Brousky, brousky, brousky ... - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Brousky, brousky, brousky ... (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 260 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Další > | Poslední »

11.01.2009 22:52:07 #31 

administrator

(Jakub, ) Swing cut stoji kolem 1900. Ten diamant prodavaji za 220kc primo do nej (rozmer 3×2cm, link nahore). Jeste mi neni jasne jestli musim ty diamanty (nebo keramicke kameny) koupit dva a nahradit carbid i ten AL kamen nebo si vystacim s jednim a druhou vykyvnou hlavu necham prazdnou (nebo tam muzu strcit nejakou plastovou desticku stejnych rozmeru)? Diky

12.01.2009 19:35:37 #32 

administrator

(Pete Biggy, pete.biggy@seznam.cz) Tak já bych používal ten Medium diamant místo toho pilníku (z důvodu šetrnosti) a kámen bych tam na doleštění nechal, max. místo něj koupil jemný diamant. Ten wolframový pilník bych používal čas od času, např. na servis po vícedenním lyžování bez údržby…Jinak s diamantem namokro.

13.01.2009 11:29:35 #33 

administrator

(Jakub, ) Doobjednam k tomu stredni diamant + keramicky kamen a hotovo.

2 Milan: pouzivas v nem pouze jeden diamant a v druhe hlave nejaky keramicky kamen nebo mas ty diamanty 2×, do kazde hlavy jeden. Diky

13.01.2009 16:43:17 #34 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – mám nějakou dvoustupňovou a ožehávám z nějaký 10 – 20 cm vzdálenosti – jde to snadno a pozná se, kdy je to málo a kdy moc… žádnej strach, dělám to už asi 10 let:-)

13.01.2009 18:54:52 #35 

administrator

(Pavlos, ) při první možné příležitosti. Možná už tuto neděli. Jen doufám, že se vůbec dostanu na lyže :-(((

19.01.2009 09:21:33 #36 

administrator

(Adam, adam.zikmund@seznam.cz) Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat i když to není tak úplně přesně k tématu. Nebrousil jsem si lyže sám, ty si zatím jen voskuju, ale nechal jsem si je v jednom servisu nabrousit. Je možné že jsem si toho nikdy předtím nevšim, nebo jsem to neviděl z toho důvodu, že jsem si nechal dělat kompletní servis. Nyní jsem si nechal nabrousit jen hrany a v jejich okolí asi 5 mm je ubroušená i skluznice, nijak hluboko, ale viditelně. Je to v pořádku? Díky moc za odpovědi i když nejsou úplně k tématu. Ještě poprosím, mohli by jste mi poradit nějaký hodně dobrý servis v praze. Díky moc Adam

21.01.2009 21:08:39 #37 

administrator

(Magda Glemmi, glemmi@seznam.cz) neni to v poradku. Pokud Tve hrany ale byly pod urovni skluznice (nebo hodne znicene, takze se brousenim dostanou pod uroven skluznice), pote to je vysledek servisu, ve kterem ti samorejme meli doporucit i zbrouseni skluznice. V Praze Montana v Butovicich nebo levnejsi Bliźzard (ale na svych Wintersteigerech brousi vyborne) Na Smetance.

21.01.2009 21:32:23 #38 

administrator

(Adam, adam.zikmund@seznam.cz) Díky moc za odpověď, mám blizzardy, takže asi zajdu do toho druhého co jsi psala. je to na smíchově ulice na březince 8? ještě jednou díky

22.01.2009 08:40:22 #39 

administrator

(Jiri, j.florcik@seznam.cz) Chtěl bych se zeptat jak se dá přebrousit spodní strana hrany,myšlena ta přilehlá skluznici. Díky za info.

27.01.2009 06:41:28 #40 

administrator

(ivan, ) Mám pocit, že hlavním důvodem toho, že ty lyže jsou ve výsledku stejně rychlé jako konkurenční naplácané fluory, by mohl být fakt, že jsou častěji mazané. Dlouhé lyže každý běžný čudla jako my vytáhne jen zřídka, a tak je taky málo maže. Před tím lidovým sjezdem je tedy opráší a dá udělat za velké peníze drahým voskem, ovšem ony většinu roku stojí nepoužívané v koutě. Podstatou rychlé lyže ale je, že se jezdí a maže, jezdí a maže, a to furt a pořád a co nejvíc (a tak po roce je taková nová sjezdovka konečně zajetá a rychlá, říkají servisáci). Takže když jí HOnza dopřeje za těch pár korun svou poněkud bizarní metodou relativně dost obyčejného vosku, vyjde to minimálně nastejno, jako když je jiný nárazově dá udělat třeba i práškem. (A co vím, nejlíp na tom byli starý Holičák nebo Zakouřil, když ještě sjezdovky po jejich mladých byly nedlouho po jejich kariéře, takže dosud poměrně v kondici a rychlé.) Já se pomalu propracovávám k vyhřívacímu oxu či spíše pytli, abych mohl sytit lyže průběžně. A patřila by sem i pec a efekt prvotního ošetření, jakkoli to průběžné mazání nenahradí. Kdysi jsem někde zaregistroval informaci, že kvůli nějakým přísadám svíčkové vosky na skluznice moc vhodné nejsou, ale žádné potvrzení ani vyvrácení od chemika-lyžaře nemám. A rozhodně lepší svíčka než nic.

27.01.2009 08:46:45 #41 

administrator

(Pavlos, ) Tak jsem to tento týden vyzkoušel. A musím uznat, že to funguje skvěle.
Kam se hrabe moje stará žehlička, kde teplota kolísá ± 10° během pár vteřin. Chce to jen přijít na grif a pak už to jde samo. Použil jsem i ten kartáček na ruce na roztírání vosku a z kalíšku mi snad ubyl jen kousek. Dřív jsem na 2 lyže vyplácal jeden dílek z vaničky Swix a o víkendu padnul jen kousíček.
Nezpozoroval jsem, že by vosk mizel ze skluznice rychleji než klasickou metodou, takže HOnzo díky za tip. Jinak už mazat nebudu :-)

27.01.2009 08:54:22 #42 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – jen ještě připomínka když píšeš o kalíšku – jakej kalíšek? – na skluznici přímo táfličkou vosku (v mém případě válečkem hrobečkový svíčky) natřu skluznici a pak rozehřívám a roztírám :-)… – netřeba v podstatě pak ani seškrabovat stěrkou – stačí rozkartáčovat :-)

27.01.2009 09:01:11 #43 

administrator

(Pavlos, ) tím vaničku vosku. Třeba tento SWIX. Moc ho nepoužívám a zbyla mi poslední kostka, tak jsem jí použil ( ne celou :-)).
Dělám to stejně. Za studena natřu skluznici, rozehřeju a „vkártáčuju“ . Stahoval jsem minimum. Byl to spíš jen film.

27.01.2009 09:51:33 #44 

administrator

(Duro, ) Tiez pouzivam uz nejaky ten rok na voskovanie teplovzdusnu pistol … ale nezda sa mi to az take uzasne … :-( … hlavne je to casovo ovela narocnejsie ako zazehlovanie a na rozdiel o vasich skusenosti mi tam ostava strasne hruba vrstva, takze pri stahovani sa poriadne zapotim … :-( … asi bude niekde chyba … poprosil by som vas chalani ak mozete presne popisat ako postupujete, hlavne to roztieranie ako robite, ja nerostieram len necham roztopit a roztiec po sklznici a ked to zaschne tak stahujem a stahujem a stahujem …

27.01.2009 10:12:40 #45 

administrator

(arsi, ) Duro,ak som dobre pochopil,tak chalani používajú metódu nanášania len tenkej vrstvy vosku.Za studena na sklznicu vyslovene „nagumuješ“ studený vosk.Ako keby si ho chcel len rozotrieť korkom.Potom to nahrejú a kedže vosku je tam už od začiatku málo,neskôr stiahnu len to nič čo tam ešte ostalo.

27.01.2009 11:39:15 #46 

administrator

(Duro, ) ja to robim tak isto … nasucho natrem vosk ( povacsine sviecku ) a potom nahrievam … asi toho vosku davam prilis vela, nabuduce skusim jemnesie … :-) … ale ako som pisal, najhorsie na tom je ze to nahrievavanie ide strasne pomaly

27.01.2009 11:50:30 #47 

administrator

(Pavlos, ) mi trvá asi 10–15 minut. Mezitím co mažu druhou, tak mi ta první chladne :-). Takže včetně kartáčování a leštění trvá příprava půl hodinky.
Největší výhoda je to, že je z mazání málo bordelu. Když jsem mazal klasicky žehličkou , tak jsem měl na zemi hodně vosku.

27.01.2009 12:25:59 #48 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) takovýho voskování včetně stáhnutí a vykartáčování do 10 minut obě lyže :-)… Možná nepoužíváš horkovzdušnou pistoli, ale fén :-)… – protože tou pistolí je to hned – spíš je třeba bejt rychlej a opatrnej – ale to je věc grifu, kterej získáš :-)

27.01.2009 13:42:51 #49 

administrator

(Duro, ) mozno je to tym ze mazem freeride-ovky 197cm 130–100–120 … a vy tie vase uzucke,kratucke lyzicky mate hotove raz-dva :-))) … no nic, vyskusam menej vosku a pri nahrievani rozstierat kefkou, tam bude asi pes zakopany :-)

27.01.2009 20:01:45 #50 

administrator

(arsi, ) Slušné lyže Duro,tak to máš ako keby si mazal takmer 2 slalomové snowboardy:-)))

27.01.2009 21:38:44 #51 

administrator

(Magda Glemmi, glemmi@seznam.cz) pouze strukturu a brus na kameni nechavam delat dvakrat rocne (ale na lyzich travim dva mesice), jinak se spoleham na brousek od Kunzmanna za 400,– Kc (uhly 88 a 89, 87 je vyborny uhel pro dobreho lyzare, ale prilis „kousavy“ pro lyzare horsiho – z duvodu sporivosti jsem se rozhodla zustat u 88stupnu, brousek s 87 stupni je vyrazne drazsi), zehlicku, vosk, cidlinu a kartac, jednou za cas hranu prejedu pujcenym diamantem. Akce prebrouseni hran, zehleni, stazeni vosku a vykartacovani trva pri pomalem tempu 30 minut, pri rychlejsi praci 25 minut – koupe draheho servisniho naradi muze byt zajimava pro kutila, ktereho to bavi, ale v konecnem efektu drahe upravy hran a skluznice rekreacni lyzar /i zdatny/ na svahu prilis nerozpozna…

28.01.2009 08:06:23 #52 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) holka, co si dělá lyže a jak je vidět, tak tomu i rozumí – alespoň z těch, co znám :-). Gratuluju – někdy si s náma přijeď zalyžovat – viz VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ :-).

28.01.2009 13:05:45 #53 

administrator

(Honza, ) Jen doplním odkaz k HOnzovu příspěvku – VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ.

07.02.2009 07:50:24 #54 

administrator

(Magda Glemmi, glemmi@seznam.cz) spise se pouziva pri poskozeni hrany (napr. prejedes kus skalky ci nejaky stabilni kamen), ktere se srovnava pady a pilniky, ale pokud bys hranu chtel brousit i zespodu – z vetsiny (i jednodussich) brousku lze vyndat pilnik, otocit ho o 90% a opet nandat a mas pilnik, kterym lze brousit hranu zespodu.

07.02.2009 12:31:33 #55 

administrator

(ivan, ) Odklonění hrany (tedy zbroušení „od skluznice“) se udělá buďto na stroji v servisu, nebo ručně. V obou případech doporučuju velkou opatrnost. Mnohé servisy odevzdají lyži s nekonstantním úhlem po délce hrany. Většinu takových případů tvoří absence dostatečného odklonu v oblasti předního kontaktního bodu. Lyže má pak tendenci se zařezávat, oblouk zahajuje nesnadno a neplynule, „neúposlouchá“. Zoufalý lyžař hledá vinu ve sněhu, v sobě, v přílišné ostrosti hrany a zpanikařený pracně vytvořené ostří mnohdy brutálně a hlavně zbytečně tupí. Příčina je ale jinde, právě v tom nedodrženém odklonu. V ruce si lze s odklonem hezky pohrát. Existuje několik druhů vodítek pro pilník, také některé brousky snad umožňují něco jako opracování této tzv. spodní hrany. Stačí ale taky omotávka lepicí páskou přes pilník, která způsobí, že pilník jezdí po hraně pod malým úhlem. Mazáci šoupnou pod pilník třeba vizitku a dokonce lze lokálně ladit i jen tak citem = přitlačením na pilník. V každém případě ale pozor: používáním lyže se hrana postupně „ošoupává“ a odklon pomalu, ale jistě roste. I každé přejetí diamantem ji byť jen maličko zasáhne. A intenzivní, často brousící lyžař tak vlastně postupně odklon zvětšuje. Což při té postupnosti není problém, zvyká si na to. Jakmile by ale člověk jedním zásahem odklon výrazně zvýšil, má to určitý dopad na chování lyže. (Kdo nevěří, nechť si nechá od Sportenu vyprávět, jak to vypadalo, když nějaký jouda ve firmě nechal svého času omylem slalomky přejet v mašině na 2tupňový odklon.) Tohle dilema řeším skoro denně: nabrousit lyže chce člověk se zanedbanými hranami. Když ho rovnou nepošlu na mašinu (pokaždé se takto výdělku zbavit nemohu), řeším, zda napřed pořádně přebrousit od skluznice a zmenšit tak potřebu broušení z boku (neboť se tak rychleji a snáze dopracuju k žádoucí ostrosti), ovšem za cenu možná až přehnaného odklonu. Nebo zda se o to víc dřít z boku s tím, že zásadní geometrie hrany od skluznice zůstane plusminus zachovaná. Většinou se dřu z boku, i když mnohdy jde evidentně o lyže smýkačů, jimž jsou nějaké půlstupně total wurst. A ještě něco: momentálně se zabývám déledobějším zkoumáním různých odklonů a mám docela zajímavá zjištění. Až budou zralá pro publikaci, dočtete se.

23.09.2009 14:46:12 #56 

administrator

(MichalV, ) Zdravím,

tuto brusku používá 90% servismanů ve Světovém poháru.

Odkaz: http://www.youtube.com/watch?…

09.10.2009 15:01:35 #57 

administrator

(Dener, dener@atlas.cz) Ahoj Ivane, přesně takhle špatně jsem měl uděllané lyže z jedno nejmenovaného servisu. Musím říct, že to lyžování tenkrát nestálo za nic. Doma jsem poté zjistil, že odklon byl nepravidelný a některých místech tarřka žádný. Navíc hrana byla dosti hrubá. I pouhým okem byly vidět rázy od broušení. Vše jsem vyřešil jemným přebrušením (odkloněním asi 0,5°)a následným doleštěním diamantem. Po té byly zase lyžičky super ovladatené jako dřív. Jinak skluznice byla perfektně rovná, nastrukturovaná. Je docela škoda, že v tomto servisu se to nedaří, ale cena asi odpovídá kvalitě. Komplet servis 250,– Kč??? Stroje to jsou prý nějaké předělávané, takže značku nevim. Lyže Sporten AHV 06 SL.

16.01.2010 14:46:22 #58 

Tichy muž

>> #48, administrator, 27. 01. 2009 12:25:59

HOnzo mam na tebe dotaz. Celkem me zaujali tvoje prispevky v tyhle diskuzi. Konkretne mam dotaz na to mazani pomoci svicek. :) Chci se zeptat na presny postup. Co jsem vycetl je postup nasleduji… 1)naneseni vosku 2)nahravani horkovzduskou 3)vtirani vosku pomoci kartace

tot vse?? nebo nasleduje.. 4)seskrabani pomoci cidliny 5)kartacovani

Chci to vyzkouset a kdyz to bude fungovat klidne u teto techniky zustanu :))

Jeste jeden dotaz pro vsechny. Mame doma plno vosku, ktere jsme pouzivali, kdyz jsme byli s brachou mladsi a jeste jezdili zavody na bezkach. Je nesmysl takove vosky pouzit na sjezdovky??

Ski Now Work Later

16.01.2010 16:33:15 #59 

HonzA_ muž

>> #58, Tichy, 16. 01. 2010 14:46:22

Sice to je na HOnzu, ale zkusím odpovědět já – krok 4) a 5) proběhne automaticky během prvních jízd na kopci. Doma ho dělám jen pokud chci aby lyže jela perfektně a byla rychlá hned od první jízdy (např. závod).

Ad vosky na běžky – doufám že myslíš skluzové a ne stoupací ;-). Klidně je použij, ale u některých budeš asi muset trochu ohlídat teploty a nemazat extrémně teplý vosk na extrémně studený sníh a naopak.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

16.01.2010 18:30:40 #60 

Tichy muž

>> #59, HonzA_, 16. 01. 2010 16:33:15

Diky za odpoved. Tak tento system mazani se zda byt opravdu jednoduchy. :)

Vosky mam skluzove a opravdu celkem dost. Nejdrive ale vyzkousim ty HOnzovo svicky a uvidim jak budou fungovat. ;-)

Ski Now Work Later
Nalezené položky: 260 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:34:15 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox