dámské lyžáky - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

dámské lyžáky

31.10.2008 07:43:09 #1 

administrator

(Martina, martir@centrum.cz) Ahoj – prosím nějaké ostřílené lyžařky (i lyžaře:-)) o pár tipů na kvalitní dámské boty. Vlastním dost tvrdé Lange a rozhodla jsem se investovat do nových bot. Řekla bych, že jsem pokročilá, ale přeci jen spíš rekreační lyžařka – jediné omezení mám v podobě problémů s koleny, takže už žádná razantní jízda. Dík!

01.11.2008 17:30:23 #2 

administrator

(PetrAT, ) zkus se podívat na SOMA od Fischer www.sfcb.cz www.fischer-ski.com . Boty s offsetem má i Atomic, Nordica, ale neuvádějí to a ne u každého modelu

03.11.2008 16:19:07 #3 

administrator

(Danny, ) no nevim jestli je dobre zrovna boty na lyze vybirat podle obrazku. mnohem lepsi je zajit do nejake vetsi kvalitni prodejny a zeptat se primo na miste. i sebelepsi boty ktere najdes na netu ti nemusi sednout a pak je to ztrata casu. jistejsi je zajit do obchodu a vyzkouset nekolik bot a sama uvidis ktere ti nejlip padnou. ja jsem mel pri kupovani lyzaku na nohach asi 20–25 ruznych bot a jenom jedny byly ty idealni…

04.11.2008 07:26:12 #4 

administrator

(Martina, ) …rozhodně nechci vybírat a objednávat přes internet – pouze jsem měla na mysli nějaké doporučení, jelikož jsem hodně let kvůli úrazu nelyžovala a nevyznám se v současných značkách. Jinak doporučené boty v předešlé odpovědi mají podle mě hodně vysokou tvrdost… bohužel jsem z menšího města a žádný obchod, kde bych si mohla vyzkoušet tolik párů lyžáků tu není – pokud je v jiném větším městě, prosím, piště kde:-) Dík:-)

04.11.2008 15:42:22 #5 

administrator

(Danny, ) no jasne, to chapu, ja jsem to taky nemel nejjednodussi:-). zkousel jsem vsude kde to jen slo. je to fakt hodne individualni a kazda znacka ma sve tvrdosti boty trosku jinak nastavene. nekdy je daleko pohodlnejsi bota s vyssi flexi od jednoho vyrobce nez s nizsi od druheho. ale to je tak asi ve vsem. hlavni vec je aby se v te bote citil clovek dobre, nikde netlacila. kdyz se tak divam ze mas problemy s koleny mozna bych se ale poohlizel po pevnejsich botech. noha je pak daleko ve vetsim klidu nez v mekke bote ve ktere se kvedla na vsechny strany coz neni moc dobre. hlavne preju dobrou ruku pri vyberu, radsi obetovat jeden den a vyrazit na zkousku nez pak nekolik sezon nadavat na to co si clovek poridil…

04.11.2008 18:42:47 #6 

administrator

(depetr, ) Naprosto souhlasim. Proste porad zkousej. Jeste dodam, ze pokud nepotrebujes boty ihned, tak si na to nech dost casu a vzdy, kdyz budes mit nejakou prilezitost, tak zkousej. Ja osobne jsem boty vybiral mesic a to tim zpusobem, ze po vecerech jsem hledal na netu vhodne kandidaty a pak jsem si nasel prodejnu, kde je maji a druhy den tam zasel. Delal jsem to mesic a nakonec jsem vybral..:-) A hlavne nekupuj hned ty, o kterych si myslis, ze ti sedi, protoze jsou jeste jine,, ktere ti budou sedet jeste lepe! :-)

04.11.2008 22:10:27 #7 

administrator

(PetrAT, ) soma-tec je uváděn i u bot s nižší flexí. Máš pravdu, osobně jsem nikde na boty Fischer bežně nenarazil, kromě jednoho výprodeje starších modelů. Myslím je škoda. že SFCB nedokáže zmáknout jejich rozšíření v ČR

05.11.2008 23:32:51 #8 

administrator

(vráťa, krausvratislav@seznam.cz) 1. jít do speciálky s co největším sortimentem a mít na výběr móooře času. Nenakupovat cestou do školky pro děti . 2. nebrat si silné ponožky, stačí tenké civilní 3.stanovit cenový limit, přibližný index flexe jaký si představujete, a vybrat velikost ( příkladně – moje žena i já si kupujeme boty o půl čísla menší, než je naše civilní obuv). 4.vygumovat z hlavy afinitu k jakékoli značce, vyzkoušet co nejvíce bot napříč spektrem, PROSTĚ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEUPÍNAT NA JEDNU ZNAČKU. Koupit to, co nejlépe sedí, ne to, co se nějak jmenuje. Jsem přesvědčen, že boty top značek mají zcela srovnatelnou kvalitu. Určitý cenový rozptyl tam samozřejmě je, ale ten by měl člověk oželet, pokud bota skutečně dobře sedí.

06.11.2008 11:35:33 #9 

administrator

(Martina, ) …dík všem za příspěvky! Probírala jsem odpovědi z fora s kamarádem a neshodli jsme se na jednom – scháním boty s nižší flexí kvůli dřívějšímu zranění kolene (tudíž už žádná ostrá jízda) – on mi také tvrdí, že tvrdší bota je pro takové lidi lepší, protože v ní má noha lepší stabilitu. Jenže já měla za to, že v tvrdší botě se musí víc zabírat (momentálně mám vyhlédnuté lyžáky s flexí 50) a být v ní celý den že je zážitek… Jak to tedy je?

06.11.2008 14:08:11 #10 

administrator

(Pavlos, ) Souhlasím s tím, že člověk musí mít na výběr čas. Například mě noha po určité době nateče. Proto musím mít při zkoušení první boty minimálně 20 minut obuté na nohou. Kdybych si koupil boty jen podle prvního pocitu, tak mě po pár minutách začnou tlačit v nártu a v okolí prstů a je zaděláno na problém.
Všem taky doporučuju vyměnit původní vložku z boty za speciální lyžařskou. Nejlépe Sidas Ski Custom Pro nebo vložky Superfeet. Ta investice se opravdu vyplatí, protože noha v botě sedí o hodně lépe.

06.11.2008 22:32:06 #11 

administrator

(Danny, ) … no nechtel bych nikomu nic vnucovat, ale opravdu by pro tebe byly lepsi tvrdsi boty. flexe 50 je i na zenskou ktera uz ma neco odlyzovane docela malo. radeji bych si poridil botu pevnejsi. neni to jenom z moji hlavy, znam se z nekolika spickovymi lyzari, kteri maji vsichni uz provrtane kolena kde se da a nemuzou lyzovat v mekke bote. a to ze by do nich clovek musel davat vetsi silu to neplati uz vubec. tvrdsi lyzaky maji uz vetsinou stavitelny sklon kominu a tak si je seridi clovek jak potrebuje a ony tu nohu v tom tvaru udrzi samy bez namahy. u mekke boty musis pusobit silou celou dobu aby byl dodrzeny spravny postoj. ty tvrde ti to umozni samy :-)

19.11.2008 17:06:25 #12 

administrator

(Steffi, shadore@seznam.cz) Já tedy nejsem nic moc lyžař, naučila jsem se jezdit až v dospělosti a lyžuji pátou sezonu. Na začátek jsem měla Lange, byly jak papuče, měkkoučké..tenkrát jsem myslela, že je to to nejdůležitější. Pak jsem přesla na Nordicy Speedmashine, mají volitelnou flexi 70 nebo 80. A můj lyžařský styl se o 100% zlepšil! Navíc mi lyžování přijde snažší! Myslím, že je to přesně naopak, do tvrdých bot právě nemusíš dávat tolik síly, protože se tvá energie okamžitě přenese na lyži a neztratí se nikde v měkké a vytahané botě. Pokud jsi už lyžovala, tak určitě lyžovat umíš a ikdyž se vracíš na lyže po pauze, flexe 50 je opravdu rekreační a já bych volila botu tvrdší. můj názor.

19.11.2008 21:54:07 #13 

administrator

(vráťa, krausvratislav@seznam.cz) Kde se dají tyhle vložky u nás koupit? nemůžu nic na Netu najít. Případně – je výhopdnější nákup v Německu či Rakousku?

19.11.2008 22:46:46 #14 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
06.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o zájezd do La Normy

CK Beta tour připravila soutěž o jednodenní lyžařsk...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

dnes 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo