Kolik jste jeli max na lyzich? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kolik jste jeli max na lyzich?

Nalezené položky: 49 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

09.07.2008 20:36:38 #1 

administrator

(Danidel, ) Napadl me se zeptat kolik jste max jeli na lyzich?

Ja jsem jel max 97 km/h.

09.07.2008 22:25:14 #2 

administrator

(marťas, ) Co to je za pitomej dotaz, tady nikdo nemá na kombinéze tacho a nejseš mezi ,,motorkářema,,­.Kdyžtak teda, kdy,kde a na čem? 165 cm slalomky? Případně jak to regulérně změřit?

09.07.2008 23:18:44 #3 

administrator

(arsi, ) marťas súhlasím,že otázka Danidela pobavila aj mňa:-)Fakt som zvedavý čo z toho vzíde.Dalo by sa to aj v amatérskych podmienkach a zároveň najpresnejšie zmerať vo Francii na povestnom letmom kilometri.Neviem či by som do toho šiel.Viem,že by to bolo pri mojej váhe na napr.DH lyžiach určite hodne cez spomínaných 97 km/h.Ale toto nikdy nebolo pre mňa,od detstva som sa neprestal báť zjazdov.

Danidel,že si sa ti hral s GPS-kom?:-)

09.07.2008 23:21:16 #4 

administrator

(arsi, ) oprava:Danidel,že si sa ty hral s GPS-kom?:-)

10.07.2008 00:14:54 #5 

administrator

(ivan, ) No, mě zase to téma ani nepřekvapilo. Otázka „jak rychle jedu“ je přece absolutní evergreen a zajímalo to lyžaře odjakživa. A poté, co existuje možnost měření pomocí GPS, se nabízí ještě více. Leckdo s tím už nějakou zkušenost udělal, tu a tam se vyskytne možnost na nějakém úseku se nechat změřit (aspoň jsem o tom víckrát četl a nemyslím jenom Lanciato). I ve SNOW to někdy už měli na testech a nějaké výsledky mají zapsané. A taky se na Bouřňáku jezdí závod, před pár lety tam jel i Petr Socha. Hodně se diskutuje i o přesnosti a odchylkách.
Sranda přitom je, že navzdory této technice se vždycky objeví někdo, kdo zamachruje nadneseným údajem. Nejčastěji, aby měl marťas radost :-), právě na slalomce.
Na tom Bouřňáku jezdí nejlepší, pokud se matně pamatuju na výsledky, znatelně přes 100. Když před lety byl součástí Pro Senior Tour letmý stometr na Černé ve Špindlu, taky to šlo až přes 120.
Já osobně se můžu velmi nespolehlivě opřít o jakési amatérské měření mezičasů z dob, kdy se ještě jezdily sjezdy na Červené ve Špindlu (70. léta). Na konci Generálu (tzv. Generalšus, ta horní placka na jednu nohu) tam prý skoro pro každého chlapa vycházelo více než 100 km/h. Jestliže se ty skoro 2 km (dřív byla sjezdovka užší a zakroucenější, takže asi delší než dnešních 1800 m) jezdily 1:15 až 1:25, vychází to na průměr až nějakých 90 km/h. A někdo byste mohl vědět, kolik se dneska jezdí Modrá Open – u nejrychlejších s nesrovnatelně lepším vybavením (lyže, kombinézy, vosky), než jsme mívali tehdy.
Takže, suma sumárum, tak úplně nesmyslná mi ta otázka nepřijde. Trochu jako by sice kopírovala oblíbený dotaz v diskusích motoristických (že bysme si taky zamachrovali, kolik kdo jel nejvíc v autě – když je ta okurková sezona?), ale pokud někdo příležitost ke slušně objektivnímu změření měl, ať se pochlubí. Stejně je to, podobně jako většina věcí na internetu, bez záruky :-)

10.07.2008 10:29:02 #6 

administrator

(jarda, ) Já se měřil jen jednou na Stubai, kdo to zná, tak ví, že je tam měřený poměrně mírný kopeček a ukázalo mi to 68km/hod. Nájezd jsem měl sice větší, než z té startovní budky, ale ani tím se moc získat nedá i nad startem je celkem placka, pod nohama obřačky. Docela mě to překvapilo, pocitově bych hádal daleko méně a určitě to bylo kus pod tím, co si někdy za dobrých podmínek dovolím. Vychází mi z toho, že někam kolem magických 100km/hod se i amatér může dostat a při troše štěstí to i ve zdraví přežít :-) Daleko více než kolik to dá v km/hod, mě občas pobaví zkoušet, kolik „géček“ ustojím v oblouku. To samozřejmě nijak neměřím a čerta pokouším zásadně na SL. Možná taky pitomost, ale takhle nějak si hledám hranice toho co udrží noha, lyže i podložka. Navíc ten pocit maximálně prohnuté „praštící“ lyže, stehenních svalů na doraz a následného vystřelení do dalšího oblouku mi prostě dělá fajn.

10.07.2008 13:24:35 #7 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) Ivan uvádí dost objektivní hodnoty. Některé je možný si i docela snadno ověřit. Třeba zrovna na tý Modrý open – je pro každýho a každoročně :-)… Celý je to děsná placka, jak všichni víme. Nahoře ne a ne se to rozběhnout – je to k nepřežití – nuda… No ale po chvilce to začne bejt pro nás zralejší už daleko zajímavější. Nohy, zvyklý na pohodlí kancelářský židle a gauč, už někde v polovině kopce díky pokusu o sjezdovej postoj tuhnou. Zároveň si člověk začne uvědomovat, že je to tak trochu i potápěčská disciplína – břicho upnutý do kombinézy a stísněný tím nezvyklým ohnutím se nějak nevejde mezi stehna – takže v podstatě až dolů na jeden nádech … :-)… No a pak ke konci přijdou tři jednoduchý zatáčky, ve kterejch si ale konečně člověk začne připadat tak trochu jako vopravdickej sjezdař… :-) – ale i ty vyžadujou dokonce i od značný části starců nad šedesát protrpět ve sjezďáku… Pak je rovinka – už úplně bez dechu do cíle… Poctivě změřená délka trati je 2490m (lze zkontrolovat i na Seznam-Mapy) V roce 2008 (žádnej rychlej sníh) byl nejlepší čas 95,98 což odpovídá průměrný rychlosti 93,39 km/hod. Takže je nad slunce jasnější, že i při tý nudě to jakžtakž správně pokrčenýmu člověku stojícímu na dlouhejch lyžích musí už někde od horní stanice Hromovky až do cíle utíkat místy i dost přes sto…

10.07.2008 22:38:58 #8 

administrator

(marťas, ) Na Modrou Open jsem se byl podívat letos a musím říct že je to asi nejlepší otevřený veřejný závod a fakt nevím kde se něco podobnýho ještě jezdí. Nesehnal jsem však odpovídající lyže, takže jsem si sjezdovku projel na obřačkách jenom v rámci prohlídky tratě. Start na placce nahoře, tam je chvíli téměř rovinka, takže až do první brány odhadem tak 50 m. ostrý bruslařský sprint a pak nízký postoj tak 1,7 km až za horní stanici lanovky Hromovka, k ,,rukávu,, na pravou stranu. Pokud se tam sejde dobrá výdrž a dobře připravené lyže tak není problém tam vlítnout kilčo deset.Ten rukáv do prava má, jestli se ještě dobře pamatuju, celkem tři hrany a ani za jednu není do poslední chvíle dost dobře vidět.Jelikož tam byly na každém oblouku tuším dvě až tři branky, musí být ty oblouky maximálně přesně nadjeté. Takže čisté projetí v týhle rychlosti rozhodně tak jednoduchý jak tu Honza uvádí v tomhle fofru teda není. Čas vítěze ( myslím Borek Zakouřil) co jsem našel teď na netu byl 1:34,41. A dokonce se startovním číslem mezi posledními kolem snad 160. Tuším, že jel ty jízdy dvě a ta první paradoxně na začátku závodu za masters, byla o něco pomalejší. Jinak svědčí to o tom že ta trať byla připravená naprosto špičkově. Téměř žádná vyjetá místa nebo koryta. No, v každým případě pokud dopadnou teď dvoje SG lyže, podaří se mi je někde zajet, odzkoušet a nerozsekat se, mám zálusk to příští rok zkusit taky.

11.07.2008 19:38:34 #9 

administrator

(Danidel, ) Pro ty ktere jsem pobavil: Italie Seis ser alm (nebo jak se to pise). Svah na nem v dve fotobunky ve vzdalenosti priblizne 3 metry od sebe na konci tabule na ktere to ukaze tvoji rychlost … z rovnice v=t*s (v… rychlostm, s… vzdalenost(3m), t… cas projeti mezi fotobunkama) jednoduse spocitas rychlost

12.07.2008 08:52:23 #10 

administrator

(jarda, ) Chlape nemať nám tu veřejnost :-) Co já vím, tak vždy platilo že v=s/t.

12.07.2008 12:00:46 #11 

administrator

(Danidel, ) jaj… omlouvam se… chybicka se vloudila :(

14.07.2008 10:54:57 #12 

administrator

(Milan, ) Také dám trošku do diskuse. GPS mám až od letoška, na lyžích jsem ji zatím ssebou neměl tak se moc těším, co změřím v příští sezoně. Jinak jak píše jarda také si teď užívám víc géčka v zatáčkách než maximální rychlost, nicméně dřív jsem se trochu o to snažil. Objektivně naměřenou maximálku mám na umrzlé rennstecke ve Flachauwinklu kde jsem ještě objížděl start budku 85 km/h. Pocitově jezdím na volné sjezdovce s obřačkou občas ještě o dost víc, poznám to podle vibrací které se v měřené rychlosti ještě nevyskytovaly. Nejvyšší rychlosti jsem, ale určitě dosáhl na skokanském můstku, kde jsem trénoval už od mládí docela dost, hlavně na můstku s přírodní nájezdovou stopu a protisvahem. Nakonec jsem se dostal do fáze kdy jsem se spouštěl paraelně vedle nájezdové stopy, ale ještě o něco výš než byl start skokanů, objel jsem odrazový stůl a sjel celé dopadiště. Zážitků mám z toho spoustu, tak to tady nebudu rozvádět snad jen že prejet v té rychlosti vlastní buben znamenalo v podstatě skočit asi 15m sice nízko nad podložkou ale vyždímalo mě to pěkně, z vlastní rychlosti jsou nejsilnější vjem obrovské vibrace lyží a neskutečný aerodynamický hluk tenkrát jen v čepici, dál přejezd v té rychlosti do protisvahu má také své kouzlo. Vše je ale o tréninku, když už to za den jedete popáté a vše si odšlapete tak si to už užíváte. Rychlost nemám změřenou, ale jen prostým srovnáním z výše uvedeného by mohla by mohla dosahovat 140 km/h. Použity byly staré klasické lyže artis atom super o délce 200 s kompozitovým plátem po celé délce lyže. No třeba se na můstek ještě někdy s GPS vypravím.

10.01.2009 19:35:35 #13 

administrator

(basino, basino@centrum.cz) Někdo se tu zmínil o přílišném nadnesení rychlost tak sem se rozhodoval jestli to napsat ale… Předevčírem sem si vzal na šumavskej špičák svou GPS a celou sjezdovku číslo 3 sem si sjel ve vajíčku( bylo to hned po otevření na manžestru)dole sem se kouknul na GPS a maximální rychlost 163Km/h :-)

10.01.2009 21:40:06 #14 

administrator

(H.Hugo, ) Mozna by tu nekdo z fundovanych mohl utrousit par vet o tom jak GPS funguje a nakolik je presny kdyz ma smer rychlosti vertikalni komponentu, cili ne na horizontalni ale na naklonene rovine. Basinem udavana rychlost me pripada nerealna. Muzou treba CPS poplest draty vysokeho napeti?

11.01.2009 18:23:27 #15 

administrator

(pavel, skier.cz@seznam.cz) Hmm a jaká pak může být rychlost freeskiera, který se řítí po X m vysokém dropu kolmo dolů. To je rychlost, která by mě opravdu zajímala. Jinak myslím, že zajímavější by bylo změřit si rychlost v oblouku, než při šusu… =)

11.01.2009 18:57:40 #16 

administrator

(basino, basino@centrum.cz) Nevím no ale nejsou tam žádný dráty vysokýho napětí. Přesnost měření sem testoval podle takovejch těch radarů ve městech co ukazujou rychlost, a když přijíždíte do Klatov od Plzně tak je tam jeden tenhle radar v kopci dolů a GPS ukazuje jako radar…

11.01.2009 19:29:38 #17 

administrator

(honzas, ) No ono lze třeba tu GPS vyzkoušet při jízdě v autě do prudkého kopce a naopak dolů a porovnat třeba s tachometrem – výsledky jsou různé, kdysi jsem to zkoušel, už si nepamatuju jaký byl rozdíl, ale např. při 80km/h na tachometru po rovině, s kopce a do kopce byl pokaždé jiný výsledek. Ten sklon tam určitě hraje roli.

12.01.2009 12:33:13 #18 

administrator

(Milan, ) Normální automobilová navigace v kopci zkresluje ale do mínusu. S rychlostí se dá pracovat jako s vektorem a rozložit ji klasicky v pravoúhlém trojúhelníku. Skutečná rychlost po spádnici je je potom naměřená rychlost/COS stoupání svahu tj je ještě vyšší. Naměřená 163 km/h je, ale nereálná v běžném oblečení a meteriálem. Nevím jaké byly použity lyže, ale vibrace v takové rychlosti u běžných lyží už by je dělaly neovladatelnými možná by to ani nevydržely. Špičák neznám ale je potřeba si uvědomit, že v takové rychlosti už skáče úplně všechno a bez vyjimečně vhodného svahu a schopností to asi není reálné uřídit.

12.01.2009 18:39:55 #19 

administrator

(MirkoCarver, ) Nějak si nedovedu představit, jak při 163km/h koukáš na GPS-ku. Příště zapni záznam a nebude problém zjistit skutečnou rychlost… Když sem hodíš GPX soubor se záznamem jízdy, nebude už pochyb…

12.01.2009 19:35:13 #20 

administrator

(basino, basino@centrum.cz) Bylo to na Salomonech StreetRacer 6 délka 172cm (myslím že model 2007 nebo 2008). Jak už jsem napsal byo to na manžerstru, byl sem první kdo tu sjezdovku hned ráno jel, bylo –12 takže zmrzjel sníh. Musel sem i hodně utáhnout vázání, protože i když sem jim v servisu řekl, že jezdím hodně ostře tak při vysokých rychlostech vypínaly… Až se tam dostanu příště zas takhle brzo tak si zkusím vzít i jinou GPS a pokusím se zaznamenat tu trasu. V tom max co sem jel sem se ani neodvážil přibrzdit jelikož už to nešlo, a když sem se o něco níž dostal na mírnější svah a stoupnul si tak to se mnou skoro šlehlo no a dole, když sem zastavil tak sem nohy od vibrací skoro necítil :-) Uvidíme… už se těším na další testování :-D

12.01.2009 20:15:41 #21 

administrator

(arsi, ) ..nameraná rýchlosť 163 km/h je nereálna.Skús opakovať meranie:-)

12.01.2009 20:17:23 #22 

administrator

(PetrAT, ) Asi před dvěma roky jsem na testovačce zkoušel myslím, že to byla StreetRacer 7. To byla hodně líná lyže. Tím nechci zpochybnit že jsi jel rychle, ale zrovna na této lyži … :-|

12.01.2009 22:24:32 #23 

administrator

(everel, ) Basino, neber drogy a když už, tak je zapijj čistou vodou…

13.01.2009 20:08:53 #24 

administrator

(DD, ) Tak to je úplná blbosť !!!

15.01.2009 18:47:32 #25 

administrator

(H.Hugo, ) Tak jsem si nasel clanecek o tom jak GPS funguje. Ze stranek vyrobce (Garmin )jsem ziskal pocit, ze pokud se GPS pomeruje ke trem satelitum tak tim ziska pozici v dvojrozmerne rovine (zemepisna delka a sirka) pokud k tomu ziska signal od dalsiho ctvrteho satelitu tak tim ziska i trojrozmernou pozici/vysku. Nicmene kdyz jsem jim zavolal tam mi rekli ze jejich vyrobky algoritus na vertikalni korekci nemaji, ze merena rychlost je rychlost promitnuta do horizontalni roviny. To me prekvapilo, protoze i kdyz by jeden padal volnym padem ( nulova horizontalni rychlost) tak se ale meni relativni pozice vuci satelitum. Zda se ze sedi Milanem citovany vzorecek pro realnou rychlost (namerena rychlost/COS sklonu spadnice). COS pro 0 stupnu je zrejme jedna pro 90 stupnu asi 0 a jelikoz nulou nepodelis pak je to exaktni matematicke priznani ze si s volnym padem GPS nevi rady.

17.01.2009 17:48:28 #26 

administrator

(Aleš Hais, AL.HA.PO) Na dovolené ve francouském Arcs asi před deseti léty jsem si zaplatil jízdu na rychlostní sjezdovce.Půjčili mě helmu a dlouhé sjezdové lyže.Instrukror nás pustil asi z půlky kopce.Super zážitek,šel bych do toho znova.Mám ještě doma diplom s lístečkem z tachometru 124km/h.Kdo budete na dovolené v Arcs vyzkoušejte…

17.01.2009 23:56:46 #27 

administrator

(tuty, marttoni@post.cz) Letos jsem to s GPSkou taky zkoušel,fakt jsem byl zvědavý,kolik jedu v carvingovém oblouku,když šněruju sjezdovku křížem krážem. Na Klínovci jsem dosahl nejvyšší rychlost od těch 55 do 75km/hod a to na pařezáku. Docela jsem byl překvapený,protože jsem čekal tak okolo 40. Kamarád zkoušel přemostěnou i pařezák šusem (ne ve vajíčku,ale v postoji připosraného důchodce) a propracoval se na slušných 85 a to na skoro rovných lyžích z předcarvingové revoluce,které určitě slušně drží stopu na rozdíl od současných vykrojených „lopat“ viz výše(kde jel kdosi na skoroslalomce 160:-)))

22.01.2009 13:11:17 #28 

administrator

(Krab, ivan.pozar@netafim.cz) se dá povozit pouze na Bouřňáku při open akci Bestsjezd 2009 letos 7.února. Tak se tam potkáme a uvidíme, kdo z koho.

22.01.2009 14:24:33 #29 

administrator

(Milan, ) Zkoušel jsem jak rychle jde jet na slalomce Fischer RC4 WC minulý tý den v alpách. Hodně záleží na sněhu, jestli je tvrdá pista bez sněhu nebo tam leží rozježděný sníh. Pokud je tam sníh je dost obtížné se dostat na červené sjezdovce přes 80km/h. Když je tvrdá pista bez sněhu lze v mírném oblouku se dostat přes 90km/h. Slalomka s tou rychlostí neměla problém, ale pro vyšší rychlost by byl potřeba vyšší sklon, aerodynamičtější oblečení(alespoň jet bez bundy) a vhodnější lyže široká špička a krátké lyže dost ubírá na rychlosti.

22.01.2009 23:12:30 #30 

administrator

(šípař, jirisigut@seznam.cz) letos jsem se dostal k telefonu Sony Ericsson C 702 s GPS a v režimu stopař se rychlost měří docela snadno a dokonce vám to zaznamená celý průběh měření do grafu,který si můžete kdykoli v paměti vyhledat.Takže pro lidi které to zajíma stejně jako mě je to návod.

Nalezené položky: 49 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

dnes 22:21:35 od m3

Úplně nový typ lyží

dnes 21:08:15 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:18:04 od johnycek

Obertauern: [Středisko]