vyuka decka lyzare 3.5 roku - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

vyuka decka lyzare 3.5 roku

13.12.2008 19:56:50 #1 

administrator

(sliva, slivon1@atlas.cz) jak nejlepe zacit ucit lyzovat 3,5 lete dite?asi zacit chodit po rovine aby si to omakalo......­....i kdyz v tech backorakach to je tezky!!poradi nekdo,nebo vlastni zkusenost\\\\\\\-_??

13.12.2008 21:46:33 #2 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) vhodný období kdy začít. Jen hlavně radost při prvním šlapání – třeba jen 5–10 min. aby si dítě především: a)zvyklo, že lyže je prodloužení boty a nešlapalo si na špičky-paty, b)vyzkoušelo si, že to na mírňounkce nakloněný rovině dólů klouže a že je třeba postavit lyže po vrstevnici, aby to neklouzalo c) a že když postaví lyže dolů z „rovinky“, že není k pohybu třeba dělat kroky, ale že to SAMO jede třeba do rozpřažený máminý náruče. Tyhle tři základní věci když dítě ví a umí, je možný ho na mírňounkým kopečku končícím rovinkou postrčit dólu k mamince-tátovi-tetě… Jakmile se přestane bát takovýhle jízdy a má dokonce z toho radost, je vyhráno!!! Bez velkýho vysvětlování pochopí co dělat, aby se dostalo doleva k tý větvičce a doprava k tomu červenýmu balónku. Když není k dispozici hodně mírňounkej kopec, ale jen mírnej, je dobrý ho vozit před sebou na provazu volně ovázaným kolem BOKŮ – NE PASU. Většinou už druhej den bude jezdit samostatně… Dbát na to, aby se nepředklánělo, ale TLAČILO BOKY (BŘÍŠKO) dopředu a směrem dovnitř do obloučku a mělo hezky a měkounce pokrčená kolena… Učit jízdu zásadně na carvingových lyžích, klidně vynechat pluh – ten se naučí samo úplně přirozeným reflexem… NEVYSVĚTLOVAT, ALE JEZDIT,JEZDIT,JEZ­DIT… Tak je to :-) – hodně radosti přeju :-)

14.12.2008 12:22:34 #3 

administrator

(Pála M., ) Dej dítě do LŠ, aby ze začátku bylo ve skupince s ostatníma dětma. Ideální jsou malé LŠ, kde mají ve skupince třeba cca 5 dětí, svoje malé vleky,rovinku, koberec na kterém se naučí stát ........ Varianta učit dítě sám dříve nebo později skončí tím, že Ti dojde trpělivost, děcko přestane poslouchat. Nikdy nevozit dítě na provázku, jakmile cítí, že má okolo sebe provaz, tak má tendenci na záklon a přenášení váhy na paty. A nezapomenou helmu . Takže přesně rozdílný názor od předchozího příspěvku kolegy :o)

14.12.2008 13:24:34 #4 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) přesně opačnej názor – je jinej. Provozuju úspěšnou lyžařskou školu – mohl jsem ji třeba i nabídnout:-) (řekněme stovky dětí včetně celejch školek z okolí Jablonec a z Prahy :-)…). Mimo to – jak vidíš – dal jsem k dispozici STRUČNĚ celej metodickej postup…:-) – o tom se nezmiňuješ :-)… Mám opravdu názor, že první kroky s dítětem na lyžích je OBOUSTRANNĚ dobré když si užijí rodiče s dětmi (je to na celej život) – a ztráta trpělivosti je projev osobní diskvalifikace rodiče a ten by to měl brát jako jistej signál pro sebe… :-)… S provazem mám nejlepší zkušenosti už od svejch dětí – děti právě kvůli provazu tlačí pánev dopředu, aby toho co je brzdí popohnaly – nikdy jsme právě proto neměli problém s přisedáním (nejčastější dětská chyba…). Helmu pro první kroky nedoporučuju – dítě je zatěžováno nezvyklými lyžemi, botami, hůlkami – je toho na něj moc a ještě ho od okolního prostředí oddělíš poměrně těžkou (na krční páteř) a jistě nezvyklou přílbou… – tu považuju za nutnou až na sjezdovku, kde drandí kolem plno rychle jedoucích lyžařů…

14.12.2008 17:50:17 #5 

administrator

(sliva, slivon1@atlas.cz) nechcem zatim na hory a uz vubec do skoly,docela souhlasim s honzou.pockame jestli tu neco napadne a zkusime to u baraku…je tu mirnej kopecek a dojez na rovinku,dik

14.12.2008 19:42:09 #6 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) jste především rodina a tak to má bejt společná radost :-) – a přeju vám, aby vám chuť do lyžování vydržela celej život :-)

14.12.2008 19:42:19 #7 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) jste především rodina a tak to má bejt společná radost :-) – a přeju vám, aby vám chuť do lyžování vydržela celej život :-)

14.12.2008 21:13:15 #8 

administrator

(JohnyPes, ) Ahoj__jezdil jsem s klukama_starší začal ve 3 letech, mladší dokonce ve 2,75roku__moje skušenosti jsou následné::: ___ bačkorovky jsou na nic, rovnou lyžičky, 70cm, R3, nebo tak něco, aby to točilo samo, bacha na pozici boty, některé ji mají hodně vzadu a dítě prostě nohou vpřed nezatlačí a pak lyže příliš smykuje__hůlky nevozit, rozptylujou__pokud si dítě sedá a opírá se tak o komínek boty, tak mu občas na chvilku boty uvolnit (odklápěcí jednopřeskové), předozadní rovnováha se mu velice rychle zažije :) __ brzdící špagát ano, dítě nemá strach a tak se podstatně lépe učí a zkouší si co je třeba, při mírném brždění v pozici provazu u kyčlí to postoj negativně neovlivňuje, spíše naopak__ přilbu ano, ale lehoučkou, tj. EPS illmod (třeba blizzard), rovněž páteřáček, zádíčka mají ve výšce SB prkna snowbordaka, co jede po zadku bez kontroly nad situací, , myslím, že by to měly brát jako samozřejmost již od mrňava__ bohužel jsem nikdy neprubnul s nimi lyžařskou školku, myslím že to může být fajn

14.12.2008 22:19:26 #9 

administrator

(Emil, ) Moje zkušenosti (s dcerou a teď s vnučkou, zhruba od těch 3 let): Ty bačkorový „lyže“ jsou k ničemu, snad jen opravdu na hraní kolem baráku. Na učení to vůbec není. Začínali jsme kolem baráku tahání na tyčce (talířem pod zadkem), sjíždění malinkých svahů do roviny… S ježděním na laně mám dobrou zkušenost – ale nebylo to tak, že by dítě na něm viselo, bylo vždy na volno jen jako pojistka, kdyby mu to nevyšlo a rozjelo se rovnou dolů ze svahu. A děti dávám do lyžařských škol, ale není to ani tak kvůli tomu, že by nebyla trpělivost, ale ony děcka kolikrát víc dají na toho instruktora a taky ti instruktoři většinou umí líp vysvětlit než já (neškolený lyžař – samouk) jak se má na těch lyžích jezdit a co se dělá blbě.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 08:07:56 od Vvladimir

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo