Velké boty. - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Velké boty.

04.04.2008 19:14:22 #1 

administrator

(dd, ) Kúpil som Lange Comp 100 vo výpredaji v mojej veľkosti 42. Sedeli mi perfektne, v tenkých ponožkách. Bohužiaľ až potom som začal pravidelne navštevovať tento web a niečo som si prečítal o výbere lyžiarok. Po pár prejazdených víkendoch sa " botička " natvarovala a teraz mám pocit , že moje Lange sú troška veľké. Mierne sa to zlepšilo použitím hrubších lyžiarskych ponožiek. Nedalo by sa to vyriešiť nejakými vložkami ? Podľa skeletovej metódy mám za pätou necelé 2 cm ( ťažko zmerateľné ). Keď stojím v rozopnutých lyžiarkach, prsty sa vpredu opierajú – mierny tlak. Podeľte sa o skúsenosti – niečo podobné ste určite zažili .

04.04.2008 19:52:47 #2 

administrator

(arsi, ) Nič to,nikdo učený z neba nespadol:-) 2cm nie je dobré,ale nie je to ani úplná hrôza.Základ je ako sa cítiš pri jazde.Nepohybuje sa ti noha v skelete moc?Nedvíha sa ti pri jazde päta?Pri prechode z oblúka do oblúka neprepadávaš moc dopredu(voľné aj v oblasti nártu)? Bohužial moc na záchranu sa toho spraviť nedá.Hrubšia ponožka,to je samozrejmé a ďalej sa dajú v skelete do oblasti päty vlepiť podomácky urobené vypchávky.Keď som ja pred rokmi spravil podobnú osudovú chybu,prilepil som si do oblasti päty vložku vytvorenú z kúska karimatky a molitanu.Keď sa s tým pohráš,ide to a celkom mi to pomáhalo.Aj keď sa to vylepšilo,uspo­kojivé to nikdy nebolo:-)Ale záleží asi aj na razancií jazdenia.A sa­mozrejme aký máš tvar nohy.Viac ti bohužial neviem pomôcť.

04.04.2008 20:13:33 #3 

administrator

(Honza, ) Hodně toho už napsal arsi – já přidám jednu vlastní zkušenost. Pokud je ti celkově bota „větší“ zkus sehnat korek, který se dává na podlahy. Z něj vyříznout vložku, kterou dáš na zeppu a teprve na ní botičku. Za to (téměř) nic nedáš a třeba to pomůže.

04.04.2008 22:56:24 #4 

administrator

(PetrAT, ) Jak už psali kluci, můžeš experimentovat s úpravami. Tady najdeš další tipy http://www.tognar.com/…owboard.html Nebo můžeš zvážit zda je neprodat a koupit nové. Protože už asi přesně víš co chceš . Mě se také stalo, že jsem koupil větší, ale také jednou už i malé a jiné úzké. Bohužel v té době ještě tady nikdo nic neupravoval.

04.04.2008 23:24:04 #5 

administrator

(ivan, ) Kromě zmíněné korkové klasiky na bootboard pod botičku můžeš zkusit konkrétní místa vyplnit nějakou vhodnou hmotou, kterou dobrou lepicí páskou (taky klasika: Scotch tape) nalepíš zvenčí na botičku. Není to sice elegantní ani dokonalé, může se tam držet vlhkost a může to negativně ovlivnit vyndavání botičky, ale když je pro tebe utemování nohy nejdůležitější, musíš něco obětovat. Nevylučoval bych ani možnost nalepit nebo nanýtovat nějaký plast zevnitř do určitých partií skeletu. V zásadě ale je to jen odpomoc od nejhoršího, opravdu uspokojivé řešení tak docílit nelze. Už dostkrát jsem tohle líčil jako jedno z elementárních botařských mouder: příliš velkou botu zmenšit nelze. Pokud lyžuješ hlavně v zimě, kdy mrzne, bývá to o něco lepší (i když ty poslední zimy…:-(((), když na jaře v teple, noha čvachtá víc…

05.04.2008 08:24:20 #6 

administrator

(jarda, ) Ve stejných botech jsem měl moc místa kolem paty a docela uspokojivě jsem to vyřešil samolepící těsnící páskou co se používá na okna, nalepenou zvenku na botičku. Jen bylo potřeba se s tím pohrát, protože ta páska se časem docela dost vymačká.
Ještě minulý týden měli tyhle boty ve velikosti 41 v Ostravě v Hypernově v shoping parku Avion za 998Kč.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]