Poškozená hrana - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Poškozená hrana

29.10.2008 06:51:59 #1 

administrator

(jarda, ) Chlapi, poraďte. Na ledovci jsem parádně chytil šutrák a cca 5cm hrany zhruba ve středu lyže vypadá jako byste vzali hodně hrubou rašpli a pod úhlem 45° z ní cca 1 až 1,5mm sebrali. jedná se o lyže Atomic Metron B5i a váhám, zda to vůbec dávat někde opravit (kde nejlépe ???), aby někdo lyži nezničil ještě více, nebo to prostě nechat být. Zatím mě takový karambol nepotkal, takže nemám žádné zkušenosti s tím, jak dobře a snadno se dá kus hrany vyměnit. Díky všem za rady.

29.10.2008 08:41:12 #2 

administrator

(Milan, ) Jestli to máš operavdu jen 5 cm tak by se to u jinak dobře nabroušené lyže nemuselo moc projevit na jízdě. Nevím jak mají metrony široké hrany ale 1,5 mm je i na silné hrany hodně. Možná by se to místo dalo navařit pod co2 a přebrousit, ale to se musíš zeptat někde kde se na to specializují, obecně se svařit dá vše, ale někdy není jednoduché najít správnou metodu. Jinak někde jsem viděl odkaz na skiservis v Jablonci kde dokážou vyměnit celou hranu, ale myslím že to pro Tebe není aktuální.

29.10.2008 11:38:18 #3 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) ten servis asi není v Jablonci /teda rozhodně ne nad Nisou :-)… – ale nejlepší zkušenosti máme s panem Nedomlelem z Vysokého nad Jiserou!!! – když on ne, tak už nikdo!!!!

29.10.2008 15:08:59 #4 

administrator

(marťas, ) V Jablonci nad Jizerou ty lyže skutečně opravují,aspoň mě to tam jednou říkali. Je to skiservis Ness tel.481 591 125­. Dělají výměny hran i skluznice, je to ale asi závislé na konstrukci lyže.Prasklou nebo sbroušenou či vydrcenou hranu se doporučuje vyměnit celou,udělat výsek je myslím dost komplikované.Jinak servis Nedomlel Libor ve Vysokém nad Jizerou jsem našel také v jednom odkazu, co všechno opravuje ovšem nevím.

29.10.2008 20:29:19 #5 

administrator

(jarda, ) Chlapi díky za tipy. Co si myslíte o možnosti, se na jakoukoliv opravu vybodnout? Je jasné, že Metrony nejsou žádné závodní lyže, ale mám je přednostně jako tank do oraniště, nebo na měkké.

30.10.2008 10:39:24 #6 

administrator

(Milan, ) Záleží jestli cítíš v jízdě nějaký handicap, ale tato možnost je nejreálnější nakonec se stejně ke korektnímu stavu probrousíš :=). Jinak tíím svařením moc neriskuješ, pokud najdeš něhoho šikovného co si to nejdřív zkusí vedle tak to půjde.

30.10.2008 11:27:35 #7 

administrator

(Emil, ) Tady někteří radí navařování… Když si představím jen to, při jaké teplotě se taví materiál skluznice a jaké že jsou teploty tavení oceli… Další věcí je vůbec svařitelnost oceli použité na hrany (ví se vůbec jaké je chemické složení a tepelná úprava?) a pak i jejich kvalita (tvrdost, pevnost) po tepelném ovlivnění.

30.10.2008 12:03:21 #8 

administrator

(arsi, ) Fakt netuším,ale jedno viem isto,v dobrom lyžiarskom servise vedia poškodené miesto opraviť ako výsek.A to tak,že keď ti vrátia lyžu budeš mať problém nájsť kde to bolo poškodené.Vyseknú aj časť sklznice a hranu ti vložia vrátane tých zaliatych segmentov.Upevnia mini skrutkami.Prelepia epoxidom a vrátia časť sklznice.O žiadnom nadváraní hrany neviem.Aj životnosť opravy je dobrá.Ja som to opravoval na „kamenných“ slalomkách tak,že som hranu dorobil pomocou syntetického kovu(epoxidová živica+kovový prášok).Dostať aj výrobky ktoré sú fakt profi.Po vytvrdnutí som to zabrúsil v jednej línií s okolitou hranou.Mne ale zmizla časť hrany,asi 4–5cm.Musel som to zaliať,lebo tam hrozilo,že ďalšom „šťastnom kameni“ ti odíde celá hrana:-)Životnosť takejto opravy je podľa toho aký kvalitný materiál použiješ,ale vždy je to len núdzovka.Mne to vydržalo asi 10 dní lyžovania(od rána do obeda) na tvrdom.Potom sa to vydrolilo,tak som to dorobil opäť…atď. A už som nenarazil na „veselý šuter“,lebo to by išlo do ha…raz-dva:-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek