Děti zdarma :-))) a sezonka za 30 000? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Děti zdarma :-))) a sezonka za 30 000?

24.03.2008 12:31:03 #1 

administrator

(ivan, ) Špindl není cenově právě customer-friendly resort. Jinak řečeno, co do poměru cena/výkon je to místo k lyžování dost drahé. Což je nakonec všeobecně známé.
Proto stojí za zaznamenání, že od 22/3 zavádí pro děti do 12 let lyžování de facto zdarma. Formálně je to celodenní jízdenka za 1,– Kč.
Těžko říct, jak moc se na tom podepisuje raný termín Velikonoc a vědomí, že po nich už stejně bude návštěvnost bídná. A má-li sezona běžet ještě avízované tři týdny do 13. dubna (Sv. Petr, Mísečky jistě déle), bude nutné návštěvníky hodně lákat. Nicméně bez ohledu na motivaci je to opět jednou u nás nevšední počin, zasluhující znaménko +.
Totéž ale nelze říct o tom, co se šušká ohledně sezonek pro příští sezonu. Předesílám, že to jsou neověřené zvěsti, které bych do seriozního tištěného článku nenapsal, ale diskusní fórum beru poněkud jinak.
Takže: prý si Skiareál spočítal, že průměrný majitel sezonního skipasu jej použije cca 20× za sezonu. Tudíž vznikl návrh, příští měsíc prý projednávaný, aby za cenu přibližně současné sezonky (pro dospělého 9 000, resp. 12 000 s večerním lyžováním) bylo 20 „vstupů“, tedy dnů s použitím skipasu. (Vlastně tedy žádná sezonka, nýbrž „20 ze sezony“.) Za 14 000 prý „50 ze sezony“ a pravá neomezená sezonka prý za 30 000,–.
Což mi připadá tak fantasmagorické, že se zdráhám věřit, že by i jen nějaký lyžařský analfabet z představenstva a.s. něco takového opravdu navrhoval.
Nevylučuju taky možnost, že informačním šumem může jít o přenosnou firemní kartu, která je už dnes v silně omezeném množství k dispozici za prý 25 000/kus. A jak jsem uvedl kousek výše, může to být všechno i jenom fáma. A nakonec návrh je jen návrh a navrhnout lze i zákon o tom, že Země je deska nesená na hřbetě slona :-)))
Jak jsem už psal i do posledního Snow, Špindl už byl letos méně navštívený než dříve, v médiích se objevila informace o 20% nárůstu lyžování našinců v Alpách, a tak bude zajímavé sledovat, jak se tento možná opravdu trend dál vyvine a jak se s tím Špindl popere.
Upřímně řečeno, už i těch 9 000 je hodně (srovnejte si pár sezonek i větších areálů v cizině) a 12 000 je takřka nesmysl.
Za vším lze případně vidět i snahu co nejvíce ztížit zneužívání adresných nepřenosných karet a možná i kompenzaci za oficiálně de facto posvěcený následný prodej skipasů (viz naši nedávnou diskusi s odkazem na zmiňovaný PRAVOMOCNÝ rozsudek NS sp. zn. 4 Tz 33/2006).

24.03.2008 20:51:23 #2 

administrator

(Honza, ) Děti zdarma jsou opravdu výborný nápad. Konečně něco zajímavého. Řekl bych, že podobná strategie by stála pro areály za zvážení pro celou mimosezónu jako standard. Třeba by analýzou došli k tomu, že by jim přijelo mnohem více rodin s dětmi a dospělí by celkem rádi zaplatili za skipasy a jezdili s dětmi. Třeba se toho někdo chytne a konečně se odliší od monotóní šedi ostatních.
Pokud jde o tu druhou část – 9.000 je cca 355 EUR EUR a 12.000 je cca 470 EUR. Pro malé srovnání – sezónka na Kaprun (Kitzsteinhorn) + Zell am See (Schmittenhoehe) + Saalbach/Hinter­glemm na období 17.11.2007 – 13.4.2008 stojí 420 až 465 EUR, podle termínu nákupu. Takže i současné ceny ve Špindlu mi přijdou dost přitažené za vlasy a ty náznaky, o kterých píšeš, jako naprostá SciFi.

26.03.2008 12:35:54 #3 

administrator

(Zajda, Zajda@carvingboard.info) A pokud sis zakoupil výše zmiňovanou pernamentku na zimní sezónu, tak máš pak slevu na letní sezónu , která je od 14.4.08 – 16.11.08 a její cena je 298 € . Takže tě celoroční pernamentka vyjde na 798 € = cca 19.000,– Kč . A při současném počasí, které je na Kitzs. bude asi sezóna celoroční, mimo obvyklé odstávky lanovek. A ohledně nárůstu návštěvníků v Alpách myslím, že těch cca 15–20% je reálné. Letos hodně Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Rusky mluvící země a samozřejmě Česko a Slovensko. Ale to je pouze co jsem tak vypozoroval na Schmitenn + Kitzs.

26.03.2008 14:11:19 #4 

administrator

(Honza, ) Díky za info. Jinak samozřejmě že srovnávat Špindl s kombinací Kaprun + Zell am See + Saalbach/Hinter­glemm je naprostý nesmysl. Špindl jim nesahá ani po kotníky, ale bylo to první, co mne napadlo a i cesta mi tam trvá podobně dlouho, jako by to vyšlo do Špindlu.

26.03.2008 16:18:38 #5 

administrator

(zajda, ) a takto to tam vypadalo v 1/2 února http://www.carvingboard.info/kopecky5

05.04.2008 00:39:27 #6 

administrator

(ivan, ) Tak jsem seještě honem, než to po skončené sezoně odstraní, podíval na ceny na Hochfichtu.
Tohle středisko mnozí znáte, a tak se snad shodneme, že je přibližně lze srovnávat s těmi pár největšími u nás. Něco by bylo lepší tady (např. Jánky, Rokytnice, Špindl mají větší převýšení a delší tratě, větší procento zasněžování), něco asi tam (služby, nadmořská výška, skutečná propojená houpačka), ale mně se to při vší přibližnosti jeví celkem srovnatelně.
Den za 29 E je už dnes vlastně levnější než hochsaisonových 750 Kč ve Špindlu, dítě do 15 let za 18 E je už o kus jinde, i když třeba právě Špindl letos od 23/3 zkusil dítě do 12 let za korunu. Šest dnů dospělého v HS je skoro totéž (131 a 3200).
Tristní je ovšem srovnání právě jízdenek sezonních.
Sezonka „jen Hochficht“ je o polovinu levnější než obyčejná špindlerovská (tedy bez večerního lyžování): 240 E = 6000 versus 9000 Kč. No a dětská (do ročníku 1993) za 85 E je prostě bomba.
Tím to ale nekončí. Když má sezonku jeden rodič, dostanou děti do ročníku 1998 totéž zdarma. A když mají sezonku rodiče oba, dostanou zdarma totéž i děti až do 15 let (1993).
Dokonce i sezonka na všechny „Schroecksiho skiareály“ (to jsou ty, kam ještě před pár lety platila sezonka špindlerovská) v Rakousku od Hochfichtu po Heilegenblut je levnější (342 E, děti 193).
Nepíšu tím nic nového. Podpora sezonek a dětí, resp. rodin, je v Alpách běžná. Navíc je Hochficht de facto díra na konci waldviertelského světa, kam je třeba lyžaře tvrdě lákat. Zatímco Špindl je dosud mohl spíš odhánět, alespoň v hlavní sezoně.
V takové konfrontaci se pak už i naše stávající sezonní cenová politika jeví smutně. O nějakých dalších, byť i extravagantních a sotva průchodných, návrzích či úvahách nemluvě.
 www.hochficht.at

08.04.2008 13:36:59 #7 

administrator

(Milan, ) Srovnání cen jasné, ale co kvalita lyžování? Fronty u lanovek, množství lidí na sjezdovce a s tím související kvalita podložky během dne, tady už jsme jinde. Do Špindlu už 10 let nejezdím a když o něm slyším tak se otřesu. Jinak podpora dětí je v AT opravdu nesrovnatelná, děti do 6 let zdarma, v mnoha střediscích salcburska a horního rakouska do 10 let zdarma v doprovodu dospělé osoby se skipasem.

10.04.2008 08:01:03 #8 

administrator

(Martin, ) Mohu jenom souhlasit, zaměření na rodiny je v naprosté většině našich areálů velice bídné. Hochficht znám velice dobře je to mé druhé „domovské“ středisko hned za Bavorským Mitterdofem, kde jsem jako doma. Špindl je pro mě zajímavý hlavně na jaře, vedlejší ( malá) sezóna, méně lidí. V Bavorsku a na Hochfichtu mají jedny ceny a to někdy i v případě když jede pouze 1/2 vleků, což je možná jediné negativum, které shledávám. Faktem však je, že cenová politika tamních provozovatelů je daleko přívětivější než ta naše. V Mitterdorfu se dle neoficiálních informací prodá pouze cca 30 % celodenních půldenních jízdenek a zbytek vše hodinové na 2, 3, 4, 5 hod. což většině návštěvníků umožňuje dokonale využít vynaložené náklady na skipass.

10.04.2008 11:48:02 #9 

administrator

(Honza, ) Cenová politika pro děti a rodiny v ČR je opravdu hodně nevstřícná k zákazníkům. Myslím že jednou z příčin je to, že do Alp s malými dětmi nejezdí tolik lidí a tak pro ně zůstává jediná možnost – a to je ČR. Takže poptávka je a proč by se měly areály snažit. Na druhou stranu se sílící korunou a rostoucí životní úrovní bude do zahraničí jezdít více lidí – a nabídky typu permice do 10ti let zdarma a podobné prostě potáhnou. Pak se budou snad konečně muset snažit i v našich areálech.

15.04.2008 09:16:53 #10 

administrator

(ivan, ) Při vší kritice Špindlu ho taky musím pochválit. V situaci, kdy jinde už většinou lyžování skončilo, se tam jezdí naplno až do 20/4 a Mísečky to bezpochyby dotáhnou až do tradičního 1. máje (a věřím, že Zdeněk Spilka sní až o neděli 4/5…). A lyžování je opravdu dobré.
Byli jsme čt + pá (10–11/4) na Stubai a za moc to nestálo (měkko, počasí, davy lidí). Náladu jsme si spravili v neděli dopoledne právě ve Špindlu. Kolega na Medvědíně/Mísečkách („tak jsem si musel spravit chuť“), já ve Sv. Petru („tahle hodina a půl byla lepší než dva dny na Stubai“).
Takže za tohle, jakkoli hraje roli i mikroklima, palec nahoru :-)))

18.04.2008 01:15:14 #11 

administrator

(ivan, ) Tím, jak je chladno, je ve Špindlu pořád dobré poježdění. Dneska to nahoře ve Sv. Petru bylo opravdu kvalitní minimálně do 11 hodin, ale ještě v poledne se daly udělat dobré oblouky, kdy sníh lyže podržel. K tomu zimní kulisa, stromy bílé včerejším sněhem a námrazou, pohled na bílé protější Sedmidolí a ještě bělejší vrcholky…
Všechny tratě stále dobře pod sněhem, jezdily obě čtyřsedačky a vlek na Hřišti. Taky Medvědím vypadá na dálku dobře.
Jel jsem se odpoledne podívat i na Stoh. Vlek sice nejezdil, ale sněhu dost po celé délce, pokud pojedou na víkend, jak předpokládám.
Takže nakonec opět tradiční dubnová kvalita. Taková pista jako dnes nebyla plno dní v hlavní sezoně, kdy bylo teplo, měkko a k tomu plno lidí.
A k tomu to vypadá, že by se mohlo pokračovat ještě plné dva týdny (na Mísečkách, viz příspěvky výše). Na příští týden nehrozí žádné velké teplo ani deště, naopak jeho koncem zase ochlazení, takže předpoklad lyžování až do 4/5 se jeví stále reálnějším. (A toto datum už bylo dnes zmíněno třeba v HN.)
Naopak v Alpách se perou s novým sněhem, je měkko a nic moc počasí. Což samozřejmě není nic proti tamějšímu prvmájovému zakončení, do té doby mohou být podmínky několikrát zcela jiné.

18.04.2008 16:08:13 #12 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Můžu jenom potvrdit a doplnit, že dnes to bylo na Medvědíně do těch 10 hodin úplně luxusní, Mísečky minimálně do 11. Azůro, ráno krásně tvrdo, prostě parádní jarní poježdění. Byl jsem poprvé letos projet nové lyže – Völkl Racetiger RC a skvělá lyžovačka.

18.04.2008 18:37:00 #13 

administrator

(Jirka, ) Na Stubai odjíždím dneska, tak doufam, že se počasí trošičku pochlapí…

18.04.2008 19:46:12 #14 

administrator

(marťas, ) Jo, dneska jsem se na Mísečkách povozil taky, spíš si vždycky ve Špindlu zaparkuji na Hromovku, dneska jsem ale zkusil po pár sez. Medvědín a Mísečky a musím říct že na Mísečkách jsem měl snad poprvé letost za zimu od rána celou sjezdovku snad dvě hoďky úplně prázdnou.Přitom sníh byl na Machytce až do 11. hod. téměř bez odměku, prostě nádherné svezení.Ten konec sez. na Mísečkách až 4.5. by snad mohl dopadnout. Vršek Medvědína ke Špindlu je až na půlku černé taky ještě pod sněhem. To, Ivan, minulou středu jsme se míjeli na kotvě na vršku Hřiště, takže taky dodatečně zdravím a přeji ještě pár takových svezení jako bylo včera a dnes.

18.04.2008 20:02:07 #15 

administrator

(ivan, ) Prázdnou jsi ji měl jenom proto, že jsem včera nakonec změnil plán a i dneska zůstal zase na svatopetrské straně :-))). Byla to bomba, Hřiště změklo na příjemně odměkávající firn až kolem půl dvanácté. A ty první dvě hodiny lyžaři asi spíš mydlili Červenou, protože tam bylo taky hodně prázdno. Před polednem se to trochu zahustilo, ale pořád idylka. Předpověď neslibuje až do příštího víkendu žádnou tragédii a hlavně čtvrtek a pátek vypadají zatím slibně. Minulou středu jsem se byl ráno chvíli svézt před odjezdem na Stubai, ale už se ani nepamatuju, na čem jsem jezdil. Obřačku jsem měl udělanou a schovával ji do Alp, tak snad Nomady? Kdyžtak se příště přihlas hned na kopci. ať se zase nemíjíme… Na té Machytce to vlastně snad ani nejde, když se mydlí furt jeden kopec. Jinak Alpy jsem po aktuální informaci od Zdeňka Šafáře a s ohledem na předpověď vzdal a dneska dopoledne toho opravdu ani trochu nelitoval.

18.04.2008 21:35:57 #16 

administrator

(Honza, ) Tak jste mně nalákali na dlouhý výlet do Špindlu – akorát bych potřeboval jednu noc někde přespat. Nemáte tip na nějaké cenově přijatelné ubytko pro 3 na jednu noc ve Špindlu a nebo okolí?

15.05.2008 13:50:19 #17 

administrator

(ivan, ) Nic definitivního zatím nevím. Nicméně jsem koncem sezony různě vyzvídal a z dostupných (hodně neurčitých a opatrných) odpovědí se zdá, že kýženého cíle = LIKVIDACE SEZONNÍCH JÍZDENEK – by opravdu mohlo být dosaženo.
Co si o takové vstřícnosti vůči zákazníkům myslím, jsem tu tuším už napsal. Budu zvědavý, jestli takové arogance využije konkurence k tomu, aby si naopak mizející tuzemskou klientelu naklonila. Přitom Jánky nebo Rokytnice, zejména jako součást svých větších regionů, konkurenceschopné šance rozhodně mají. Bývaly časy, kdy měřítkem úrovně bývala právě Rokytnice se svým „zázrakem“ a kdy Špindl byl nepříjemnou dírou se zanedbanými a věčně kvůli závodům zavíranými sjezdovkami. Nikdo nemá nic napořád, ani dobré jméno a image. I na nich se musí pracovat…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox