Blizzard vs. Sporten+ jaka delka?? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Blizzard vs. Sporten+ jaka delka??

15.11.2008 22:45:40 #1 

administrator

(Jája, ) Ahoj:) chtěla bych si pořídit nové lyže. Své staré lyže, které chci konečně vyměnit, mám 8let a jejich výběr nebyl zrovna jaksi vhodný – tedy spíše výběr jejich délky, jelikož mé carvingové lyže jsou o 5– 10cm delší než já a já měřím 164cm, takže se na nich docela trápím a lyžování mě po 2 dnech přestává bavit. Lyžím jsem tenkrát nerozumněla (ne že by to teď bylo lepší;) ), můj kupující otec také ne a jak se časem ukázalo, tak prodavač také ne:( hlavně že ale tenkrát schrábnul necelých 16 tisíc za lyže, boty a hůlky. Nebyly finance, aby se lyže vyměnily už dřív, ale chci si konečně už pořádně zalyžovat:) Nelyžuju moc často, párkrát za sezónu – asi i proto, že jsem se dost nadřela a oblouky mi moc nešly. Ale dřív na „rovných“ lyžích jsem byla dá se říct poměrně zdatný lyžař na to, jak „často“ jsem se dostala na sníh…Porozhlédla jsem se teda po nějakých, trochu se poptala v obchodech, něco přečetla na netu a zúžila výběr na tyto dva modely:
http://www.sport365.cz/…n-7-iq-3-10/
http://www.sporten.cz/…e/product:88
Blizzardy by mě cenově vyšly na 4999kč a Sporteny na 5240kc (oboje i s vázáním). Chtěla bych proto znát něčí názor, lyže se mi zdají podobné, tak nevím…:)…Také bych chtěla poradit s délkou lyže prosím. Jak jsem psala, měřím 164cm. Tyto Sporteny jsou až od 150cm a Blizzardy dělají v délkách 143cm a 151cm (delší asi nepřipadají v úvahu. Co byste doporučili? Děkuju za odpovědi a názory:)

15.11.2008 23:50:19 #2 

administrator

(Petrs, ) Já bych šel asi raději do těch Blizzardů, jsou širší ve středu, tudíž univerzálnější (na odpolední rozježděnou sjezdovku ideální). Dělku bych volil 150.

16.11.2008 00:04:46 #3 

administrator

(Danny, ) zdravim, jak se tak divam na ten tvuj popis, tak si rikam ze pro tebe by byly idealni lze delkove tak mezi 155–158cm. je to sice jenom cislo ale i ty okolo 150 jsou jeste v norme:-), mensi bych urcite nedoporucoval, to uz je potom jenom na obtiz. a jestli se rozhodujes zrovna mezi temito dvema modely, tak byh radeji volil ty Blizzardy. ne jenom kvuli tomu ze s nimi mam mnoho kladnych zkusenosti(ne ovsem zrovna s timto modelem) zkousel jsem samozdrejme i sporteny, ale predevsim ze maji uz to integrovane vazani primo v lyzi. to je potom to lyzovani jeste o tridu jednodussi a zazivnejsi. toto mam z vlastni zkusenosti, nebot jsem loni chodil po ruznych testech s mamkou a i ta, ktera neluzuje na zadne profi urovni v tom poznala rozdil. ale pred nakupem bych zvazil jeste jednu vec. kdyz tu pises ze jsi byla pomerne zdatny lyzar, zda se nemrknout na lyze o nakou tridu vys nez na tyto zakladni modely. stoji sice o nejakou korunu vc, ale mohla by jsi si s nimi taky daleko vice rozumet… napr. http://www.blizzard.cz/…pina0607.php?… ovsem neni nic lepsiho nez si lyze pred koupi vyzkouset na nejakem testu, kterych jednotlive firmy poradaji nekolik…

23.11.2008 19:18:06 #4 

administrator

(JohnyPes, ) Ahojky Jájo, právě jsem někomu psal o sportenech v jinem linku, tak se když tak mrkni, ale asi bych to shrnul takto: Já jezdím výkradně po hraně, carv. Délka lyží nehraje roli vůči výšce, leda vůči stylu, hmotnosti a vůči rádiusu z toho plynoucího. Já mám 83kg a v pohodě mě udrží hrana sportenů SL06 155cm/11,3m i při extra náklonu, tedy klidně vol kratší. Pokud předpokládáš, že budeš jezdit agresivněji, tak si myslím, že správná volba je každá z uvedených lyží, subjektivně bych zvolil asi blizzardy 143cm/R11 . Pokud však jseš lehčí (třeba kolem 50kg) a hodláš jezdit běžným způsobem, pak klidně zvol comet 140cm/R10,9 (daemon), já mám jako druhé lyže SLine 116cm/7,8m PUR a když na STOHu ve špindlu ledový manžestr trochu změkne, tak je přezuju (z raních slalomek) a černou pasáž si na nich vyloženě užívám :)

Ahoj

Honza

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

včera 22:38:42 od HonzA_

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]