Širší lyže - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Širší lyže

30.10.2008 21:47:18 #1 

administrator

(jarda, ) Již delší dobu mě svrbělo, že do sbírky mi ještě stále chybí něco na rozbitou sjezdovku, případně do měkkého. Takže jsem pořídil Atomic Metron B5i a před pár dny měl možnost poprvé vyzkoušet. Musím přiznat, že jsem byl mile překvapen. První dojem byl zvláštní – je to opravdová fošna pod nohama a cca 10mm ve středu navíc je opravdu cítit. Nejde ani tak o absolutní rychlost přehranění, zde mi trošku pomalejší reakce nevadila, spíše jsem více přechod procítil – hrana-plocha-hrana. S ničím širším zkušenost nemám, ale těch 76mm ve středu mi přišlo jako maximum poměrně snadno zvládnutelného, cítíl jsem je stále, ale zvykl si velice rychle. Vše ostatní už bylo vysloveně příjemné překvapení. To že jsou lyže opravdu těžké potvory, není na sněhu vůbec cítit, jejich obratnost je velice dobrá, podpořená malým rádiusem. Přidávaný přídomek – tank – k nim absulotně sedí v tom nejlepším slova smyslu – chovaly se velice neutrálně a vzorně bez ohledu na to, co bylo pod nimi – led, nahrnuté hromady, čerstvá vrstva, prostě nasadíte oblouk a ony ho projedou podle příkazu. Snad nejpříjemnější překvapení bylo jejich chování na ledu a tím opravdu myslím led na ledovci. Jelikož dost dlouho nesněžilo, tak místy byla na sjezdovce místa, kde se opravdu jezdilo po ledě a Metrony obstály se ctí. Ovšem jejich pravé kralování se projevilo, když začalo sněžit. Čím horší a rozbitější byla sjezdovka, tím suverénněji si lyže ve srovnání s konkurencí vedly a to jsem si vyloženě naschvál vybíral ta nejhorší místa, abych se stále přesvědčoval, že „tankovkám“ je to šuma fuk – prostě vším projížděly jak máslem. Chtě nechtě jsem si nakonec řekl, že kdybych si musel nechat pouze jedny jediné lyže, tak bych všechny ostatní dlouho oplakával, ale byly by to právě tyhle Metrony.

01.11.2008 00:18:05 #2 

administrator

(standa, stanolch@seznam.cz) Děkuji, Jardo za tvoje dojmy. Zvažuji taky Metron B5i. Jsem totiž týden po těžším urazu kolena- na magnet. rezonanci potvrzevá diagnoza- přetržení předního křížového vazu, prasknutý vnitřní meniskus. Poslední 3 sezony jsem jezdil převážně funcarving na slalom. 155 cm. Vzhledem k urazu asi s funcarvingem budu muset skončit a ohlížím se po nějaké alternativě a v hledáčku mám práve ty Metrony. Na jak dlouhých si jezdil? Taky si psal /v jiné diskusi/, že jsi měl loni uraz kolena. Máš nějaká doporučení, jak se dostat co nejrýchleji /ale rozumně/ na lyže? A možná i typ na dobrou ortezu. Děkuji a zdravím.

01.11.2008 15:23:53 #3 

administrator

(jarda, ) Tak to jsi na tom s kolenem úplně stejně jako já. První věc je, se co nejrychleji dostat k dobrému doktorovi na artroskopii, aby v koleně opravili, čí spíše odstranili, co se opravit dá. Pokud se ti to povede rychle a seženeš i dobrého fyzioterapeuta na následující cvičení, tak bys kus letošní sezóny ještě mohl stihnout. A podle stavu kolene a věku zvážit, zda nejít na jaře na plastiku. Mně doporučili jezdit bez ortézy a ty 4 dny jsem o koleně v podstatě nevěděl. B5i mám ve 152cm, na mých 72kg je to „slalomka“ tak akorát :-)

07.11.2008 20:30:23 #4 

administrator

(Vladislav Kudláček z Brna, kudlacek@seznam.cz) Ahojda,

není lepší [url=http://www­.board-shop.cz]snowbo­ard[/url]?

07.11.2008 20:59:36 #5 

administrator

(Honza, ) Ne ;-)

07.11.2008 21:47:51 #6 

administrator

(Petr, pete.biggy@seznam.cz) Jardo supr zpráva i pro mě, já si teď koupil ty Elany Magfiry a tvůj pozitivní dojem z univerzality širších lyží mi dělá radost. Jen doufám, že těch dalších 6 mm oproti tvým Metronům nebude až moc. Koukám, že jsi taky dost lehký, ale 152 cm? Můžu se zeptat kolik měříš? Díky za odpověď

18.11.2008 18:24:10 #7 

administrator

(jarda, ) délka 170cm. O Metronech se toho napsalo moc, v čem snad panovala jakási shoda, tak že 172cm dlouhé jsou už příliš dlouhé pro všechny. Nevím, nejel jsem je. Pravdou je, že když jsem 152 poprvé rozbalil, tak jsem si myslel, že mi k nim zapomněli přibalit patky lyží, mezi patkou vázání a koncem lyže toho moc nebylo. Ale na svahu se kupodivu chovaly dobře, dá se do těch patek opřít a z oblouku vykopávají pěkně. Díky té šířce vypadají daleko menší než stejně dlouhá slalomka s vosím pasem.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Obertauern: [Středisko]

dnes 16:49:11 od hovadocb

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:59:10 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie