoval nejsou shodné s těmi letošními a že se jedná o neprodejní prototypy, které se po ohlasech vracejí do továren. Škoda, tak se mi líbily… Jelikož v obou testcentrech mají téměř samé modely na 2008/09, nemám možnost zkusit letošní Magnum a Speed. Je tu mezi vámi někdo kdo je zkoušel, že by přispěl svou trochou do mlýna? Nejlíp kdyby měl někdo porovnání mezi letošním a tím novým, ale zase takový iluze si nedělám…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:34:15 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox