Odpovědnost za zranění způsobená při lyžování - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Odpovědnost za zranění způsobená při lyžování

09.07.2008 14:54:52 #1 

administrator

(Honza, ) Zpráva z dnešních Hospodářských novin – zdroj ČTK):
Bude souzen lyžař, který zranil dívku

Mladík, který v únoru na šumavské sjezdovce narazil do sedmileté dívenky a těžce ji zranil, stane před soudem. Státní zástupce na něj podal obžalobu z ublížení na zdraví, řekla včera státní zástupkyně Miroslava Prokešová. V Česku to je první případ tohoto druhu, který skončí před soudem.

Zajímal by mne vývoj této události a její výsledek, takže kromě diskuse na toto téma vítám jakékoliv zprávy o vývoji situace a i stavu sražené dívky (dlouhodobé léčení, trvalé následky, …). Myslím že tento případ ukáže, jak se v budoucnu u nás bude pohlížet na zranění způsobená druhým při běžném rekreačním sportu.

10.07.2008 10:56:21 #2 

administrator

(jarda, ) Dle mého názoru a snad nejsem daleko ani od právního výkladu jsme za své jednání odpovědní. Myslím si o sobě, že jsem speciálně na lyžích možná až přehnaně opatrný ve vztahu k ostatním lyžníkům a pokud nemám hodně slušné vyhlídky na bezpečné (myšleno ve vztahu k ostatním lyžařům) projetí svahu, tak raději nejedu. Když pozoruju, co a jakým způsobem jezdí, tak upřímně mívám strach, se mezi ně dostat. Občas se dokonce najdou debilové, kteří se rozhodnou se mnou závodit a to bych pak vraždil. Lyže mají nabroušené už od předminulé sezóny, v botech čtvery ponožky a statečně to pálí šusem, dokud mě nedohoní a nezačnou předjíždět, nejlépe těsně kolem, abych si jich pořádně všiml a dali tomu frajerovi pocítit hořkost porážky. Pokud je zaregistruju, tak je to ještě fajn, ale jímá mě hrůza z toho, co se stane, až se jednou před nima pořádně opřu do hran a oni to do mě napálí. Sorry, to jsem se trochu rozčili off topic.
Kromě vlastní opatrnosti je dobré mít i pojištění odpovědnosti. Ne snad, že bych si potom dovolil bezohlednou jízdu, ale abych se co možná nejvíc ochránil proti možným následkům. Přece jen se na těch prknech pohybujeme dost rychle a i při sebevětší opatrnosti se může stát, že někdo před námi (děti jsou v tom mistry) udělá naprosto nepředvídatelný manévr a neštěstí je hotovo.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

28.12.2016

Exkluzivní lyžařské boty na míru v Harfasportu

Každý zná ten pocit, kdy se po celodenním lyžování ...
22.12.2016

Lyžařské boty Salomon X PRO 120

Kupujeme si skipasy, abychom měli okamžitý přístup ...
20.12.2016

Luxus při lyžování pro vaše nohy?

Říkáte si, že je to nemožné? Tak to se co nejdříve ...
18.12.2016

Atomic Memory Fit

Technologie individuálního přizpůsobení lyžařských ...
05.11.2016

Lyžařské boty K2 B.F.C. 100 WALK

Komfortu se meze nekladou. Nové lyžařské boty K2 B....
04.11.2016

Lyžařské boty Tecnica 2016/17

Nové lyžařské boty od firmy Tecnica jsou určeny jak...

Diskuze o lyžování

jaký páteřák a vyplatí se vůbec?

dnes 00:47:40 od BigBang

Fischer Vacuum

dnes 00:31:55 od BigBang

Fischer Motive 95 Ti 15/16

dnes 00:21:33 od BigBang

Nejlepší je SPORTEN AHV 06 GS

včera 23:33:02 od banavka

Spatne lyze, namazani nebo snih

včera 23:22:43 od HonzA_

DO KOLIKA?