Konec sezony na Mísečkách - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Konec sezony na Mísečkách

26.04.2008 00:40:20 #1 

administrator

(ivan, ) Důležité upozornění.
Jak jsem slíbil v jiném tématu, zjišťoval jsem provoz na 1. máje. Oproti původní verzi už neplatí to, že lanovka Medvědín na 1. máje pojede.
NEPOJEDE!!!
Pojede až 8. května. Takže lyžařům zbývá stále jen příjezd na Mísečky, případně výšlap vodovodní cestou.
Na kopci (Machytka) je pořád sněhu dost, hlavně nahoře, kde je velká vrstva a tím i zásoba k případnému zahrnování. Na dojezdu spodního vleku u parkoviště to už se sněhem taková sláva není, ale kvůli přepravě lidí z parkoviště nahoru se jistě budou snažit udržet přinejmenším trasu vleku.
Jak už jsem psal ve vedlejším vláknu, sníh na kopci, vlastně převážně stará slehlá směs přírodního a technického z listopadu, je úchvatně tvrdý, takže umožňuje kvalitní až slušné lyžování i při plusových teplotách a odměku vrchní vrstvy. Např. v pátek 25/4 bylo nahoře inverzně teplo, ráno +5 a před polednem až +11, ale protože nesvítilo slunce a bylo maličko lidí, kopec byl slušný ještě v 11:15, kdy jsem končil. (Jakmile ale na víkend přijede víc lidí a případně i vyleze slunce, bude to o něco slabší.)
Prognoza je myslím docela dobrá, jedině aby ta tvrdá „skořápka“ někde nepukla, pod ní jako obyčejně už teče voda a vymílá vrstvu sněhu odspodu a kdyby se někde nahromadila, mohla by to prorazit (už se i stalo). Snad vydrží.
Technický sníh a ti, kdo ho tam vyrobili a průběžně zpracovávali, mají pochvalu :-)))

26.04.2008 10:28:51 #2 

administrator

(ivan, ) Stránky www.stoh.cz uvádějí provoz do 1/5, zatímco na www.spmlyn.com, kde je i statická webkamera, se slibuje provoz až do 4/5 s tím, že „sněhu je dost“. Upřímně řečeno, jak jsem psal i jinde, když jsem se tam 24. odpoledne byl podívat, na spodku a na dojezdu už ho moc nebylo a stopa vleku byla na jednom místě už skoro pryč. Jistě, jde to zahrnout mašinou, ale jak ukazuje i aktuální obrázek, na té úzké sjezdovce už to „kopní“ (kopno je krkonošsky flek bez sněhu) trochu moc. Tenhle víkend bych si ještě představit dokázal, ale dál??? No, kdo chce, má na webu telefon na nějakého odpovědného hocha, tak ať si to radši ověří. Mám soukromý pocit, že už tam stejně o cizí nestojí, jestli si potrénují s děcky, spíš by pasanti překáželi…

26.04.2008 18:04:47 #3 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) Lidí akorát na kotvy a měkota už od rána na senzačně urovnaným kopci – nahoře mlha. Jediná záchrana krásnýhio svezení je přes noc jasno a míň vlhkosti ve vzduchu … Stejně je to ale krásný kroužení :-)

28.04.2008 01:01:11 #4 

administrator

(ivan, ) Tuhle jsem vedle psal, že bysme neměli Mísečkám dělat takovou reklamu :-(((.
Ale lyžaři si je nakonec stejně „našli“ a co se tam dělo tuto neděli (27/4), nemá obdoby. Nečekal to nikdo a divili se zaměstnanci i štamgasti, skoro ve stylu známého „laik žasne a odborník se diví“.
Parkoviště nestačilo a už v půl deváté se udělala fronta větší, než jaká prý byla kdykoliv v sezoně. Snad jen chvílemi úplně na začátku sezony tam mohlo být tolik lidí, uvažoval jeden z vlekařů, když jsme to přetřásali.
Kopec až překvapivě (vysoká noční vlhkost vzduchu a ráno v 7:30 už +5 stupňů dole na vleku) ztvrdl, brzy ráno úplný WC beton. Ačkoliv rolboval pečlivý Pavel Anděl, který opravdu umí, úplně do rovna se hodně rozbitý kopec udělat nepodařilo (vykládal sám Pavel, který se hned v sedm přišel na svém dílku povozit), a tak to první jízdy bylo i docela náročné.
Prý snad byla den předtím nějaká upoutávka v televizi (zprávách?), nevíte někdo? Zajímá mě, jestli si to přítomní jen tak vydedukovali z běžně dostupných informací, přidali předpověď, lákadlo 150,–/1,– jízdného, či kýho čerta proč se jich tam sešlo jak much na h..ně :-)))/:-(((
Na 1/5 má být stále poměrně chladno, takže se bude tohle maso opakovat? Co s tím? Ujet do Alp, jestli se tam trochu ustálí počasí? Ukecat kluky, aby pro známé pustili vlek v šest nebo ještě dřív? Jet na běžky nebo na kolo? Okopávat zahrádku?
V každém případě je to zajímavý moment: sezona dlouhá (Mísečky od 17/11) skoro půl roku, v té hlavní lidí zde méně než dříve, ale teď, v době, kdy už dávno neměli mít o lyžování zájem, taková návštěva. Tuto jednorázovou zkušenost nelze moc zevšeobecňovat, ale nabízejí se zajímavé úvahy, zejména asi o ceně a poměru cena/výkon…

28.04.2008 13:54:40 #5 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Jojo, bylo to docela maso, čekal jsem tak pětinu lidí maximálně. :( Ale zase musim říct, že i přes to ta hodinka do 9 byla moc pěkná, no a potom jen takový vození se a pokoušení se jakž takž si zajezdit v muldovatý kaši. Dneska to však bylo jiný kafe, lidí minimum, kopec parádní a dalo se na něm do 11 pěkně kroužit. Vedro ale bylo dost slušný, takže se už objevují mokré fleky. Když jsem to po 11 balil, potkal jsem dokonce jednoho týpka na lyžích v kraťasech a bundě, asi se šel převléknout. :))

29.04.2008 00:13:39 #6 

administrator

(marťas, ) Já jsem si minulý týden udělal prodloužený lyžařský víkend. V pátek jsem pojezdil v Horních Mísečkách na Machytce a na na neděli jsem se rozhodl zajet si ještě do Jeseníků na Ovčárnu. Po pravdě řečeno, jsem dost váhal, sjezdovka na machytce byla v pátek výborná, pak jsem si ale řekl že si tedy udělám takové srovnání jarního lyžování v tuzemsku. Počítal jsem s parkovacím poplatkem na dolním parkovišti Hvězda a že se nechám vyvézt busem na vršek Ovčárny. První neskutečnou frontu jsem absolvoval při nástupu do autobusu cca 15 min. (nastupování v ranní špičce je delší než cesta nahoru). Lidí tedy od rána také na ten první bus odhadem kolem stovky, k pobavení byl snad jen v lyžákách obutý nepříčetně řvoucí fotřík rozčilený, že díky malému synkovi nestihne první narvaný autobusový spoj. Další cca 5 min. frontičku bylo potom nutno absolvovat nahoře u jedné centrální kasy na zakoupení permice.Já jsem se potom přesunul na vlek áčko přímo pod petrovými kameny. Pro mě to znamenalo absolvovat cca 300– 400 m. z parkoviště s lyžemi a taškou na boty a následně potom řešit kam uschovat zavazadlo.Sjezdovka má slušný sklon, délka něco mezi 800– 900 m. avšak dojezd dole končí v úzké rokli s přemostěným potokem. Dolní stanice kotvy, provizorní bouda stlučená z prken, sociální zařízení žádné, prostě realita tak z roku 1980. Sjezdovku možná rolbou jednou přejeli, ovšem v 9 h. kdy jsem dorazil už dost rozbitá (ale dalo se) po 11. hod. už se tam s tím každý víceméně pral. No, vydržel jsem nakonec od těch 9 do 14 hod. Vzhledem k tomu že většina vleků tam byla v provozu, nakonec ten nával nebyl tak strašný,ovšem vezmeme li ten zmiňovaný poměr cena a kvalita tak je to tristní. Všichni tu víceméně nadáváme na ten předražený Špindl za 750 kč. v hlavní sezoně. Když ale spočítám cenové relace, tak včerejší celodenní Ovčárna permice byla i po jarní slevě k mání za cca 360 kč. + 100 kč parkovné + 30kč. jízda busem a jsme na téměř 500 kč. Pokud se rozhodnu dojet autem až nahoru a jedu tam sám, tak potom je to 360+360 tedy 720 kč. což je téměř cena Špindlu za hlavní sezonu . Takže aspoň z pohledu té kvality poskytnutého zázemí a upravených sjezdovek jsem za ten Špindl docela rád, že poblíž takové středisko mám. Co se týče Ovčárny je mi na druhou stranu taky jasné že pokud jakýkoliv pokus o alespoň částečnou modernizaci střediska, tu naráží na věčný boj se správou parku, která má zde zatím vždy poslední slovo, tak se tam ten stav asi nepohne. Do očí bijící je ovšem absence alespoň základního sociálního zařízení. Hlavně od té kotvy tam je to do nejbližší chaty dost z ruky. Závěrem řečeno, jarní návštěvu Ovčárny bych určitě doporučil, já osobně bych tu již ovšem dal přednost hřebenové projížďce na běžkách.

29.04.2008 02:37:33 #7 

administrator

(ivan, ) Ano, potvrzuju, bylo sice teplo, v noci prý nejníže +4, ale zase klesla vlhkost, takže ráno byl sníh pěkně ztuhlý a kopec slušně vydržel, jak píše Martin.
Ještě lepší sníh byl ale tam, kde se nejezdí, tedy na Medvědíně, kudy jsem sjížděl před polednem dolů. S báglem a druhými lyžemi na ramenou jsem se ale opravdu docela zahřál, hlavně tam, kde už sníh nebyl na plynulou jízdu a muselo se trochu kouzlit.
Btw, medvědínský horní vlek se stavěl s tím, že prodlouží sezonu, ale v praxi se vždycky odstaví jako první. A dokonce se prý jednalo o jeho odstranění kvůli budoucím novým lanovkám. Ale nakonec má zůstat. Vršek černé se dá stále jezdit bez problémů, akorát chybí způsob, jak se dostat zase nahoru.

01.05.2008 18:18:18 #8 

administrator

(Martin Lucký, info@ecrystal.cz) Tak jaké bylo dnešní prvomájové lyžování, byl jste někdo, jezdí se tedy opravdu až do neděle? Rád bych o víkendu naposledy vyrazil, ale nevím zda-li to ještě ty 3 dny vydrží a nebudou fleky…

01.05.2008 21:39:07 #9 

administrator

(ivan, ) Nebylo to dobrý. Až do úterka včetně ráno pěkné,vždy ztuhlo, ale pak přišly mraky a velká vlhkost, takže středa úplně nanic a čtvrtek (= dnes = 1. máj) sice o trochu lepší, ale nic moc. Ježdění jsem nechal po hodině v 8:30 a asi o hodinupozději, kdy jsem odcházel, mi známí na dotaz, jestli to ještě stojí za to, odpověděli, že ne. Celý den je ale chladno a navečer se konečně začalo vyjasňovat, takže když to vydrží, bude tvrdo. A podle předpvědi by tak mělo být i nadále. Takže šance na neděli je. Kopec sice už místy mele z posledního (ty dva dny, kdy vlhko a neztuhlo, mu daly hodně zabrat), ale zatím se dařilo vše zahrnout a dnes brzy ráno se dalo jet všude. Provoz d neděle vydrží, jak kvalitní to bude na kopci, záleží na počasí. Já bych tam měl být ještě zítra (pátek) ráno, večer pak poreferuju.

02.05.2008 08:22:25 #10 

administrator

(Zajda, ) Stručně řečeno NARVÁNO ! Tolik lidí nepamatuji ani v hlavní sezóně. Jinak teplota –2 st.C, slunečno.

02.05.2008 20:44:50 #11 

administrator

(ivan, ) Úplně jiný kafe než předchozí dva dny. Sice opět inverzně, takže dole větší zima než nahoře, ale přece jenom přituhlo, takže vlhký a špinavý kopec předchozích dnů se nekonal. Nebylo sice pořádně ztvrdlé, takže se těsně před devátou nahoře začalo propadat, ale do té doby to bylo slušné, rychlé, i když trochu hrbolaté (úplně do rovna to prostě na tom sklonu a v tom měkku upravit nejde). Já jsem po hodině a půl končil v devět, takže nevím, jak to bylo dál. Lidi ale jezdili. Bylo jich tak akorát na kotvy, chvílemi méně, chvílemi pár čekajících, ale nanejvýš tak deset, řekl bych. Prognoza je ale nejistá, když se vyjasní, mělo by to být ještě o kousek lepší. Předpověď ale není úplně jednoznačná, takže bude asi záležet i na vyloženě místním stavu. Zahrnuté bylo všechno, během dopoledne se to možná ojediněle někde prohráblo, ale jak jsem už psal, na kopci jsem pak už nebyl a vyložené fleky se zdálky na pohled nekonaly.

04.05.2008 14:46:03 #12 

administrator

(ivan, ) Tak a je dobojováno, přinejmenším pro sjezdovkáře. Mísečky dotáhly v podstatě vlastně poměrně mizernou sezonu do překrásného 4. května. A dokonce na rozdíl od někdy v minulosti, kdy už prvomájové lyžování bylo opravdu spíš jen hecem, že to udržíme, bylo vlastně až do konce lyžování na poměry více než dobré. (O posledních dvou referovat nemůžu, ale na základě znalosti situace do 2/5 včetně, počasí a webkamery si to tak troufám ohodnotit.
Lze říci, že toto krásné dubnovo-květnové finále je jak triumfem lokálních podmínek Míseček a slušné nadmořské výšky, tak i kvalitního zasněžování, tedy výroby sněhu i další práce s ním, a tedy i průběžné úpravy. Na Mísečkách se do začátku května jezdívalo i dříve, ale nikdy v sezoně, kdy bylo celkově tak málo přírodního sněhu. (Jakkoli právě Mísečky měly letos to štěstí, že kritická pomyslná čára oddělující déšť a sníh vedla většinou těsně pod nimi, takže mnoho dole propršených dnů přinášelo tam nahoře sníh.)
Provoz od 15., resp. oficiálně od 17. listopadu do 4. května znamená skoro půlroční sezonu. Tak dlouhou se z neledovcových středisek ve střední Evropě může pochlubit jen málokdo. Takže potlesk, říkám.
O to větší škoda, že věrní štamgasti, do poslední chvíle vychutnávající pěknou lyžovačku, jsou v nejistotě, jak s nimi v příští sezoně Skiareál naloží. Viz vedlejší téma. Ještě se k tomu buďto tam nebo v blogu vrátím. Podle dostupných informací se totiž zdá, že sledovaného cíle – likvidace klasických neomezených sezonek – asi bude dosaženo. Ale zatím nechci šířit poplašné zprávy, a tak se časem z titulu médií dotážu na oficiální informaci.
Těm, kdo ještě neodloží skialpy, nebo využijí sníh na hřebenech k běžkování, nezbývá než popřát krásné zážitky. My, upachtění hoblovači, vyrazíme holt do Alp, kde se sněhu taky urodilo a kde konečně nastává krásné počasí. Ať žije firn a jarní pohoda!!!

05.05.2008 00:39:42 #13 

administrator

(marťas, ) Jo jo souhlas, byl jsem tam dneska ráno, docela pěkně to klaplo,já jsem po sledování počasí chtěl původně přijet taky v pátek,musel jsem ale být v práci, nakonec ale ta neděle taky nebyla špatná, lidí se vzhledem k provozu grátis sešlo nakonec dost, avšak dalo se jezdit do té půl desáté slušně, nato že je květen. Končil jsem nakonec až po dvanácté. Jinak taky mám pocit že ta zima se letos přestěhovala právě do těch vyšších poloh.Malá střediska dole bez zasněžování provozovaná v obcích, se většinou už druhý rok po sobě vůbec nerozběhla, je to trochu paradox v kontrastu s vydařenou sez. ve Špindlu.Tak hlavně aby se dalo jezdit aspoň někde.Já osobně teď pojezdím na kole a přes léto parkrát i na té trávě, pokud bude kde. Květen by k poježdění na ledovci v Alpách také mohl být zajímavý, chtělo by to ale trefit počasí, přece jenom je to už trošku dál, než na Mísečky.Všem kdo se tam chystají přeji také tímto ještě pár povedených lyžařských dní.Takže ať se to počasí ještě párkrát vyvrbí.

05.05.2008 15:55:31 #14 

administrator

(Zajda, zajda@carvingboard.info) Hlásím dnešní stav na Kitzs. teplota kolem – 2 st.C , ráno mlha + difuze, od oběda se to probralo. Sníh kupodivu dobrý na květen, od cca 2.500 mnm je to už měkčí a má to tendenci vodnatět. Turistů minimum, ale docela dost tréningových týmů žáků z ČR, PL, IT. Někteří mají postavené brány, někdo se jen prohání po sjezdovce :o( . Pár fotek www.carvingboard.info/kopecky7

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek