VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ

Nalezené položky: 216 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

21.11.2008 09:06:24 #1 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) Tak jsem tu konečně s konkrétníma DVOUMA termínama vylepšovacího lyžování – Horní domky Rokytnice. První termín je 7.-13.12. a druhej termín 11.-18.1. Napojili bychom se na soustředění Pro Senior Tour, což, jak mnozí víte, je soutěž „vyzrálejch“ sjezdařů – „závodníků“ nadi 30 (naděje), nad 40 (junioři), nad 50 (senioři) a nad 60 (beznaděje). Má to celou řady předností – je možno porovnávat se s lyžováním těch, který byli mistry republiky ještě docela nedávno s těmi co jimi byli před 40 lety :-), pojezdit dosytosti volně a mít i příležitost v klackách krátký, delší i dlouhý zatáčky...... Vzhledem k tomu, že může bejt problém s volnem, tak bych navrhoval vždycky jen část toho termínu a prodloužit přes víkend. Takře navrhuju pro nás: 6.-9.12. a 15.-18.1. Zájemci (Milan, Ivan, Honza, Jarda, Arsi, David, Lukáš … a další – kdokoli) hlaste se co nejdřív. Bydlení s krbem, samivařením a se spacákem za 150Kč, lyžování se slevou na lanovkách, s příspěvkem na zajištění trénovacího servisu (cca 200Kč/den)… Pro velkej úspěch to budeme třeba i opakovat – ale opravdu jen když bude odpovídající zájem…:-). Hlaste se sem s připomínkama a nápadama, nebi i přímo mně – odklikněte si mojí adresu nahoře. Takže SKOL :-)

23.11.2008 20:15:35 #2 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) píšu vlastně hlavně proto, abych dostal nabídku v pořadí říspěvků vejš – aby nebyla zbytečně přehlídnutá :-) … – a nebo že by skutečně UŽ nebyl zájem ? Vleky se tento tejden rozjedou skoro všude a není špatný si začátkem sezóny připomenout ty nejdůležitější lyžařský zásady :-)

23.11.2008 23:05:39 #3 

administrator

(arsi, ) Ahoj HOnza.Tak ti posuniem príspevok trocha vyššie:-)
Určite si myslím,že podobná akcia by mala mať väčší ohlas.Hlavne pre tých,čo sa chcú zdokonaľovať a nemajú možnosť potrénovať v tyčiach.U mňa je to s rezerváciou vzdialených akcií trochu ošemetné.Určite viem povedať,že do 24.12.(vrátane) som pracovne vyťažený.Čo bude v Januári ešte nemôžem vedieť.Každopádne sa nikdy nesľubujem na termín len tak.Rád si stojím za slovom.Netuším ani len čo bude s mojim lyžovaním túto sezónu…:-)Mám to na tvoju akciu cca 300 km,čo nie je „za rohom“,ale rozhodne ani moc ďaleko.Láka ma skôr tá atmosféra podobných akcií,spoznať ľudí s ktorými diskutujem a tak.Nič nesľubujem,skúsim.

24.11.2008 09:56:14 #4 

administrator

(Milan, ) HOnzo opravdu bych se takové akce rád zůčastnil a přemýšlím jak to udělat. Především se chci zeptat zda je možné vzít ssebou za měsíc 4 letého samostatně nelyžujícího syna, bez toho asi nebudu puštěn. Na prosincový termín je asi už pozdě jednak syn dobírá antibiotika a já jsem do se do poslední chvíle snažil vylepšit svou nepříliš povedenou motokrosovou sezonu tak, že mám teď automatizované úplně jiné pohyby než lyžařské a vlítnozut jen tak bez přípravy mezi klacky na prvním sněhu by mohlo být docela veselé. Co se týká lednového termínu tak odjíždíme 14 do Rakouska, tak že bych mohl spíš ze začátku 11–12. S mistry republiky jsem nikdy nejezdil byla by to dobrá zkušennost, závodím s několika slalomáři co byli do 20 v republice a zatím mě vždycky porazili, ale stahuju je.

24.11.2008 11:34:15 #5 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) Díky za příspěvky-zareaguju obecně: tak jak si tu akci představuju, je to především pohoda, žádný nucení-takže nevidím důvod,proč by s sebou nemohlo bejt dítě (pokud se alespoň základním způsobem na lyžích pohybuje), není třeba vjíždět do klacků, když se na to necejtím atd.atd… Důvod je hlavně možnost sdílení pocitů z lyžování, z oblouku v určitým a měnícím se postavením a zatížením lyží, v různejch situacích, v nekompromisním zakrojení i s citlivým driftingem…= diskuse nad tím, čemu říkám Intensive feedback :-) (teda Ivan to tak pojmenoval :-))

24.11.2008 12:07:21 #6 

administrator

(Milan, ) Jestli je možný ten začátek lednového termínu tak bych rád přijel. Pokud jde o poznámku s klacky z minulého příspěvku, tak nejde o nějaké obavy, ale když je taková to fantastická příležitost potrénovat a něco se naučit od mistrů, tak by to chtělo být připraven a ne se někde vedle rozjíždět na svahu před sezonou. Sdílet pocity můžem, ale už Teď. HOnzo stále mi chybí Tvoje připomínky a rady na moje video ve vedlejším vlákně. Mimochodem co je s Ivanem, že sem nepíše.

24.11.2008 12:24:23 #7 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Ahoj, vzali byste i v tyčích naprosto negramotného? Mám ale problém s tím, že teď nedokážu říct, jestli budu v tom lednovém termínu moct. V prosinci vím, že nemůžu. Docela bych si to vyzkoušel :-)

24.11.2008 12:25:54 #8 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Pokud bys to Honzo chtěl hodit jako pozvánku do článků, pošli mi prosím její znění a zkusím to tam vložit. Teda pokud by nevadilo, že to osloví i lidi zvenku ale když je to v diskuzi, tak snad ne :-)

24.11.2008 12:37:15 #9 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – je toho opravdu hodně, co bych ti k tý jízdě chtěl říct – začalo by to tím, že je to skoro vzorová ukázka vertikálního pohybu nutného k zatočení´rovných lyží v minulosti… atd… – takže jedině soukromě :-)… Jinak k těm mistrům – ono vůbec nejde o to, naučit se něco od mistrů – oni mnozí jsou už staří dědkové a někteří už zdaleka nelyžujou tak, aby se od nich mělo teď něco odkoukávat … – teda kromě vztahu k lyžování, radosti, kterou si dokázali udržet desítky let po svém vrcholu :-)

24.11.2008 12:41:13 #10 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) si to uprav a použij :-)… – jen ať se to šíří – ale nezapomeň, jestli ty termíny pro nezájem odvolám, tak taky uveřejnit na stejných místech to odvolání :-)… Jinak u toho lyžování samozřejmě ani zdaleka nepůjde o jízdu v klackách – to by bylo spíš jaksi „navíc“ – jako důkaz, jak moc je jiný tam kde musíš než tam kde chceš a můžeš :-)

24.11.2008 14:47:05 #11 

administrator

(Honza, ) Vydrž, zatím zkoumám termíny. S tím prosincem to vypadá hodně špatně. Leden je lepší, ještě se ozvu.

24.11.2008 15:44:01 #12 

administrator

(Emil, ) Je napsáno že se může zúčastnit kdokoli, ale přesto se zeptám: může se přihlásit každý, tedy i ten co není z okruhu známých a jeho pohyb na lyžích neodpovídá žádné škole, je rád, že mu to nějak jede a rád by si nechal poradit od zkušených?

24.11.2008 17:38:01 #13 

administrator

(Pavlos, ) Může se přihlásit takový amatér ako jsem já ?
Rád bych se od vás borců něco přiučil a chtěl bych se konečně naučit pořádně carvovat.

24.11.2008 17:46:39 #14 

administrator

(jarda, ) určitě chci v tom lednovém termínu přijet, ale dříve než koncem týdne nebudu vědět, zda budu moct – pracovní povinnosti. Doufám, že si nás vy zkušenější pěkně rozdělíte do skupinek a my amatéři nebudem muset lovit setiny v tyčích za řevu drábů -makej, makej :-)

24.11.2008 18:02:40 #15 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) a už vůbec ne „makej,makej!!!“ – víš jistě i proč? Protože dobrej lyžař a to i ten nejlepší závodník, jede z kopce s co nejmenším úsilím, snaží se co nejmíň bránit lyžím v cestě do cíle (z kopce). Takže pokyn „makej“ vede podvědomě k přílišnýmu vkládání síy. Tím ovšem není řečeno, že to není dřina – gravitační a odstředivý síly jsou v závislosti na rychlosti, poloměru oblouku, tvrdosti podložky, míře driftu, hmotnosti lyžaře atd atd. často obrovské, ale nejrychleji a nejpohodlněji se do cíle dostává ten, co nadělá nejmíň práce :-) – to je základní fyzika, na kterou skoro všichni trenéři zapomínají… – protože takhle je to nikdo neučil :-)… Jinak účastnit se může skutečně kdokoli…

24.11.2008 19:32:04 #16 

administrator

(arsi, ) O áno,to mi pripomenulo detské časy:-)Keď sme jazdili v tyčiach niekedy aj s nechuťou.Ja som vypadol niekde uprostred slalomu a keď išiel neskôr unavený „kolega“ a tréner na neho kričal „makaj,makaj!!!“ celý kopec počul jasnú odpoveď: „makaj,makaj,hej,a­le keď už nemôžem do pi…?“Hmm,to sme mali tuším 10 rokov.No a potom sme dostali riadne vynadané:-)))

25.11.2008 08:29:16 #17 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) ale kvůli averzi vůči způsobu, jakým se mnozí „trenéři“ projevují jsem to nepsal – chápu jej jako projev jistého zaujetí pro věc :-) – velmi častý u rodičů dětí :-)… Psal jsem to proto, že mi vadí pojetí „silového“ přístupu k jízdě. Lyžař by měl být v každém okamžitu výkonu veden snahou lyžím nebránit v jízdě a sílu (nutnej je přebytek síly) využívat pouze k technicky optimálně provedenýmu výkonu, kterej vede k dodržení přesného směru a optimální stopy – k „bezodporovýmu“ lyžování (ty uvozovky jsou důležitý :-))

25.11.2008 08:37:42 #18 

administrator

(jarda, ) se najde někdo, kdo mě naučí jezdit pohodlně, tak ho budu až do smrti velebit :-) Ale vážně – já se na lyžích celkem nadřu a obávám se obávám, že to klidně může být způsobeno nedostatky v technice. Teoretickým důvodem sice může být i má posedlost čistými kolejemi, potěšení z boje s odstředivkou a snaha o maximální náklony. Jaký je jejich vzájemný poměr, ale sám nezjistím. Vím, že HOnza je propagátorem méně obvyklé cesty výuky a právě proto bych strašně rád přijel a nechal se (samozřejmě nejen) jím pokoučovat.

25.11.2008 09:34:36 #19 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – „posedlost čistými kolejemi, potěšení z boje s odstředivkou a snaha o maximální náklony“ nejsou ani v nejmenším v rozporu se snahou o „bezodporový“ lyžování. Nikdy jsem neřekl ani nenapsal nic o pohodlným lyžování :-), nikdy mě ani nenapadlo, že ve správně provedeným oblouku (zavřeným, v rychlosti, na zakrojený hraně) nemusí lyžař ODOLÁVAT tlaku i několika G a že by tudíž nepotřeboval sílu – dokonce hovořím o potřebě přebytku síly. To co prosazuju je nepřistupovat k jízdě PRIMÁRNĚ s podvědomě zabudovaným přístupem „makej, dej do toho sílu, rvi to!!!“, ale naopak s vědomím, že je třeba lyžím co nejméně bránit. Že k tomu je třeba hodně síly, to nepopírám – ale spíš síly, kterou využívám k tomu, abych s citem a velmi dynamicky oblouk zahájil a vedl a VČAS uměl ve druhé polovině oblouku tlak na lyže povolit – abych nepůsobil ZBYTEČNĚ silou proti směru jízdy – tedy abych jim nebránil (a to je setsakra dřina :-)

25.11.2008 10:17:50 #20 

administrator

(Milan, ) Nevím vše bude jasné až na kopci, ale lyžování je makačka když to má za něco stát. Pokud se svezu v čistém carvingu po manžestru tak opravdu můžu nechat lyže jet a vozit se. Ale když jdu do branek na rozsekaným umrzlým kopci, tak musím iniciativu vzít na sebe a nenechat se vláčet koryty mimo linii. Ideálně začít už mentálně před startem stylem a la Manfred Pranger, rozzuřerný pitbul co jde pistu rozbít. Samozřejmě lyže musí jet podle svého rádiusu a linie branek, ale jezdec aby vyhověl těmto požadavkům tak se často nadře opravdu dost, navíc musí držet potřebnou techniku . Jak píše HOnza pokud dosáhne určité úrovně, tak lyže fakt jedou a přetížení v zatáčkách je značné a síly není nikdy dost, nejvíc síly mi odebírá zahájení a ukončení oblouku. 40 branek, byl u mne letos limit kdy jsem vydržel jet na plno dál už to bylo o komromisech a výkon šel dolů. Není asi bez příčiny, že pro letošní sezonu se zase všichni WC borci předháněli, kdo nabral více svalové hmoty Svindal prý 15 kg. Výkonostní lyžování se stále více blíží kulturistice. Když se Maier před lety v Söldenu po tvrdé přípravě vracel, tak řekl dolů je to 1:20 já vydržím, ale jen 1 minutu. Není mnoho sportů kde se sportovec vydá tak rychle ze všeho. No vidíš HOnzo teď se zájemci roztrhl pytel.

25.11.2008 10:47:53 #21 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) cos napsal Milane – a zároveň doufám už i víš, že mluvím o něčem jiným. Výdej energie která je potřebná pro projetí tratě SL, OS, GS i SJ je obrovskej, ale tý síly, která jde PROTI SMĚRU JÍZDY (tedy ve druhý polovině oblouku) by mělo bejt co nejmíň (a samozřejmě ale vždycky tolik, aby byla dodržená optimální linie :-)). Hodně by toho bylo možný psát na tohle a ještě další témata (předsunutí vnitřní?, zatížení lyží?, postavení pánve?, pocit těžiště…) – kvůli tomu to „ZDOKONALOVACÍ LYŽOVÁNÍ“ … Zatím se ale NIKDO napevno nepřihlásil… – a to je potřeba, protože nejen já si musím včas „naplánovat dovolenou“… :-).

25.11.2008 10:52:47 #22 

administrator

(Krab, ivan.pozar@netafim.cz) Pokud zdraví dá, dovolím si přijet v lednu. A pokud to bude možné, vezmu s sebou zcela samostatného syna 9 let s vyzkoušenou touhou jezdit v brankách (to abyste si nemysleli, že jsem takový ten ambiciózní otec). Jen ať padá!

25.11.2008 14:34:59 #23 

administrator

(Honza, ) Zdar Krabe! Takže se uvidíme, právě jsem zjistil že v lednu taky pojedu ;-)

25.11.2008 14:41:03 #24 

administrator

(Honza, ) Zdar, v lednu přijedu (už jsem ti psal i e-mail). Je pro mně ideální termín 10.-14.1, ale i 15.-18. se dá.

Pojedu sám autem od Plzně, takže kdo budete mít zájem se svézt, dejte vědět abychom se mohli domluvit.

25.11.2008 14:42:23 #25 

administrator

(Honza, ) Samostatnost „Malého Kraba“ a zápal do branek potvrzuji ;-).

26.11.2008 14:06:23 #26 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – Zatím jsou JEN dva vážní zájemci na leden a NIKDO na prosinec – což je divný když je tolik sněhu a nadrženosti :-)… Nejpozději příští středu uzavřem přihlášky – když nás nebude alespoň 6 lidí, tak to odpískáme :-) – což je škoda – tolik lidí se hlásilo k tomu jak by to bylo fajn :-)

26.11.2008 21:06:15 #27 

administrator

(Honza, ) Lyžujem od 13.12 ve Francii. do té doby tvrdě makáme!

Tak lidi, ozvěte se i další, ať můžeme upřesnit termín.

27.11.2008 16:53:03 #28 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) se všude lyžuje!!!!!!!!!!!! – nejen na Mísečkách :-) nebo v Rokytnici, kde je to nejlepší :-).

27.11.2008 20:04:43 #29 

administrator

(jarda, ) HOnzo, hlásím se, v lednovém termínu přijedu. Pokud je jiný zájemce z Moravy, můžeme se domluvit na společné cestě.

27.11.2008 20:22:37 #30 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) už jste na leden t ři – oznámím to včas včetně kdo ke komu by mohl přistoupit. Na tebe jsem extra zvědavej – mám rád perfekcionalisty – asi proto, že jsem dost nedbalec :-)

Nalezené položky: 216 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

včera 22:38:42 od HonzA_

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]