Výběr lyží.... - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Výběr lyží....

03.04.2008 10:19:02 #1 

administrator

(Petr, luckies@quick.cz) Dobrý den, uvažuji o koupi nových lyží považuji se za středně pokročilého lyžaře a vlastním doma Fischer 200sceneo na těchto prkýnkách se mi jezdí v celku dobře ale chtěl bych něco víc točivějšího v menších rychlostech bez větší námahy.Zaujali mě buď Fischer RX 4, Völkl Tiger 3Motion, a Dynastar 8 contact AIS. Popřípadě se podřídím vašim radám když doporučítě jiný typ a značku, výška 190cm váha95kg. Díky moc

04.04.2008 00:06:11 #2 

administrator

(ivan, ) Těžko radit a nečekej kdovíjaké konkrétní odpovědi.Lyžaři tvých parametrů, spokojenému na obstojné rekreační lyži jako Sceneo 200 (pro připomenutí: byl to druhý nejnižší model základní rekreační řady, začínající na 100 a obsahující dále modely 200, 300, 400 a 500, což už ale byla lyže výkonná sportovní), může vyhovět velmi široká škála lyží prakticky všech hlavních značek. Bohužel se dále obávám, že lyže jako RX 4 nebo Sceneo 200 nejsou pro zde diskutující fajnšmekry dostatečně sexy (jezdíme prostě na lepších, to neber jako vytahování, nýbrž jako konstatování), takže s lyžemi této výkonostní hladiny nemáme dostatečné zkušenosti. Obecně dokážu třeba já říct, že za levný peníz se vyplatí Lusti nebo Sporteny, viz např. moji chválu Sportenů Phase v této diskusi. To je ale jen jeden z příkladů, dobrých vyhovujících lyží bys jistě našel plno. Btw, pěkné RX4 se skoro novým vázáním, udělané (osobně jsem přebrousil a mazal), ve 170 cm, za 4000, nám stojí v testcentru, a možná bys i nějakou stovku ukecal :-)))

04.04.2008 14:49:08 #3 

administrator

(Petr, luckies@quick.cz) Jasan rozumím, ale taky je fakt, že na jiný lyži než je ta sceneo200 připomínající carving jsem nejel…:-)))))takže nemůžu posuzovat, na druhou stranu je mi 30 a s fotbalem budu pomale končit alyžování je sport, který mě jednoznačně baví a chytl.Určitě ze mě nikdy nebude instruktor ani profík jako ste tu vy, kteří máte možnost stát na lyžích skoro každý den(tiše závidím), ale chtěl bych se zdokonalovat a nový lyže si pořídit. Určitě nepůjdu do lyží na kterých jezdíte, už jen proto, že bych je nevyužil a za druhý bych se na nich hned zabil:-)))))))))))))­)).Docela mě zaujala ta nabídka těch RX4 nebo popřípadě kdyby byly i další kousky na skladě.....šlo by se spojit mailem?

05.04.2008 00:52:00 #4 

administrator

(ivan, ) www.efa.cz , info@efa.cz, tel. kancelář 499 329 464. K vyz­koušení ještě v běžném provozu testcentra tuto sobotu a neděli, pak už asi jen ev. po případné domluvě předem. Koupi bez vyzkoušení (což je samozřejmě špatně) lze domluvit snáze.Btw, lze objednat i závodní lyže (řadový racestock).
Jinak Petře blahopřání k volbě „nového“ sportu. Z občas snad i machrovsky působící „Fachsimpelei“ (to jsou takové ty odbornické řeči) si nic nedělej, já třeba zase nerozumím fotbalu (a nepiju pivo, abych se znemožnil totálně :-)))

05.04.2008 12:18:20 #5 

administrator

(pavel21, ) Já pivo taky nepiju, ale jen proto že mě z něj pálí žáha:-))) Každopádně bych doporučil udělat si čas a zajet si do testcentra a tam si pár modelů vyzkoušet. Při tvých parametrech bych ale asi určitě doporučil nějakou vyšší řadu, aby ta lyže taky něco vydržela. kamarád který měří a váží asi to co ty měl nějaký nižžší model značky nordica a ty se mu rozpadli jak domeček z karet. Teď má volkl mám pocit p50 a nemůže si je vynachválit.

05.04.2008 19:08:24 #6 

administrator

(Petr, ) Bohužel do Špindlu to mám faleko bydlím na Vysočině takže bych to nechal na tu „nejhorší“ možnost koupě bez vyzkoušení…No na závodní se teda určitě necejtím:-)))))))))) na to že sem jezdil jen na těch fischerkách tak bych chtěl asi o něco lepší.Kolega tu psal o lyžích volkl a co sem čet tak to je asi jedna z nej firma na výrobu lyží…No napíšu na ten mail ef btw Ivane ten mail je přímo na tebe nebo je to mail na firmu celkově? Já jen jestli se na tebe můžu odvolat…:-))))).Jinak děkuju za gratulaci:-))))))))a pivo taky moc nemusím asi nejsem správnej Čech…:-))))))))jo a abych nezapoměl fotbalu ani rozumět nejde lyžování je oproti fotbalu velice logickej sport:-)))))))))))))­))))))))))už jen výběr těch lyží dá hodně zabrat:-))))))))))

05.04.2008 21:07:04 #7 

administrator

(ivan, ) Souhlasím s tím, že bys napřed měl zkoušet. Možností je dost a dost a není důvod unáhlit se s koupí nevyzkoušených lyží. Zatím sám sebe coby lyžaře tak dobře neznáš, abys dokázal odhadnout, co ti sedne a co ne, takže bych na tvém místě zkoušel, testoval, porovnával a dělal si vlastní závěry. Zní to možná až moc složitě a plánovitě, ale jde o to, abys vlastní lyže volil už s určitou sumou nasbíraných zkušeností. Kontakty jsou na firmu EFA s.r.o., což jsou kamarádi, jimž tady v testcentru (a dobudoucna možná i jinak a víc) pomáhám. Odvolat se na mě samozřejmě můžeš, je to dobrá reference :-))). Mail přímo na mě je skisports@volny.cz. Mám i nějaký ve SNOW, ale zatím jsem seho nenaučil používat.

05.04.2008 21:12:47 #8 

administrator

(ivan, ) Přímo na Vysočině máš v Novém Městě českou firmu Sporten, která dělá dobré lyže za přijatelné peníze. Možnost zkoušet přímo v místě na Harusáku jsi už propásl, ale veď to v patrnosti. Ve firemní prodejně přímo ve fabrice by mohly být výběhové modely (některé stejné jako aktuální) za hodně zajímavé ceny. www.sporten.cz

06.04.2008 08:19:43 #9 

administrator

(Petr, ) Díky moc za rady a za kontakt určitě se s „pány“ s EFY spojím(večer jim písnu) a samolitr, že se odvolám na tebe btw. seš dobrej lobbista:-)))))))))))))­))))))))))))jen pro úplnost Petr je má přezdívka, kterou sem zdědil po svém bráchovi.Tady u nás mi, už nikdo jinak ani neřekne(dokonce i v rodině) kdybych neměl v občance napsáno Lukáš ani bych nevěděl, že se tak jmenuju:-)))))))))))))­))))))))))pros­tě Petr. Nic musím mazat, dneska začínáme s divadlem jménem fotbal, ale docela se už těším i když, už si čím dál víc přeju než vyhrát ve zdraví to přežít:-)))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­)))měj se čau „Petr“(Lukáš)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 15:42:25 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá