Blizzard CMX PRO IQ 06/07 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Blizzard CMX PRO IQ 06/07

13.04.2008 18:07:55 #1 

administrator

(Standik, standikzestraseci@gmail.com) Zdravím, výška mojí postavy je 190cm a vážím 80–85 kg. Jsem sportovní lyžař. Upřednostňuji střední oblouk ale rád si zajedu i oblouk krátký. Můj favorit je lyže BLIZZARD CMX PRO IQ modelového roku 06/07, o modelu 07/08 se píše, že to je už měkká lyže. Potřebuji něco, co mě podrží i na rozbitější sjezdovce a dovolí mi to si s lyží dopoledne vyhrát ve středních až krátkých obloucích a odpoledne si budu moct jezdit i sem-tam dlouhé pohodové obloučky. Cena tak max. 12 000Kč. Vybral jsem si správně? Nebo tu je i jiná, lepší lyže do této ceny? Radši jezdím na sjezdovce, ale když napadne prašan tak by mne v něm měla lyže podržet Předem děkuji za případnou odpověď. A mohli byste mi napsat i délku lyže, která by pro mne byla vhodná?

15.04.2008 08:59:54 #2 

administrator

(ivan, ) A ještě by měla umět osmažit topinku, uvařit čaj, zarecitovat básničku… Nic ve zlém, ale takové požadavky, jaké jsi na svých pár řádcích zformuloval, ti opravdu dobře nesplní žádná lyže.
Krátký, střední i dlouhý oblouk, podržet na rozbitější sjezdovce a dokonce v prašanu… Ale fakt je, že pokud nevyžaduješ skutečně krátký oblouk precizně vyjetý po hraně, můžeš sekat patičky i na sjezdovce 220 cm (osobně vyzkoušeno). Trochu větší šířka (netroufám si ale říct, jaká, tolik zkušeností s takovými lyžemi zatím nemám) podrží aspoň v tom rozbitém, pokud ta lyže nebude moc krátká a měkká, ovšem v prašanu pomůže jen úměrně své šířce, hloubce nového sněhu a tvé technice. Střední oblouk zvládne většina lyží běžného radiusu, delší ještě taky, ve skutečně dlouhém to bude slabší, ale „dlouhý pohodový“ (tedy asi s malým zahraněním) by jít měl. Délka podle charakteru lyže a preference určitých, tebou vyjmenovaných oblastí, nedokážu říct paušálně.
Toho Blizzarda neznám, takže proto jen obecné úvahy.

22.04.2008 18:56:10 #3 

administrator

(Pavlos, ) Mám tyto lyžičky druhou sezónu a jsou celkem fajn. Tvrdost pro tvojí hmotnost tak akorát. Já mám 175 cm výšky takže jsem koupil 166cm dlouhé na krátký/střední oblouk. Dobře se točí při vyšší rychlosti. V pohodovém tempu jsou líné a potřebují dost síly, ale jakmile je trošku pustíš, stačí naklopit a jedou jak po kolejích. Na led moc nejsou,ale tvrdou pistu zvládají v pohodě. Stejně tak odpolední rozbitou pistu. Nemají problém s nahrnutým sněhem .Ve vrstvě čerstvého prašanu na tvrdé podložce se těžko točí (zařezávají se). Celkově je to spíš rychlejší lyže na větší kopec .

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Služba Identbox

dnes 12:57:33 od Daniel73

Testování Sporten Stupava

dnes 12:21:49 od BoB

Ester Ledecká

dnes 08:57:50 od fischerbl

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža