VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ - strana 5 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ (diskuze strana 5)

Nalezené položky: 216 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

19.01.2009 21:52:33 #121 

administrator

(Pavlos, ) fotek sálá super atmosféra !!! Takže HOnzo – pevně se mnou počítej na další akci.

19.01.2009 23:02:00 #122 

administrator

(arsi, ) HOnza dík za fotky,tiež sa pokúsim na ten marec:-)

20.01.2009 14:56:20 #123 

administrator

(milan trnka stevens, m.ski@centrum.cz) Zdravim vsechny ktere jsem potkal a ity,kteri jsou tady v diskusi.. Prave jsem docetl celou historii teto linie..(nebo vlakna?).. Citim hluboke uznani vuci vsem zucastnenym a hlavne Honzovi, ktery s velkym umem,trpelivosti a skromnosti toto vse zorganizoval… I kdyz dale nevidim, nikdy drive jsemse zadneho blogu, ani lyzarskeho nezucastnil. V tomto a v mnohych jinych vecech jsem skoro analfabet. Taktez jsem nikdy drive nevytvoril zadne album na Rajceti ci jinde, s vyjimkou posilani souboru jakojsou videoklipy treba prez uschovnu. a tady tozkousim narychlo, (bez cteni navodu), tak snad vam topujde stahnout… http://skebe.rajce.idnes.cz/090118_verl/ …meljsem sebou fotak ale stridavejsme se o nej stridali ja a Borysek ten prvni den na chaloupceu Honzy,kde jsme o prekot lenosily u krbu,ktery jsme fajrovali ve dne v noci aby se moc nekourilo od dechu…Timto vznikly nektere podivuhodne fotomontaze,to hlavne kdyz s tim zrovna sermoval Boris a jine atmosferu tvorici utvary treba rampouchu za svitu uplnku mezi stipanimpolen a prikladanim.. Skoda jen ze jsem pak uz fotak nepouzilhlavne pri lyzovani,nebo nekdo jiny z nas…Nebo dokonce videozaznam, coz by bylo byvalo bezpochyb instruktazni… Opravdu mam ten pocit,ktery jsem jiz vyslovil, ze jste vsichni lidicky velmi bystri, inteligentni a pratelsti s jiskrou pro zivot, kterou sam mam tak rad a ktera je mi potravou v existenci. A to mi vicemene chybelo v komunite kterou jsem mnoho let obyval a celou tu dobu trpel nedostatkem toho vseho shora zmineneho a jeste vic.. Nevim jestli se s vami mnohymi jeste v budoucnu budu mit prilezitost videt nebo nekde pojezdit a tak mi napada, ze co bych mohl jeste stihnout, je nabidnout zde nejakou fotodokumenta­ci,pripadne videoclipu,ktere nejak souvisi s tim co vas tak zajima… pokud ano,neco vystracham z hardisku a zverejnim..ale predesilam, je to jen co jsem neprofesialne ziska lsam … Moc vam vsem dekuju za uznani ktere jste mi jiz osobne a take zde na netu priznali, obvzlaste Krabovi vzkaz ze opravdu neni srab. To vse me naplnilo tim zvlastnim,vzac­nym,tajuplnym pocitem stesti az snad k hranici emocionalniho zmekceni… Tak moc diky, jste fajn lidicky, at vam to vsem jezdi!!!

20.01.2009 18:08:36 #124 

administrator

(Pavlos, ) bude další VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ , jsem připravený vzít s sebou kameru a pár záznamů udělat. Večer se pak můžou záběry analyzovat :-))
Tedy pokud bude zájem.

28.01.2009 20:09:54 #125 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) dalšího lyžařskýho setkání? – ZAPIŠTĚ SI 1. – 5.dubna !!! Kde? – nejspíš v Rokytnici, možná v Harrachově, třeba i na Mísečkách eventuelně na Tanvaldským Špičáku..Nejspíš to bude ale lyžařský safari – každej den jinde… :-). Plánujte – těšte se :-)

28.01.2009 23:04:31 #126 

administrator

(Honza, ) Díky za info – zkusím to nějak zařídit. Ten původní termín 25.-28.3 byl vynikající, tenhle je naopak pro mně jeden z nejhorších možných :-(. Ale co se dá dělat, snad to nějak vymyslím.
Kdo by měl přijet další z „lektorů“? Bude zase Milan, Ivan a ty?

29.01.2009 09:42:42 #127 

administrator

(Milan, ) Termín ok ale bude ještě na čem lyžovat, nejde to udělat o něco dříve?

29.01.2009 09:45:37 #128 

administrator

(Milan, ) Asi to trochu zapadlo, ale mohl by jsi Milane Trnko nám zpřístupnit nějaká ta učební videa. Zájem je. Díky.

29.01.2009 14:50:45 #129 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – už jen sama účast Milana je nad rámec toho, co by měl ze svýho jedinečnýho know-how poskytovat…:-) – je to asi jako kdybych pozval božskýho Káju ať si s námi přijde zazpívat, že ho za to necháme vyspat zadáčo ve spacáku a večer si s námi dá guláš…:-). Učební videa, tréninkový plány, individuelní konzultace – to všechno má nějakou hodnotu – to nejde požadovat jen tak z kamarádství :-)… – i když při osobní účasti na tý akci to jaksi dostáváme :-)… Termín je to dobrej – sníh je v tu dobu naprosto tutovej (jako každoročně) počasí, pokud by snad bylo i slunečno, nám dovolí po ránu jezdit na tvrdu a lidí tolik, že na prázdnejch kopcích bez zábran…(alespoň ve všední den a o víkendu ráno…).

29.01.2009 15:03:18 #130 

administrator

(Milan, ) HOnzo Milan tady ve svém posledním příspěvku videa nabízel, pokud by byl zájem . Tak jsem vyjádřil jen ten zájem, když na to nikdo nereagoval. Nic víc.

29.01.2009 16:18:49 #131 

administrator

(arsi, ) Áno Milan Trnka v posledných vetách naozaj naznačil,že by sem môhol nejaké fotky a videá pridať.Určite by som si to tiež rád pozrel.Takáto snaha sa cení.Videá sú dobrá pomôcka,ale osobný kontakt je nadovšetko.
A čo sa týka know how,tak to je vec ošemetná.Duševné vlastnícto v našich štátoch nemá takú dlhú tradíciu,čo je rozhodne dosť škoda.Určite platí aj,že vedomosti ktoré si získal od iného,nezaplatil si za ne a nie si viazaný mlčanlivosťou by si môhol posunúť ďalej,ak to má zmysel.Cenia sa hlavne skúsenosti a vlastné poznatky aplikovateľné aj na ostatných.Vďaka za ľudí,ktorý niečo vedia a podelia sa o to nezištne s ostatnými,aj keď sa to častokrát obráti proti učiteľovi…už som sa neraz zaprisahával,že nikomu nič nepoviem a nech si každý poradí sám.Vždy keď som vedel,že radu chcú ľudia ktorý dostávajú radi už „predžuté“ a nie sú schopný obetovať trochu námahy na sebavzdelávanie.Ale dá sa to priatelia?:-)))

poz.:prezentujem svoj vlastný názor.

30.01.2009 10:59:19 #132 

administrator

(milan, m.ski@centrum.cz) Zdravim vespolek, jen kratce vpisuji odkazy na uschovnu kde jsem vlozil kratky klip z lonska, kde jsem srovnaval vlastnorucne porizene zabery Sarky Zahrobske ze stejneho kopce (kaunertal), s mladou 17 letou holkou z Usti nad Labem. Vypracoval jsem pro ni letni specialni pripravu a podnikli 3×4 dny ledovce. Tam jsme delali dalsi specialni cviceni na snehu a v zaveru kazdeho vyjezdu to vse aplikovali do trate. Srovnani je od sebe vzdalene v casove primce mesice a pul, pouhych 7 dni lyzovani. … S pozdravem, Milan http://www.uschovna.cz/…2ca1d6952749

Myslim ze pokud to bude stahovat vic nez 5 lidi musim to tam dat znovu, je na to pouhych 24 hodin…

30.01.2009 14:42:26 #133 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – je vidět, že je zájem – během chvilky si to stáhlo pět lidí – já měl práci a tak jsem to prošvihnul :-)

30.01.2009 14:53:16 #134 

administrator

(Honza, ) I já jsem to prošvihnul, jsem na tom úplně stejně jako ty ;-).
Milane, jestli by ti to nevadilo tak bych mohl dát tohle video na můj web, odkud by si ho mohli lidi stahovat bez omezení nějakými 24 hodinami / 5 lidmi. Posílám ti mail na adresu co byla na úschovně. Honza

30.01.2009 15:57:44 #135 

administrator

(milan trnka, m.ski@centrum.cz) http://www.uschovna.cz/…30ccb7224665 ............ tady to je jeste jednou, souhlasim abys to dal na svuj web Honzo…

30.01.2009 16:57:32 #136 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) To je teda paráda, jakožto laik vůbec nechápu jak je možný se tak rapidně zlepšit během tak krátký doby. Tleskám! Původně jsem nad vylepšovacím lyžováním taky přemýšlel, ale měl jsem obavu z toho abych tam nebyl za exota mezi samými borci, jelikož jsem opravdu pouhý samouk (i když velmi zapálený a nadšený). Ostatně svoje video jsem zde na podzim poskytnul k menší kritice. Snažil jsem se některé základní neduhy odstranit nebo alespoň minimalizovat, ale sám se těžko zhodnotím… Není nad přímý kontakt, radu, či doporučení zkušenějších, o tom žádná. Myslíte, že by nevadilo kdybych se k Vám na jaře přidal na jeden nebo 2 dny (na víc se mi to asi kvůli práci a škole nepodaří), i když neplánuju soutěžit v brankách, ale jde mi spíš o zlepšení techniky a tím pádem lepší požitek a větší radost z lyžování? Jinak ještě jednou bravo, to video jsem sledoval pořád dokola s otevřenou pusou několik minut. :-)

30.01.2009 17:30:13 #137 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) dokumentuje zlepšení závodnice. V našem pojetí jde o vylepšení normálního lyžování – ty pokroky tudíž mohou být ještě daleko razantnější :-)… – kdybys četl pořádně, věděl bys, že je to pro každýho kdo má zájem o zlepšování – pro nadšence :-)

30.01.2009 17:43:58 #138 

administrator

(Honza, ) Díky Milane, už je to na webu.
Zájemci stahujte bez omezení 24hod/5 stažení: ZDE. Klikněte pravým tlač. myši na odkaz a dejte uložit jako…

30.01.2009 17:52:29 #139 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) ale přece jenom když jsem se dočetl jak si někdo bere několikery lyže a jak důkladně připravujete na každý ježdění svoje lyže (já mám jedny racecarvy, jednou za čas zažehlím kahánek + jednou, max. dvakrát za sezonu dám na servis a o broušení nemám ani páru), trochu mě to znejistilo i když jak koukám nemuselo… Zkusím se polepšit a dorazit na jarní vylepšovací lyžování. :-)

30.01.2009 17:53:52 #140 

administrator

(milan, m.ski@centrum.cz) jeste k tomu videoklipu, ta holka co je natocena, se potom v sezone v zavodech dostala ze 160 na 80 Fis bodu, coz predstavuje zrychleni asi o 6 vterin na kolo. V lyzovani obecne koluje velmi mnoho zcela mylnych nazoru na techniku, pokud to vse zjednodusim. Jen malo z toho, co se koluje v akreditovanych skolach ceskeho lyzovani vam v lyzovani skutecne pomuze. Identicke klima panuje obecne v trenerstvi. Spise instruktori „nevedomky“, sami totiz nelyzuji na urovni, ktera by jim samotnym tvorila prirozenou vizitku a autoritu, omezuji a ztezuji tim potencial pozitivniho vyvoje jejich sverencu. Taktez ovsem plati veledulezitost pripravy tela pro zlepsujici se jizdu na lyzich. Jen velmi chabe rozvinuta oblast ve vedomi lyzaru. Duraz je na specificite cviceni a pripravy!!!Jeden prvek se bez druheho neobejde. Zmineny „suchy“ trening absolvovany pred aplikaci na snehu je optimalni k dosazeni rychleho a efektivniho progresu na snehu samem. M.

30.01.2009 18:21:02 #141 

administrator

(Pavlos, ) je naprosto super. Je krásně vidět jak děvče z defenzivního stylu jízdy přešlo na krásné klouzání po hraně.
Něco podobného bych potřeboval i já … Jinak HOnzo kameru na příští VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ beru. Večer můžeme analyzovat na noteboku.

30.01.2009 20:16:30 #142 

administrator

(Pavlos, pavlos@inmail.cz) Honzo, na jakém CMS ti běží stránky ? Díky za info do mailu.

30.01.2009 20:35:35 #143 

administrator

(PetrAT, ) hmm, ta Šárka nejenom že je rychlá, ale na to její jěždění se i hezky kouká

30.01.2009 21:48:47 #144 

administrator

(arsi, ) Dík Milan.Výstižné video.To dievča malo v prvých snímkoch na slalome viditelnú veľkú bočnú zotrvačnosť a po 7 dňoch to bolo preč.A ten progres v obráku..Gra­tulujem.Podot­knem,že veľmi zanedbávaná je psychická a mentálna príprava pretekára/špor­tovca.Len svalová hmota a jazdenie nestačí.Ale to je na dlhé debaty:-)A na akreditované lyžiarske školy,mám pre nich nie moc lichotivý názor…

31.01.2009 02:26:54 #145 

administrator

(ivan, ) Co dodat? Superlativů o Milanovi padlo hodně, takže skoro nemám chuť přidávat další, které by ostatně jen opakovaly to, co vím už dávno. A kromě toho, jak kdosi bystře odhadl, chci a hodlám z fenoménu Trnka „vyvařit“ ještě něco pro časopis, takže si to schovám na tam. A tak jen shrnu: Milan má lyžování komplexně promyšlené, tento teoretický fundament oveřený v praxi vlastní i cizí. Jako praktik umí popisované dokonale předvést. (Kolik trenérů umí totéž? Mám nyní možnost sledovat na kopci slavnou Olgu Charvátovou-Křížovou, jež se po krachu velkopodnikání s Rossignolem realizuje jako trenérka dětí. Jaká je jako trenérka, nevím, ale jako občasná demonstrátorka z pohledu současné techniky už nic moc, její slavná 80. léta jsou až příliš patrná…) Vzhledem k tomu, že existují jeho fotky ze začátku 90. let, na nichž je v jízdě, jíž ani DNES nelze nic vytknout, troufám si tvrdit, že má opravdu vychytané to, co na lyžích funguje bez ohledu na míru vykrojení, autokinetiky apod. Jak jsem už nejednou řekl a napsal, zatím vždycky se mi vyplatilo poslechnout to, co o lyžování říkal. Moje osobní – a bohužel na to, že se kamarádíme už skoro 15 let, hanebně chudá – zkušenost je, že i krátké lyžování s ním podpořené pár tipy, jak a co dělat či nedělat, je cennější než stovky naježděných kilometrů a tisíce namrskaných oblouků bez korekturního oka. Jsem o tom přesvědčený dokonce tak, že jsem letos odkládal podzimní ledovce, abych zbytečně („spontánně blbě“) nejezdil předtím, než absolvujeme slibované společné lyžování. Mnohé jeho myšlenky se také objevily v mých článcích, stejně jako odkazy na něj. Přidal bych pak ještě jeden dosud nezmíněný moment. Jako člověk původně vyučený řemeslu je Milan taky úžasně rukodělně šikovný. To se projevilo i ve vývoji vlastních lyží a desek, ale i ve spoustě dalších oblastí. Dát se na dráhu servisáka, jistě by byl žádaný i na nejvyšší úrovni. Odpůrci – a že Trnku nemusí zatraceně hodně lidí – namítnou mnohé včetně toho, že žádného svého závodníka na slibovaný vrchol nedotáhl. Což je holý fakt, který ovšem má svoje důvody a okolnosti. K nim snad víc v tom zmiňovaném článku. Podle mne ale tento fakt vypovídá o jiných věcech než o Milanových znalostech lyžování – a o ty nám tady jde. Pokud Milan nebude v době uvažovaného termínu jarní zdokonalovačky už u klokanů nebo v letadle k nim, třeba si ještě udělá malou rozlučku s českým sněhem. Who knows?

03.02.2009 11:45:51 #146 

administrator

(Amaguk, ) Ahojte, klikla som na ten odkaz na spominane video, ale hadze ma to len na nejaku prazdnu stranku :(
No po precitani vsetkych tych superlativov uplne horim zvedavostou ho vzdhliadnut :). Je mozne este video niekde vidiet? Dakujem srdecne!!!

03.02.2009 11:59:54 #147 

administrator

(Pavlos, ) hodí na prázdnou stránku, ale ihned se mi otevře Windows Media Player a začne se mi video přehrávat.
Vyzkoušej kliknout pravým tlačítkem myši, v menu vybrat Uložit odkaz jako …
A video uložit na disk.

03.02.2009 12:14:48 #148 

administrator

(Krab, ) jsem ho stáhnul zcela bez problémů, cca 26 MB.

03.02.2009 12:26:52 #149 

administrator

(Amaguk, ) neviem, kde je chyba, v Mozzile ma to hadze na prazdnu stranku a klik P mysou nereaguje, v IE mi to pise, ze stranka sa neda zobrazit, Safari vobec nerozoznava ten link a Operu nemam :(

03.02.2009 12:45:21 #150 

administrator

(Pavlos, ) jakýkoliv prohlížeč a nakopíruj tuto adresu : http://www.oknem.cz/…al_match.wmv
Pokud ani to nepomůže, tak jsi za firewallem, který nedovoluje např. v některých firmách, prohlížet video nebo stahovat mp3.
Pokud se připojuješ doma, tak si stáhni Google Chrome (http://www.google.com/…me/eula.html?…), nainstaluj a v něm ti to pojede na 100%.

Nalezené položky: 216 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

dnes 08:57:50 od fischerbl

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:33:57 od Mefko1

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

včera 00:38:48 od MMartin

vosky Skivo

02.12.2016 20:26:55 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

02.12.2016 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

02.12.2016 16:18:08 od Martin_B