Lange s husím peřím - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lange s husím peřím

01.11.2008 09:23:48 #1 

administrator

(Mirek Kukol, mirekkukol@seznam.cz) Zdravím všechny lyžímilovné, máte někdo zkušenosti s botičkami s husím peřím?Jsem extrémně zimomřivá a zkouším všechny možné varianty.Měla jsem třeba vyhřívané vložky do bot (na baterii) a pomáhá to.Stejně ale potřebuji nové boty, takže bych uvítala vaše zkušenosti. Dík Petra

01.11.2008 19:35:48 #2 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) -lyžáky s husím peřím? – to snad, doufám, je nějakej jen a jen marketingovej tah :-). Lyžařská bota má, především, zajistit co nejkvalitnější(přes­ný, rychlý…) přenost impulsů lyžaře na lyže – s tím, že by samozřejmě nohy neměly mrznout… Husí peří plní to, co se od něj očekává, jen díky tomu, že umožňuje „načechrání“ – tedy izolační funkci vzduchu. Takže vlyžákách utaženejch přeskami bude i to nejkvalitnější kajčí peří k prdu :-). Ach jo – to už i čip v Headech byl důvěryhodnějším, hůře odhalitelným trikem :-)

01.11.2008 21:44:20 #3 

administrator

(Honza, ) Lange to nabízí už několik let – ale nikoho kdo by je jezdil neznám.

02.11.2008 08:46:13 #4 

administrator

(petula, mirekkukol@seznam.cz) Tak Honzo, dík,no.Příště bych prosila bez té ironie.

02.11.2008 11:59:41 #5 

administrator

(jeňovka, ) Ahojda, nevím na kolik je to margetingový tah, ale to husí peří by v nich opravdu mělo být, byť třeba jen v malém množství. Segra v nich jezdí už druhou sezónu, ale zase že by hřály nějak o hodně víc než jiné lyžáky by ani neřekla. Možná je v nich o něco malinko tepleji, ale to je asi tak všechno. Zkrátka žádný boom nečekej;)

02.11.2008 16:04:39 #6 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) Ironie v té mojí odpovědi není ani trošku – jen údiv nad tím, jak může nějaká poměrně solidní firma použít jako marketingovej „argument“ informaci, kterou už jen základní školská znalost a logika odhalí jako nesmysl. Koneckonců hned následující příspěvek o ségřinejch botách potvrzuje, že i nesmysl jako marketingovej argument může zabírat (lyžáky s peřím se skutečně prodávají), ale samozřejmě nemůže fungovat :-).

03.11.2008 16:25:34 #7 

administrator

(Danny, ) zdravim, taky bych rekl ze peri by melo byt nekde jinde nez v lyzakach. je to asi stejne jako ty lyzaky s tim kozichem. v supermarketu to vypada sice efektivne ale to ze ve specializovanem lyzarskem obchode to clovek neuvidi hovori samo za sebe. ale co, kdyz se to nekomu libi at si to poridi, je to jeho vec. a ze by to peri v tech botech hralo, tomu radeji neverit…

03.11.2008 20:26:45 #8 

administrator

(Petr Horák, horak.p@atlas.cz) Spíše než peří v lyžákách bych zvolil vyzkoušet nějaký nový ponožky. Solidně se jeví materiál Primaloft Yarn(kombinace Primaloftu a merino vlny). Direct Alpine nabízí tyhle ponožky(Skialp) za 290,–.

04.11.2008 10:04:22 #9 

administrator

(Steffi, shadore@seznam.cz) Ahojda, já je měla, ty Lange s peřím. Celkově jsou Lange jedny z nejpohodlnějších bot. Já je nevolila ani tak kvůli teplu, nikdy se mi nestalo, že by mi bylo v lyžácích zima, ale spíš kvůli tomu, že mám bolavé nohy, zborcenou klenbu atd. prostě potřebuji fakt pohodlí, abych to vydržela. Lange byly ok. Loni jsem koupila Nordicy Speedmaschine, žádné peří nemají a jsou úplně stejně teplé a kupodivu (po odeznění počátečních křečí a vytvarování botičky) i pohodlné. Myslím si, že je to individuální, chce to jen zkoušet a zkoušet. Důležitější než peří mi však přijde správný tvar, šířka a délka boty. Nemůže to být, že ti je zima, protože jsou ti boty příliš úzké?? Pokud budeš moct hýbat prsty, nemělo by se ti stát, že budeš mrznout! A pokud máš dobré ponožky. Já doporučuji Nordicy s merino vlnou, jsou fantastické. Aspoň pro mne :-) Tyhle ty přírodní materiály hřejí a jsou příjemné. Loni jsem ve svých Nordicách lyžovala v Soeldenu při –27 stupních a určitě jsem nemrzla… Tak dobře vyber! :-)

07.11.2008 12:11:52 #10 

administrator

(Michal, centris610@email.cz) toz mam Lange (bez peri), ale i tak nejak pohodlny moc nejsou … kdyz je nemam predehraty tak se do nich nedostanu, resp. to je vykon ze by si u toho clovek zlomil nart … :((( hlavne ze me nutili ze se vytvaruji dle nohy a nevim co vse a furt hruza stejny, budu muset vychangovat za jiny asi …

07.11.2008 18:35:56 #11 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) Dobrý boty (a je úplně jedno jaká značka) se VŠECHNY velmi špatně obouvají – protože jsou URČENÝ NA LYŽOVÁNÍ a tudíž je především důležitý, nakolik dokáží PEVNĚ fixovat nohu v zapnuté botě. Pohodlnost a dotvarování je logicky myšleno v zapnutých botách.Skoro dvacet let jsem jezdil v závodním modelu SanMarco (cca 4× obměna) – jednou jsme s Bobasem nestihli start (měli jsme stejnej model) – díky neplánovanýmu zdržení jsme se do vychladlejch bot skoro půl hodiny vůbec nemohli dostat – až po řádným nahřátí:-)… Boty se nevozej v kufru, Michale, ale ve vytápěným prostoru auta – a u dobrejch je i při tom problém jak u potápěčů – např. já obouvám každou na tři až pět nádechů !!! :-)… Holt to tak je :-).

12.12.2008 14:09:12 #12 

administrator

(Taz, ***) A nemáš třeba 140 world cupy, u těch se potom nediv, že jsou nepohodlný :D. Já mám comp 120, jsou tvrdý, že nemůžu stát(čímž právě zase rozšiřuju legendu o tvrdejch a nepohodlenejch Lange ;), ale jízda je to nejlepší jakou jsem zažil, předtim jsem měl Tecnicy s flexí myslim 100 a to se nedá srovnat, Lange je prostě věc :)

12.12.2008 18:55:35 #13 

administrator

(Víťa, vit.posvar@centrum.cz) buď… a nebo bych šáhnul po ponožkách aktive od devoldu…

15.12.2008 16:10:48 #14 

administrator

(kum, ) Co ja mam zkusenosti, tak Lange jsou botrky pro uzke nohy a opravdu kladou velky duraz na pevnost. Ale co jsem zkousel nekoliero modelu, casto boli nohy, hlavne lidi s vysokym nartem popr sirsi klenbou nohy… Ja jsem odjezdil nakonec 2 modely.. jeden komplet druhy jsem uplne vymenil vnitrni botu za jinou… Ale jinak Lange – dlouhodobe good bota, ale ze by to byl pohodlny skvost.. nevim, no…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek