VOLKL KATANA - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

VOLKL KATANA

01.09.2008 16:57:37 #1 

administrator

(RM, ) Chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosť s VOLKL KATANA?! Ako sa chovajú na ZJAZDOVKE a v PRAŠANE?! Dá sa s nimi jazdiť na ZJAZDOVKE dlhé rýchle agresívne carvingové oblúky.. aj keď majú „negatívnu komoru“ pod viazaním čiže sú ploché a viac určené na freeride ako na zjazdovku! Lebo HELLBENTy sú tiež ploché, ale na zjazdovke sa točia ako bláznivé, lebo sú strašne mäkké a agresivita sa mení na akúsi jazdu na gumených lyžiach podľa mňa:) Mám lyže LINE PROPHET 100 marketinogovo určené na FREERIDE, ale podľa mňa sú to skvelé ALLROUNDy:)! Na zjazdovke držia skvelo, citim sa na nich skoro ako na zjazdových lyžiach, do oblúku sa dá výborne zaprieť a vložiť, nedá sa to porovnať s HELLBENTami, ale nemajú „negatívnu komoru“, sú klasické prehnuté pod viazaním a v prašane apoň po kolená ma stále tlačia až moc do záklonu a do oblúku sa nedokážem tak pekne vložiť (možno chyba aj mojej lyžiarskej neschopnosti)! Preto sa pýtam lebo hľadám skvéle lyže, ktoré sa chovajú na zjazdovke skoro ako ZJAZDOVÉ LYŽE (napr. LINE PROPHET 100) a v PRAŠANE sa s nimi dá plávať???!!! Som agresívny lyžiar, na zjazdovke asi expert a v prašane mierne pokročilý :) Myslíte si, že VOLKL KATANA môžu byť tie pravé lyže alebo nimi už sú LINE PROPHET 100 len musím popracovať sám na sebe a hlavne na technike???!!!

01.09.2008 17:11:34 #2 

administrator

(RM, ) Všade chodím neskoro!!! Pozrel som iné príspevky a vidím, že sa rozbehla debata o UNIVERZALNYCH UNIVERZÁLKACH :) ja už som v podstate na také narazil, ale chcel by som to ešte vyšperkovať :) Pýtam sa čisto iba na VOLKL KATANA a pocity na nich..

03.09.2008 22:47:09 #3 

administrator

(Lyznik, skier.cz@seznam.cz) zdravim, ja myslim, ze lyze, ktery budou vynikajici jak na sjezdovce, tak ve volnym terenu, proste nesezenes. Prasanovka a lyze na tvrdej povrch maj celkem dost odlisnou koncepci.....mozna Voelkl grizzly, ale za ty prachy mas dvoje lyze…jedny obracky na agresivni jizdu na tvrdym a jedny backcountry/fre­eride lyze nekam do prirody)

04.09.2008 00:23:29 #4 

administrator

(RM, ) pekne sa to rozbieha s tou UNIVERZALNOU UNIVERZALKOU!!! POZRI „YouTube – Dual Camber : technologie Rossignol 08/09“ !!! možno trafili klinec po hlavičke od čoho sa to všetko odrazí.. alebo ďalší marketingový POPULIZMUS:) jedna lyža na všetko aj na asfalt a betón:) Jazdil niekto na VOLKL KATANA ???!!!

09.09.2008 14:02:49 #5 

administrator

(Luboš/SNOW.CZ, ) Ahoj, ano na Katanách jsem jezdil a pokud hledáš univerzální lyži, tak jsi výběr podle mého názoru zúžil poměrně správně. Katany nemají reverse camber nebo spíš rocker jako Hellbenty, mají nulové prohnutí, což má usnadnit jízdu v prašanu a zachovat sjezdovkové jízdní vlastnosti. Ale jako každý kompromis i Katana nejsou tak dobré v prašanu jako 120–130 mm lyže s rockerem ani tak dobré na sjezdovce jako o 2–3 cm užší lyže. Ale pořád podle mě na sjezdovce jedou moc dobře. Proti Prophet 100 (taky je jezdím) jsou určitě rychlejší a agresivnější. Prophety jsou hodně měkké, mě to vyhovuje, vážím 70 kg, jsem spíš technický než agresivní lyžař, takže nemám potřebu nějakých extra tvrdých lyží. Na Katany už jsem potřeboval víc síly, ale pořád poslouchaly pěkně. Na rozbitém Katany podržely líp než Prophet 100 a v prašanu holt nemají hravost prašanovek, ale pořád jsem si pěkně zajezdil. V porovnání s „univerzálními“ freeridovkami před 3 lety nesrovnatelně líp. Pokud bys hledal ještě podobně zaměřenou lyži, mrkni nebo spíš vyzkoušej Salomon Czar, která mi v prašanu přišla trochu lepší než Katany, na sjezdovce zase byly lepší Katany. Další , co mě teď napadá je Amplid Infradark, ale ta je hodně lehká a jestli jsi agresivní lyžař, tak si myslím, že ji snadno přepereš. Taky je užší než Katana nebo Czar. Mě vyhovovala právě kvůli váze, líbila se mi v měkkém, ale ne úplně lehkém sněhu. Zase v prašanu nemá proti rocker, reverse camber/sidecut šanci. Toto jsou mé soukromé dojmy. Dojmyvíce lidí z těchto lyží a mnoha dalších najdeš v testu v prvním čísle časopisu Freeski, které vyjde 23.10.

09.09.2008 14:20:14 #6 

administrator

(Luboš/SNOW.CZ, ) To máš pravdu, lyže, která by byla ve všem nejlepší existovat nemůže a nemůže to být ani Grizzly (i když jsem na nich nejel, takže nemůžu soudit:-), ale můžes se správným výběrem dopracovat k nejlepší lyži pro tvé osobní potřeby s tím, že přistoupíš na kompromis a já osobně mám radost i z toho, když se na lyžích, které jsem si vybral, zlepšuju a učím nové věci. I když bych do daných podmínek našel lyži o hodně lepší a zlepšování by šlo rychleji. Jenže každý den je jiný a pokud nechceš (nebo nemůžeš:-) mít sbírku 5 párů a každý rok je obměňovat, abys měl to nejlepší pro daný okamžik, musíš se smířit s tím, že se musíš naučit užívat si lyžování s tím, co máš k dispozici. A správným výběrem můžeš ten zážitek vylepšit. Proto říkám, že jediný způsob, jak vybrat vhodné lyže je pro mě osobní zkušenost.

10.09.2008 11:39:56 #7 

administrator

(RM to LUBOS, ) Ahoj LUBOSI díky za zaujímavé skúsenosti: čiže porovnanie KATANA vs PROPHET 100: zjazdovka: PROPHET o niečo zaostavajú za VOLKL lepšie vlastnosti na zjazdovku tvrdšie=rýchlej­šie,agresívnej­šia jazda?! prašan: PROPHET klasicky prehnuté pod viazkom/ VOLKL lepšie vlastnosti v prašane nulové prehnutie pod viazkom=ľahšie sa robí oblúk, lepšie držia?! Rozbitý sneh, rozjazdený prašan: VOLKL tvrdšie=lepšie si razia cestu ako PROPHET?! Pochopil som správne??? Ak sú VOLKL také skvelé tak sa asi najviac podobajú UNIVERZÁLKAM kt hľadám keď dokážu prekonať PROPHET 100 :)

11.09.2008 09:41:18 #8 

administrator

(Luboš/SNOW, ) Ahoj, prašan: Katana je širší, než Prophet 100, neřekl bych, Prophet jsou zase hodně měkké, takže bych si netroufl říct, že se snáz dělá oblouk na Katanách. Je to spíš o tom, co ti víc vyhovuje. Třeba mě víc vyhovují Prophet, protože jsem lehký a nejezdím extra agresivně. A tím, že jsou měkké snadno vyjíždí oblouky v prašanu i s normálním prohnutím. To samé pro mě platí na sjezdovce, spíš než obřákové oblouky si užiju hraní si se sněhem na krajích sjezdovky, občas to zkusím na switch… Takže i tady mi víc vyhovují Prophety (musím je trochu bránit:-D Pokud Posuzuješ vhodnost na agresivní jízdu na tvrdém terénu, asi ti víc sednou Katany, v prašanu bych (já osobně) ten rozdíl tak markantní neviděl. Stejně bych ti ale doporučil, ať si Katany nejdřív vyzkoušíš.

20.09.2008 21:16:12 #9 

administrator

(Pavel21, pavel.sk@seznam.cz) Zdravím, tak vidím, že nejsem sám kdo řeší problém Line / Volkl. Čím víc se v tom šťourám, tím víc jsem z toho zmatený. Pokud ale vlastníš Line Prophet 100 tak se být tebou zaměřím na zdokonalování se na těchto lyžích, určitě jsou to hodně good lyže. Katany určitě taky, ale nevěřím tomu, že kdybys přešel na Katany tak by ten rozdíl byl tak markantní. Pokud jsi tak dobrý lyžař jak říkáš tak bych to vůbec neřešil. A navíc Katany nejsou zrovna levné lyže. Pokud ovšem finance neřešíš tak si klidně udělej radost a vůbec to neřeš:-)

Jinak já bych se chtěl zeptat, když měřím 190cm a vážím 70 kg (jo jsem hubeňour) a kupoval bych Volkl Bridge, jak velký mám zvolit? Asi 185 co???

21.09.2008 02:05:07 #10 

administrator

(RM to Pavel21, ) Caute..VOLKL/LINE asi sa zhodneme ze najlepsie je " zboží " vyskúšať na vlastnej " koži "!!! VOLKL BRIDGE tam nemas na vyber 185cm a dlhsie uz niet to uz asi sam vies:) mensie skor ne! podla toho na co ich viac chces PARK-FREERIDE-UNIVERZAL beton asfalt:) podla mna nech uz je to co chce za lyzu aj tak budu mat pod viazkom asi 94–100mm a viac ne?! alebo potom LINE PROPHET 100, 186cm ked sa o nich bavime:) samozrejme treba vychadzat hlavne aj z toho ake dlhe lyze si mal predtym aby to nebol skok o 15cm mohlo by ta to potom trocha sklamat! (ja 176cm 82kg) najprv som jazdil 166cm cisto zjazdove lyze potom 174 zjazdove a skoncil som pri 179cm LINE skis – takze u mna ten prechod bol celkom postupny a plynuly a teraz ma lakaju tie VOLKLe KATANY 183cm ked su tvrdsie a tam by som asi skoncil a nesiel uz vyssie z dlzkou lyze a ani sirkou.. u teba si myslim ze tak okolo 185–188cm mozno 190cm by som sa pohyboval a stačí (u nas neni ALIASKA powder)vsak dlhsie lyze sa ti nezmestia ani do kufra auta cez zadne sedadla, vsetci ti ich v rade na vlek pekne poskaču a v autobuse by si ich musel mozno zrezat aby si sa dostal domov – vsak uz teraz asi stojis tesne pri strope:)

21.09.2008 21:32:59 #11 

administrator

(Pavel21, pavel.sk@volny.cz) Bridge mají 92 pod vazkem. Chci to jak říkáš na všechno, sjezdovka, freeride, les, cesta, beton, cihly, cement:-))) Doposud jsem mel lyže 180 cm a 71 pod vazkem, i s tím jsem jezdil v hlubokém, ale nebylo to ono, teď chci něco co bude plavat v prašanu o něco lépe a na sjezdovce to taky v poho ukočíruju. Na sjezdovce se považuju za skoro experta, mimo sjezdovku mírně pokročilý. Na Katany ani Gotamy si ještě netroufám, nevím, možná bych to zvládl, ale asi by to byl moc extrém, raději začnu něčím víc universálnějším. Ještě uvažuju o Mantrách.

22.09.2008 10:28:29 #12 

administrator

(Luboš/FREESKI, ) Mám stejný názor jako ty, raději se snažím zdokonalit na tom, co mám, než abych pořád hledal lepší a lepší lyže, ale pokud neřeší finance a chce se někam posunout, ať do toho jde. Katany josu o 11 mm širší než Prophet 100, takže v prachu to pozná. A jestli jezdí agresivně a hodně, nemusí Prophety po sezóně (už nemluvím o dvou zimách) být už to pravé (přece jen je to měkká lyže, únava bude znát). Ohledně Bridge pro tebe, 185 by měly stačit, pokud je chceš do parku, na sjezdovku a občas do prašanu. Tam to ale při šířce 92 už nebude žádná sláva. Teda proti šířce 71 to bude super, ale jakmile zkusíš 10–11 cm, začne to v tobě hlodat. Já osobně vidím handicap oproti užším lyžím jen na ledě. Na všem ostatním si na 10 cm lyžích zajezdím dobře. A odpoledne, v rozježděném sněhu už bych ani užší nechtěl. Akorát musíš najít ty správné pro tebe.

22.09.2008 15:23:31 #13 

administrator

(Pavel, ) já bych se jich nebál, jestli že se považuješ na sjezdovce za experta, tzn, že klasickej styl perfektně zvládáš, tudíž si na hlubokej snich rychle zvykneš!

23.09.2008 16:23:55 #14 

administrator

(Pavel21, pavel.sk@volny.cz) Za experty považuji lyžaře závodníky, já lyžuju od 4 let, je mi 24 let, takže úplný expert nejsem, ale aby mě to na sjezdovce ještě bavilo tak musím jet hodně agresivně v dlouhých a rychlích obloucích. Chápu, že čím šiřší tím lepší v prašanu, ale kontakt se sjezdovkou stratit nechci, přeci jen prašan až po krk u nás moc nebývá. Proto se mi líbí Bridge jako takové universálky.

24.09.2008 00:34:21 #15 

administrator

(vlado, 9112001@zoznam.sk) caute ja som prophety nikdy nejazdil takze neviem porovnat. Katany mam 197cm a milujem tu lyzku najviac zo fsetkych co som kedy jazdil (big daddy, big stix106, big kahuna) ja 194cm 95kg. titanal jej dava spickovu torznu samo aj ohybovu tuhost co urcite docenis na tvrdsich povrchoch kde sa da do nej krasne polozit ked tlacis na spicku tak sa mne osobne zda bohate tociva a vie s nou byt velika zabavicka na zjazdovke na 183 co som drzal v ruke bol camber nulovy na mojich 197 je mierne negativny z coho som mal obavy ze ju bude robit nestabilnou ale nema tan problem tiez super na negativnom cambery prip nulovom je obratnost v uzkych namrznutych strmych zlaboch da sa velmi lahunko otocit co s 193cm big daddy bol trosku problem plus krasne drzi na hrane fakt neuveritelne proste sendvic drevo titanal je absolutne nenahraditelny V prachu je ta lyzka podla mna tiez bombova sirsiu som nikdy nejazdil a urcite ak by si chcel cisto prasanovky tak ziadna lyza neni dost siroka keby som ja mal ist po praskovejsej lyzke tak asi uz potom jedine fischer 207 tiez sa da na katanach v prachu v obluku najst rovnovazna poloha ze vobec sa nezaklanas len volne stojis v rychlosti je stabilna na kazdom povrchu akorat mozno cisty lad zjazdovkovy je problem ale vie sa aj tam celkom zorientovat inak je to bombarder a popri tom hrava hracka v jednom do prachu na zjazdovku do firnu aj na mokry sneh podla mna velmi univerzalna zalezitosts ktorou sa da pokryt cela zima samo ak netuzis po parkovackach tos to by bolo ako keby si chcel so samurajskou rubat les ja si vystacim celu zimu s katanou a jednymi tvrdymi slalomkami urcite vrelo odporucam KATANA kicks ass

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 08:09:55 od Harry

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo