Skihalle Neuss - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Skihalle Neuss

16.06.2008 23:39:47 #1 

administrator

(HracH, ondrej.hrachovina@seznam.cz) Ahoj skieři! Máte někdo zkušenosti se Skihalle Neuss v Německu u Dusseldorfu? Jde mi hlavně o snowpark-překážky, připravenost, celkový dojem, popř zkkušenosti s vypůjčením vybavení. (Ve SNOW 28,Ivane, zmiňuješ Neuss jen okrajově.) Díky moc a přeju všem,aby ta „horší“ část roku utekla co nejrychleji!

18.06.2008 21:46:05 #2 

administrator

(ivan, ) Samozřejmě už dávno nevím, co přesně jsem tehdy dávno psal. Akorát teď v červnu je to snad pět let, co jsem v Bottropu byl na testech jako servisák, a tak jsem osobní zkušenost měl s ním, ne s Neussem. Podle toho, co vím, je to tam sice kratší, ale širší a celkově příjemnější. Od té doby se ale dost věcí změnilo, Bottrop pod Girardellim unikl krachu jen injekcí nového přistoupivšího společníka, snad se změnil i systém výroby sněhu („crushed ice“ tomu říkali, princip by jistě šlo vygúglit), snowpark jistě posílil atd., takže smysl má jen informace opravdu aktuální. Moc návštěvníků tu jistě nenajdeš, zkus kdyžtak německé servery (carving-ski.de, ski-community.de) a neusský web.
„Horší“ část roku zase tak špatná není, pohybovat se v teple, chodit naboso a dělat zase jiné věci mi přijde docela fajn. Akorát kdyby k tomu ještě tak byly ty ledovce ve stavu před 30 lety. Anebo aspoň tak čtyřikrát větší Neuss někde blízko u nás…

19.06.2008 08:20:19 #3 

administrator

(jarda, ) Byl jsem tam před cca 4 lety v červenci (všední den, kolem 12:00) a docela spokojený. Je to ovšem relativní, protože jsem byl zrovna uprostřed lyžařského „půstu“ a tudíž docela „nadržený“. Snowpark byl ten den zrovna zavřený, hlavní svah měl nahoře kousíček ledu, níže to byla pár cm vrstva ledových krystalků, pod tím naštěstí docela tvrdo, takže se zaříznout dalo. Na slalomkách s r10 šlo udělat pár obloučků, lidí relativně málo, sklon svahu je příjemná modrá, šířka postačovala. Přiznávám, že mít přes léto něco takového do cca 300km, tak tam utratím majlant. Vybavení jsem měl všechno svoje, půjčovna byla dost velká, ale co tam měli, jsem si nevšiml. Pokud už máš velký absťák, tak to zkus, týdenní dovolenou bych tam netrávil.

19.06.2008 23:49:03 #4 

administrator

(HracH, ) Super,pánové,díky za info. Jsem v Dusseldorfu na studijích,tak to tam určitě průbnu. A dám vědet.

29.06.2008 23:58:52 #5 

administrator

(HracH, ) Tak Skihalle Neuss mě celkem mile překvapila. Musím to ale trochu konkretizovat. Sjezdovka obecně pro pokročilého jezdce lákavá není. Udávaná délka 300m se subjektivně zdá kratší. Sklon je na většině trati nedostatečný, pouze prvních asi 100 metrů je carvingově jezditelných. Pro pokročilého má smysl ve spojení s možností otestovat lyže (16 EUR), pro méně zdatné, popř děti je ale sjezdovka celkem ucházející. Sníh mě obecně mile překvapil, v hale je udržována konstantně teplota –4 stupňů. Ráno je povrch homogenní na celé trati, trochu měkčí,ale přijemně drživý. S postupem času se sníhu pomalu sešoupává z vrchních partií níže,takže vzniká velmi tvrdý poklad na prudkém svahu v kontrastu s asi 5 cm vrstvou nahrnutého měkkého sněhu dole. Osobní očekávání splnil snowpark-opět není asi uspokojující pro zabijáky,ale začínající freestyler si užije dost. Dominantou je hlavně jibbing. V hale je rovná bedna 3m, lámaná bedna 5m, áčko (bedna) asi 7m. Bohužel chybí jakýkoliv (úzký) rail. V areálu je též jeden skok s tablem asi 4 m. Jak říkám-nic pro profíky, ale na pilování techniky a rotací typu 270-on/-out dobré. Denní vstupné stojí asi 22 EUR ve všední den a můžete lyžovat od 9 ráno až do 23h. Půjčovna je vybavena pouze rekreačními lyžemi-opravdu velmi měkké a v ne zcela uspokojivém stavu. Twintipy bohužel půjčit nelze. Vlastní výbava tedy výhodou. Celá hala je zařízena ve stylu alpské vesnice, s příjemným zázemím. Velmi netradiční je možnost vyjít ven na letní slunce, když je čověku zima, dát si třeba pivo, a pak jít dál vesele jibbovat:)

06.07.2008 10:25:25 #6 

administrator

(ivan, ) Výborná zpráva, díky za ni! Vlastně potvrzuješ to, co jsem i jako nefreeskier vytušil už tehdy: kromě lákání nelyžařů je hala dobrá hlavně pro freestylisty. Nepotřebují nijak velký sklon svahu ani délku, a podle toho, co vídám, lze slušný park vybudovat i v poměrně skromných (ve srovnání se sjížděči) podmínkách.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]