VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ - strana 7 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ (diskuze strana 7)

Nalezené položky: 216 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

07.02.2009 23:23:20 #181 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) nenaučil lyžovat !!! – Každej se to musí naučit sám!!! Je ale důležitý, aby ten, kdo je při tom nějak nápomocnej neplet hlavu a tělo úplně zbytečnejma a nebo dokonce škodlivejma pí..vinama… – aby v tom, co se snaží zlepšovat začal fungovat – dobře fungovat – ten feedback :-) – intenzívně :-) :-) :-) … Je plno dost dobrejch lyžařů – navzdory mnohem více úplně nemožnejch školitelů (škoditelů) :-)

08.02.2009 19:07:01 #182 

administrator

(arsi, ) Prepáč HOnzo nepochopil som.

08.02.2009 23:23:57 #183 

administrator

(ivan, ) Feedback v tomto pojetí znamená důraz na prvky a pojetí, kdy si lyžař v maximální možné míře může sám uvědomovat, co dělá a zda to dělá dostatečně a správně. Tedy vlastně programové „samovylepšovací lyžování“. De facto to, co spontánně více či méně používá každý lyžař cílevědomě pracující na své technice. V této souvislosti snad jen letmý komentář k zoufalému pokusu Járy Pluskala na „jeho“ webu udělat z HOnzy a ze mě jakési lyžaře oblbující vyžírky (CIT. „pochopil jsem, že Ivan Sosna a Honza Verl si chtějí s Milanovou pomocí prosadit víc ""svoji novou"" "Intensive feedback“ metodu (metoda zpětné vazby je samozřejmě jednou z mnoha OBECNĚ používaných metod výuky), zajistit si větší klientelu a finanční přínos jakýmkoli způsobem.„). Nevím, co pochopil, ale hlavně si chtěl za Krabovu kritiku kopnout. Ať si poslouží, chudinka, od toho ten web taky má a tam je silnej… O "komerčním charakteru“ proběhnuvší akce víme svoje. A pro ilustraci: já k tomu přišel skoro jako slepý k houslím, prostě jsem přijel na dva dny – víc nešlo, stálo mě to naftu za cesty ze/do Špindlu a ušlý výdělek za ty dva dny, nevydělal jsem nic… Ne že bych měl zapotřebí se před nějakým Pluskalem obhajovat, ale když už se takto sprostě do nás navezl, nechci to nechat bez uvedení na pravou míru. Zbytek jeho výkřiku nechvávám být, on už je prostě takovej a jinej nebude. Folklór. Zbytečné polemiky s ním máme už roky za sebou, škoda času. Takže sorry za tuto vsuvku, které jsem ani nechtěl dávat samostatný příspěvek. Je to jenom poštěkávání, lepší je lyžovat :-)))

09.02.2009 08:00:57 #184 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) -možná trochu hořkej :-). Nečetl jsem Járovu poznámku na jeho webu (nechopdím na jiné než tento web) a vůbec nechápu, jak přišel na myšlenku „zajistit si větší klientelu a finanční přínos jakýmkoli způsobem…“.K tomu snad jen – ještě nikdy jsem podobnou akci neorganizoval, byla to jen a jen reakce na opakované požadavky na tomto webu, snaha setkat se s Ivanem a Milanem a s dalšími zájemci o vylepšování jízdy na lyžích na nějakém workshopu). NIC VÍC, NIC MÍŇ. Jára, pokud vím, pořádá své opravdu komerčně zaměřené akce už desítky let – pokud vím, tak úspěšně. Ještě nikdy jsem jemu a anii o něm neřekl a nenapsal jediné nepřátelské a pokud vím, tak ani urážlivé slovo. Známe se možná čtyřicet let a Jára dobře ví, že jsem dorostencům i dospělým byl vždycky k dispozici rád a zadara… Až doposud jsem byl přesvědčenej, že mě má Jára docela rád a že i moje lyžování dost uznává a že by ho ani nenapadlo napsat podobnej nesmysl o mně a o Ivanovi. BYL BYCH JÁRO RÁD, KDYBY SES ZA SVŮJ NEŠŤASTNÝ VÝROK OMLUVIL- JEDNAK NA SVÉM WEBU (podívám se tam) A JEDNAK TADY NA TOMTO. Jinak – do budoucna, protože jsem už „chudej penzista“ a HLAVNĚ protože mám lyžování opravdu moc rád a docela mu i rozumím, se skutečně hodlám trošku víc a asi i komerčněji lyžováním zabývat – nikoli abych zbohatl, ale abych lépe lyžařsky přežil :-) – a to klidně i v rámci tvého SKIPLUSU :-) – budeš-li mít zájem :-). Vůbec tě, ani kohokoli jiného, nepovažuju za jakoukoli konkurenci, ale jen a jen za lidi, který to dělají jak nejlíp umí – i když hodně jinak než bych to dělal já :-)

09.02.2009 10:31:32 #185 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) stále to samé – lyžování nepotřebuje až tak úplně nepřirozený pohyby a ty základní mechanismy zvládá docela přirozeně každý malý dítě, když ho necháš projevovat se přirozeně a nebudeš ho násilím nutit třeba dělat letadýlko a vklánět se při tom křídlama do oblouku… (jak začasté vídáme…). To je jen příklad, podobně jako vkládání hůlek pod kolena, násilné předsouvání vnitřní lyže atd.atd. – je hromada naprosto nesmyslnejch průpravnejch cvičení, která jednoznačně škodí správnýmu přirozenýmu projevu na lyžích atp… Odezva na vlastní pocity a jejich korekce (umím-li si představit ty správný) je nejdůležitějším vodítkem… – dosažení výsledku = klouzání ve stabilním postoji je cílem – a k tomu je třeba jen lehounce usměrňovat :-)… (ale je to fuška :-) a furt se to neane naučit :-))

09.02.2009 17:36:35 #186 

administrator

(arsi, ) HOnza vo väčšine prípadov sme sa zhodli.Keby som napísal,že tentokrát oponujem bolo by to asi moc silné vyjadrenie.Skôr som na pochybách.Podľa teba nezmyselné prípravné cvičenia ako „letadýlko“,ruku na vonkajšie koleno,atď aj ja vídavam dosť často a nezdá sa mi,že by to tým deťom škodilo.Alebo ich technike.Čas od času sa takýmito cvičeniami zabavím aj sám:-)Podotýkam,že nie som tréner,ale spätnú väzbu mám sám na sebe.Niektoré cvičenia môžu byť vyhodnotené ako strata času,ale ktoré to sú si asi každý zvolí sám.Nevidel som ten váš špecifický GS pluh(ako čítam aj inde,už populárny) a teda ani nemôžem posúdiť,či ako cvičenie zaberá na každého.Podľa mňa aj vďaka tomu,že sú tréneri ako Milan,ale určite aj mnohý ďalší,ktorý nestagnujú a snažia sa uplatňovať nové veci ide technika jazdy ešte dopredu.Mnohé triky fungujú,ale či na každého?Niekomu pomôže k zlepšeniu možno aj tá F-16-ka:-)

09.02.2009 18:06:42 #187 

administrator

(Števo, ) Zdravím všetkých.Chcel som sa opýtať ako sa robí ten pluh na vylepšenie toho dlhého oblúku.Nedávno som začal jazdiť na dlhých racecarveroch a moc mi to nejde.Pýtal som sa na carv.cz,ale poslali ma sem.Tu som prečítal celé vlákno,uf a moc som sa nedozvedel.Chcel by som to určite vyskúšať.Hádam to neni tajomstvo:-)))Tá vaša akcia vypadá suprovo,ale na ten termín som v Alpách.Ďakujem za pomoc.Števo

09.02.2009 18:33:46 #188 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) nejsem zaměřenej proti průprravnejm cvičením!!! – JSEM PROTI TĚM BLBEJM. KTERÝ NEPOMÁHAJ ALE ŠKODĚJ!!! Třeba to letadýlko – pokud se naklání křídlem do oblouku, automaticka se vytláčí bok VEN Z OBLOUKU – a to je jistě BLBOST – no a tohle jsem viděl cvičit několikrát a několik hodin skupinu dětí na ledovci pod vedením českého reprezentačního trenéra!!! Jo, to samý letadýlko obrácený, kdy „křídlo“ se naklápí ven z oblouku, čímž je výrazně vtláčenej vnitřní bok do oblouku, to je jiný kafe – to je OK :-)… Co se týká kolen, psal jsem o hůlkách pod koleny!!! – to je blbě proto, že se člověk nadměrně ohýbá do předklonu a zadek mu padá nad lyže, což je blbě, protože, jak víme, je snad největším problémem každýho lyžaře dostat pánev dostatečně dopředu!!!! Proti tlaku rukou do kolen (vnějšího i vnitřního!) dovnitř oblouku bych byl taky poněkud kitickej – sice to napomáhá naklopení obou lyží na hrany, ale zas je tu to blbý ohýbání a hlavně – TEN POHYB NEMÁ A VLASTNĚ ANI NEMŮŽE VYCHÁZET Z KOLEN, ALE Z PÁNVE „-) – resp. z odklonu trupu!!! – ach jo. Když dva dělají totéž, není to vždy totéž!!!!! :-)… Existuje celá řada průpravnejch cvičení na lyžích, která vedou k cíli jednoduše a jistě, protože rozvíjejí to, co je pro zatáčení a klouzání podstatný (a zdaleka to není jen "Trnkův pluh“ :-). Ta cvičení tu ale popisovat nebudu – necháme si je jako svoje know-how – když dovolíš :-)

09.02.2009 19:40:24 #189 

administrator

(arsi, ) Jasne,rešpektujem know-how.Aj keď udržať to v tajnosti dlho nepôjde,že?Budeš to aplikovať na najrozličneších klientov:-)Prepáč neprečítal som si tvoj príspevok poriadne.Samozrejme že na F-16 má byť krídlo vytočené von z oblúka.Ja som to ani nikdy inak nevidel.Fakt si ma prekvapil,že to robia aj opačne:-)))

09.02.2009 21:00:40 #190 

administrator

(Honza, ) Ano, je to tak. Dělají to letadýlko opačně – pod návalem „carvingové“ techniky tím učí vklonění do oblouku a jízdu po vnitřní lyži ;-). Případně to někdo modifikuje jako známou „motorku“, která má aspoň tu výhodu že učí ruce dopředu.

10.02.2009 04:39:55 #191 

administrator

(h.hugo, ) HOnzo, na jednu stranu to citim taky tak: neznechutit lyzare – hlavne ten zacinajici poter – drylem ale nechat prostor k evoluci prirozenych pohybovych instinktu. To zrejme ale funguje jen pro nekoho a jen do urciteho veku. Souhlasim, ze pro masovou vyuku lyzovani je vyber cviku dost osemetny, ale zda se mi, ze od urcite urovne neni spatneho cviku. Cvik chapu jako takovou karikaturu lyzovani: zvyrazni se urcity aspekt za cenu toho, ze se jine aspekty deformuji – nejde o to, aby pri kazdem cviku bylo vsechno spravne, ale aby urcity element byl snadno a opakovatelne dosazitelny. Kdyby bylo vsechno po biomechanicke strance vyladene nebyl by to uz cvik ale novy styl. Moje fylozofie je takova, ze i kdybych na lyzich trenoval kotrmelce tak pokud se pri tom nezlamu tak se neco noveho naucim a kdyz ne tak se aspon pobavim.

10.02.2009 18:57:10 #192 

administrator

(Števo, ) Ďakujem za odpoveď.Už sa mi dlho nestalo,aby mi nik neodpísal.Pochopil som,že mi nikto z vás neporadí,lebo to je nejaké strašne dôležité know-how.Myslím,že práve na takéto prípady sú fóra.Aby si ľudia navzájom radili.Bezplatne.Ak som sa mýlil,tak ma opravte.Aspoň na iných než lyžiarskych fórach to tak je.Myslel som,že z carvu ma poslali sem,aby som ich neobťažoval keď už nejazdím moc fun.Prepáčte,že som obťažoval.

10.02.2009 20:27:30 #193 

administrator

(jarda, ) proč se hned cítíš naštvaný, když ti okamžitě někdo nedal odpověď. Všichni zde píší dobrovolně, ve svém osobním volnu a bez nároku na jakoukoliv odměnu, takže nárokovat si odpověď mi připadá trochu troufalé.
Osobně si myslím, že nikdo se k odpovědi neměl z důvodu vlastní skromnosti a možná i obavy, abychom nějak „nezmršili“ to, co se nám Milan snažil ukázat. Ve stručnosti – lyže jsou v klasickém pluhovém postavení, trup přirozeně narovnaný a nakloněný mírně dopředu (nesedět na prdeli) a hlavně – v oblouku je výrazný odklon trupu pomáhající zatížení vnější nohy.

10.02.2009 21:40:03 #194 

administrator

(arsi, ) Števo,Števo.Jarda má pravdu,trpezlivosť by nezaškodila.Píšeš o iných fórach,ale správaš sa ako by si bol na prvom a prvýkrát v živote…

11.02.2009 08:45:38 #195 

administrator

(Milan, ) HOnzo oficiálně bych se rád přihlásil na LV. Napiš mě do třetího družstva pokud už můžou jeho frekventati samostatně na vleku. Dík

11.02.2009 09:37:35 #196 

administrator

(Honza Vysocina, sarf@centrum.cz) Vitej do klubu, objednal jsem specialni obsluhu, ktera nas na ten vlek bude nasazovat. :-). Honza z 1.A

11.02.2009 10:54:45 #197 

administrator

(Krab, ) asi mně to nedá a aspoň na den skutečně přijedu. Aspoň budu mezi svými.

11.02.2009 18:57:47 #198 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) seš u mě |Krabe napsanej na celej běh a ještě i s Panáčkem a Kobylkou… Milana mám taky napsanýho – pokud to není nějakej jinej Milan – pište si jména s nějakejma rozlišovátkama – jako já mám třeba velký HO – a je to jasný – nebo „Honza z Vysočiny“ :-)

11.02.2009 19:03:16 #199 

administrator

(Pavlos, ) Pavlos je taky jen jeden :-))) A je taky z Vysočiny :-)))) A taky se hlásí , ale do druhého družstva ( na vleku ještě sám neumí ) ;-))))

11.02.2009 19:24:43 #200 

administrator

(Honza, ) Ahoj HOnzo – upřesňuji přihlášku z 3.2.2009 17:58:22 – Honza z Plzně ;-).

11.02.2009 21:44:46 #201 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) reakce :-). Těm co neuměj na vleku se přizpůsobíme – budeme s nima ťapkat pěšky – koneckonců řada z nás to ještě pamatuje jako docela normální :-)… Jednou jsme jeli trénovat sjezd na Špičák u Tanvaldu. Vyjeli jsme z Liberce vlakem někdy kolem 7.h ráno, kolem 9.h. jsme byli na nádraží v Jiřetíně a asi v 9,30 v cílovým prostoru závodu, kterej se měl jet asi za 3 dny. No a protože celou noc vydatně sněžilo, tak jsme nastoupili do svahu ve dvou stopách a šlapali nahoru (on tam ještě nebyl vlek). Někdy kolem 15.h. jsme se vyštrachali nahoru celý zničený – po nezbytný svačince jsme se odpíchli a za cca 1 minutu byli v tom hlubokým, dvouma stopama prošlapaným sněhu dóle a jeli jsme z celodenního, opravdu VYDATNÝHO tréninku vlakem domů. Závod v neděli pak byl už mnohem lepší – to nás nahoru šlapalo asi osmdesát, takže trať byla perfektně upravená :-). Start cca ve 13 hod. – ceny a diplomy v 15 hod.

11.02.2009 23:12:32 #202 

administrator

(ivan, ) A to vás prý tehdy Rossler-Ořovský s Alešem Lyžcem upozorňovali, že to bude plno šlapání… Však se taky chytrej Hanč na tenhle závod vykašlal. Ale rok na to se ještě nechal umluvit na tu Labskou a hřebeny Krkonoš :-(

12.02.2009 01:26:49 #203 

administrator

(ivan, ) Zítra bych měl na flešce dostat zajímavý záznam. Mají na něm být nejslavnější borci rakouského nároďáku – mj. Maier, Eberharter, Raich – jak na soustředění v Jižní Americe v pomalé jízdě pilují právě PLUH. A prý třeba Maier dostává kapky, že to není, jak by mělo být (připomíním, že Hermann je nejenom Herminátor se všemi úspěchy, ale taky staatlich gepruefter Schilehrer, tedy držitel té nejvyšší rakouské kvalifikace, měl by tudíž vyšvihnout vzorový pluh na požádání i o půlnoci v pyžamu). Tohle – mám to od Honzy Řeháka, známého špindlerovského učitele lyžování – potvrzuje i to, co jsem už jinde psal: závodníci si po sezoně takovými cvičeními „čistí“ styl, mnohdy za vedení a pod dohledem špičkových učitelů (v čele s dnes prý top of the top „Richie“ Bergerem). A když poctivě pluží i tihle tři borci, co dohromady nasbírali snad 100 vítězství v závodech SP a kupu velkých globů k tomu, tak na tom asi něco bude. Na rozdíl od běžného komerčního pluhu (viz např. CD APUL, bylo i ve SNOW), kde, jak jsem vypozoroval, se oblouk vyjíždí na pokrčené vnější noze, nad níž se vyklání „ven“ z oblouku, se dbá na oporu o nataženou vnější nohu, čímž se napomůže odklonu trupu tak, jak vypadá v oblouku nepluhovém. De facto je pak vše jako v „nepluhu“ s tím rozdílem, že vnitřní lyže a noha není paralelně s vnější, nýbrž v postavení pluhovém. Jednoduché (zdánlivě a možná v popisu, v reálu ze začátku ne tak snadné) a účinné. Nebo si snad někdo myslí, že Maier a spol. nemají v Chile nic lepšího na práci? Pro úplnost dodávám, že základ nedokončené diskuse na skiplus/carver se točil okolo toho, zda s pluhem začínat, či zda jít přímo „carvingově“ cestou bezpluhovou. A že Milan se tam pokusil přesvědčit, že právě cestou „jeho“ pluhu se od začátku učí a upevňují správné pohyby pro nejúčinnější ovládání lyží ve všech možných jízdních režimech včetně závodního lyžování. V obecné rovině: zatáčet na dnešních lyžích lze použitím různých způsobů a ony jsou tak blbuvzdorné, že si dají říct a ten oblouk nějak vyjedou. Ale to, že „nějak“ zatočí, ještě neznamená, že je to optimálně. „Trnkův pluh“ je cestou a průpravou k tomu, co skutečně funguje. A to tak, že pak lyžař dokáže sjíždět kopec kontrolovaně a nezrychlovat, nebo si lebedí na těch zde tak opěvovaných obřačkách s R 27+ a nemá problémy „se vejít“. O použití v situacích závodního lyžování nemluvě.

13.02.2009 11:00:17 #204 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Ahoj, na původně zamýšlený lednový termín jsem se bohužel neměl šanci dostat, ale od příštího týdne už by to mělo být lepší :-) Nechystáte něco na víkend 21.-22.2.2. To bych se rád přidal. Nebo pokud by někdo chtěl vyrazit na kopec v týdnu a byl by ochotný podat feedback (nemusí být úplně intenzivní, spíš v průběhu vlastního ježdění, tak abych ho moc nenarušoval) takto mimo „úřední hodiny“ VL, budu rád. Od příštího týdne bych snad neměl mít problém vyrazit ve všední den.

13.02.2009 11:01:29 #205 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Nezmínil jsem, že tento víkend nemůžu, viděl jsem, že se chystáte na Mísečky.

15.02.2009 00:29:42 #206 

administrator

(Flendrs/Vašek, flendrs@post.cz) No tak po loňské zcela zpackané sezóně se nesměle odvažuji (poprvé, více jak po roce) k dotazu na lyž. fóru. Chcete mě? Teda na VL na začátku dubna… :-) Jenom bych se rád zeptal, jak moc ten termín je jistej. Že bych na ty pracovní dny už vytrh stránky z diáře a zrušil Alpy tejden předtím. díky

15.02.2009 11:13:10 #207 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) už jsem několikrát psal, že je zbytečný se ptát „chcete mě?“ – automaticky bereme kohokoli – měřítkem není jakákoli výkonnost, ale jenajen zájem :-). Termín 1. – 5.4. je jistej – jestli něco může vůbec bejt jistý :-)

15.02.2009 19:46:12 #208 

administrator

(david vojtisek, davidek69@hotmail.com) Ahoj Milane, chystame se s maminkou po dluhe dobe do Kladna a moc radi bychom se s Tebou spojili, nech mi prosim vedet svuj email nebo postovni adresu. Tesime se ze to vyjde........­......Ahoj Da­vid

18.02.2009 18:54:26 #209 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – trošku jsem angažovanej na MS2009 v Liberci… – je to úžasný co se v tý souvislosti děje (sníh, tisíce organizátorů a policajtů…) ale taky třeba stavby který vyrostly z lešenářskejch trubek atd. Dnes jsem viděl znalostí teorie techniky běhu na lyžích a povědomím o mazání lyží dokonale nedotčenýho Venezuelana, jak přešťasten doťapkal s bakulema pod chodidly a se zdviženejma rukama do cíle. Bylo to hezký :-). Je ale lepší, trošku se snažit o zdokonalení – zejména u sjíždění na lyžích… – tak se těšme na začátek dubna :-)

19.02.2009 10:19:12 #210 

administrator

(Krab, ) že na startu mělo mít stánek Skivo a zadarmo jim namazat, v cíli měl stát někdo ze Sportenu a věnovat jim lepší lyže, třeba té Indce atp. Rozhodně by to přispělo k regulérnosti soutěže.

Nalezené položky: 216 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 15:42:25 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá