Fischer Soma RC4 WC 130 - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Fischer Soma RC4 WC 130 (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 67 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

25.03.2009 16:44:07 #31 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) už dlouho jsem se tak nenasmál, jako tvý poslední větě :-)… Jeden způsob jak si spolehlivě pomoct je koupit zahřívací pytlíky, na cestu je nastartovaný zavřít do bot a utemovat rukavicema. Do vyhřátejch se pak na kopci nasoukám na dva nádechy – ani se nezadusím, ani nepočůrám…

25.03.2009 17:00:07 #32 

administrator

(TomáS, ) do loňských Lange WC120 HP vklouznu jako do maminky:-) při vyndavání trochu dřu a malinko to bolí:-)))))) Sakra, měl jsem přitvrdit!!!!! T

25.03.2009 20:50:11 #33 

administrator

(tuty, ) to je mazec,to jsem ještě neviděl,to bych zíral taky:-) Jednou jsem podobné haló u přihlížejících způsobil nedobrovolně.Asi před 4.lety jsem jel lyžovat ve velikým mrazu…sjel jsem jednou sjezdovku a šel si koupit permici…co krok,to mi něco málo upadlo z boty…z místa kde jsem zastavil,to bylo k okýnku asi 5 metrů…u okýnka jsem už stál jen v botičce…od lyží k okýnku se táhla červená stopa střepů mojí tuzexové boty za 400Bonů a netrvalo dlouho a rozsypala se mi i ta druhá. Takže jsem postavál v –15C dole pod sjezdovkou jako jouda v botičkách a auto jsem měl zaparkovaný nahoře na kopci:-))

25.03.2009 22:08:14 #34 

administrator

(arsi, ) to tuty:Pôvodne som si nemyslel,že tu budem ešte niekomu pomáhať so Somami 95mm.Predpokladal som,že aj môj článok sa minie účinkom a zapadne prachom:-) Väčšina lyžiarov sa takýmto botám vyhýba.

1.tuty,ak si vo svojich botách vydržal skoro 5 hodín lyžovať bez predchádzajúcich úprav je pravdepodobné,že si si zvolil trochu väčšie číslo než by si mal mať.

2.Úpravy,ktoré potrebuješ urobiť neodkladaj.Váž si zravie,nohy budeš potrebovať na lyžovanie.

3.Dvakrát meraj…odfrézovaný materiál už späť nevrátiš.

4.Triky na obúvanie a vyzúvanie:V mojom návode máš popísané ako si prerobiť zadný spoiler na „sucháč“.Ak chceš spoiler používať,odpo­rúčam.Kludne napíšem,že pôvodné umiestnenie od Fischera je pekne debilné.Radšej mali okopírovať Dobermann a spol.Ďalšie náprava:zvykni si prelepovať napr.americkou páskou 2 flex skrutky v zadnej časti komína.Z vnútornej strany,inak ti pri vyzúvnaní/vyberaní botičky zničia pätnú časť.

5.Prevencia je základ:než aby si čakal,kedy sa porežeš pri obúvaní/vyzúva­ní/frézovaní,od­montuj komín a na vrchnej časti kopyta dokonale zaobli vrchnú hranu.Aspoň v prednej časti kde rukou otváraš skelet.Ta troška námahy za bezpečnosť a komfort stojí.

6.On/Off:Obúvam sa zásadne s botičkou pevne zašnurovanou na nohe so prázdneho skeletu.Naopak pri vyzúvaní nechám botičku v skelete(len praktické dôvody).Ako ti už písali kolegovia je to len vec grifu.Obúvanie mi trvá len pár sekúnd,aj tebe bude keď to dostaneš do rúk(doslovne)­.Skelet polož na zem.Chrbtami oboch rúk súčastne odklop vrchnú časť komína a prstami uchop vrchné chlopňe komína.Roztvor kopyto v nártovej časti a vlož nohu s botičkou.Ako si sám zistil botičku to bude navádzať jemne šikmo.To je úplne v poriadku.Základ úspechu je len uskutočniť všetky popísané pohyby rúk viacmenej súčastne.A nemať zmrznutý plast.Vyzúvanie je to isté,len ja si tam nechám tú botičku.Rozšnurujem si ju,jazyk zatlačím dopredu.Rukami roztvorím skelet ako pri obúvaní a vyprostím nohu.Ide to ľahko.Ako píšem sú to len sekundy:-)

…a tuty,keď sa niekde stretneme mám u teba čaj(pivo nepijem:-)))

26.03.2009 01:16:15 #35 

administrator

(ivan, ) srandisti s ohříváním pytlíky a od topení v autě. Dokud neobouváte a nezouváte zásadně s fénem, víte kulový :-) (Přiznám se, že loni v červnu jsem celkem asi 3× zouval bez fénu, když okolo v teplu polehávaly holky v podprsenkách…) Tuhle se náčelník lanovky na Medvědín ráno divil, že někdo tak brzy luxuje. Neluxoval, Sosna se chystal obouvat… Ale aby to nevypadalo, že tím chci machrovat, jak tvrdý boty mám (Lange ZC, to je tuším cca 150): jsou obě prasklý na nártu a přeplátovaný, a obě musejí vydržet tuto sezonu až do léta. Tak si dávám majzla.

26.03.2009 19:39:58 #36 

administrator

(tuty, ) za ten článek,protože byl naprosto vyčerpávající a pokud se někdy potkáme,tak ti těch čajů koupím i několik. K těm botám jsem přišel spíše nevědomky,páč na prodejně vystavené nebyly a vůbec jsem neměl v plánu takové boty kupovat. Je možné,že bych se do menších teoreticky také dostal,ale neumím si to zkrátka představit(menší bota k vyzkoušení nebyla). V dnešní moderní době by neměl být přeci problém naskenovat trojrozměrně chodidlo na prodejně a z připojené tiskárny vyplivnout konkrétní velikost boty s výkresem ve 3D,že na tomto a tomto místě bude potřeba ubrat tolik a tolik materiálu …asi jsem moc velkej fantasta:-) Předpokládám,že bruska dorazí zítra,tak bych si to před víkendovou lyžovačkou udělal,pokud dorazí po víkendu,tak to nechám na VL. K tomu spojleru:možná budu vypadat za blbce,ale v podstatě nevím,k čemu je dobré ho mít nastavitelný…K tomu nazouvání:díky všem za spousty rad a různých fíglů,postupně zkouším doma vaše postupy a ze všech si vytvořím nějaký svůj vlastní… S tím fénem co píše Ivan,tak to asi neklapne,to bych s sebou musel tahat centrálu na 220V,nebo se drze vecpat s prodlužovákem obsluze vleku do kukaně :-))

26.03.2009 21:32:55 #37 

administrator

(arsi, ) Nemusíš sa cítiť neznalý.Ten spoiler je len taká vychytávka.Mať ho nastaviteľný je výhoda pre lepšie vyplnenie boty v lýtkovej časti nohy.Niekto má chudú nohu,iný naopak.Ďalšia funkcia je pomocou neho meniť dopredný náklon nohy.Schválne nepíšem skeletu,lebo na ten to nemá vplyv.Chápeš,spo­iler je vlastne klin.Vysunieš ho vyššie a noha sa ti posunie trochu dozadu,zasunieš ho nižšie a nohu to zatlačí trochu dopredu.Ale teraz sa dostávame k tomu hlavnému,prečo som písal,že je debilne umiestnený.On totiž pri vyzúvaní s botičkou na nohe veľmi rád zavadzia a svojou spodnou hranou trhá všetko čo sa dá:-))))

Fén,ako píše aj Ivan je fajn.Ak ho máš kde zapojiť.Ešte lepšia vec ak cestuješ za lyžovaním je thermo bag na 220 V/12V.Furt sa chystám,že si ho už objednám,ale vždy je niečo iné,„zaručene“ dôležitejšie:-)))

26.03.2009 21:35:23 #38 

administrator

(PetrAT, ) 3D skener již samozřejmě existuje. Bohužel jeho pořizovací cena je příliš vysoká.
Těleso, např. noha se naskenuje, pak se prožvýká počítačem a pošle na CNC frezku, která by vyrobila dřevěnou kopii nohy, která pak může posloužit ke tvarování.
Mimochodem už pár let toto řešení má Alpina, která tak najde zákazníkovi optimální botu pro jeho nohu.
Více info ke skeneru: http://www.solidvision.cz/…i/handyscan/
A pro zajímavost, Alpina se vrací k pěně: http://www.alpina-katalog.cz/…cevelj_5.jpg

27.03.2009 13:20:42 #39 

administrator

(TomáS, ) Arsi, když už tedy rozebíráme ten spoiler na lýtku… tak mi prosím tě poraď. Po cca 2 dnech lyžování jsem se dostal u té horní přezky až na limit a potřeboval jsem utáhnout víc. Došel jsem do AZ sportu, kdy mi vyměnili hřebínek za takový, který má ještě dva zoubky za dírou pro šroub (nýt). Museli ale při tom vyměnit i přezky, protože ty původní drhly o nový hřebýnek (byl moc dlouhý). Teď po dalších 5 dnech se dostávám na limit i u dolní přezky (spodní na komínu). Buď tedy mohu absolovat zase výměnu hřebínku a přezky, nebo vrtnu dál díru, což je blbý, protože ze spoda je vyfrézovaná část pro hlavu šroubu a to bych musel nějak udělat. Navíc by hřebínek byl dost daleko a blbě by se při obouvání do něch přezka chytala. Nebo mohu dělat něco s tím spoilerem? Mohu ho např. zvětšit vložením jedný vrstvy sucháče, nebo ho mohu posunout dolů. Tím ale zvýším náklon dopředu ne? Co je tedy podle tebe optiální řešení? Díky T.

28.03.2009 15:12:00 #40 

administrator

(tuty, ) tak to jsem netušil,že něco podobného už existuje. To s tou pěnou funguje jak? Po koupi boty napustím pěnou,nechám vytvrdit a pak už mám botičku naprosto přesně na mojí nohu? Napadá mně ješte podobná vychytávka: botička s dvojitou stěnou,v podrážce boty zabudované akumulátory a nějaký miniaturní kompresor,na tlačítko botičku před jízdou nafouknout,dole pod kopcem vypustit…no asi by to bylo moc komplikované:-))

28.03.2009 17:43:08 #41 

administrator

(PetrAT, ) Kéž bych byl tak mladý a nevědomý ;-) To myslím v dobrém.
Vše již bylo vymyšleno!
Pěněná botička je stará věc. Jak píšeš. Šoupneš tam nohu, napustí se pěna, počká se na vytvrdnutí, odříznou se hadičky a je hotovo.
A s tím vzduchem to je rovněž staré jako svět. Typický představitel byly a myslím stále jsou boty Lowa. Ale už před 25 lety to měly Kastingery. Možná tu je někdo, kdo to pamatuje ještě dříve.

28.03.2009 18:05:22 #42 

administrator

(DanielS, nadkemis@seznam.cz) Ahoj, mám stejný problém – poslední přezku na maximu a potřebuji dál – u Head RAPTOR 110, můžeš mi napsat kde mi ten delší hřeben se zoubky za dírou pro šroub dají? Taky nevím zda Head nemá spešl přezky tak aby hřeben pasoval..? Jsem od Mělníka, tak pokud možno na str. Prahy od D8.. dík D.

28.03.2009 23:18:22 #43 

administrator

(TomáS, ) to zrovna moc ve tvým směru není. Mají tam takovou velkou krabici a v ní spoustu hřebínků. T.

29.03.2009 19:25:03 #44 

administrator

(arsi, ) TomáS,sorry až teraz som si to všimol.Zábavné je,že mám vždy presne opačný problém.A ani si neviem predstaviť,aké musíte mať štíhle lýtka,aby ste hrebeň posúvali tak ďaleko:) No budiž..spoiler ti tu moc nepomôže,ale zčasti áno,popísané v príspevku vyššie.Aj keď tuším Lange má integrovaný spoiler.Či je nastaviteľný vieš sám.Osobne by som vyvŕtal ďalšiu dieru a posunul hrebeň.Vyvŕtať/vy­frézovať/zahľbiť miesto pre hlavu skrutky nemôže byť problém.Problém je ako píšeš zťažené uchytávanie pracky na vzdialený hrebienok.Kombinuj s micro posuvom.Ale vážne máte také štíhle nohy? Viac trénovať…:-))))))

29.03.2009 20:55:20 #45 

administrator

(ivan, ) není plnohodnotnou náhradou. Když se potřebuješ zout, těžko si představuju, jak nasoukáš nohy s botami do bagu, uzavřeš ho, aby teplo neutíkalo, a čekáš, dokud se boty neohřejou. A tu zásuvku potřebuješ stejně :-))) Ale na cestu a případně na předehřátí přes noc je fajn. I já už asi dva roky odkládám pořízení jedné takové tašky (prodává např. i Leitner), taky proto, že to není batoh a má jen popruh. Letos ale Atomic předvedl prý úžasný takový batoh (v katalogu ani ceníku není), a tak ho mám i „naslepo“ objednaný. Ovšem fén budu mít stejně pořád s sebou. Malý, skladný, výkonný, a jak je někde civilizace, vždycky se dá zapojení na pár minut domluvit. V nejhorším i s tou prodlužovačkou, do auta i batohu se vejde.

29.03.2009 21:29:58 #46 

administrator

(DanielS, nadkemis@seznam.cz) Vídíš myslel jsem si, že trénuju, tak to přidám…), ale spíš mám tenký kosti. Taky jsem zvažoval, že vyvrtám další dírku, leč trochu se bojim aby plast u těch Headů vydržel, protože v místě jejich oficiálních děr je tlustší a dál už je hubený jak moje hnáty, tak nevim nevim.., zkusím ten delší hřeben v Lidický – díky TomáSi a uvidím. D.

29.03.2009 21:44:15 #47 

administrator

(TomáS, ) Nejdřív asi zkusím ještě tlustší ponožku, řekl bych, že boty jsou teď právě na ní pěkně připravený. Trochu tepla by bodlo.Pak uvidím, teď jsem prěsně na konci toho spodního hřebene i microposunu. Něřekl bych, že mám chcíplý nohy, jenom měřím 187 cm a mám delší lýtkovou kost, jasný!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-))))))))))))) T.

30.03.2009 09:38:12 #48 

administrator

(Duro, ) Tiez mam Lange WC120 a tie maju dve polohy pre hrebene na komine. Ta druha pre vacsie stiahnutie je iba naznacena a neprevrtana. Mas to posunute uz na tuto polohu ?

30.03.2009 09:43:46 #49 

administrator

(Duro, ) Tiez mam Lange WC120 a tie maju dve polohy pre hrebene na komine. Ta druha pre vacsie stiahnutie je iba naznacena a neprevrtana. Mas to posunute uz na tuto polohu ?

30.03.2009 10:29:00 #50 

administrator

(TomáS, ) taková lama zase nejsem. Ale dík za upozornění. T

30.03.2009 10:57:34 #51 

administrator

(Duro, ) … pre istotu som sa spytal … :-) … no tak v tom pripade dalsie stahovanie kominu uz nepomoze ( ani dalsia diera ani dlhsi hreben ), hlavne na tej spodnej pracke uz brani dalsiemu stiahnutiu spodna cast skeletu a dochadza k nerovnomernemu odporu komina pri naklaku ( tretiu dieru som vrtal u predchadzajucich Lange COMP 100 a figu to pomohlo, komin sa prilis opiera o spodnu cast skeletu ktora kladie prilis velky odpor a potom sa nahle zdeformuje a prudko povoli … dost neprijemne ). Riesil som to vlozenim dodatocneho spoilera medzi skelet a hlavne co najviac poholo … kupil som si taky ten chranic urceny pre halove sporty na lakte ( elasticka textilia z jednej strany vypchata molitanom ) a ten som si natiahol na holene ( aj tie najhrubdie podkolienky su pritenke ). Tie COMP100 som mal ale prilis velke ( este som zil v nevedomosti ) cislo 45( US12), skelet 343mm a terajsie WC120 mam 43 (US10), skelet 326mm. Aj na tychto som musel hrebene posunut na tu druhu poziciu a zapinam na druhy zub ( cize o dva mozem este pritvrdit ), a velkro pasku stahujem poriadne na fest cez jazyk a nie aj cez komin.
a tiez nemam tenke nohy !!!! iba som vysoky ( 188cm ) a mam dlhe holene !!!!

30.03.2009 11:17:57 #52 

administrator

(TomáS, ) boty jsem koupil dost těsně, mám stejný skelet jako ty a normálně nosím US11,5–12. Ponožku mám zatím hodně tenkou a kliedně si vemu tlustší. Už jenom kvůli zimě. V itálii bylo –14 a díky nízké vlhkosti se to dalo vydržet, včera ve Śpindlu bylo spíše nad nulou ale 100% vlhkost a cítil jsem, že když by bylo –10, tak bych to fakt hodně cítil. Ale to je vždy, když je vysoká vlhkost. Vzhledem k tomu, jak tam mám tu nohu teď na těsno, tak myslím, že tlustší ponožka něco zmůže. Když ne, tak dám asi jenom delší hřebínek. Mě stačí skutečně max. jeden zoubek navíc. Možná je to celé jenom pocitové, z dřívějších bot jsem byl zvyklý strašně SILOU utahovat a je pravda, že tyhle boty to tolik nevyžadují. Takže je to taky možná jenom o mém subjektivním pocitu. Musím si ještě chvilku na to dělat názor a vyhodnotit to. T.

31.03.2009 11:24:49 #53 

administrator

(ivan, ) Na takové situace jsem kdysi na americkém webu viděl „spojler“ z tuhé hmoty, který lze sucháčem připnout zvenčí na jazyk. Takže kdyžtak zkus z nějaké přiměřeně tvrdé gumy vyříznout vhodný profil a dobrou lepicí páskou nalepit na jazyk. Možná by to zvládlo i několik proužků tenké gumy na sobě, ty by šly dobře lepit chemoprénem (pružný na obuv). Navrch scotch tape, aby klouzalo o skelet. Tímto se ti nezmění žádný z úhlů, pod nímž noha v botě sedí. Jestli jde jen o jeden zoubek, mohlo by se to slušně podařit. U té druhé přezky seshora je to horší, protože je to v ohybu jazyka, ale mělo by to jít taky.

31.03.2009 12:16:10 #54 

administrator

(TomáS, ) ještě mmě napadlo zvednout nohu v botě o třeba 2mm. Tím se noha dostane výš a byla by právě v tom problematickém místě druhé přezky komínu lépe fixována. Nevím ale 1) jestli by to stačilo 2) abych už neměl nějak nepřirozenou polohu v botě vzhledemk funkčnosti. Místo tam ale mám, protože spodní přezky jsou na 3 zoubku. Nejdřív zkusím tu ponožku, počítám, že to moc nepomůže a pak uvidím. Spoiler na jazyk vypadá logicky. T.

31.03.2009 12:36:26 #55 

administrator

(PetrAT, ) u Dobermannů byla přibalená vložka, která by zvedla celou nohu o cca 2mm

31.03.2009 13:34:48 #56 

administrator

(ivan, ) Pokud nemáš vyloženě těsně vyfrézovaný skelet, zvednutí o 2 mm nevadí. Dělá se to běžně. Výborný je korek, třeba z prostírání na stůl. (Když je to vícedílná sada, manželka si ani nemusí všimnout, že jeden či dva kusy zmizely.) Ale posloužil by i kus koberce, nejlépe asi tuhý zátěžák. (Když vyřízneš uprostřed obýváku, manželka si všimne :-(((

31.03.2009 14:27:22 #57 

administrator

(HonzA, ) Báječný je podlahový korek – je poměrně tuhý. Ještě bych ho doporučil napustit prostředkem proti nasákavosti (teď si nevzpomenu na přesnější jméno, ale používá se to normálně na korkové podlahy při pokládání). Přeci jen, vody je v lyžákách obvykle dost a plíšeň je sviňa.

31.03.2009 14:51:40 #58 

administrator

(ivan, ) Lowy to měly už v 70. letech. Znám z vyprávění hezké historky o tom, co takové boty dělaly s lyžařovýma nohama při zdolávání velkých výškových rozdílů. Když nafoukl dole, nahoře mu tlak drtil nohu. Když nahoře, např. v restauraci, vzduch pustil, dole z boty skoro vypadl (stačí vzpomenout si, jak vycucnutá je v dolině flaška zašpuntovaná někde nahoře na ledovci). Krásný storky :-)))

31.03.2009 16:40:43 #59 

administrator

(tuty, ) Jedno balení korkové podlahy Standart vozím v kufru,tak na VL můžu věnovat.Tuším,že je ale ke třem mm.

31.03.2009 16:55:37 #60 

administrator

(TomáS, ) Děkuji všem za užitečné rady. Jenom jsem zvědav, kdy nové úpravy vyzkouším. Vzhledem k teplotám mi lyžařská sezóna končí a pomalu začíná ta plachtařská, která má často první vrchol poslední týden v dubnu a prvních 14 dní v květnu. Je mi jasný, že vy všichni budete ještě hoblovat ledovec v Rakousku a na Mísečkách:-))))) Vzhledm k počasí a množství sněhu jsem předpokládal (ještě minulý týden), že nástup nebude tak rychlý, ale už je to tady.

Nalezené položky: 67 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 08:30:47 od ˘Ö˘Krab

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]