Pomoc s vyberem lyzi do 16k - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Pomoc s vyberem lyzi do 16k

21.10.2008 23:58:43 #1 

administrator

(Kafac, tafkoun@seznam.cz) Zdravim ve spolek , stojim pred ukolem si vybrat lyze a porad nevim ktere . Bloumam netem a snazim se najit nejaky dobry tip. Kamarad mi radil Salomon CROSSMAX W12 , ale nejsem si jisty. Ohledne me : Vaha 80kg , vyska 187cm . Lyzar nejsem rozhodne svatecni , ale taky ne „profik“ . Travim na horach rocne tak okolo 20 dni , mozna vice , jestli pujdu delat nekde instruktora. Jezdil jsem na starych dobrych Rossignol X1, (obracky) ktere mi slouzili dlouho a dobre ,ale nyni je cas na dalsi level . Styl jizdy : aktivni , agresivni se zmenami radiusu, stylu jizdy atd. Proste zadny flakani :-). Rozpocet cca 16 000 , ale radsi bych se vlezl do 15k . Je nejaka lepsi volba nez ty CROSSMAXI ? Dikec za kazdou radu . Kafac

22.10.2008 07:18:10 #2 

administrator

(jarda, ) Určitě je i lepší volba :-) Sám doma crossmax V12 mám a jsem s nima spokojený, ale s lyžema to máš tak trochu jak s babama. Určitě je někde nějaká hezčí, chytřejší, milejší, lépe vařící, starající se, atd.., ale můžeš jich buď vyzkoušet pár a vybrat si z nich tu, která ti celkem sedne, nebo zkoušet až do smrti a nemít furt nic. Čili první pravidlo – vyzkoušej alespoň něco. Dále – vůbec jsi nenapsal na jaký terén ty lyže chceš a jaký oblouk ti sedí. Obecně se moc nedoporučuje spoléhat na testy, ale určitě neuškodí jich pár přečíst a získat alespoň povědomí o tom, jaké charakteristiky se u lyží objevují. 15k je velkorysý rozpočet, za tu cenu můžeš vybírat z 95% všech modelů na trhu, zvlášť pokud se smíříš s loňským modelem a nebudeš líný hledat.
Závěr: vyber si nejdříve kategorii a v ní pak hledej ten svůj model. Zde už je volba toho nejlepšího opravdu individuální, obecně snad platí, že čím vyšší model, tím kvalitnější materiály a konstrukce a vhodnější pro vyspělejšího lyžaře.

22.10.2008 10:18:56 #3 

administrator

(Kafac, tafkoun@seznam.cz) no , on je ten problem ,ze se rodice rozhodli mi koupit lyze tedna narozky , co mam za 14 dni , Ja pocital , ze az na Vanoce , a protoze jsem myslel , ze pojedu pred Vanocema na hory a tam si nejake prozkousim ,tak jsem to nejak neresil . Ale ted me tlaci cas . Jo , na teren jsem zapomel : 95% sjezdovka .....prozatim . Ono , jakmile se asi prichomejtnu k nejake parte tak se to trochu zmeni . Jo , a ze by ta lyze byla lonsky model – to mne vubec nevadi . Pokud je dobra ;-) . Jeste jsem nasel na americke strance :SALOMON – XW TORNADO TI – ty tam byly hodnoceny velice dobre, ale blize jsem k nim toho moc nenasel , navic na ceskem trhu tyto lyze temer nejsou. Prosel jsem navic test lyzi 2007/2008 na snow.cz . Tam , kdyz jsem u kazde lyze udelal „prumer“ , tak nejlepe vychazeli BLIZZARD SLR IQ. Ohledne vyberu kategorie : poslednich 5 roku jsem jezdil na obrackach. Obcas jsem si pujcil lyze od znameho a treba cely den jezdil na nich , a takto jich vystridal hodne.To znamena , ze namam vyhraneny styl . Race asi nee , rad hlubokej . Pak mi teda zbyvaji cross , jak jsem se dival , tak oni ty lyze rozdeluji jeste dale . Kafac

22.10.2008 21:13:58 #4 

administrator

(jarda, ) Snad by neměl být takový problém se s rodičema domluvit, ať ještě počkají, že si nějaké vybereš později. Ve slušnějších půjčovnách bývá docela dobrý výběr, testovacích akcí taky určitě pár bude. Vyvalit teď 15k za něco, na čem budeš později nešťastný, asi není nejlepší postup.
Testy samy o sobě jsou průměr hodnocení několika testérů a když si ještě uděláš průměr z průměru, tak to téměř určitě nebude to pravé pro tebe.
Dnes je spousta slušných lyží se středem kolem 76mm, které jsou na sjezdovce jako doma a přitom se neztratí ani při občasném výletu do hlubšího, možná vhodná univerzální volba. Na zařazení lyží do škatulek se vybodni, spíše se dívej na tu šířku ve středu a rádius, který bys chtěl.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]