jednodenní snowboarding na Kaprunu - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

jednodenní snowboarding na Kaprunu

25.11.2008 09:25:44 #1 

administrator

(Veronika, Veronique.Blazkova@seznam.cz) Ahoj všem,

potřebovala bych s něčím poradit, pokud se vám bude zdát můj dotaz mírně debilní, tak se omlouvám :-D Ale nemám se s kým poradit a chtěla bych šéfnout pro přítele k Vánocům jednodenní snowboarding.

Koukala jsem na cestovky a sem tam něco nabízejí. Cesta pro dva lidi u nich vyjde cca něco málo přes dva tisíce plus si samozřejmě musíte zarezervovat skipasy (kolem čtyřiceti euro vč. zálohy).

Chtěla jsem se zeptat, na kolik by cesta na Kaprun vyšla autem z Libereckého kraje (Nový Bor). Máme nafťáka. Koukala jsem, že z Nového Boru je to přes pětset kiláků, tak si myslim, že tam i zpět je to tak nádrž a půl, což odpovídá těm dvoum tisícům za cestu, jako v cestovce.

Ale nevíte někdo, na kolik vyjdou dálniční poplatky? Mimo ČR teda, dálniční známku pro ČR máme, takže mě zajímají dálniční poplatky v zahraničí.

Dále bych se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte, jak je to s parkovným. Platí se tam nějaké nebo je u areálu zdarma? Někde na netu jsem našla článek, že zdarma, ale nevím, jak moc je aktuální.

Taky by mě zajímalo, jak je to s tím areálem. Jsou tam např. nějaké restaurace? Můžou tam psi? Ptám je jako idiot, ale jsem v šestym měsíci těhotenství, takže nebudu moct nic :-( Jen čekat :-D Tak jsem se chtěla zeptat, jestli mě do toho areálu pustí bez skipasu a ještě se psem – že bych tam s nim někde zatím šmajdala :-) Nebo jestli si musím skipas zaplatit taky, i když nebudu lyžovat, a psy tam nepouští.

Jde mi prostě o to, abych nezaplatila cestovce ty samé náklady, na které mě to vyjde naším autem, kdy autem je to pohodlnější, to je jasný, můžete si zastavit kde chcete atd…

Díky Verča

25.11.2008 09:53:09 #2 

administrator

(Honza, ) Předpokládám, že byste jeli přes Prahu, Plzeň, Německo a pak do Rakouska.
V tom případě jsou zahraniční dálniční poplatky 0. V Německu se žádný poplatek neplatí a v Rakousku nepojedete po dálnici – nejlepší trasa je z Německa přímo na Lofer, Zell am See a Kaprun.
Parkovné je zdarma.
Jestli chceš jet i někam nahoru, počítej s tím, že musíš koupit permanentku – někde se dá koupit i pro pěší (Bergfahrt/Tal­fahrt).
Restaurace tam samozřejmě jsou, u psa vážně netuším, zkus se podívat na web a nebo poslat dotaz na středisko, velice rycle odpovídají.
Pokud plánuješ výlet na ledovec, je důležité dobře vybrat dobu – např. v lednu a únoru je tam často hodně velká zima, může být i zavřeno kvůli silnému větru. To je potom lepší jet do normálního střediska, kde se můžeš procházet po vesnici v údolí a nemusíš řešit psa a permici. Např. Saalbach (kousek od Kaprunu) je na to vynikající.

25.11.2008 11:21:06 #3 

administrator

(Veronika, Veronique.Blazkova@seznam.cz) ahoj Honzo, moc díky za odpověď :-) Jj, úrčo bychom jeli přes Prahu atd. Tak to je super, že by jsme se vyhli těm dálničním poplatkům :-) No tak pro mě je to tím pádem jasný, to radši vezmu peníze a dám mu je na naftu, protože je jedno, jestli mám dát peníze cestovce nebo za to koupit naftu a sehnat někoho, kdo byl jel s nim. Podle toho, co píšeš, by to tam pro mě asi moc nebylo, pro mě by bylo lepší nějaký to středisko, abych třeba okoukla aspoň nějakou vesnici.

Jinak co se týká toho období, tak by to bylo tak den, dva, tři po Vánocích, tak podle toho, co píšeš, to je celkem ok termín, když velká zima je tam až tak v lednu, únoru :-)

Ještě jednou moc díky za odpověď ;-)

25.11.2008 14:49:38 #4 

administrator

(Honza, ) Rakouské dálniční poplatky dělají 7,10 EUR na 10 dní, takže to nebude zase taková katastrofa. Nevím jak to běžně na Kaprunu (vlastně Kitzsteinhornu) vypadá mezi svátky, ale bylo by dobré zvážit nějaký neledovcový areál (třeba ten Saalbach a nebo jinde), protože už nejspíš bude dost sněhu.
Na ledovci riskuješ že nebudou kvůli větru vůbec jezdit vleky, případně bude velká mlha. Zatímco v nižších areálech se dá vždycky najít něco v provozu. Navíc permice na ledovec je většinou dražší než do nižších středisek.
I když je jasné že bude všude hodně lidí, ale s tímhle termínem v Alpách nemám žádné zkušenosti. Měj se.

25.11.2008 22:42:45 #5 

administrator

(Veronika, Veronique.Blazkova@seznam.cz) Zkusila jsem si zadat svůj požadavek na net, tak už se mi ozývají různé cestovky, některé mají docela dobré nabídky, tak snad něco vyberu :-) Konkrétně třeba Kaprum mi přišel např. kolem sedmi stovek (bez skipasu), tak to je pěkná cena. A je to v tom termínu, co jsem psala – pár dní po Vánocích, tak uvidím, co mi ještě přijde za nabídky a asi tam přítele pošlu samotnýho s cestovkou :-D

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 15:42:25 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

06.12.2016 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

06.12.2016 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

06.12.2016 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá